Śmieciowe problemy Targówka

29
Share

Trzy różne miejsca w dzielnicy – trzy różne problemy z odbieraniem odpadów. A śmieciowa rewolucja w recyklingu jeszcze nawet nie wszędzie się zaczęła…

 

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od czytelników trzy niepowiązane ze sobą informacje na temat odbioru śmieci w naszej dzielnicy. Dla ścisłości, jeden element je łączył: we wszystkich tych miejscach pojawiły się poważne problemy z odbiorem odpadów.

Ulica Wybrańska

Napisali do nas „zbulwersowani i poirytowani mieszkańcy z ul. Wybrańskiej 6/8, 10 i 12”:
 
„Czy dyrektorowi Osiedla Toruńska SM Bródno nie jest wstyd za ten widoczny bałagan, który serwuje sukcesywnie mieszkańcom z ul Wybrańskiej 6/8, 10 i 12? Widoczna sterta śmieci zalega już od 1 maja 2019! Na przełomie roku śmieci zalegały aż 1,5 miesiąca! Od lat to się ciągle powtarza. Nie możemy być ciągle upokarzani bałaganem! Proszę zobligować swoich podwładnych, żeby choć na chwilę – może dla relaksu, jeżeli nie chcą służbowo – wyszli zza swoich biurek i sprawdzili estetykę oraz porządek na osiedlu przez Was zarządzanym. To tylko około 30 m do tego śmietnika…”
 
Zdjęcie na górze strony przedstawia właśnie stertę śmieci wokół altanki na ul. Wybrańskiej. Faktycznie wygląda to nie najlepiej….

Ulica Suwalska

Zdjęcia z Suwalskiej nie mamy, ale mieszkańcy Wspólnoty z ul. Suwalskiej 31 też są oburzeni: MPO nie odbiera tam śmieci ani gabarytów zgodnie z harmonogramem, a w środku i wokół altany śmietnikowej panuje wielki bałagan.

„Przez tydzień czasu nie zostały odebrane śmieci zmieszane. Skargi do Straży Miejskiej są bez odpowiedzi. Prosimy o pomoc wyjaśnieniu sytuacji dlaczego MPO nie realizuje warunków umowy” – alarmuje pan Mariusz, mieszkaniec ulicy Suwalskiej.

Ulica Złotopolska

Na Złotopolskiej sytuacja jest zbliżona – lecz przynajmniej wiadomo, dlaczego tutaj MPO ma problemy z odbiorem śmieci. Otóż mała uliczka pomiędzy blokami… całkowicie korkuje się w godzinach szczytu i pracy śmieciarek, uniemożliwiając im pracę.

„Wraz z zamknięciem do remontu kawałka ul. Lusińskiej, łączącej z ul. Handlową, samochody osobowe zmieniły swoje trasy i jadą ul. Złotopolską skutecznie blokując dojazd śmieciarkom. To powoduje, że nie mogą one odbierać śmieci, co robiły zawsze w godzinach porannych. Ul. Złotopolska jest wąską drogą osiedlową, co uniemożliwia w takich przypadkach jakiekolwiek manewry samochodów. Strach pomyśleć co może się zdarzyć w przypadku konieczności przejazdu karetki czy wozu straży pożarnej…” – informuje nas pan Stanisław i przysyła zdjęcie porannego korka na Złotopolskiej, które nie wymaga komentarza:

 

fot. Stanisław, czytelnik targowek.info

 

Na razie te kłopoty z wywozem śmieci to odrębne od siebie przypadki. Jednak wkrótce (odpukać) czasowe zamieszanie z odbiorem śmieci może dotknąć nas wszystkich. Dlaczego? W całej dzielnicy właśnie zmienia się firma wywożąca śmieci.

Pod koniec marca władze miasta podpisały umowę z konsorcjum firm Partner sp. z o.o., Partner Dariusz Apelski i Jarper sp. z o.o., które zastąpi na Targówku (i Białołęce) MPO.

Konsorcjum Partner ma w umowie zagwarantowane 3 miesiące okresu przygotowawczego – więc śmieciarki tej firmy pojawią się na ulicach Targówka najprawdopodobniej pod koniec czerwca 2019 r.

Wtedy też powinna zostać dokończona kolejna śmieciowa rewolucja, czyli przejście na nowe zasady segregacji odpadów. Choć formalnie weszły one w życie 1 stycznia, w wielu miejscach dzielnicy do dziś jeszcze nie funkcjonują.

 

zdjęcie na górze: altanka śmieciowa przy ul. Wybrańskiej – zdjęcie z 14.05.2019 / fot. mieszkańcy ul. Wybrańskiej

 

29
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx