Metro zbudowane – w niedzielę będzie można je zobaczyć

31
Share

19 maja w Parku Wiecha odbędzie się Piknik Europejski. Zwiedzanie nowiutkich stacji metra na Targówku będzie jedną z jego atrakcji!

 

Piknik Europejski odbędzie się w niedzielę 19 maja 2019 r. w parku Stefana Wiecheckiego „Wiecha” – praktycznie nad stacją metra „Targówek Mieszkaniowy”.

Impreza będzie trwała w godz. 11:00 -15:00. Piknik poprowadzi znany z telewizji Włoch Paolo Cozza. Odbędą się m.in. pokazy taneczne, hity europejskiej muzyki zagra zespół Vogue Band, będzie też można spróbować specjałów kuchni różnych krajów Europy.

Dla nas najważniejszą atrakcją będzie dzień otwarty na nowych stacjach metra na Targówku: 19 maja od godz. 11.00 do 15.00 mieszkańcy będą mogli wejść na wszystkie trzy nowe stacje II linii metra: „Szwedzka” (na Pradze), „Targówek Mieszkaniowy” i „Trocka”.

Na każdej stacji zostanie wyznaczona trasa dzięki której goście będą mogli przejść: od wejścia jedną głowicą stacji, przez poziom -1 na peron, a następnie wyjść po drugiej stronie przystanku podziemnej kolei. Wejście na przystanek „Targówek Mieszkaniowy” zaplanowano od ul. Węgrowskiej, a wyjście za ul. Ossowskiego. Natomiast na stację „Trocka” będzie można wejść od ul. Handlowej, a wyjść w kierunku Trockiej i Askenazego.

Ponieważ stacje są już gotowe i czekają jedynie na wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, podczas tych wycieczek nie trzeba będzie zakładać kamizelek ani nosić kasków.

Przypomnijmy, że budowa odcinka M2 od torów za stacją Dworzec Wileński do komory odstawczej za stacją Trocka kosztowała 1,066 miliarda zł brutto – zaś ponad połowę tej kwoty dofinansowała Unia Europejska z Funduszu Spójności.

Zobacz raporty z budowy metra na Targówku (i Bródnie)

 

AKTUALIZACJA (niedziela 19 maja):

 

 

zdjęcie na górze: wejście na stację metra „Targówek Mieszkaniowy” / fot. ZTM

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx