Jednokierunkowe ulice na Bródnie - już od dzisiaj! | targowek.info

Jednokierunkowe ulice na Bródnie – już od dzisiaj!

Tokarza i Krasiczyńską jedziemy tylko w jednym kierunku. Dlaczego?

 

Ważna zmiana dla kierowców na Bródnie- Podgrodziu. Od dzisiaj nieformalny objazd budowy metra ulicami Tokarza, Krasiczyńską i Suwalską został uregulowany. Wymienionym ciągiem ulic można pojechać samochodem tylko w jedną stronę: w kierunku ul. Chodeckiej.

Przejazd w drugą stronę (do Ostródzkiej/Malborskiej/św. Wincentego) jest możliwy przez ul. Krasnobrodzką i Kowalskiego. Wariant 2, jeśli naszym celem jest ul. Głębocka: lepiej pojechać Krasnobrodzką do Trasy Toruńskiej.

Skąd ta zmiana? Kto jechał tamtędy po rozpoczęciu budowy metra na Bródnie (albo po prostu regularnie czyta targowek.info) ten dobrze wie. Uliczki te stały się nieformalnym „objazdem” zamkniętej ulicy Kondratowicza. Od 1 marca ruch samochodów na Tokarza, Krasiczyńskiej i Suwalskiej wzrósł wielokrotnie, a w porannym szczycie zaczęły się tworzyć korki.

Już w marcu urzędnicy zapowiedzieli, że wprowadzą w tym rejonie ruch jednokierunkowy, choć wtedy jeszcze nie podali szczegółów. Ich ustalenie zajęło prawie trzy miesiące, ale od dzisiaj jest faktem.

O tym, że od 7 czerwca na Tokarza i Krasiczyńskiej jest wprowadzony jednokierunkowy ruch, wiemy z rozstawionych znaków drogowych – gdyż niestety żaden z licznych urzędów nie pofatygował się poinformować o tym w jakimkolwiek komunikacie.

Stąd też możemy się tylko domyślać, że nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała aż do zakończenia budowy metra i otwarcia ulicy Kondratowicza, czyli do 2022 roku.

***

To niejedyne zmiany w tej okolicy – w nocy z 7 na 8 czerwca 2019 r. całkowicie zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie Kondratowicza i św. Wincentego. Więcej na ten temat piszemy tutaj: Od soboty Wincentego całkiem zamknięta. Wielka część Zacisza bez komunikacji miejskiej.

 

zdjęcie na górze: fot. Mariusz/czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “Jednokierunkowe ulice na Bródnie – już od dzisiaj!

 • 7 czerwca 2019 o godz. 07:36

  Otwórzcie Wincentego dla wszystkich samochodów!!!!

 • 7 czerwca 2019 o godz. 07:43

  By żyło się lepiej…. imigrantom z Marek i Bałołęki
  a Mieszkańcom Bródna oczywiście trzeba życie utrudniać

 • 7 czerwca 2019 o godz. 08:03

  A może by tak jakąś mapkę zapodać ?

 • 7 czerwca 2019 o godz. 08:25

  Mapka!

 • 7 czerwca 2019 o godz. 08:38

  Najlepiej wszystko pozamykać….najlepiej wszystkich urzędników?…

 • 7 czerwca 2019 o godz. 09:20

  Na ulicy Tokarza jest parking Uniwersum. Teraz żeby wyjechać z parkingu i pojechać na ulicę Radzymińską trzeba objechać całe osiedle dookoła ulicami: Tokarza – Krasiczyńską – Chodecką – Krasnobrodzką – Aleksandra Kowalskiego – Tokarza (to nie błąd) i znaleźć się 60 metrów od bramy wyjazdowej z parkingu – dalszy odcinek Aleksandra Kowalskiego aby wreszcie dojechać do Malborskiej.
  Zastanawiam się jakim trzeba być krótkowzrocznym de……em żeby tak spier…… organizację ruchu na osiedlu.
  Gratulacje !!!!!!

 • 7 czerwca 2019 o godz. 09:52

  Sprawę parkingu można łatwo rozwiązać. Po prostu otworzyć bramę od strony ulicy Kowalskiego. Tylko nie wiem czy ktoś na to wpadnie….

 • 7 czerwca 2019 o godz. 10:25

  No i teraz żeby wjechać na parking strzeżony Suwalska/Krasiczyńska będę musiała objeżdzać pół osiedla… Cudo…. grr

 • 7 czerwca 2019 o godz. 11:49

  … a smog dalej się produkuje i jeszcze bardziej truje … , drodzy urzędnicy , tym pomysłem udowodniliście mi i innym , że brak rozumu u urzędnika to standard , a jeśli nawet ten próbuje używać ostatnich komórek mózgowych, które jeszcze gdzieś tam przez zupełny przypadek plączą się między prawym uchem i nosem jako ostatnie niedobitki , to i tak nic to nie daje. gratuluję. (sarkazm)

 • 7 czerwca 2019 o godz. 11:50

  Dokładnie. Wystarczyło zrobić zakaz zatrzymywania z wyłączeniem zatok parkingowych na całej Tokarza i Krasiczyńskiej oraz dołożyć progi zwalniające w najbardziej newralgicznych miejscach(na Tokarza na zakręcie pomiędzy żłobkiem a parkingiem Uniwersum – podczas wyjeżdżania z tego parkingu nie widać nic z prawej strony – wyjeżdża się na czuja). Obie ulice są wystarczająco szerokie by podołać bardziej natężonemu ruchowi. Korki są spowodowane przez kilka samochodów stojących na południowej stronie Tokarza i wschodniej stronie Krasiczyńskiej(przy skrzyżowaniu z Tokarza). Mieszkam tu od dziecka i jak pamiętam zaparkowane przy ulicy samochody zawsze ograniczały widoczność zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Denerwująca jest niefrasobliwość kierowców. którzy zatrzymują się przecież tylko na chwilę by kogoś wysadzić, czy poczekać. To takie sytuacje powodują tu korki. Zrobić oznakowane przejścia dla pieszych i zmienić pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu Malborskiej z Kowalskiego. To jakiś absurd by wyjeżdżając z tymczasowej obwodnicy ustępować pojazdom dojeżdżającym z placu budowy i kilku okolicznych bloków. Jeżeli Krasnobrodzka – Kowalskiego ma być obwodnicą czemu nie zmienić pierwszeństwa na skrzyżowaniach Kowalskiego z Tokarza, Krasnobrodzką i zbudować tymczasowego ronda na skrzyżowaniu Krasnobrodzkiej z Chodecką. Kierowcy wybierali skrót przez Krasiczyńską i Tokarza bo wjazd i wyjazd z Krasnobrodzkiej przy pętli autobusowej wymaga czekania by w końcu wcisnąć się pomiędzy pojazdy jadące drogą z pierwszeństwem przejazdu. Może wystarczyło by zrobić progi zwalniające przed skrzyżowaniem na samej Chodeckiej i Krasnobrodzkiej(zachodni dojazd do skrzyżowania). Wielokrotnie widziałem, jak rozpędzone autobusy jadące Chodecką po prostu przelatują przez skrzyżowanie i zaczynają hamować dopiero na pętli. Może trzeba ustawić sygnalizację świetlną. Od tego są fachowcy. Na mój gust „fachowcy” popatrzyli na mapę, przejechali się palcem po niej i doszli do słusznego wedle ich mniemania wniosku, że przerobienie ulic osiedlowych na jednokierunkowe załatwi sprawę. Oczywiście jak co miesiąc wzięli należne im pobory i zadowoleni z siebie pracują nad kolejnymi „udogodnieniami” dla mieszkańców Warszawy. Tylko, czy ktoś policzył, że codzienne objeżdżanie osiedla przenosi koszt reorganizacji na mieszkańców. Koszt objazdu i czas potrzeby na objechanie. Dodatkowo teraz wszystkie wolne skrawki przy krawężnikach zaczną być oblegane przez leniwych kierowców, którzy najchętniej zaparkowali by przy samym łóżku, by nie było zbyt daleko do samochodu. Znając sprytnych kierowców zaczną skracać sobie drogę jadąc przez podwórka. Taaak!!! Poziom bezpieczeństwa drogowego na podwórkach wzrośnie! Po co jechać dookoła skoro tędy bliżej.
  Tak wychodzi w praktyce „robienie Nam dobrze” przez nieomylnych urzędników. I to za Nasze pieniądze. Skandal i tyle.
  Na dzień dzisiejszy nawet nie ma znaków przy wyjazdach z podwórek nakazujących jazdę w prawidłowym kierunku. Oj, takie drobne niedopatrzenie. Najwyżej kierowca zapłaci mandat i wszyscy będą zadowoleni.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 12:04

  decyzja z jednej strony utrudniająca życie, z drugiej strony zrozumiała- nie żadnej zgody a ni sensy żeby takie uliczki były tranzytem. to co się działo tam od początku marca woła o pomstę do nieba. Kierowcy wielokrotnie udowodnili, że nie dają tam sobie rady.

  brak znaków z strefy zamieszkania skutkuje chyba tym, iż taki mandat byłby ich ważny

 • 7 czerwca 2019 o godz. 12:18

  Jak nie znajde miejca parkingowego na Tokarza, to wystarczy ze przejadę Krasiczynska, Chodecka, Malborska, Krasnobrodzka i Kowalskiego i już będę mogl zobaczyć czy się cos zwolnilo :D To w końcu tylko 1,5 km.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 12:22

  do Mieszkaniec Tokarza
  Zaproponowane przez Ciebie rozwiązania różnią się od zastosowanych – przede wszystkim ceną oraz czasem realizacji. Poszli po kosztach, a niech się mieszkańcy męczą.
  Bardzo się obawiam, że będą stosować skrót przez podwórka Tokarza 1/5 – Krasnobrodzka 10/12.
  Też bym go stosował (wyjazd z parkingu UNIWERSUM), ale ze względów na bezpieczeństwo nie będę tego robił.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 12:25

  Puknij się w głowę z tymi rondami i progami.czy widziałeś przejścia dla pieszych na tak małych i wąskich uliczkach osiedlowych?Wyobraź sobie ,że też mieszkam tutaj od dziecka to jakieś prawie 40 lat i to co teraz się dzieje przechodzi jakiekolwiek wyobrażenia.Uważam,że postąpili słusznie wprowadzając jeden kierunek,przynajmniej powroty na Białołękę będą utrudnieniem.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 13:26

  Wacek, sprzedaj samochód. Nie ma obowiązku posiadania auta. A jeśli już upierasz się, żeby go mieć nie oczekuj od innych, że zapewnią Tobie miejsce parkingowe pod domem.
  Wg mnie rozwiązanie z ograniczeniem parkowania jest dużo lepsze.
  Narzekania na brak miejsc, czy na to, że droga publiczna będzie wykorzystywana przez innych niż okoliczni mieszkańcy kierowców mnie nie przekonują.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 13:38

  PO CO WAM MAPKA? PO PROSTU NIE POJEDZIECIE JUZ NA BRÓDNIE NIGDZIE. NIE DAJ BOŻE Z TARGÓWKA NA BIAŁOŁĘKĘ.

  ALE CHWILA!
  NA RADZYMIŃSKIEJ JEST 20 PASÓW, WSZYSTKO ZWALMY TAM

 • 7 czerwca 2019 o godz. 14:35

  Zauważcie, że nie przez przypadek ta zmiana będzie wprowadzana jednocześnie z chwilą zamknięcia skrzyżowania Kondratowicza i Wincentego. Te zamknięcie spowoduje przerzucenie się ruchu w stronę CH Targówek z ul. Św. Wincentego na te osiedlowe uliczki. Jadąc w stronę CH wszyscy kierowaliby sie głównie przez Suwalską i Tokarza bo tak jest najkrócej. Zmiana ta więc ma za zadanie uniknąć zwiększenia ruchu na tych uliczkach w stronę Malborskiej i skierowanie go celowo na Krasnobrodzką. Zresztą pojawiły się też znaki objazdu na ul. Chodeckiej. Skoro tak to można domniemywać, że po wakacjach kiedy ponownie te skrzyżowanie zostanie otwarte wróci tu stara organizacja ruchu. Jeżeli tak by było to mimo, że generalnie jestem przeciw tej zmianie jak i sporo mieszkańców tutaj to uzasadniało, to gdyby miała to tylko obowiązywać do końca sierpnia to jestem za. Gdyż wówczas wszystkie zarzuty nie mają miejsca, skoro jest ona właśnie związana z zamknięciem skrzyżowania Wincentego/Kondratowicza. Na ten okres będzie jednak bardzo przydatna i myślę, że wszyscy mieszkańcy się również z tym zgodzą i nikt nie będzie przeciw aby do końca sierpnia tak to pozostawić bo na ten okres dla mieszkańców ta organizacja będzie miała znacznie więcej plusów niż minusów i tylko przez te prawie 3 miesiące nikt z nich raczej nie będzie narzekać. Pytanie tylko czy po wakacjach to się skończy bo na dłuższą metę czyli do końca budowy metra ta organizacja nie ma sensu.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 16:16

  Wieczni malkontenci przesiądzcie się w końcu z tych waszych samochodów na komunikacje miejską, rower, hulanoge itd!!! Ile można słuchać tych wiecznych narzekań!! aha zapomniałem że jak ktoś mieszkał całę życie na wsi to ma we krwi że wszędzie musi jechać tym swoim blachosmrodem.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 16:53

  Do L.
  Jak się motoryzacja 21 wieku nie podoba to się bujaj na furmance. Zaprzęgaj konia.
  Po co czytasz komentarze.
  Mnie szlak trafia jak czytam takie pierdoly.
  Co do organizacji ruchu to wielka pomyłka.
  Absurd niczym z Alternatywy 4.
  Ale cóż… Objazdem dołożę spalin do powietrza. A co tam :).
  Też tu mieszkam od lat.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 18:24

  Znaki poustawiane lecz zmiany nie zostały jeszcze wprowadzone. Część znaków jest nieaktywna (poprzekreślane) a kierowcy jeżdżą jak dawniej. Jak zwykle „poślizg” Ale cyrk :)))

 • 7 czerwca 2019 o godz. 18:47

  Zmiany zostaną wprowadzone o 22:00 gdy zamkną skrzyżowanie Wincentego z Kondratowicza, nie ma powodu aby wcześniej obowiązywały tu ulice jedokierunkowe. Ponadto zauważyłem, że będą na tych ulicach obowiązywały zakazy zatrzymywania się co niektórzy tu postulowali, będą tam dwa pasy ruchu w jedną stronę.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 20:11

  Podobno Tokarza i Krasiczyńską będzie jeździł autobus przystanek będzie przy monopolowym u orek.

 • 7 czerwca 2019 o godz. 20:17

  Aaa autobus dla potrzebujących pod monopolowy 24 h. Będzie to oczywiście autobus nocny bo wówczas jest największe zapotrzebowanie na trunki,

 • 7 czerwca 2019 o godz. 22:48

  Nie będzie radnego autobusu!!!

 • 7 czerwca 2019 o godz. 23:04

  Którego radnego?

 • 7 czerwca 2019 o godz. 23:37

  Długo nie trzeba było czekać. Już jest niestety pierwsze „zdarzenie drogowe” przy skrzyżowaniu Tokarza/Krasiczyńska. Podczas prac ekipy malującej oznakowania poziome „osobówka” przejechała przez trawnik i przywaliła w palety z płytkami betonowymi leżące na chodniku.

 • 8 czerwca 2019 o godz. 09:19

  a to dopiero początek. na Kowalskiego / Malborska zmiana pierwszeństwa to dopiero porażka. zdarzeń drogowych będzie cała masa, a zwiastują to klaksony które słychać co chwila.

 • 8 czerwca 2019 o godz. 11:55

  Trybunal stanu dla urzednikow
  Gdzie dodatkowe busy?

 • 8 czerwca 2019 o godz. 13:48

  Moze jakas demonstracja przed urzedem ? Jak nie widza to zobacza

 • 8 czerwca 2019 o godz. 16:47

  Jeśli chcecie demonstrowac, to proponuję zablokowac wjazd z Wincentego do rausza. Niech burmistrz POmyka na HUlaJnodze.

 • 8 czerwca 2019 o godz. 17:13

  Dobra zmiana!

 • 8 czerwca 2019 o godz. 22:07

  WSPOLCZUJE SOBIE ;( mieszkaniec zielonego zacisza )

 • 9 czerwca 2019 o godz. 07:12

  do SSS- na razie to imigranci z Bródna korkują wiadukt na Trasie Toruńskiej przy Carrefour że nie da się przejechać do domu,tyle lat był spokój to teraz oczywiście Bródno musi korkować ulice,nie jeździjcie tędy tylko przesiądźcie się do autobusów

 • 10 czerwca 2019 o godz. 08:30

  Miasto buduje ścieżki rowerowe, rozwija rowery Veturillo. Przy coraz większych korkach, przyszłość to rower i transport publiczny. Może czas rozważyć zmianę środka transportu?

 • 10 czerwca 2019 o godz. 12:16

  Od wjazdu w Suwalską do wjazdu na parking na skrzyżowaniu Suwalskiej i Krasiczyńskiej mam 170m. Od dzisiaj muszę przejechać 1,5km żeby tam wjechać. Już nie powiem o makabrycznych korkach rano żeby wyjechać z parkingu i z Suwalskiej…. Ale poprawa….

 • 10 czerwca 2019 o godz. 15:28

  Zablokowac ratusz

 • 10 czerwca 2019 o godz. 16:07

  To jest bandyterka urzędnicza!!! Czaskowski za to maluje się na tęczowo!!!

 • 10 czerwca 2019 o godz. 17:16

  Jaki transport publiczny ? Gdzie? Ile busow odpadlo ? Jak zwiekszyla sie czestotliwosc ? Moze w ogole zaorac bo itak to Brudno jest?

 • 11 czerwca 2019 o godz. 09:18

  Czy dobrze mi się wydaje, że jednokierunkowa ulica Tokarza to przede wszystkim problem dla użytkowników parkingu Universum? I to głównie tych, którzy zazwyczaj wyjeżdżają z naszego osiedla w kierunku wschodnim? Na czuja wydaje mi się, że nie jest to bardzo duża grupa kierowców. Tak sobie myślę, że uruchomienie (istniejącego!) zjazdu z ul. Kowalskiego na teren parkingu mogłoby wymiernie poprawić wygodę użytkowania. To chyba da się zrobić?

  To co działo się na ul. Tokarza w ostatnich tygodniach przechodzi ludzkie pojęcie. Trzeba było coś z tym problemem zrobić. Tokarza to osiedlówka zupełnie nie przystosowana do takiego natężenia ruchu. W tym rejonie chodzi mnóstwo pieszych. Jest żłobek, przedszkole, ogród jordanowski. Dzieciaki wracają tędy ze szkoły 380. Przez parkujące samochody i, w konsekwencji, ruch wahadłowy, kierowcom nie opłacało się zwolnić i przepuścić pieszych, bo mogli tym samym stracić swoją niepowtarzalną szansę na przejechanie kilkudziesięciu metrów. Zachowania kierowców trąbiących na dzieci wchodzące na przejście, nie będę nawet komentował :-\

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.