W sobotę zakończy się budowa metra na Targówku? | targowek.info

W sobotę skończy się budowa metra na Targówku?

Zgodnie z umową inwestycja ma zostać zakończona 11 maja 2019 roku. Czyli już pojutrze!

Nie ma najmniejszej wątpliwości: po trzech latach od rozpoczęcia uciążliwej inwestycji, koniec budowy II linii metra na Targówku (Mieszkaniowym) jest tuż tuż. Możemy to zobaczyć na własne oczy na powierzchni, a także na zdjęciach spod ziemi. Wszędzie trwają ostatnie prace – najczęściej już nie wykończeniowe, ale porządkowe.

Kontrakt zawarty przez miasto z firmą Astaldi precyzuje, że zakończenie budowy (czego jednak nie należy mylić z otwarciem metra dla pasażerów!) ma nastapić do 11 maja 2019 roku, a więc do najbliższej soboty.

Portal Transport-publiczny.pl zapytał Jerzego Lejka, prezesa Metra Warszawskiego, czy to naprawdę jest realne. „Wszystko wskazuje na to, że generalny wykonawca dotrzyma założonego terminu. Zapis kontraktowy brzmi, że 11 maja to zakończenie robót budowlanych. Skwitowanie tego faktu powinno nastąpić poprzez odpowiedni wpis do dziennika budowy” – odpowiedział Jerzy Lejk.

Gdy to się stanie, Metro wystąpi z wnioskami o udzielenie pozwolenia na użytkowanie metra. Tych pozwoleń będzie musiało być sześć – oddzielnie dla trzech nowych stacji (dwóch na Targówku i jednej na Pradze) oraz dla trzech wentylatorni.

Dopiero po otrzymaniu tych wszystkich pozwoleń nasz odcinek II linii metra zostanie otwarty dla pasażerów. Początkowo mówiono, że stanie się to latem, teraz urzędnicy sugerują już raczej jesień 2019 roku (dla porównania: uzyskanie pozwoleń na użytkowanie centralnego odcinka II linii metra trwało ponad 5 miesięcy).

Transport-publiczny zapytał także o to prezesa Lejka. „Nie mamy wpływu na proces podejmowania decyzji przez organy administracji państwowej” – odpowiedział szef warszawskiego metra, dodając że ma nadzieję, że odbiory na Pradze i Targówku potrwają jednak krócej niż na centralnej części tej linii.

Nasz odcinek podziemnej kolejki został już przyłączony do funkcjonującego systemu II linii metra. Układ torowy, bieżąca pozycja pociągów i widok z kamer są już widoczne w centralnej dyspozytorni na Kabatach. Targówek widziany z Ursynowa wygląda teraz tak:

Na niedzielę 19 maja Metro Warszawskie planuje dni otwarte na nowowybudowanych stacjach Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Gdy tylko będą znane szczegóły tego wydarzenia, podamy je na targowek.info.

Zobacz raport z budowy metra na Targówku

zdjęcie na górze: mat.prasowe/montaż

PRZECZYTAJ TEŻ:

55 komentarzy na temat “W sobotę skończy się budowa metra na Targówku?

 • 9 maja 2019 o godz. 08:51

  Oczywiście, że otworzą na jesień, tydzień przed wyborami. Nawet jeśli mogliby otworzyć za miesiąc to tego nie zrobią, im nie chodzi o to aby oszczędzić ludziom czas, ale o to aby wygrać wybory. Precz z POPiSem …

 • 9 maja 2019 o godz. 09:06

  Na centralnym odcinku do odbioru było więcej obiektów a do tego zdażył się pożar UPSowni. Myślę, że tutaj będzie znaczniej krócej niż 5 miesięcy.

 • 9 maja 2019 o godz. 09:07

  Kilka miesięcy na sprawdzanie, czy działają wentylatory??? A nie można było ich sprawdzić wcześniej?
  I tak ze wszystkim… Pewnie dlatego w normalnym kraju coś robi się przez rok, a u nas przez 5 lat.

 • 9 maja 2019 o godz. 09:28

  No, czyli niedługo dojazd z Targówka do Centrum skróci się o połowę czasu. Pozytywne. :)
  Niech otwierają jak najszybciej.

 • 9 maja 2019 o godz. 09:34

  Nie ma czemu się dziwić. W Polsce mamy ok. 1.000.000 urzędników, biurkowych, specjalistów opłacanych z naszych podatków i każdy musi się jakoś wykazać. Po to są tworzone przeróżne przepisy, aby wszelkie procedury trwały jak najdłużej. Jeżeli TBM drąży średnio 18 metrów tunelu na dobę, to do wydrążenia 3 km odcinka potrzeba jakieś 5-6 miesięcy. I tyle potrzeba czasu na odbiory, pieczątki i podpisy…

 • 9 maja 2019 o godz. 09:55

  Pytanie
  – Kiedy zostanie oddana do ruchu, zamknięta na czas budowy metra ul.Pratulińska, ?
  – Czy w momencie zamknięcia w czerwcu Samarytanki , ciąg ulic Łokietka , Pratulińska będzie już w pełni przejezdny?

 • 9 maja 2019 o godz. 10:25

  A kiedy do cholery zakończą obwodnicę? To jawna kpina i sprawa dla prokuratury.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:16

  Dzień Otwarty w niedzielę? Lepsza sobota, to akurat Noc Muzeów.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:24

  Czemu wyjazd z Zamiejskiej jest tylko przy stacji? Dramat!

 • 9 maja 2019 o godz. 12:40

  Wyjazd jest na Pratulińską, inaczej by był tylko w kierunku Wincentego. :) Różnica 50 metrów to dramat? Masz smutne życie.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:48

  Obserwując z okna, jak od kilku dni , kilku panów usiłuje przykleić płyty na elewacji jednego z pawilonów na stacji Trocka i nijak im to nie wychodzi, to myślę że wątpię że skończą to do pojutrza.
  Bardzo ładnie powytyczano ścieżki, trawniczki, położono morze kostki i płyt chodnikowych a teraz wszyscy się przekonamy, którędy będą chodzić ludzie. Zakład o skrzynkę piwa,że „nieco” innymi drogami niż wymyślili projektanci. A te piękne trawniczki zostaną zdewastowane natychmiast po demontażu ogrodzeń. Kołami samochodów tych Miszczóf Prostej, którzy muszą widzieć swoje bryki z okna, po prostu muszą. No chyba ze pojawią się słupki wbetonowane w podłoże. I to już, natychmiast a nie za pół roku. Barierki przeciwpiesze na Trockiej i Pratulińskiej są już montowane, bo wiadomo-piesi to zakała, kierowcy to sól ziemi, tej ziemi.

 • 9 maja 2019 o godz. 12:51

  Dość ciekawe zdjęcie do artykułu. Nie wiedziałem, że ze stacji Plac Wilsona pociągi będą jeździły bezpośrednio do stacji Targówek, co możemy wyczytać na czole wagonu.

 • 9 maja 2019 o godz. 13:11

  Te anonim, co ty chrzanisz? Sam masz chyba smutne życie .

 • 9 maja 2019 o godz. 13:13

  Mowa o wyjeździe z Zamiejskiej w Trocką więc nie chrzań o Pratulińskiej bo chyba nie znasz okolicy??

 • 9 maja 2019 o godz. 13:22

  Nikt nie wie kiedy oddadza pratulińską. Radny Jamiński pytał o to już w marcu – do tej pory cisza. Interpelacja numer 70 dostępna w bip. Nikt nie chce podać terminu.

 • 9 maja 2019 o godz. 13:22

  Cała okolica będzie zastawiona samochodami trawniki, chodniki. A jak ktoś słusznie zauwazył instaluje się barierki przeciwko pieszym.

 • 9 maja 2019 o godz. 14:06

  Wreszcie przemyślany układ drogowy będzie, nowe ulice, nowe nawierzchnie, sygnalizacje na skrzyżowaniach.
  Wreszcie Targówek staje się piękniejszy.

 • 9 maja 2019 o godz. 14:09

  @LeonZ no widocznie kuźwa nie można było. Czego nie rozumiesz? Pył leci z budowy, tam pewnie jeszcze niesprzątnięte z kurzu i wszystkiego po budowie co tam lata po peronach a Ty chcesz włączać wentylatornie żeby zatrzeć wszystkie silniki? Najlepiej… nie znam się to się wypowiem. A za miesiąc by był pożar od zatarcia i byś wszedł i napisał pewnie „no taaaa bo się spieszyli z odbiorami”… boże skąd się biorą tacy ludzie. Jak gdzie indziej jest tak dobrze a u nas tak źle to się wyprowadź, jeżeli nie to nie zabieraj głosu publicznie zaoszczędzisz wszystkim nerwów.

 • 9 maja 2019 o godz. 21:53

  Wyjazd z Zamiejskiej będzie na Pratulińską zamiast na Trocką. W sumie to jest bez znaczenia bo z Pratulińskiej bez problemu będzie można skręcić w Trocką.

 • 9 maja 2019 o godz. 22:11

  a kiedy Nowotrocka ?

 • 10 maja 2019 o godz. 08:19

  Otworzą w październiku tuż przed wyborami.

 • 10 maja 2019 o godz. 10:04

  do Noe: hahahahahaha pytanie miesiąca ?

 • 10 maja 2019 o godz. 12:30

  Redakcjo oficjalnie budowa zakończyła się dziś o godz. 11:00 odpowiednim wpisem do dziennika budowy co potwierdził Rafał Trzaskowski.

 • 10 maja 2019 o godz. 14:13

  „Wpisem do dziennika budowy”. To był jeden dziennik budowy na 3 stacje, 3 wentylatornie, tunele, ulice i parkingi?

 • 10 maja 2019 o godz. 14:23

  Wypisy nie były wykonywane raczej synchronicznie, więc któryś wpis był ostatni, i on zakończył budowę.

 • 10 maja 2019 o godz. 15:22

  Nadchodzi czas zapchania Targówka samochodami P&R (bez dużych parkingów) oraz kilkunastoma liniami autobusowymi…

 • 10 maja 2019 o godz. 20:33

  a kiedy przedłużenie budowlanej do jagiellońskiej chociaż?

 • 10 maja 2019 o godz. 23:26

  Tępe, leniwe urzędasy będą sprawdzać nie wiele krócej niż robotnicy to zbudowali.

 • 15 maja 2019 o godz. 23:11

  Widać jaka ciemna masa tutaj pisze – co pojęcia o budownictwie nie ma. Bo po zakończeniu każdej budowy, są wymagane odbiory zgodności z projektami, przepisami i wydanymi urzędowymi decyzjami. Jeżeli myślicie, ze wydanie zgody na użytkowanie, tak skomplikowanej inwestycji jaką jest Metro, to jest zwykłe pstryknięcie, to się ogromnie mylicie. Bo ktoś musi tam wszystkie obiekty, instalacje i systemy dokładnie sprawdzić i wziąć ODPOWIEDZIALNOŚĆ za bezpieczeństwo pasażerów i sprawne funkcjonowanie danego odcinka Metra.
  Zrozumieli techniczni indolenci i beznadziejni kontestatorzy!

 • 22 maja 2019 o godz. 23:21

  Po zakończeniu prac budowlanych a nie budowy (ciemna maso enrico), następuje rozruch i odbiory, które są obowiązkiem wykonawcy. Czyli wykonawca nadal prowadzi budowę aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Dopiero wtedy można wpuścić pasażerów. Urzędnicy oszukują mówiąc, że zakończenie budowy będzie za 3 lata – tak było na spotkaniu, kiedy potrzebowali naszej przychylności. Teraz mamy czekać dodatkowo pół roku. Jak zwykle, krętactwo.

 • 2 czerwca 2019 o godz. 17:38

  Jako mieszkaniec Targówka mam pytanie, gdzie będzie przejscie do Metra od ulic Gajkowicza 17 ,19 Janinówka 49.

 • 29 października 2020 o godz. 12:49

  Cheap Air Jordans For Sale bestairjordansuscheaps2020 | Cheap Jordan Shoes Online …FAST shipping on ALL our great selection of cheap air jordan retro shoes. New custom air jordan releases,Get the best deals on Jordan Basketball Shoes when you shop the largest online selection.
  Cheap Jordan Shoes On Sale http://www.originaljordanshoes.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:50

  Cheap Air Jordans For Sale bestairjordansuscheaps2020 | Cheap Jordan Shoes Online …FAST shipping on ALL our great selection of cheap air jordan retro shoes. New custom air jordan releases,Get the best deals on Jordan Basketball Shoes when you shop the largest online selection.
  http://www.cheap2019jordanshoes.com/jordan-cp3-shoes-c-203.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:50

  Shop the latest Air Jordan 1 Sneakers, bestairjordansuscheaps2020 including the Air Jordan 1 Retro High OG and more,Jordan Retro 1 Shoes ,Air Jordan 1 Sneakers OG and Retro Collection | Nike Air Jordan 1 Original Men’s Sneakers for sale.
  http://www.originalnikekdshoes.com/women-nike-air-jordans-c-131.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:50

  Nike LeBron James Basketball Shoes & Sneakers |bestairjordansuscheaps2020 LeBron James has already arguably had a Hall of Fame career despite still playing. Great prices and discounts on the best baseball jerseys, basketball.
  Air Jordan DMP Pack http://www.originaljordanshoes.com/air-jordan-dmp-pack-c-62.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:51

  Shop the latest Air Jordan 1 Sneakers, bestairjordansuscheaps2020 including the Air Jordan 1 Retro High OG and more,Jordan Retro 1 Shoes ,Air Jordan 1 Sneakers OG and Retro Collection | Nike Air Jordan 1 Original Men’s Sneakers for sale.
  Mens Air Jordan 11 Shoes http://www.originallebronshoes.com/mens-air-jordan-11-shoes-c-97_16.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:51

  LeBron James bestairjordansuscheaps2020 Has Officially Revealed His New Shoes,The Nike LeBron 13 will be the thirteenth signature shoe for LeBron James and his Nike LeBron series that is set to debut this October 2015 for $200 USD.lebron james shoes selection for the very best in unique or custom, handmade pieces from our sneakers & athletic shoes shops.
  Midnight Air Jordans http://www.originaljordanshoes.com/midnight-air-jordans-c-31.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:51

  Air Jordan Retro Preview For 2020 -bestairjordansuscheaps2020 latest Air Jordan Retro shoes including the latest Retro Jordan releases like the AJ1s, retros 3, 4, 12, and 13’s.Authentic retro Air Jordan shoes at the best price !
  http://www.cheap2019jordanshoes.com/jordan-shoes-10-c-4.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:52

  LeBron James bestairjordansuscheaps2020 Has Officially Revealed His New Shoes,The Nike LeBron 13 will be the thirteenth signature shoe for LeBron James and his Nike LeBron series that is set to debut this October 2015 for $200 USD.lebron james shoes selection for the very best in unique or custom, handmade pieces from our sneakers & athletic shoes shops.
  http://www.originalnikekdshoes.com/nike-kd-6-shoes-c-84.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:52

  Cheap Air Jordans For Sale |bestairjordansuscheaps2020 Cheap Jordan Shoes Online ,the live marketplace for 100% real Air Jordan sneakers and other popular new releases.Find Jordan Sneakers and much more at low prices with our Best Price Guarantee.
  http://www.cheaprealairjordans.com/newest-air-jordan-shoes-c-61.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:52

  Shop the latest Air Jordan 1 Sneakers, bestairjordansuscheaps2020 including the Air Jordan 1 Retro High OG and more,Jordan Retro 1 Shoes ,Air Jordan 1 Sneakers OG and Retro Collection | Nike Air Jordan 1 Original Men’s Sneakers for sale.
  Kids Air Jordan Shoes http://www.classicairjordanshoes.com/kids-air-jordan-shoes-c-35.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:53

  Cheap Air Jordans For Sale | bestairjordansuscheaps2020 Cheap Jordan Shoes Online,Top Quality Real Cheap Air Jordans, Discount Retro Jordans Sale Free Shipping!cheap jordans for sale,cheap jordans-Original Cheap Jordans Online Store,Supply Men Jordans,Women Jordans For Sale,Cheap Jordans For Kids With 60% discount!
  Cheap New Air Jordans Retro http://www.newairjordansretro.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:53

  Cheap Air Jordans For Sale |bestairjordansuscheaps2020 Cheap Jordan Shoes Online ,the live marketplace for 100% real Air Jordan sneakers and other popular new releases.Find Jordan Sneakers and much more at low prices with our Best Price Guarantee.
  http://www.cheaprealairjordanshoes.com/women-air-jordan-shoes-c-67.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:53

  Air Jordan Retro Preview For 2020 -bestairjordansuscheaps2020 latest Air Jordan Retro shoes including the latest Retro Jordan releases like the AJ1s, retros 3, 4, 12, and 13’s.Authentic retro Air Jordan shoes at the best price !
  http://www.originalnikerunningshoes.com/nike-air-max-95-c-131.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:54

  Air Jordan Shoes: Air Jordans bestairjordansuscheaps2020 | Retro Jordan | Cheap Jordan,offers the top quality Jordan Shoes and Cheap Jordan Shoes Free Shipping.Real Cheap Jordans, Original 37$ Cheap Jordan Shoes!
  http://www.originallebronshoes.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:54

  Air Jordan Release Dates for 2020 & 2021 | bestairjordansuscheaps2020 Jordan Retro Shoes | Air Jordan Retro Sneakers |Air Jordan Retro 4,cheap Air Jordans 4,Nike Air Jordans Retro,Real Jordans Cheap – Retro Cheap Jordans For Sale.
  http://www.cheaprealairjordanshoes.com/jordan-running-shoes-c-46.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:54

  Cheap Air Jordans Nike Air Jordans Shoes Online Sale bestairjordansuscheaps2020 鈥?Cheap Nike Air Jordans Store Provide You Good Air Jordan Shoes. Include Jordans Retro,50% Off Discount Men’s Shoes,Authentic Air Jordans 5,Cheap Air Jordan 5 Shoes On Sale.
  http://www.classicairjordanshoes.com/classic-air-jordan-12-c-11.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:55

  Nike Lebron James Sneakers | Shop the latest Nike Lebron James Sneakers, bestairjordansuscheaps2020 including the LeBron 16 ‚Four Horsemen’ and more!Los Angeles Lakers | Forward Shoe Size: 15. King James is an endorsement juggernaut, and his shoe deal with Nike is rumored to be worth more than a billion.
  http://www.cheap2019jordanshoes.com/nike-air-max-c-63.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:55

  Cheap Air Jordans For Sale |bestairjordansuscheaps2020 Cheap Jordan Shoes Online ,the live marketplace for 100% real Air Jordan sneakers and other popular new releases.Find Jordan Sneakers and much more at low prices with our Best Price Guarantee.
  Cheap Original Nike Running Shoes http://www.originalnikerunningshoes.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:55

  Women’s Jordans – bestairjordansuscheaps2020 Air Jordan Shoes &Nike Air Jordan Sneakers for Women – Up to 50% off,Get the best deals on Jordan Sneakers for Women when you shop the largest online selection,Shop the latest styles in Jordan shoes.
  New Air Jordans Retro http://www.newairjordansretro.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:56

  Shop bestairjordansuscheaps2020 men’s basketball shoes top brands like Nike and more. Find all the latest styles and brands that will help you own the court! Men’s Basketball Shoes | nike basketball shoes -Find the best Nike Basketball shoes from LeBron, Kobe, and Kevin Durant.
  Air Jordan Shoes Low 30th http://www.classicairjordanshoes.com/air-jordan-shoes-low-30th-c-41.html

 • 29 października 2020 o godz. 12:56

  Air Jordan Retro Preview For 2020 -bestairjordansuscheaps2020 latest Air Jordan Retro shoes including the latest Retro Jordan releases like the AJ1s, retros 3, 4, 12, and 13’s.Authentic retro Air Jordan shoes at the best price !
  Cheap Original KD Shoes http://www.originalnikekdshoes.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:57

  Cheap Air Jordans Nike Air Jordans Shoes Online Sale bestairjordansuscheaps2020 鈥?Cheap Nike Air Jordans Store Provide You Good Air Jordan Shoes. Include Jordans Retro,50% Off Discount Men’s Shoes,Authentic Air Jordans 5,Cheap Air Jordan 5 Shoes On Sale.
  http://www.cheap2019jordanshoes.com/

 • 29 października 2020 o godz. 12:57

  Cheap Air Jordans For Sale bestairjordansuscheaps2020 | Cheap Jordan Shoes Online …FAST shipping on ALL our great selection of cheap air jordan retro shoes. New custom air jordan releases,Get the best deals on Jordan Basketball Shoes when you shop the largest online selection.
  New Jordan Shoes For Women http://www.cheaprealairjordans.com/new-jordan-shoes-for-women-c-66.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.