11. edycja Parku Rzeźby na Bródnie

11
Share

Nie będzie kolejnej rzeźby wymyślonej przez artystę – teraz o tym, co znajdzie się w Parku Bródnowskim, zadecydujemy wszyscy.

 

Głównym wydarzeniem 11. Parku Rzeźby będzie Letnia Szkoła na Bródnie. Kierowana jest ona do wszystkich osób, których doświadczeniem i praktyką jest praca w przedszkolach, szkołach, bibliotekach, domach kultury, osiedlowych klubach i Centrach Aktywności Lokalnej dzielnicy Targówek.

Jak podaje organizator wydarzenia, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, „celem tegorocznej edycji Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim jest uniknięcie sytuacji, w której przychodzi kurator albo artysta i wkłada kolejną rzeźbę do parku. Chodzi o to, żeby to, co będzie tegorocznym pokazem i zmianą w parku wyszło z samego parku.  Będzie temu towarzyszył program publiczny – zajęć, warsztatów, oprowadzań i spacerów.”

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, wtorki i piątki (1,3,5,8,10,12 lipca 2019 r.) miedzy godz. 18:00 a 20:00 w Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie.

Letnia Szkoła na Bródnie to program edukacyjnych spotkań poszerzających wiedzę i praktykę pracy z grupami o nowe formaty. Korzystając ze wskazówek zaproszonych ekspertów różnych dziedzin poznane zostaną narzędzia i metody, które mogą wzbogacać tematycznie i organizacyjne działania i zajęcia. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Po zakończeniu Letniej Szkoły, przy udziale artystek i edukatorek Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, każda osoba będzie mogła sprawdzić zdobytą wiedzę i doświadczenie, realizując w zespole lub samodzielnie autorskie działanie w Parku Rzeźby, kierując je do grup, z którymi pracuje na co dzień.

Każdy projekt otrzyma mini-budżet na produkcję oraz wynagrodzenie dla osób realizujących. Efekty wszystkich projektów zostaną zaprezentowane podczas jednodniowej wystawy we wrześniu 2019 r.

Reasumując: w tym roku w Parku Bródnowskim nie będzie żadnej nowej rzeźby – za to będzie dużo ciekawych wydarzeń artystycznych. Jesteście zadowoleni?

 

zdjęcie na górze: MSN Warszawa

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx