Uwierzycie? Targówek jest „Gminą na 5!”?

23
Share

Najwyraźniej studenci z SGH dostrzegli w naszych urzędnikach coś więcej, niż my widzimy.

Ranking „Gmina na 5!” tworzą corocznie już od kilku lat studenci Szkoły Głównej Handlowej pod kierunkiem wykładowców tej uczelni. To całkiem poważne badania, poświęcone przede wszystkim zachowaniom urzędów gmin w całej Polsce w zakresie obsługi przedsiębiorców. Burmistrz Targówka Sławomir Antonik pochwalił się właśnie, że zostaliśmy wyróżnieni w tym rankingu już po raz trzeci z rzędu.

Mamy tutaj pewien problem z nazewnictwem – gdyż Targówek nie jest gminą, tylko dzielnicą (to cała Warszawa jest jedną wielką gminą mającą status miasta na prawach powiatu, i podzieloną na 18 pomocniczych jednostek administracyjnych, czyli właśnie dzielnic) – ale nie to jest najciekawsze.

Najbardziej ciekawi nas, za co dokładnie nasza dzielnica została tak wyróżniona.

Tego jeszcze dokładnie nie wiemy, bo na razie jest to tylko nominacja, a nagrodzone „Gminy na 5!” zostaną ogłoszone 23 maja 2019 r. w siedzibie SGH. Burmistrz Antonik podaje jednak, że jednostki nominowane do nagrody oceniane są na podstawie kilku czynników m.in.: audytu stron internetowych, analizy kontaktu elektronicznego z gminami, oraz badania metodą tajemniczego klienta.

Zerknęliśmy więc do zeszłorocznego rankingu „Gmina na 5!”, którego zasady były bardzo podobne. Studenci-badacze sprawdzali wtedy zawartość urzędowych stron internetowych (strona naszego urzędu dzielnicy zdobyła 11 na 15 możliwych punktów), oceniali mejle otrzymane od urzędników w języku polskim (tu zdobyliśmy 12 pkt) oraz w języku angielskim (tu urzędnicy z Targówka otrzymali… 0 – czytaj: zero – punktów). Mimo kompromitacji w tej ostatniej kategorii, Targówek w 2018 roku znalazł się wśród 53 nagrodzonych gmin z całej Polski.

Jak będzie w tym roku, dowiemy się za trzy tygodnie. Jeśli domyślacie się, w jakich dziedzinach urzęd dzielnicy Targówek jest na 5, a w jakich zasługuje na inną ocenę, wpisujcie swoje opinie w komentarzach pod artykułem.

zdjęcie na górze: Ratusz Targówka / fot. archiwum targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx