Parking P+R na Trockiej będzie po 2023 roku. Wcześniej parking modułowy | targowek.info

Parking P+R na Trockiej będzie po 2023 roku. Wcześniej parking modułowy

Władze miasta przespały najlepszy moment na budowę parkingu P+R przy stacji metra Trocka, więc teraz musimy długo czekać i wspomagać się prowizorką.

O budowie parkingu „Parkuj i jedź” obok stacji metra Trocka mówi się mniej więcej tyle czasu, co o budowie samej stacji. Z tym, że II linia metra na Targówku zostanie uruchomiona jesienią i bez wątpliwości Targówek Mieszkaniowy zaleje wtedy fala samochodów z Marek, Ząbek i pewnie nawet Białołęki – a po parkingu „Park and Ride” nie ma śladu.

Władze miasta i dzielnicy do tej pory udzielały na ten temat szczątkowych i zdawkowych odpowiedzi, ale dzięki interpelacji warszawskiej radnej Alicji Żebrowskiej teraz mamy wreszcie pełną informację.

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński potwierdza w odpowiedzi na interpelację, że parking P+R powstanie. Znajdzie się w okolicach ul. Trockiej i Korzona na działce zajętej aktualnie przez pętlę autobusową „Targówek” (która jesienią zmieni nazwę na „Metro Trocka”). Będzie to wielopoziomowy obiekt na kilkaset samochodów, a na poziomie terenu będzie znajdować się pętla techniczna dla autobusów ZTM.

Lecz…

W związku z brakiem możliwości wyłączenia z użytkowania tej pętli do czasu zakończenia budowy ostatniej stacji (C2I „Bródno”) północno-wschodniego odcinka II linii metra, prace budowlane nie mogą zacząć się wcześniej niż w 2023 r. – informuje wiceprezydent Soszyński.

Faktycznie, od jesieni 2019 roku ZTM planuje na dzisiejszej pętli „Targówek” umieścić aż 9 linii autobusowych wożących ludzi do metra. Będzie tu bardzo tłoczno i przeniesienie tych autobusów w inne miejsce nie wchodzi w grę.

Lecz przypomnijmy, że od wiosny 2016 roku ta pętla była niemal pusta – dojeżdżała na nią tylko jedna linia dzienna. Wtedy był idealny moment na budowę w tym miejscu wielkiego parkingu, ale urzędnicy, zamiast to wykorzystać, w żółwim tempie zastanawiali się co właściwie robić, jak i dokładnie gdzie. Teraz, gdy w końcu się zdecydowali, będziemy musieli czekać na tę inwestycję co najmniej cztery lata.

Jak mamy więc sobie radzić do 2023-24 roku?

Do tego czasu planowane jest na sąsiedniej działce (będącej w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni RSM Praga, na której zlokalizowany jest parking społeczny), zagospodarowanie terenu pod parking modułowy demontowalny, na który została opracowana dokumentacja projektowa, oddając użytkownikowi wieczystemu poziom 0 na parking społeczny i przeznaczając poziomy nadziemne na parkowanie w formule „Parkuj i Jedź” – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnej Żebrowskiej.

Ten tymczasowy parking modułowy ma kosztować ok. 25 mln zł i mieć ok. 390 miejsc postojowych – z czego około sto miejsc będzie przeznaczonych dla mieszkańców okolicznych bloków, zaś ok. 290 miejsc na parking „P+R”.

Budowa i uruchomienie parkingu modułowego przy Trockiej planowane jest na lata 2019-2020 – podaje Robert Soszyński.

Dobrze czytacie: nie tylko docelowy parking P+R powstanie dopiero po 2023 roku, ale też pomiędzy uruchomieniem metra na Targówku Mieszkaniowym (jesienią 2019) a otwarciem choćby tymczasowego wielopoziomowego parkingu (2020) upłynie co najmniej kilka, a bardziej prawdopodobnie kilkanaście miesięcy. Przez ten czas Targówkowi Mieszkaniowemu grozi wielki parkingowy chaos.

zdjęcia na górze: modułowy parking w Kielcach zbudowny przez firmę Uni Parking – tymczasowy parking na Trockiej może wyglądać podobnie / zdjęcie ilustracyjne / fot.www.uni-park.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

49 komentarzy na temat “Parking P+R na Trockiej będzie po 2023 roku. Wcześniej parking modułowy

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 07:14

  Kto rządzi miastem ? Platforma Obywatelska.
  Kto rządzi dzielnicą ? Platforma Obywatelska.
  Od lat, nieudacznicy. Nie ma potrzebnej Nowotrockiej, nie ma parkingu przy metrze.
  To są konkrety.
  A co nam oferują w zamian ? Karty lgbt, wina pis, wina Kaczyńskiego, wina ufoludków. Tylko nie ich.

  Podziękujemy PO w wyborach !

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 07:17

  Będzie trzeba jakąś pętle na Targówku przeznaczyć na ?

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 07:25

  W czasie budowy metra, gdy była zamknięta Trocka, dodatkowe zamknięcie pętli odcięłoby tą część Targówka od komunikacji miejskiej. Dla części osób starszych „doturlać się” do Handlowej by mogło być bardzo ciężkie. :)

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 07:34

  Czyli jak oddadzą metro na Bródno to dopiero oddadzą P&R na Targówku kiedy już taki parking będzie potrzebny na Bródnie i wszystkie samochody nadal będą się kierować na Trocką bo tam będzie najbliższy parking a na Bródnie nie będzie praktycznie gdzie zaparkować. I wówczas urzędnicy zaczną myśleć dopiero o parkingu na Bródnie. Rzeczywiście mają oni refleks.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 08:04

  Żaden parking tu nie pomoże. Trzeba zamknąć wjazd na Targówek Mieszkaniowy samochodom z rejestracją WWL. Wzrośnie kultura i bezpieczeństwo na osiedlowych ulicach.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 08:15

  Strefa płatnego parkowania przy stacjach będzie niezbędna. A P+R mogli faktycznie wcześniej wybudować…
  Tylko tradycyjnie myślenie to towar deficytowy – u każdej opcji politycznej.
  Szybko idzie tylko stawianie pomnik ów i zmiany nazw ulic…

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 08:49

  Michale wybacz, ale tradycyjne myślenie to towar deficytowy u konkretnej opcji politycznej. Przykład to właśnie ten parking. Nie obwiniaj innych opcji skoro nie mają w Warszawie głosu. Wrzucanie wszystkich do jednego worka, bo się zawiodłeś na PO to odwracanie kota ogonem. Pomyśl lepiej przy następnych wyborach gdzie stawiasz X.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:07

  No jasne, Patryk Jaki by wam to załatwił ekspresowo buahahaha.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:11

  Dlaczego takiego parkingu nie wybuduje jakiś deweloper? Przecież deweloper jest najskuteczniejszy w budowaniu. Janusz WWL nie wykupi miejsca za 30 tys. zł w takim parkingu? Janusz chciałby, aby mu wybudowano parking z publicznych pieniędzy?

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:19

  Obywatele proponuję już teraz zacząć trenować przysiady i skłony!!
  Przyda się kondycja,, przy odkręcaniu wentyli w kołach samochodów zaparkowanych w niedozwolonych miejscach. Trzeba będzie dyscyplinować kierowców parkujących bezmyślnie. Obywatelskie działanie to jedyna droga ku parkingowemu porządkowi na osiedlu Targówek.
  Na policję czy też straż miejską nie możemy liczyć . Sami musimy zadbać o porządek wobec najeżdżających osiedle Hunów ;))

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:25

  Niestety potrzebne są radykalne działania,podział miasta na wzór federacji.Miasto nie działa tak jak powinno.Infrastruktura transportowa to żenada,parking powstaje dwa lata po stacji przesiadkowej do których przewoźnik siłą chcę spędzić tysiące ludzi (korekty tras autobusów).Ja to widzę tak że powstają granice i nie da się przekroczyć samochodem z daną rejestracją, Targówek nie chce u siebie Białołęki , Białołęka nie chce u siebie Targówka (robienie korków w weekendy, aktualnie objazd jest tak poprowadzony że Targówek korkuje Białołękę),nikt nie chce u siebie WWL.Wprowadźmy wreszcie zakaz wjazdu dla pojazdów spoza dzielnicy!!!WA nie wjeżdża na tereny WJ,WJ ma zakaz przekraczania S8 w stronę północną.Wszyscy są zadowoleni!

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:45

  Z racji braku parkingu przy metrze , dzikie parkowanie rozleje się po wszystkich okolicznych uliczkach . Na Gilarskiej koło przychodni rejonowej, przyjezdni też będą parkować !!
  Szczególnie Tam powinny być zabezpieczone miejsca dla potrzebujących .Chorzy i seniorzy przywożeni do lekarza samochodem powinni mieć możliwość zaparkowania się blisko.. Rozwiązaniem byłaby strefa płatnego parkowania. Nikt nie blokowałby na dłużej tak potrzebnych chorym miejsc .parkingowych.
  Panie Kunowski Współmieszkańcy liczą na Pana.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:47

  Obywatelu ale straż miejska jednak działa bardzo często widzę pozakładane blokady na kołach w miejscach zakazu parkowania.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:53

  Na Gilarskiej raczej nie będą parkować bo to jednak dla takich za daleki spacerek. Może każdy raz zaparkuje, ale jak będzie miał przejść kilkaset metrów do metra to szybko zrezygnuje z takiego pomysłu i następnym razem pojedzie dalej swoim autkiem. Większość z nich są z natury leniwi i taki spacerek przed pracą mało kogo będzie interesował.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 10:58

  Straż miejsca czasem działa – ostatnio laweta odholowywała auto z ul. Przy Grodzisku (os. Klonowa Aleja) w towarzystwie straży. Budujący widok, jak inne, podjeżdżające auta widząc całą akcję zawracały na tej ulicy. Przestraszeni kierowcy nie ryzykowali parkowania na ulicy. Takich akcji powinno być więcej. Na marginesie dość drogie auta, a szkoda niektórym pieniędzy na miejsce w garażu podziemnym. Wynajęcie pewnie ca 300 zł/mc.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 11:01

  do „patryk jaki”
  Jeśli już to mógł to dla nas zrobić Jacek Sasin. Bo na budowę parkingu potrzeba czasu.
  Ale jak widać myślenie u wyborców platformy to towar deficytowy.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 11:06

  Do andy:
  „Straż miejska jednak działa”
  Zabiłeś mnie tym dowcipem.
  Z okna roboty widzę postawiony 2 stycznia 2018 roku zakaz parkowania wraz z tabliczką o odholowywaniu.
  Straż miejska przyjeżdżała „regularnie” w styczniu 2018. Potem już nieregularnie – raz na kwartał. Ostatnio byli w styczniu 2019. A mamy kwiecień…
  W tej chwili na zakazie zagrożonym wywiezieniem stoi srebrna toyota i dostawczak DPD.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 11:52

  To że urzędnicy nie myślą, kiedy nie muszą, to akurat żadne zaskoczenie.
  Ale to,że mieszkańcy wybierają w wyborach samorządowych wiciąż tych samych radnych, którzy tworzą parasol ochronny nad wciąż tymi samymi urzędnikami, to już jest perwersja jakaś. Syndrom sztokholmski. Oni was wciąż w d… walą a wy ich wciąż, w nagrodę, wybieracie!

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 12:03

  Bromba ja mówię z własnego doświadczenia, często widuję u siebie na uliczce samochody z blokadami. Kiedyś nie było tygodnia abym nie zobaczył samochodu z blokadą. Teraz już widuję rzadziej bo ludzie nauczyli się, że jak stanę na zakazie to jest duże prawdopodobieństwo że mnie zablokują. Dzięki temu teraz mamy czystą uliczkę, ale i tak od czasu do czasu widzę że straż miejska robi tu rekonesans. Na pewno jak stanie ktoś tu na zakazie to jak nie dzisiaj to za dzień lub dwa będzie miał blokadę. I to naprawdę wystarczy aby nie było nieprawidłowo zaparkowanych aut.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 12:27

  Po co nam taki parking? Takie inwestycje to się robi na krańcach metra tak jak jest na Młocinach czy na Połczyńskiej. Niech go zbudują na Rembielińskiej albo na Żeraniu. Miejsc parkingowych brakuje dla mieszkańców a co mówić o przyjezdnych z innych dzielnic! Lepiej zajmijcie się poważnymi sprawami. Kiedy będzie Nowotrocka? Kiedy poszerzą św. Wincentego? Czy przedłużenie Pratulińskiej w stronę Zacisza odkorkuje Borzymowską?

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 12:40

  Andy -Wątpię aby przyjeżdżali sami z siebie. Raczej to jakiś wkurzony mieszkaniec powiadomił ich o problemie i wymusił reakcję. Straż miejska działa dopiero wtedy, gdy kopnie się ją w odwłok.
  Nawał pracy po otwarciu metra nie będzie sprzyjał ich sprawnemu działaniu. Zawaleni wezwaniami nie ogarną wszystkiego. Obywatelska pomoc niewątpliwie się przyda ;-))

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 13:55

  Ogarnia mnie pusty śmiech jak czytam, źe Straź Miejska tak sprawnie działa i przyjeździe na wezwanie. Dzwoniłem do straźy 5 krotnie, źe na nowopowstałym trawniku po tymczasowej pętli na Trockiej parkują samochody klienci bazarku i do dnia dzisiejszego ( a minęły juź 2 tygodnie) bez rezultatu. Kierowcom ciągle mało miejsca chociaź mają wielki parking pod bazarkiem. Dzisiaj widzę, źe juź została wydeptana druźka na skróty przez trawnik. Ludzie łaźą jak po polu na swojej wiosce a Straź Miejska nie reaguje na wezwania. Pod budowę metra wycięto kilkadziesiąt drzew, nowych nie sądzą a ludzie niszczą kaźdy kawałek zieleni.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 14:22

  Hahahahaa PRZESPALY. Ktos za to beknie? NIE!

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 14:23

  Haha tylko 100 miejsc dla mieszkańców. Na tym parkingu stoi ok 200 aut. Gdzie zapakowane zostaną te dla których zabraknie miejsc? Pod blokami już nie ma miejsc parkingowych.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 14:24

  Najazd WWL I WA BEDZIE JESZCZE WIEKSZY. Parkowanie gdzie sie da

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 15:20

  Aź się boję myśleć co się będzie działo po uruchomieniu metra. Kierowcy uwaźają, źe im wszystko wolno więc będą parkować wszędzie gdzie tylko się da. Na trawnikach, pod śmietnikami blokując śmieciarki, pod drzwiami wejściowymi do bloków, na chodnikach a ten parking niewiele da bo będą oszczędzać na opłatach. Jeźdzą gratami i mają wydawać na parking? Kierowcy to specyficzny gatunek ludzi.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 16:28

  A to ciekawe rsmpraga ma na ten działce użytkowanie wieczyste????? To chciałbym zobaczyć ta umowę!!!! Który radny mnie wyprzedzi i napisze interpelacje czy sam mam to zrobic????

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 17:07

  Kilkanaście lat rządów PO daje takie efekty.
  A teraz skupiacie się tym, czy straż miejska przyjeżdża czy nie. Zamiast zwrócić swoje niezadowolenie na Platformiarskich Ofermach za brak parkingów, ulic, mostu.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 17:08

  Raczej nie ma, na Askenazego jest nieuregulowany stan prawny gruntów. RSM tylko włada gruntami.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 17:55

  Te masowe przesiadki na Trockiej przybyszów z Marek i okolic to przecież to przecież lipa.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 18:29

  Przestańcie głosować na partie szczególnie te, które uważają się za beton polityczny. Oni tylko o swoje interesy tylko dbają. Kornik, nie ma różnicy czy to PO, czy PIS, czy SLD etc. To są te same gęby pod innymi szyldami. Okradną jedną grupę, zaciągną dług, na koszt kilku przyszłych pokoleń tylko, żeby wygrać kolejne wybory i pociągnąć jeszcze trochę na lewo. Jak się trafi inwestor, który będzie gotów się podzielić to parking na pewno szybo powstanie.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 20:42

  Kornik
  3 kwietnia 2019 o godz. 07:14

  Kto rządzi miastem ? Platforma Obywatelska.
  Kto rządzi dzielnicą ? Platforma Obywatelska.
  Od lat, nieudacznicy. Nie ma potrzebnej Nowotrockiej, nie ma parkingu przy metrze.
  To są konkrety.
  A co nam oferują w zamian ? Karty lgbt, wina pis, wina Kaczyńskiego, wina ufoludków. Tylko nie ich.

  Podziękujemy PO w wyborach !

  Gość
  3 kwietnia 2019 o godz. 17:07

  Kilkanaście lat rządów PO daje takie efekty.
  A teraz skupiacie się tym, czy straż miejska przyjeżdża czy nie. Zamiast zwrócić swoje niezadowolenie na Platformiarskich Ofermach za brak parkingów, ulic, mostu.

  A KTO WYBRAŁ TYCH PATAŁACHÓW – MY MIESZKAŃCY WARSZAWY I TARGÓWKA –
  ICH WYBÓR TO BYŁ STRZAŁ W KOLANO !!!!!!!!!!!!!

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 21:01

  Oj ten ból akolitów wielkiego dewelopera Kaczyńskiego.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 22:33

  Dla tych co mają jakiś kompleks z tablicami wwl mieszkających w starych mieszkaniach z płyty lub komunalnych mieszkaniach. Nie wyjeżdżacie do CHM , ponieważ jest poza granicami Warszawy, nie wyjeżdżacie na mazury, przejażdzki tylko na terenie Pragi wokół własnego blokowiska.

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 23:29

  a niby skąd Trzaskowski ma mieć pojęcie o Warszawie? Chcieliście, wybraliście, to macie!!!

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 08:45

  no akurat na Targówku to rządzą dygnitarze z SB „Bródno” a nie peło

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 08:53

  A na kartę LGBT+(-) są pieniądze i czas urzędników…

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 09:58

  @Raf
  1. Nie wszyscy mieszkają w wielkiej płycie. Np. mieszkańcy Zacisza nie.
  2. CHM znajduje się po części w Markach, Warszawie, Ząbkach. Wybraną tę lokalizację z uwagi na bliskość do północno-wschodnich części Warszawy – duża populacja. Nie wybrano Wołomina.
  3. Na Mazury warszawiacy nie jeżdżą codziennie i codziennie nie zatruwają życia mieszkańcom. Jeżdżą w sezonie i zostawiają tam dużo pieniędzy. Gdyby nikt nie chciał ich tam gościć, to by nie przyjeżdżali. WWL do Warszawy wpraszają się na siłę.

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 11:26

  Nie lubię WWL , bo od lat obserwuję te samochody na drodze. W większości to nieprzewidywalni kierowcy.
  Jeśli ktoś zajeżdża ci drogę, wykonuje niebezpieczny manewr, wyprzedza na trzeciego, zachowuje się irracjonalnie , to najczęściej ma na tablicach WWL.
  Ich brak na naszych ulicach tylko by mnie ucieszył.Byłoby mniej niebezpiecznie. Niech tworzą zagrożenie gdzie indziej !

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 15:43

  Metro miało być oddane w maju czemu piszecie o jesieni ?

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 16:06

  Do maja to Astaldi ma zgodnie z umową skończyć prace przy metrze.
  Odbiory i papierologia powodują ,że termin uruchomienia możliwy będzie dopiero na jesieni a i to pod warunkiem ,że urzędasy się sprężą i wszystko pozałatwiają bez zbędnej zwłoki.

 • 5 kwietnia 2019 o godz. 08:07

  Na skrzyżowaniu przy pętli już się ciężko poruszać w godz. szczytu – dotyczy to i samochodów i niestety pieszych :(
  Jak nie powstanie sygnalizacja świetlna, to tylko tragedię na tym skrzyżowaniu… tym bardziej, że ktoś bez sensu wyznaczył rejony szkół. Maluchy z Askenazego muszą przejść coraz bardziej ruchliwą ulicę żeby dojść do SP 28 a dzieci z Orłowskiej do rejonowej SP 377. Kto to ustala?!?

 • 5 kwietnia 2019 o godz. 09:21

  no akurat na Targówku to rządzą dygnitarze z SB „Bródno” a nie peło

  – świętE SŁOWA! ICH NIE INTERESUJE INTERES TARGÓWKA TYLKO PEŁNA KABZA ZA SPRZEDAŻ TERENÓW POD NOWE OSIEDLA.

 • 6 kwietnia 2019 o godz. 05:44

  my mieszkańcy okolic tej pętli nie życzymy sobie spalin z innych rejonow miasta

 • 6 kwietnia 2019 o godz. 08:26

  autobusem trzeba dojeżdżać do metra a nie wozić tyłek autem,my też chcemy tu oazę dobrego powietrza

 • 17 kwietnia 2019 o godz. 17:47

  Wprowadzić strefę płatnego parkowania w odległości 1km of każdej stacji metra i będzie spokój. Mieszkańcom płacącym podatki sprzedawać abonamenty po obniżonej cenie i problem zniknie sam.

 • 23 kwietnia 2019 o godz. 17:42

  Mam na parkingu za Topaz 2 auta. Pytanie, co z parkowaniem w okresie budowy parkingu tymczasowego ? Poza tym, docelowo 100 miejsc dla mieszkańców, to stanowczo zbyt mało, co zostało już wcześniej powiedziane. Czy i kto da mi gwarancję, że po zakończeniu budowy, na pewno dostanę miejsca ???

 • 15 maja 2019 o godz. 09:58

  A KIEDY BĘDZIE PARKING P+R w okolicach Stacji BRÓDNO?
  CZY URZĘDNICY ŚPIĄ I OBUDZĄ SIĘ TAK JAK Z TROCKĄ?

 • 6 czerwca 2019 o godz. 10:55

  Może stwórzcie getto dla osób z rejestracją wwl otoczyć murem i po problemie pieprzone ćwoki z Targówka.Wielcy warszawiacy a w weekendy zapieprzacie do rodziny na wieś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.