Sklep z alkoholem 24h – czyli udręka okolicznych mieszkańców [LIST]

33
Share

W sprawie całodobowych sklepów z alkoholem rządzący Targówkiem i Warszawą konsekwentnie nic nie robią.

 

Od redakcji: temat wszechobecnych sklepów sprzedających przez całą dobę alkohol (i ich stałych klientów uprzykrzających życie sąsiadom) w żadnym wypadku nie jest nowy. To problem, z którym cały Targówek – i szerzej cała Warszawa – boryka się od lat.

Pisaliśmy o takich „przybytkach” wielokrotnie, i na Targówku Mieszkaniowym, i na Bródnie, a radni i urzędnicy wiele razy chwalili się, czego to oni nie zrobią, żeby wreszcie ukrócić szerzącą się patologię. Cóż, nie zrobili nic.

Powracamy do tematu publikując list naszego czytelnika z ulicy Wejherowskiej.

 

Szanowni Państwo,

mieszkam na Targówku mieszkaniowym na ul. Wejherowskiej. Vis a vis mojego bloku – na ul. Wejherowskiej 20 działa sklep monopolowy Świat Alkoholi 24.

Od kiedy powstał, zaczęła się plaga szemranego towarzystwa stale przesiadującego pod naszym blokiem i stosy śmieci przez nich produkowanych. Właściciel sklepu nie bardzo się kwapi, by po swoich klientach sprzątać. Ustawił w prawdzie jeden kosz, ale klienci raczej do niego nie trafiają…

Okolica sklepu usłana jest pustymi butelkami, petami, kapslami. Blisko sklepu znajduje się żłobek i przedszkole, trochę dalej szkoła. Pod sklepem praktycznie stale koczuje bezdomny alkoholik, w zimie przechodzi do naszego bloku i w nim nocuje i… załatwia potrzeby fizjologiczne. Przyjeżdża po niego straż, policja, a on i tak wraca.

W lecie stale wokół sklepu i przy sąsiednich blokach leżą pokotem pijani faceci. Stół pingpongowy ustawiony na boisku traktują jako stół do libacji. Siedzą po nocach, wrzeszczą, kłócą się. Strach wyjść z psem. Wzywana Straż Miejska nic nie wskórała. Dozorca nie nadąża ze sprzątaniem tego syfu. A administracja mówi, że to nie ich działka. Nie wiem już co robić.

Obok tego sklepu monopolowego budowany jest właśnie blok mieszkalny. Już serdecznie współczuję jego mieszkańcom.

Proszę o pozostawienie moich danych do wiadomości redakcji.

 

Ulica Wejherowska: z prawej strony sklep z alkoholem, z lewej strony plac zabaw publicznego żłobka. Zdjęcie: czytelnik targowek.info

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx