Kolejny rekord samochodów na moście Grota-Roweckiego. Ale przecież most Krasińskiego niepotrzebny | targowek.info

Kolejny rekord samochodów na moście Grota-Roweckiego. Ale przecież most Krasińskiego niepotrzebny

Po moście łączącym Trasę Toruńską z Trasą AK jeździ ponad 200 tysięcy samochodów NA DOBĘ. Choć oczywiście z powodu korków słowo „jeździ” jest tu sporym nadużyciem.

 

Zarząd Dróg Miejskich jak co roku podsumował ruch na mostach przez Wisłę w Warszawie. Jak co roku liczba aut przejeżdżających przez naszą rzekę wzrosła, i jak co roku największy ruch i największy wzrost liczby liczby aut odnotował „nasz” most Grota-Roweckiego, będący przedłużeniem Trasy Toruńskiej i częścią trasy S8.

Dzięki automatycznym punktom pomiaru ruchu ZDM obliczył, że w 2018 roku mostem Grota–Roweckiego przejechało średnio 201 363 samochodów na dobę! To wzrost o ponad 11 tysięcy aut/dobę w stosunku do roku 2017 (wtedy średnia wynosiła 190 tys. samochodów dziennie) i aż o blisko 40 tysięcy aut w porównaniu do roku 2015 (wtedy mostem Grota jechało „tylko” 162 tys. samochodów dziennie).

Jak już napisaliśmy powyżej – określenie „jechało” jest jednak nadużyciem. Najczęściej samochody na moście Grota i trasie Toruńskiej nie jadą, a powolutku toczą się w korkach. Wypadki na tej arterii są absolutnym standardem – już praktycznie nie ma dnia, żeby było przynajmniej jedego poważnego zdarzenia.

Wczoraj (w niedzielę) dwie osoby zostały ranne w zderzeniu aut na Trasie Toruńskiej na wysokości ul. Głębockiej. W ostatni czwartek na S8 na wysokości Broniewskiego zderzyło się 6 samochodów, w tym dwa TIR-y. A dzień wcześniej w porannym korku doszło niezależnie od siebie aż do czterech wypadków. To oczywiście tylko wybrane przykłady zdarzeń, po których na całej trasie tworzyły się gigantyczne korki.

201 tysięcy samochodów na dobę oznacza 73,5 miliona samochodów rocznie – taki ruch panuje na moście Grota-Roweckiego. Oczywiście wielka część tego ruchu to tranzyt wschód-zachód po trasie S8. Ale to też jedyna przeprawa bezpośrednio łącząca Bródno z lewobrzeżną Warszawą. Mieszkańców Bródna uratowałaby budowa lokalnego mostu i trasu Krasińskiego – lecz wszyscy wiemy, co rządzący Warszawą myślą na ten temat.

Już wygasła decyzja środowiskowa na budowę mostu Krasińskiego, czyli jeden z najważniejszych i najtrudniejszych do uzyskania dokumentów potrzebnych do prowadzenia tego typu inwestycji. W rezultacie, nawet gdyby dzisiaj władze Warszawy nagle zachciały wrócić do budowy tej ważnej przeprawy, to cały proces inwestycyjny musiałby zacząć się od samego początku. Ale, co też wiemy, zdaniem rządzących od lat Warszawą nasza dzielnica nowej przeprawy przez Wisłę nie potrzebuje.

 

zdjęcie na górze: most Grota Roweckiego na którym akurat wcale nie ma wielkiego ruchu / fot. www.ukosne.um.warszawa.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

54 komentarzy na temat “Kolejny rekord samochodów na moście Grota-Roweckiego. Ale przecież most Krasińskiego niepotrzebny

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:26

  Są w Warszawie ważniejsze sprawy np. hostel dla Lgbt

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:28

  Most Gdański zaprasza.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:29

  Po co nam most, zbudujmy wreszcie pomnik Polskęzbawa i jego brata Abla

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:40

  Po co wam most, kasę lepiej było wydać na ochronę miesięcznic, pomnik Smoleński, pomniki (p)rezydenta milenium itd. W tym kraju zawsze priorytety nie są na swoim miejscu.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:43

  Most do nikąd niewiele pomorze. Ruch się zmniejszy jak dokończą obwodnicę i część samochodów będzie jechała na południe.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:46

  CHCE MOSTU!!!

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:54

  po prostu nie ma jak zbudować dojazdów do tego mostu, to tereny całkowicie zabudowane i tyle. przykłady nowego jorku, tokjo i innych metropolii pokazały że budowa nowej infrastruktury nie rozwiązuje problemu tylko go pogarsza, im lepszy dojazd tym więcej ludzi przyjeżdża z poza miasta np z odległości 150 km codziennie do pracy jak w USA.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 07:55

  Dobrze wam tak

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 08:07

  precz z mostem !!!!!!

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 08:13

  a dokąd prowadzi prowadzi most MSCurie

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 08:29

  gdyby były to czasy gen Jaruzelskiego to już by był most pontonowy albo dwa albo ….. cóż ale pokolenia moich rodziców nie ma a moje pokolenie sprzedało wszystko to co oni stworzyli

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 08:34

  Ani za pieniądze które idą na ochronę miesięcznic ani za pieniądze które idą na znacznie częstsze i rozproszone po różnych miejscach prostesty koderastów mostu się nie wybuduje. poza tym każdy ma prawo protestować i nikt nie powinien przeszkadzać, a koszt ochrony wzrasta przez tych którzy przeszkadzają. Jednak most spokojnie by się wybudowało gdyby miasto nie zostało okradzione z kamienic na miliardowe kwoty.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 08:48

  Problemem jest obwodnica(s8) która przechodzi przez centrum miasta. Cały tranzyt + ruch lokalny i mamy to co mamy. Most „Krasińskiego” to będzie drugi Świętokrzyski – czyli lokalna zabawka za miliardy dla rowerzystów i pieszych.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 08:56

  Tam… na Żoliborzu mieszka lepsze towarzystwo i jeden prezes. Im most przeszkadza bo lepiej żeby innym hałasował.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 09:04

  dopoki nie bedzie pracy w okolicznych podwarszawskich miejscowosciach to ruch na moscie Torunskim sie nie zmniejszy, wystarczy popatrzyc na rejestracje aut ,jezeli ktos pisze ze most Krasinskiego jest nie potrzebny to zapraszam na wyjazd z Brodna na most Grota,sa takie dni ze korki są od 6 godz do 15 a samochody nie jada a sie toczą

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 09:49

  Most Krasińskiego odciążyłby Grota przede wszystkim od samochodów jadących z Bródna i okolic kierujących się w stronę Wisłostrady a to jest bardzo dużo.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:07

  @jas
  Pomniki się buduje z innego funduszu.
  Taki otrzaskany gimnazjalista jak Ty powinien to wiedzieć na kilka dni przed egzaminem.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:13

  Most Krasińskiego zburzyłby spokój Gospodarza i jego wielkomieszczańskich sąsiadów z Żolyborza…

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:13

  @dwawa
  Pan Prezes nigdy nie wypowiadał się w przeciwko budowie mostu Krasińskiego.
  To pewnie jeden z jego niewielu błędów.
  Gdyby wypowiedział się publicznie przeciw temu mostowi, rządząca Warszawą i Żoliborzem Platforma Obywatelskaw ciągu trzech lat postawiła by w tym miejscu most AUTOSTRADOWY.
  Na złość Panu Prezesowi.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:15

  Czosnek 0,20 to szkodnik, którego główną rolą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mafii PO ws kamienic. Knajpki nad Wisłą też chciał ten szkodnik zlikwidować. „ścieżki rowerowe Rafała” sobie na propagandowej mapce narysował i umieścił tam również ścieżkę wzdłuż Puławskiej, która była w zaawansowanym stadium budowy zanim ten frędzel wygrał wybory. Takiego kmiota na stolcu prezydenta jeszcze nie mieliśmy.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:16

  Od lat większość w Warszawie ma PO, tak więc wiadomo komu można „dziękować” za taki stan rzeczy.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:19

  Ratusz PO popiera ruskich tirowców blokujacych most Grota i trasę w godzinach szczytu pomimo zakazu wydanego przez Dyrekcję Dróg. Na złość pisowi paraliżuje dojazdy i powroty warszawiaków. ZERO kontroli straży miejskiej. Sabotaż.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:23

  ludzie!!!!!! cóż za krótkowzroczność, jaki most?! tu DK 50 należy przebudować żeby odciążyć Warszawę od debilnego pomysłu wprowadzania ruchu krajowego wschód-zachód do stolicy!
  ps. pozdrawiamy p.Ministra od tego pomysłu.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:37

  To nie most dla mieszkańców Bródna jest potrzebny, a obwodnica która wypchnie tranzyt z miasta. 80% samochodów na AK to tiry w tranzycie. Jakie miasto w Europie pozwala na tranzyt jego środkiem. Gdyby most Curie miał dogodne połączenie z trasami szybkiego ruchu byłoby inaczej, ale jak most który miał wszystko poprawić kończy się na Conrada to niczego to nie poprawia i tak samo będzie z mostem Krasińskiego. Tez skończy się ul. Mickiewicza z jednym pasem ruchu w każdą stronę. A więc nie ma to żadnego sensu, bo niczego nie poprawi.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:40

  po*bany kraj
  lepiej wystawać 4 godziny dziennie w korku

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:46

  To nie most Krasińskiego jest potrzebny, bo problemem nie jest wyjazd z Bródna tylko wyjazd z Białołęki i dalszych miejscowości na tej trasie. Potrzebne jest przywrócenie do realizacji III odcinka trasy mostu Północnego, które PO wyrzuciło z realizacji w 2009 roku. Trasa ta stanowiłaby bezkolizyjny dojazd do mostu Północnego właśnie z terenów które generują co najmniej 25% ruchu na moście Grota. Udrożniłoby to wreszcie dojazd na most Grota. A tak PO zafundowało wszystkim gigantyczne korki bez możliwości rozwiązania w najbliższym czasie.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:50

  Cóż, to kolejny rekord na skalę światową. Od kilku lat dzierżymy palmę pierwszeństwa w przepustowości przeprawy. Polak potrafi…

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 10:56

  Poranny korek na moście Grota, tworzy się nie na moście (5 pasów + 2 pasy z Wisłostrady) tylko z powodu zwężenia do trzech pasów w okolicy Mickiewicza. To jest chore.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 11:14

  Szanowni dziennikarze!
  Nauczcie się:
  po pierwsze: pisać bez błędów;
  po drugie: poszperajcie w internecie (a więc nie tak daleko) co to jest TIR i przestańcie nazywać tirem
  każdą zgruchotaną ciężarówkę. Tak zresztą mówi już cały kraj a Rada Języka Polskiego nie zwraca na to uwagi. Zresztą nie tylko na to.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 12:21

  Do Elmen, a co ma godność człowieka do błędów ortograficznych??? Prędzej juź inteligencja i rozum. A swoją drogą to wstyd i sromota nie znać języka ojczystego. Ktoś kto wypowiada się publicznie nie powinien robić podstawowych błędów ortograficznych. Wstyd ludziska.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 12:26

  Przeładowany most dodatkowo obciążono ruchem z Białołęki i Bródna .Zamknięcie św. Wincentego dla ruchu z Białołęki oraz brak Nowotrockiej odbija się czkawką. Ten most nie jest z gumy, ale o tym włodarze z Ratusza chyba nie wiedzą, bo gdyby o tym wiedzieli, to przed budową metra na Bródno ,wybudowaliby Nowotrocką !!

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 15:16

  Juw doucz się zanim zaczniesz kogoś pouczać, według różnych słowników TIR to teraz: w znaczeniu potocznym, każdy duży samochód ciężarowy, najczęściej złożony z ciągnika siodłowego oraz naczepy. Początkowo rzeczywiście używany był jedynie w odniesieniu do pojazdów faktycznie korzystających z konwencji tranzytowej, ale obecnie nabrał nowego znaczenia, stając się synonimem dużej ciężarówki. Każdy językoznawca ci potwierdzi że używanie nazwy TIR do zwykłych ciężarówek jest teraz poprawne bo zyskało potoczne znaczenie.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 17:36

  póki co zachowajmy wiekszy odstęp między autami na trasie S8 ,każda stłuczka to kilka tysięcy wkurzonych kierowców. Wróciłem niedawno z Hiszpani tam co chwile widac znaki na autostradach ” zachowaj odstęp 100m ” Władze Wwy róbcie cos w tej sprawie.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 19:59

  Myślicie, że most Krasińskiego przyniesie ulgę?! Otóż nie, wtedy dopiero Targówek i Bródno staną się tranzytem dla przejeżdżających od strony Ząbek, Zielonki itd. Korki są generowane przez tych, którzy koniecznie chcą samotnie jechać własnym autem (z moich obserwacji wynika, że w ok. 80% aut jedzie tylko kierowca). Kolejne mosty tylko zachęcą do wjeżdżania do centrum W-wy własnym autem.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 21:28

  do realisty:
  To zaproponuj może likwidację mostów. Zaproponuj w ratuszu. Powiedz, że zablokowanie mostów zmniejszy smog. Trzaskowski z Rabiejem łykną to bez popijania.
  Jeszcze etat dostaniesz…
  Albo sam je zlikwiduj.
  Rozważ następujący scenariusz:
  kupujesz 8 aut ze szrotu i codziennie rano wraz z kumplami „rozkraczacie się” na mostach w kierunku na zachód. Z takimi poglądami nie będziesz miał problemów z zebraniem oddanej grupy kolegów, auta to mogą być prawdziwe rzęchy – wydatek niezauważalny.
  Ekolodzy dojeżdżający do knajp na placu Zbawiciela dadzą Ci medal.

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 23:29

  PO POpiera przed wyborami PO głosowaniu POpiera własne fanaberie

 • 2 kwietnia 2019 o godz. 07:33

  My chcemy mostu Krasińskiego!!!!

 • 2 kwietnia 2019 o godz. 09:04

  MY CHCEMY MOSTU BOLESLAWA PRUSA

 • 2 kwietnia 2019 o godz. 09:44

  My chcemy Nowotrocką !

 • 2 kwietnia 2019 o godz. 10:04

  jak most się zawali, to wtedy może?? widać że prezydent miasta nie myśli o mieście. gratki dla tych co go wybrali. w Warszawie potrzeba 3 mostów, w tym Krasińskiego natychmiast. pozdrawiam stojących w korku na moście

 • 2 kwietnia 2019 o godz. 17:24

  w Warszawie trzeba natychmiast rozpocząć budowę co najmniej 5 nowych mostów i natychmiast przedłużyć trasę mostu północnego co najmniej do Marek bo inaczej będziemy umierać na raka od smogu samochodów stojących w korkach

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 19:49

  Proszę zapytać inżynierów jakie jest maksymalne obciążenie mostu. A drugie pytanie do Trzaskowskiego kto będzie odpowiadal za katastrofe budowlana i zabitych. Trzecia kwestia do Zoliborzan – nie jezdzijcie do Ikei – przecież otwieracie sie na miasto to robcie sami meble w ramach czynow partyjnych z kociarzem

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 22:12

  Jarosław vel Gargamel nie pozwala budować, no mu spaliny zamek na Żoliborzu i kota Klakiera zatrują.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 22:13

  Patryk by wam już ze dwadzieścia mostów… obiecał.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 23:01

  Robert maksymalne obciążenie mostu jest takie ile się zmieści w pełni obciążonych ciężarówek na wszystkich pasach.

 • 5 kwietnia 2019 o godz. 09:13

  Do Aga
  Popieram,obwodnica Warszawy jak to jest rozwiązane w innych miastach

 • 5 kwietnia 2019 o godz. 13:14

  czemu jesteśmy tak słabi i naiwni, że wybieramy samych złodziei, którzy nic dla nas nie robią, dbając tylko o własne interesy? kiedy zmądrzejemy? kiedy wspólnie zrobimy dobre rozwiązania? czemu ludzie chcą żyć w zamkniętych enklawach i dzielić miasto na części? miasto to jeden organizm

 • 5 kwietnia 2019 o godz. 14:31

  Do Papa Smerf:
  I pewnie Patryk Jaki tyle mostów by postawił ile by obiecał.
  A Tobie Trzaskowski naobiecywał co mu Schetyna kazał, podnieciłeś się darmowymi żłobkami, walką ze smogiem, dopłatami do wymiany pieców, darmową komunikacją dla uczniów, odbudową Skry i podwyżkami dla nauczycieli.
  Łyknąłeś wszystko, a teraz nic nie dostaniesz.

  Zmień podpis, na bardziej adekwatny. Mogę Ci coś zaproponować…

 • 6 kwietnia 2019 o godz. 09:59

  Patryk to by jeden most wybudował wzdłuż Wisły w 19 dzielnicy.

 • 6 kwietnia 2019 o godz. 11:00

  Bromba ty tak poważnie? Zarzucasz komuś, że łyka obietnice a sama łykasz Patryczka? Ja nie jestem naiwny jak ty i wiedziałem że zarówno Rafałek i Patryczek składali obietnice co im Schetyna jak i Kaczyński kazali. W tym względzie oni się zbytnio nie różnią od siebie.

 • 6 kwietnia 2019 o godz. 11:03

  Skoro jedna osoba na tym moście zajmuje powierzchnię conajmniej 10m^2 to nic dziwnego, że się korkuje.

 • 9 kwietnia 2019 o godz. 21:26

  Bomba, akurat Trzaskowski spełnił swoje obietnice wobec mnie. LGBT mówi coś?

 • 11 kwietnia 2019 o godz. 17:04

  Droga pusta policja i straż bierze lizaki w usta

 • 30 kwietnia 2019 o godz. 16:52

  Nie stoją teraz w korku w Markach to stoją na moście… Dwa pasy zajmują rano tiry. Zakaz jest martwym przepisem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.