Zamknięcie Rolanda/Codziennej oraz Łokietka [MAPY, SCHEMATY]

28
Share

Po zeszłotygodniowym bałaganie informacyjnym, spowodowanym przez wykonawcę budowy metra, mamy wreszcie szczegółowe informacje na temat utrudnień związanych z budową metra na Zaciszu.

 

Znaki drogowe na Zaciszu wreszcie pokazują prawidłowe daty i wszystkie miejskie służby w końcu nie mają wątpliwości, więc potwierdzamy to, co napisaliśmy już w poprzedni czwartek: zamknięcie skrzyżowania ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara nastąpi w nocy 29 na 30 marca 2019 r. Wtedy też nastąpi skrócenie trasy autobusu 512.

Skrzyżowanie Rolanda i Codziennej zostanie zamknięte na około trzy miesiące, czyli do końcówki czerwca 2019 r. To właśnie przy nim znajdą się wyjścia z przystanku II linii metra „Zacisze”, której główna część powstanie pod sąsiednią małą uliczką Figara.

Z tego powodu autobusy linii 512 będą miały skróconą trasę mniej więcej do miejsca, w których była ich pętla do końca 2012 roku: pojadą ul. Codzienną i skręcą w lewo w Blokową, gdzie zlokalizowany zostanie przystanek dla wysiadających. Przystanek dla wsiadających będzie w dotychczasowym miejscu na ul. Codziennej, na którą autobusy wrócą jadąc ulicami Gliwicką i Ogrodniczą (na Ogrodniczej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – tylko w stronę Codziennej).

Objazd zamkniętego skrzyżowania dla samochodów osobowych zostanie poprowadzony ulicami Codzienną – Blokową – Gliwicką – Krośniewicką – Samarytanka.

Także w nocy z piątku na sobotę (29/30 marca 2019) nastąpi zamknięcie ul. Łokietka od skrzyżowania z Chojnowską do Samarytanka. To ma związek z budową drugiej wentylatornii metra (pierwsza jest już budowana na ul. Blokowej). Wzdłuż ogrodzenia placu budowy wybudowany zostanie tymczasowy ciąg pieszo-rowerowy łączący ulice Władysława Łokietka i Samarytanka.

Objazd Łokietka został wyznaczony także przez ulicę Samarytanka – ale w tym miejscu zdecydowanie radzimy omijać tę ulicę w dni powszednie w okolicach godz. 7:30-8 rano!

Wtedy bowiem rodzice masowo podwożą dzieci samochodami pod szkołę podstawową nr 52 i Samarytanka jest zakorkowana nawet bez podwójnego objazdu. Po zamknięciu skrzyżowania Rolanda i Codziennej oraz Łokietka z całą pewnością będzie tam jeszcze gorzej.

grafiki: UM Warszawa

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx