Radzymińska, Łodygowa, Młodzieńcza - remont skrzyżowania | targowek.info

Radzymińska, Łodygowa, Młodzieńcza – remont skrzyżowania

Jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań dzielnicy doczekało się frezowania.

Wreszcie zbliża się do końca remont ulicy Łodygowej – i przy okazji doczekaliśmy się też remontu „końcówki” Łodygowej na skrzyżowaniu tej ulicy z Radzymińską i Młodzieńczą.

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich planują frezowanie nawierzchni tego niezbezpiecznego skrzyżowania w długi weekend majowy – pomiędzy 30 kwietnia a 5 maja 2019 roku.

Prace zostały zaplanowane w dwóch etapach.

Pierwszy z nich potrwa od wtorku 30 kwietnia od godz. 22.00 do czwartku 2 maja do godz. 21.00 – zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Radzymińskiej. Ruch „na wprost” w obydwu kierunkach będzie odbywał się na drugiej jezdni – jednak nie będzie możliwy skręt w lewo z Radzymińskiej w Młodzieńczą, ani przejazd z Radzymińskiej w Łodygową (i odwrotnie)

Drugi etap potrwa od czwartku, 2 maja od godz. 21.00 do niedzieli 5 maja do godz. 4.00 rano – zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Radzymińskiej. Ruch samochodów będzie puszczony po drugiej, świeżo wyremontowanej jezdni, lecz tutaj z kolei nie będzie możliwości skrętu w lewo z Radzymińskiej w Łodygową, oraz zostanie całkowicie zamknięty przejazd z Radzymińskiej w Młodzieńczą (i odwrotnie).

Szczegóły i objazdy zamkniętych odcinków można zobaczyć na poniższych mapkach:

Etap 1: 30.04-2.05

Etap 2: 2.05-5.05

Remont skrzyżowania oraz brak możliwości wjazdu w Młodzieńczą i Łodygową spowodują też konieczność kilkudniowej zmiany tras autobusów.

Jak podaje ZTM, na czas remontu nawierzchni skrzyżowania ul. Radzymińskiej i ul. Młodzieńczej  wprowadzone zostaną następujące zmiany tras autobusów miejskich w obu kierunkach:

145
od 30.04.2019 r. od około godz. 23:00 do dnia 2.05.2019 r. do końca kursowania linii dziennych:
ŻERAŃ FSO – … – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – gen. T. Rozwadowskiego – Księcia Ziemowita – Swojska – Janowiecka – Ząbki: Warszawska
– Piłsudskiego – … – WIATRACZNA
tylko w dniu 2.05. br. od około godz. 21:00 do końca kursowania:
ŻERAŃ FSO (Warszawa) – … – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Gilarska – Samarytanka
– Z. Jórskiego – Radzymińska – gen. T. Rozwadowskiego – Księcia Ziemowita – Swojska
– Janowiecka – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – … – WIATRACZNA
od dnia 3.05. br. od początku kursowania do dnia 4.05. br do końca kursowania:
ŻERAŃ FSO – … – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Gilarska – Samarytanka – Z. Jórskiego
– Radzymińska – Łodygowa – … – WIATRACZNA

345
od 30.04.2019 r. od około godz. 23:00 do dnia 2.05.2019 r. do końca kursowania linii dziennych:
DW. WILEŃSKI – … – al. Solidarności – Radzymińska – gen. T. Rozwadowskiego
– Księcia Ziemowita – Swojska – Janowiecka – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – …
– MACZKA (Ząbki)

512
od dnia 2.05.2019 r. od około godz. 21:00 do dnia 5.05.2019 r. do około godz. 4:00
ZACISZE – Codzienna – Kondratowicza – św. Wincentego – Gilarska – Samarytanka – Z. Jórskiego – Radzymińska – … – DW. WILEŃSKI

527
od dnia 2.05.2019 r. od około godz. 21:00 do dnia 5.05.2019 r. do około godz. 4:00
OS. DERBY / OS. LEWANDÓW I – … – Głębocka – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka
– Radzymińska –… – ESPERANTO

N62
od dnia 30.04.2019 r. od około godz. 23:00 do dnia 2.05.2019 r. do końca kursowania
DW. CENTRALNY – … – al. Solidarności – Radzymińska – gen. T. Rozwadowskiego – Księcia Ziemowita – Swojska – Janowiecka – Ząbki: Warszawska – Piłsudskiego – … – MIEJSKI DOM KULTURY (Wołomin).

 

 

zdjęcia na górze: skrzyżowanie Radzymińskiej, Łodygowej i Młodzieńczej / fot. Facebook/Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych

PRZECZYTAJ TEŻ:

30 komentarzy na temat “Radzymińska, Łodygowa, Młodzieńcza – remont skrzyżowania

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 08:26

  Zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej dla łodygowej jest w Wojewódzkim sadzie Administracyjnym

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 08:52

  Trochę poniewczasie… Nawet jeśli okaże się że było naruszenie prawa to i tak nikt ulicy nie przywróci do poprzedniego stanu. Więc po co to bicie piany?

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 09:19

  Czy jesteś może jednym z tych inteligentów, którzy pili mieszkania w blokach przy Łodygowej i zapomnieli sprawdzić w planie zagospodarowania przestrzennego, że ma tam być poszerzana (znacznie) jezdnia? To ty organizowałeś protesty „na przejściu”? Z mojej perspektywy teraz wreszcie zaczyna to jakoś wyglądać, jest czysto, są chodniki, są ścieżki rowerowe, pojawiła się cywilizacja a nie błoto i dziury w kolano, bez chodników.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 10:54

  Jeszcze Młodzieńczą niech podciągną do standardu Łodygowej i będzie jakotako.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:03

  Szanowny „Xcv” kiedy powstawały bloki przy Łodygowej plan zakładał poszerzenie ulicy i większość świadomych kupujących o tym wiedziała. Projekty były dostępne i wiadomo było jak będzie się kształtował przebieg drogi.
  Przed remontem nastąpiła zmiana koncepcji, ulicę znacznie poszerzono m.in. o dodatkową ścieżkę rowerową (wcześniej zakładano ścieżkę tylko po jednej stronie).
  Protest nie dotyczył rozbudowy, na którą z resztą mieszkańcy bloków przy ul. Wyspowej czekali ale bezsensownego zabierania gruntu należącego do wspólnoty przy ul. Wyspowej 1.
  Sądzę, że Panowie eksperci internetowi doskonale zdają sobie sprawę, że zabranie gruntu wspólnocie wiąże się z postępowaniem z każdym członkiem wspólnoty z osobna.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:34

  @Tadek
  „Przed remontem nastąpiła zmiana koncepcji, ulicę znacznie poszerzono m.in. o dodatkową ścieżkę rowerową”
  Nie będę tutaj wypisywał doktoratów nt. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie, ale – jak zapewne zauważyłeś – przy każdej miejskiej inwestycji drogowej (jeśli jest to PRZEBUDOWA wymagające ZRID, a nie zwykły remont) buduje się drogę rowerową. Choćby miała ona mieć tylko kilkadziesiąt metrów. Takie są wymagania wynikające z prawa. Gdyby trochę zapoznać się z problemem przed kupnem mieszkania, to klient miałby świadomość, że pas drogowy będzie znacznie poszerzony.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:37

  ścieżka rowerowa nie jest celem publicznym, a zatem nie wolno było wywłaszczać pod ścieżkę rowerowa która nie jest celem publicznym, mówią tym liczne wyroki sadowe, ponadto istnieje problem jak zapłacić odkodowanie za coś co nie jest celem publicznym

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:38

  W projektach sprzed 2010 roku droga dla rowerów była uwzględniona, tyle, że po jednej stronie ulicy.
  Projekt ten z resztą by się udał gdyby nie „inwestycyjna rzeź Pragi”, kiedy zrezygnowano m.in. z remontu Łodygowej i przesunięto środki na dokończenie Mostu Północnego.
  Koncepcja została opracowana od nowa z poszerzoną, podwójną drogą dla rowerów, rzadko spotykaną przy tego typu drogach, a jak wiadomo – papier wszystko przyjmie i narysować można wszystko.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:44

  Decyzja zrid obowiazuje tylko dla inwetscycji celu pubicznego, chodzilo tu o budowe austostrad, skoro zatem chcieli wybudować ścieżkę rowerowa, która nie jest celem publicznym , nalezalo uzyskac zgode bez korzystnia zprocedury ZRID. Jest to droga dluzsza, i dlatego zlamano prawo i zdecydowano sie na specustawe. SPECUSTAW JEST TYLKO DLA CELOW PUBLICZNYCH, A SCIEZKA ROWEROWA NIE EJST CELEM PUBICZNYM, LICZNE WYROKU SADOWE

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:48

  Na Łodygowej mamy Drogę rowerową, która to jest drogą publiczną przeznaczoną dla rowerów i jak najbardziej takowa może być budowana jako „cel publiczny”.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 12:53

  Co maja powiedzieć ludzie którzy poprzez naginanie ścieżki rowerowej jako cel publiczny zostali zmuszeni do oddania swoich terenów ,i zamknięcia kilku zakładów pracy przy ulicy lodygowej. specustawa na bazie której wywlaszaczano z ulicy łodygowej jest tylko i wyłącznie dla celów publicznych, czyli nie obejmuje terenów ścieżki rowerowej

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 13:16

  No przy Łodygowej to potężne były te zakłady pracy, istne konglomeraty i fabryki… zakurzone budy przy przejeździe kolejowym to wręcz pomniki przedsiębiorczości.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 13:51

  Reasumując – drogę w takim kształcie (z dwiema ścieżkami) można było zbudować zgodnie z prawem tylko znacznie później bo właściwa procedura trwałaby znacznie dłużej. Podobnie jak przeprojektowywanie drogi do takiej z jedną ścieżką wraz z uzyskiwaniem wszystkich pozwoleń. Czyli o co na prawdę chodziło – o opóźnienie budowy czy o kasę?

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 14:01

  Podejrzewam iz chciano ukryć nieprawidłowości w ewidencji, dlatego szeroki rozmach inwestycji, wprowadzenie nielegalne dwóch ścieżek rowerowych których nie można budować w trybie specustawy bo ona jest dla autostrad i pasma zieleni pośrodku pomiędzy jezdniami , grunty przechodzą na mocy specustawy na własność województwa we władaniu miasta i dzięki temu problem nieprawidłowej w ewidencji po nieprawidłowych podziałach zostaje rozwiązany

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 14:09

  „bo nieważne czyje co je ważne to je co je moje” jak to zauważył klasyk.
  Summa summarum: w tym sporze nie o dobro publiczne czy prywatne chodzi , a o kasę i czystą złośliwość .

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 16:35

  Redakcjo tymczasem na budowie metra na przy urzędzie dzielnicy Warszawa-Targówek inteligentni inaczej robotnicy uszkodzili światłowody sieci internetowych. Nie działały dziś terminale płatnicze w gminie oraz do tej pory nie ma internetu i tv kablowej na osiedlu zielone zacisze. Prawdopodobnie tak pozostanie przez weekend.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 16:48

  Duża awaria:przez uszkodzenie światłowodów na budowie metra na Brónie w tej chwili tylko w jednej sieci kablowej od telewizji i internetu odcięte są: Bródno,Targówek,zielona Białołęka,Praga,Marki.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 18:38

  No ale to operator sieci kablowej (tak, ten który bierze od was pieniądze) musi to jakoś klientowi zrekompensować. A sam operator niech sobie walczy o odszkodowania od Astaldi & spółka.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 20:14

  Kilka miesięcy temu frezowali Radzymińską i znowu to samo . Mogli to zrobić wcześniej . NAPRAWDĘ

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 23:31

  Czy internet już działa bo u mnie Wyspowa nie

 • 27 kwietnia 2019 o godz. 03:55

  Najlepsze, że te płaczki co jęczą o poszerzeniu Łodygowej to mają samochody i by mieli do innych słoików z Ząbek i „linii wołomińskiej” pretensje, że wjeżdżają tędy do stolicy i powodują korki.
  Wyżej wymienione posty tylko pokazują, że społeczeństwo jest co raz głupsze, co raz bardziej roszczeniowe, co raz bardziej egoistyczne i dzięki temu PiS wygrywa wybory bo umie manipulować wami, idiotami.

 • 27 kwietnia 2019 o godz. 09:18

  Ale sobie znaleźli termin tego frezowania. Akurat teraz gdy przez 3 miesiące zamknięte jest skrzyżowane Codzienna/Rolanda a w drugim etapie będzie zamknięte połączenie Młodzieńczej z Radzymińską, cały ruch wobec zamkniętego wjazdu na Św. Wincentego będzie musiał się skierować na wąskie uliczki Zacisza.

 • 27 kwietnia 2019 o godz. 10:40

  Czyli w związku z tym co podał ZTM w 1 etapie nie będzie zmian dla linii 512 i 527 zatem będą jednak skręcać w lewo w Młodzieńczą. Rozumiem, że ten zakaz skrętu w lewo nie będzie dotyczył autobusów ZTM?

 • 27 kwietnia 2019 o godz. 12:02

  Cóż za wspaniały bełkot! Wyjedź pan za granicę i zobacz, że ta rozszczeniowość to nie jest polski problem i PiS nie ma nic do tego. A demokracja na całym świecie opiera się na manipulacji, a gdyby pan wielce inteligentny Mirek nie-idiota, chociaż trochę interesował się sytuacją na świecie i znał język angielski, aby docierać do informacji u źródła a nie słuchać przetrawionego przez polskich „dziennikarzy” przekazu, to nie ośmieszałby się takimi wpisami. Pierwszy lepszy przykład z brzegu – brexit to jedna wielka manipulacja idiotami, której skutki mogą być daleko bardziej niekorzystne dla kraju i całego kontynentu niż kilka lat władzy tej czy innej partii w Polsce.

 • 27 kwietnia 2019 o godz. 13:14

  następna stacja (zacise)
  kontratowicza i bródno

 • 27 kwietnia 2019 o godz. 13:15

  następna stacja (zacise)
  kontratowicza i bródno

 • 28 kwietnia 2019 o godz. 00:49

  Wiedzieliście co kupujecie, kiedy was tam nie było jeszcze, to wam coś napiszę. Było tam piękne, duże pole – Wieś przyszła do miasta, mieszka na byłym polu ; ) Śmiechłem ; D

 • 29 kwietnia 2019 o godz. 17:06

  Ja tam pamiętam chaszcze i jakieś rudery, kilka drzew (od około 20 lat, odkąd mieszkam na Zaciszu). Pole „uprawne” to chyba ze 40 lat temu tam było?

 • 30 kwietnia 2019 o godz. 14:04

  Ja jeszcze bardzo bym chciał, żeby miasto zaorało ogródki działkowe Starzyńskiego – jest to ładny teren inwestycyjny, pod np. osiedle. A obecnie syf, palenie śmieciami i tabuny stałych „mieszkańców”, którzy szamba wylewają w ziemię (w życiu nie widziałem wjeżdżającej tam szambiarki).

 • 30 kwietnia 2019 o godz. 14:24

  U którego operatora nie działa internet?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.