Kumulacja: uszkodzona rura z gazem i wielka ulewa

120
Share

Przez cały dzień i wieczór na Targówku słychać syreny służb ratunkowych. Najgorsza sytuacja z gazem jest na Bródnie, z wodą na Zaciszu.

 

Awarię gazu na Bródnie spowodowali budowniczowie metra dzisiaj (w poniedziałek) przed południem. Koparka pracująca przy przekładaniu instalacji podziemnych przy ulicy Kondratowicza, pomiędzy ratuszem a sąsiednim budynkiem, uszkodziła rurę z gazem. Doszło do rozszczelnienia i wycieku groźnej substancji.

Przez chwilę było naprawdę niebezpiecznie – służby ewakuowały mieszkańców bloku przy ul. Kondratowicza 18. Po zabezpieczeniu miejsca wycieku i sprawdzeniu budynku mieszkańcy mogli wrócić do domów, ale z powodu przerwania rury, gazownicy musieli wyłączyć dostawy gazu dosłownie w połowie Bródna – odcięto gaz do kilkuset bloków na ok. 40 ulicach.

Początkowo gazownicy zapowiadali przywrócenie pełnych dostaw w ciągu kilku godzin, najdalej do wieczora – ale wtedy nadciągnął drugi kataklizm: burza z wielką ulewą.

Fatalna pogoda przerwała po południu prace ratunkowe na Bródnie i opóźniła przywracanie dostaw gazu do domów (osiedle może być go pozbawione do wtorku), ale największe straty deszcz wywołał „tradycyjnie” na Zaciszu – zalane zostały m.in. ul. Rolanda, Jórskiego, Wyspowa, a tuż poza granicami Warszawy w olbrzymie jezioro zamienił się parking przed centrum handlowym M1 Marki.

W tej sytuacji leżące na ulicach od tygodni rozmoknięte śmieci (z którymi nie radzi sobie firma Partner), oraz karambol 5 samochodów na Trasie Toruńskiej (do którego doszło przed godz. 22 na wysokości Łabiszyńskiej) okazały się dziś mniej ważnymi wydarzeniami w naszej dzielnicy…

 

zdjęcie na górze: służby przy ul. Kondratowicza po wycieku gazu / fot. Dariusz, czytelnik targowek.info

120
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx