Remont Łodygowej: dziś zostaną otwarte dwie jezdnie

10
Share

Stanie to się dopiero wieczorem i tylko na fragmencie ulicy Łodygowej – ale wygląda na to, że ten męczący remont naprawdę ma się ku końcowi.

 

Generalny remont Łodygowej toczy się w wielkich bólach już od półtora roku – i jeszcze potrwa kilka miesięcy. Lecz powoli panujące na tej ulicy chaos, bałagan i brud są wreszcie zastępowane przez równe jezdnie, chodniki, a nawet klomby.

Dziś późnym wieczorem nastąpi przełomowy moment: w poniedziałek 15 kwietnia ok. godz. 23.00 ma zostać otwarta północna jezdnia Łodygowej pomiędzy ulicami Radzymińską a Wolińską – i ruch na tym odcinku będzie wreszcie się odbywał dwiema nowymi jezdniami.

To pierwszy zakończony odcinek remontu ul. Łodygowej. Od ul. Wolińskiej do ul. Klamrowej ruch pozostanie na jezdni północnej, a od ul. Klamrowej do granicy miasta na nowo wybudowanych jezdniach serwisowych.

Aktualny (wcześniej już przesuwany) termin zakończenia całej inwestycji, czyli generalnej przebudowy ul. Łodygowej od ul. Radzymińskiej do granicy Warszawy, to lipiec 2019 roku – i wygląda na to, że w końcu może on zostać dochowany.

zdjęcie na górze: niemal gotowy odcinek nowej ulicy Łodygowej / fot. ZMID

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx