Żłobek na Chodeckiej będzie rozbudowany | targowek.info

Żłobek na Chodeckiej będzie rozbudowany

Urząd dzielnicy rozstrzygnął konkurs na koncepcję powiększonej placówki.

 

O rozbudowie publicznego żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3 słyszymy już od dobrych trzech lat, ale wreszcie zapowiedzi urzędników zaczynają się materializować.

Urząd dzielnicy Targówek poinformował, że rozstrzygnął konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-konstrukcyjno-budowlanej pn. „Rozbudowa Żłobka nr 42 przy ul. Chodeckiej 3 w Warszawie”. 

Do konkursu zaproszone zostało 19 pracowni architektonicznych, a w wymaganym terminie swoje projekty złożyło osiem z nich. Sąd Konkursowy przyznał pierwsze miejsce pracownii ENONE Architektura i Design Rafał Sokołowski z Pabianic.

Zaproponowany przez architektów nowy budynek przy Chodeckiej 3 został opracowany w zwartej bryle, z funkcjonalnym rozwiązaniem części wejściowej i placami zabaw od strony zachodniej. W nowej części żłobka zlokalizowano kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia administracyjne. Rozbudowa żłobka pozwoli na umieszczenie w modernizowanym obiekcie trzech kolejnych oddziałów żłobkowych.

Na razie jednak był to dopiero konkurs na „koncepcję” rozbudowy żłobka nr 42 i ostateczny wygląd budynku może jeszcze ulec zmianie. Dopiero teraz (w roku 2019) opracowywana będzie szczegółowa dokumentacja projektowa. Urząd Targówka zapowiada zakończenie całej inwestycji do końca 2020 r.

 

 

zdjęcia: zwycięska koncepcja rozbudowy żłobka nr 42 z ulicy Chodeckiej 3 na Bródnie / fot. Urząd Dzielnicy Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Żłobek na Chodeckiej będzie rozbudowany

 • 26 czerwca 2019 o godz. 09:15

  Że jak?
  „Do konkursu zaproszone zostało 19 pracowni architektonicznych, a w wymaganym terminie swoje projekty złożyło osiem z nich”.

  I z ośmiu pracowni architektonicznych wyłoniono jedną, która otrzymała nagrodę w wysokości… 12 tys. złotych? Wiem, że architekci to nie inżynierowie konstruktorzy, ale za tak dużą pracę nagroda w wysokości dwóch, trzech pensji urzędnika? A co z pozostałymi pracowniami, które pracowały za totalne friko? Wstydzilibyście się przyznawać takie nagrody.

 • 26 czerwca 2019 o godz. 09:41

  Dokładnie… Pod płaszczykiem konkursu… darmowe wykonanie prac projektowych, które tak a pro po naprawdę dużo kosztują. Powinno być tak: zaproponowanie wykonania projektu rozbudowy np. wybranych 2 firmom, oczywiście za honorarium a potem realizacja jednego wybranego projektu.

 • 26 czerwca 2019 o godz. 10:32

  Wiecej zlobkow, a zaplata bedzie dom starcow,

 • 26 czerwca 2019 o godz. 11:08

  dziecko oddać do żłobka to patologia

 • 26 czerwca 2019 o godz. 11:22

  jak jesteśmy w temacie szkolnictwa to mam pytanie do drogich lemingów. Co z obiecanymi 100zł dla każdego ucznia co miesiąc na kulturę i dodatkowe zajęcia? Wasz Trzaskowski obiecał.

 • 26 czerwca 2019 o godz. 12:11

  do jan
  jasne, lepiej siedzieć na zasiłkach, wyobraź sobie, że matki pracują

 • 26 czerwca 2019 o godz. 18:49

  Dziecka nie oddać do żłobka w dzisiejszych czasach to patologia. Potem rosną takie wychuchane ale bezradne i wyobcowane społecznie pier…oły.

 • 26 czerwca 2019 o godz. 18:58

  Zac to taki typowy KODowiec tylko po stronie pisu. Niezależnie od tego czy piszą o pięknej pogodzie czy o hodowli ślimaka winniczka, on zawsze we wszystkim znajdzie dziurę i przy okazji spróbuje innym dowalić.

  Zac – poczekaj na wszystko przyjdzie czas. Waszemu prezesowi też zajęło cztery lata wprowadzenie 500+ na każde dziecko, mimo że takie obiecanki składał leniwym pisowskim lemingom przed wyborami 2015 roku.

 • 8 września 2019 o godz. 18:03

  Dobrze zrozumiałam?? W nowej części kuchnia i administracja???? A dzieci???? Dzieci w starej. No cóż…jak zwykle administracja najważniejsza i komfortowe warunki musi mieć… wrrr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.