Asfalt na Łodygowej do wymiany

11
Share

Szykuje się nowe opóźnienie inwestycji?

 

Dwa i pół miesiąca temu udało nam się nawet napisać coś dobrego o wielkim remoncie ulicy Łodygowej na Zaciszu. Wtedy wydawało się, że obecny termin zakończenia tej uciążliwej, przedłużającej się inwestycji – lipiec 2019 roku – w końcu może zostać dochowany.

Teraz już mamy lipiec i zakończenie prac do końca miesiąca staje pod olbrzymim znakiem zapytania.

Ujawniła to „Gazeta Wyborcza”: asfalt, z którego położenia cieszyliśmy się w kwietniu, trzeba zerwać i położyć od nowa – gdyż już teraz zaczął się wykruszać. Takie problemy pojawiają się przed skrzyżowaniami Łodygowej z innymi ulicami: Radzymińską, Wschodnią, Wyspową i Potulicką.

Okazało się, że problemem jest mieszanka użytego asfaltu – jest on wprawdzie wyjątkowo cichy, ale też wyjątkowo mało trwały i pęka pod kołami manewrujących samochodów.

Prace nad wymianą trefnej najwierzchni na Łodygowej już ruszyły – podobnie jak ruszyły wątpliwości, czy inwestycję uda się zakończyć w lipcowym terminie.

Przypomnijmy (mieszkańcy Łodygowej pamiętają to doskonale), że generalna przebudowa tej ulicy toczy się w bólach od września 2017 roku – i początkowo miała trwać do listopada 2018 roku.

Wcześniej inwestycja była szykowana, planowana, obiecywana w kolejnych wyborach i przesuwana przez urzędników oraz władze Warszawy co najmniej od 2008 roku.

 

zdjęcie na górze: skrzyżowanie Łodygowej z Potulicką z nowym asflatem, który teraz musi być wymieniony / fot. ZMID

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx