Awans burmistrza Targówka. Znów jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Bródno

27
Share

Sami się zastanawiamy, które stanowisko jest bardziej intratne i zapewnia większe wpływy.

 

Tegoroczne walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, mimo oskarżeń o podrabianie dokumentów pełnomocnictw członków spółdzielni, znów przebiegło tak, jak to sobie zaplanowali nieusuwalni od dekad władcy tej organizacji, z prezesem Krzysztofem Szczurowskim na czele.

Walne zgromadzenie, zdominowane przez osoby z pełnomocnictwami, posłusznie przegłosowało zaplanowane przez zarząd SM Bródno uchwały. Wśród nich jedną wyjątkowo ciekawą z punktu widzenia całego Targówka: Sławomir Antonik, czyli burmistrz dzielnicy, został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno na kadencję 2019-2022.

To oficjalny powrót pana burmistrza na spółdzielcze szczyty. Antonik należy do najważniejszych osób w spółdzielni, i w przeszłości był już przewodniczącym Rady Nadzorczej przez parę kadencji, z formalną przerwą na przewodniczenie spółdzielczej radzie osiedla.

Polskie prawo nie zakazuje łączenia funkcji publicznej i członka rady nadzorczej – więc zasiadanie przez Sławomira Antonika na dwóch stołkach równocześnie jest całkowicie legalne. Pan burmistrz podkreślał też nieraz w przeszłości, że nie czuje żadnej moralnej kolizji w związku ze swoimi obowiązkami.

Sławomir Antonik w samorządzie, w którym SM Bródno maskuje się pod nazwą komitetu „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”, działa od kilkunastu lat. I cały czas pozostaje we władzach dzielnicy, zawierając sojusze na przemian z PO i z PiS, w zależności od tego, która partia zapewni spółdzielcom bardziej intratne stanowiska.

W obecnej kadencji samorządu koalicję ze Spółdzielnią Bródno znów zawarła Platforma Obywatelska, dzięki której przewodniczący Rady Nadzorczej SM Bródno jest też równocześnie burmistrzem Targówka.

 

zdjęcie na górze: Sławomir Antonik podczas wyborów samorządowych 2018, fot. KW Bezpartyjni Samorządowcy

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx