Kumulacja: uszkodzona rura z gazem i wielka ulewa | targowek.info

Kumulacja: uszkodzona rura z gazem i wielka ulewa

Przez cały dzień i wieczór na Targówku słychać syreny służb ratunkowych. Najgorsza sytuacja z gazem jest na Bródnie, z wodą na Zaciszu.

 

Awarię gazu na Bródnie spowodowali budowniczowie metra dzisiaj (w poniedziałek) przed południem. Koparka pracująca przy przekładaniu instalacji podziemnych przy ulicy Kondratowicza, pomiędzy ratuszem a sąsiednim budynkiem, uszkodziła rurę z gazem. Doszło do rozszczelnienia i wycieku groźnej substancji.

Przez chwilę było naprawdę niebezpiecznie – służby ewakuowały mieszkańców bloku przy ul. Kondratowicza 18. Po zabezpieczeniu miejsca wycieku i sprawdzeniu budynku mieszkańcy mogli wrócić do domów, ale z powodu przerwania rury, gazownicy musieli wyłączyć dostawy gazu dosłownie w połowie Bródna – odcięto gaz do kilkuset bloków na ok. 40 ulicach.

Początkowo gazownicy zapowiadali przywrócenie pełnych dostaw w ciągu kilku godzin, najdalej do wieczora – ale wtedy nadciągnął drugi kataklizm: burza z wielką ulewą.

Fatalna pogoda przerwała po południu prace ratunkowe na Bródnie i opóźniła przywracanie dostaw gazu do domów (osiedle może być go pozbawione do wtorku), ale największe straty deszcz wywołał „tradycyjnie” na Zaciszu – zalane zostały m.in. ul. Rolanda, Jórskiego, Wyspowa, a tuż poza granicami Warszawy w olbrzymie jezioro zamienił się parking przed centrum handlowym M1 Marki.

W tej sytuacji leżące na ulicach od tygodni rozmoknięte śmieci (z którymi nie radzi sobie firma Partner), oraz karambol 5 samochodów na Trasie Toruńskiej (do którego doszło przed godz. 22 na wysokości Łabiszyńskiej) okazały się dziś mniej ważnymi wydarzeniami w naszej dzielnicy…

 

zdjęcie na górze: służby przy ul. Kondratowicza po wycieku gazu / fot. Dariusz, czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

120 komentarzy na temat “Kumulacja: uszkodzona rura z gazem i wielka ulewa

 • 29 lipca 2019 o godz. 22:53

  Armagedon

 • 29 lipca 2019 o godz. 23:03

  „opóźniła przywracanie dostaw gazu do domów (ostatnie rejony osiedla mogą być jego pozbawione do wtorku),”

  Wyszogrodzka 23:00 nie ma gazu. Wiadomo gdzie już jest gaz i czy w nocy jeszcze go będą przywracać?

 • 29 lipca 2019 o godz. 23:11

  Jednak trzeba będzie poczekać do jutra.

 • 29 lipca 2019 o godz. 23:22

  Teraz na dzielni mówi się „armagiedon”

 • 29 lipca 2019 o godz. 23:42

  Słabo z tym gazem. Oby do jutra ogarnęli problem, bo nawet kawy człowiek nie może sobie zrobić… /

 • 30 lipca 2019 o godz. 00:08

  Bardzo dobry artykuł

 • 30 lipca 2019 o godz. 00:33

  Przywracanie dostaw gazu to nie jest takie proste zadanie. Trzeba odpowietrzyć instalację. Pewnie będą robić to blok, po bloku. W budynku będą musiały być wszystkie osoby, bo nie wiadomo, czy przy zamknięciu dostaw nie były włączone kuchenki. Gaz to nie prąd, czy woda.

 • 30 lipca 2019 o godz. 00:45

  W nowoczesnych budynkach NIE MA GAZU. Lepiej żyć gorzej, ale żyć.

  Teraz fakty (?), za Wikipedią, przykładowe zdarzenie w mieście:

  Wybuch gazu w Gdańsku – wybuch gazu w gdańskim jednoklatkowym wieżowcu, który miał miejsce 17 kwietnia 1995 o godzinie 5:50[1]. Blok mieszkalny przy al. Wojska Polskiego 39 w dzielnicy Strzyża został poważnie uszkodzony – zapadły się całkowicie 3 dolne kondygnacje (2 piętra zostały wbite w ziemię). Dzięki zastosowaniu w konstrukcji rozwiązania MBY 110Z wieżowiec nie zawalił się[2]. Ponieważ uszkodzony budynek groził w każdej chwili zawaleniem, komisja pod przewodnictwem Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego oceniła, że stan techniczny budynku nie pozwala na prowadzenie jakichkolwiek prac zabezpieczających i podjęła decyzję o wysadzeniu pozostałej części budynku w dniu 18 kwietnia 1995[3]. Akcję ratunkową prowadzono dopiero na gruzowisku.

  W wyniku katastrofy zginęły 22 osoby, 1 osoba w wyniku szoku zmarła nagle 18 kwietnia[4]. Ponadto 12 osób zostało rannych.

  Śledztwo

  Ówczesna Prokuratura Wojewódzka w Gdańsku, badała dwie możliwe wersje zdarzeń poprzedzających wybuch. Pierwsza hipoteza, mówiła o sabotażu dokonanym przez Jerzego Szachowskiego, jednego z mieszkańców, który także stał się ofiarą tej katastrofy[1]. Śledczy wykazali na uzyskanych pomiarach, że w czasie ok. godziny przed wybuchem doszło do rozszczelnienia instalacji, wskutek której ulotniła się ilość gazu, która mogła spowodować zniszczenie. Dowodem poszlakowym były odnalezione na gruzowisku dwa odkręcone korki odwadniaczy, które, jak ustalono, musiały zostać odłączone przez człowieka, gdyż nie mogły oswobodzić się od instalacji w wyniku późniejszego zawalenia budynku. Ponadto w momencie wybuchu, mężczyzna był ubrany wyjściowo i przebywał przed wejściem do wieżowca[5].

  O tej wersji zdarzeń, jako o jednoznacznej przyczynie katastrofy informowała rzecznik prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk[6] uzasadniając:

  W ocenie prokuratora zebrany materiał dowodowy świadczył jednoznacznie, że rozszczelnienia instalacji gazowej dopuścił się Jerzy Szachowski, mieszkaniec budynku, działając zgodnie z wcześniej przyjętym planem. Prawdopodobnie jego celem było zniszczenie stanowiącego jego własność mieszkania i wyłudzenie z tego tytułu ubezpieczenia. Przypuszczalnie nie przewidywał, że jego zachowanie może spowodować aż tak daleko idące następstwa. Nie ujawniono jakichkolwiek dowodów mogących wskazywać na inne osoby jako ewentualnych sprawców zdarzenia.

  Druga hipoteza brana pod uwagę przez śledczych mówiła o kradzieży zaworu instalacji gazowej, której miał dokonać bliżej niezidentyfikowany złomiarz (skradzionego zaworu nie odnaleziono w żadnym punkcie skupu złomu). Spowodowało to ulatnianie się gazu. Zaś do samego wybuchu miała przyczynić się wedle tej teorii mieszkanka bloku, która zeszła do piwnicy nakarmić mieszkające tam bezpańskie koty. Zapalenie światła wywołało – według tej teorii – iskrę, która zainicjowała wybuch. Jeśli wybuch nastąpiłby w którymś z mieszkań, prawdopodobnie nie doszłoby do tak wielkich zniszczeń, ponieważ fala dekompresji rozładowałaby się przez otwory okienne[7]. instalacji, wskutek której ulotniła się ilość gazu, która mogła spowodować zniszczenie. Dowodem poszlakowym były odnalezione na gruzowisku dwa odkręcone korki odwadniaczy, które, jak ustalono, musiały zostać odłączone przez człowieka, gdyż nie mogły oswobodzić się od instalacji w wyniku późniejszego zawalenia budynku. Ponadto w momencie wybuchu, mężczyzna był ubrany wyjściowo i przebywał przed wejściem do wieżowca[5].

  O tej wersji zdarzeń, jako o jednoznacznej przyczynie katastrofy informowała rzecznik prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk[6] uzasadniając:

  W ocenie prokuratora zebrany materiał dowodowy świadczył jednoznacznie, że rozszczelnienia instalacji gazowej dopuścił się Jerzy Szachowski, mieszkaniec budynku, działając zgodnie z wcześniej przyjętym planem. Prawdopodobnie jego celem było zniszczenie stanowiącego jego własność mieszkania i wyłudzenie z tego tytułu ubezpieczenia. Przypuszczalnie nie przewidywał, że jego zachowanie może spowodować aż tak daleko idące następstwa. Nie ujawniono jakichkolwiek dowodów mogących wskazywać na inne osoby jako ewentualnych sprawców zdarzenia.

  Druga hipoteza brana pod uwagę przez śledczych mówiła o kradzieży zaworu instalacji gazowej, której miał dokonać bliżej niezidentyfikowany złomiarz (skradzionego zaworu nie odnaleziono w żadnym punkcie skupu złomu). Spowodowało to ulatnianie się gazu. Zaś do samego wybuchu miała przyczynić się wedle tej teorii mieszkanka bloku, która zeszła do piwnicy nakarmić mieszkające tam bezpańskie koty. Zapalenie światła wywołało – według tej teorii – iskrę, która zainicjowała wybuch. Jeśli wybuch nastąpiłby w którymś z mieszkań, prawdopodobnie nie doszłoby do tak wielkich zniszczeń, ponieważ fala dekompresji rozładowałaby się przez otwory okienne[7].

  Pamiętamy warszawską Rotundę. Dziś budowane jest metro…

 • 30 lipca 2019 o godz. 06:07

  Gaz? Ludzie jeszcze maja gaz?

 • 30 lipca 2019 o godz. 06:37

  Wiadomo kiedy przywrócony zostanie gaz do mieszkań ? Jakie będą rekompensaty ze strony PGNIG z powodu braku gazu oraz przymusu korzystania z prądu to zagrzania nawet wody ?!

 • 30 lipca 2019 o godz. 06:49

  super, nie ma gazu, nie ma wody, przejechać też się nie da, bo pół dzielnicy rozkopane, drugie pół zalane, to zostało nam jeszcze odciąć prąd i hurra znów mamy PRL. :)

 • 30 lipca 2019 o godz. 06:50

  @rozwój wymaga ofiar? Ty tak serio czy tylko trolujesz? Codziennie wypadki śmiertelne z użyciem samochodów,motocykli ,wypadki lotnicze….zakazać samochodów ,motocykli,samolotów (tu też przeciętny wypadek to ofiary liczone w nastu lub dziesiątkach o ile nie w setkach osób)? Poważnie? Masz problem z gazem? Nie korzystaj. Gaz jest obecnie jednym z najtańszych nośników energii…. czy ci sie to podoba czy nie. I wcale nie jest bardziej lub mniej bezpieczny niż korzystanie z prądu (może pokopać i zapić) ,komunikacji czy nawet bieżącej wody (może zalać mieszkanie,można się utopić). Jeżeli to ma być postęp to ja się na niego nie godzę. ps. Powodzenia w pielęgnowaniu ‚nowoczesnych’ paranoi.

 • 30 lipca 2019 o godz. 08:00

  Coś mi tu pachnie polityką i przed oczami miga tandem Woźniak-Naimski ??!

 • 30 lipca 2019 o godz. 08:14

  Turmoncka nadal brak gazu.
  Całe szczęście że człowiek ma w zapasie czajnik elektryczny i stara elektryczną kuchenkę przenośną .

 • 30 lipca 2019 o godz. 08:18

  Łojewska jeszcze nie ma gazu,dzwoniłam wczoraj na pogotowie i kazali się uzbroić w cierpliwość ?

 • 30 lipca 2019 o godz. 08:27

  Rembielinska też nie ma.W gazetach piszą że gaz jest.ale kłamstwa.

 • 30 lipca 2019 o godz. 08:29

  @że co?
  Samochodem możesz jeździć wolno i przeżyć. Natomiast kupując mieszkanie w bloku gdzie jest tych mieszkań 200 już Twoja rozwaga nie pomoże – zawsze znajdzie się wariatuncio, który ten gaz odkręci zapominając zapalić palnika w starej kuchence…. I BUM !!

 • 30 lipca 2019 o godz. 09:22

  A co Ci pomoże wolna jazda samochodem, gdy na czołówkę wyjedzie TIR, za kierownicą którego ktoś zasnął?

 • 30 lipca 2019 o godz. 09:40

  HAHA, to są właśnie efekty istnienia czegoś takiego jak przetarg, gdzie wyłania się firmę na podstawie nie jakości świadczonych usług, ale na podstawie ceny. Zapraszam na ul. Spójni/Rolanda/Matyldy, gdzie na potrzeby budowy metra przerabiana jest lokalna kanalizacja – uliczkę długości 200 metrów, na której stoi 6 domów przerabiają już 2,5 miesiąca i końca nie widać (jest całkowicie zablokowany ruch kołowy, nie ma dostępu do posesji dla służb). Zatrudnieni są tu niewykwalifikowani podpieracze łopat zza wschodniej granicy, których specjalizacją jest palenie papierochów i udawanie, że się coś robi. Poczekajcie jeszcze trochę aż roboty Metra wejdą w bardziej zaawansowaną fazę – wtedy nie będzie niczego …

 • 30 lipca 2019 o godz. 09:48

  całe szczęście Targówek to nie Bródno i u nas gaz jest :)

 • 30 lipca 2019 o godz. 10:01

  Zanim Zbudują to Metro…To Wysadza Pół dzielnicy w powietrze….Tak budują Ukraińcy .

 • 30 lipca 2019 o godz. 11:13

  Gaz ma być już w sobotę rano ! nieoficjalne wieści z Ratusza.

 • 30 lipca 2019 o godz. 11:25

  Malborska dalej nie ma.

 • 30 lipca 2019 o godz. 12:54

  Godz 12.50 Turmoncka nadal bez gazu

 • 30 lipca 2019 o godz. 12:54

  biedaki w blokach mieszkaja hahahha, indukcja wieśniaki, spoldzielnia bedzie was dymała tak jak was pis nie dymał :))))

 • 30 lipca 2019 o godz. 13:34

  Kurde i tutaj buraki, a chodzi o awarię

 • 30 lipca 2019 o godz. 13:41

  ale ma być rekompensata i będzie można odkręcić gaz na full i licznik nie będzie się kręcił !

 • 30 lipca 2019 o godz. 16:03

  Malborska godz 16.00 /30 lipca dalej brak gazu

 • 30 lipca 2019 o godz. 16:23

  krasiczynska bez

 • 30 lipca 2019 o godz. 16:23

  krasiczynska bez gazu

 • 30 lipca 2019 o godz. 17:51

  Widziałem kilka samochodów z gazowni przy blokach więc chyba będą odkręcać

 • 30 lipca 2019 o godz. 18:22

  Brak gazu
  Bazylianska 18

 • 30 lipca 2019 o godz. 19:03

  Wyszogrodzka 19:00 nadal brak gazu.

  Co do lobby developerskiego to nie musicie komentowac, zaden szanujacy sie kucharz nie bedzie gotowal na pradzie.

 • 30 lipca 2019 o godz. 19:17

  Żuromińska 11 – brak gazu 30.07.19 – 19:15

 • 30 lipca 2019 o godz. 20:10

  Żeby „puścić” gaz, potrzebna jest wizyta gazownika. Trzeba instalację odpowietrzyć, bo może być w niej mieszanina gazu i powietrza, wtedy „zapalenie” palnika może spowodować drobną eksplozję w rurach, piecykach, całym pionie. A jak biegacie do tych palników i nimi kręcicie, to tylko zapowietrzacie bardziej. :)

 • 30 lipca 2019 o godz. 21:10

  Kondratowicza 41 – brak gazu – 21:09. To co oni robią jak do tej pory nie ma gazu !!! Nikt nie ma gazu a oni nic nie robią z tym.

 • 30 lipca 2019 o godz. 21:26

  Gdzie są ci gazownicy cały dzień nie widziałem ani jednego obchodząc dzielnicę 9 zespołów powinno być widoczne

 • 30 lipca 2019 o godz. 21:28

  Podobno to jest duplikat komentarza????????????Gdzie są ci gazownicy cały dzień nie widziałem ani jednego obchodząc dzielnicę 9 zespołów powinno być widoczne

 • 30 lipca 2019 o godz. 21:48

  U nas pojawil się komunikat że gaz zostanie przywrócony jak pgnig przejrzy instalacje w bloku i wszystkixh mieszkaniach. Czyli rozumiem ze jak jakiś sąsiad wyjechał na miesiąc na urlop to gaz wróci za miesiąc.

 • 30 lipca 2019 o godz. 22:16

  Jesteśmy oszukiwani media podają ,ze 225 bloków bez gazu 40 ulic i to jest kilka tysięcy mieszkańców, Bródno to około 50-60 tysięcy ????? mała kolonia 9 bloków 806 lokali to 1600 osób 225 bloków to ok 20 – 22 tysiące lokali poświęcając 3 minuty na lokal to jest 1000 godzin 9 zespołów pogotowia pracy non stop 110 godzin na zespół bez gazu będziemy tydzień

 • 30 lipca 2019 o godz. 22:31

  Nie ma gazu. Co z tym gazem. No kiedy będzie gaz. Dlaczego brak gazu. Gazu. Gazu. Gazu.
  Aaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!! ?

 • 30 lipca 2019 o godz. 23:24

  Żuromińska 7 gaz mam od około17tej

 • 30 lipca 2019 o godz. 23:28

  Dodam jeszcze że w domu byłam od 14tej i żaden techniczny od gazu do mnie nie trafił.

 • 31 lipca 2019 o godz. 07:06

  Oginskiego brak gazu ?

 • 31 lipca 2019 o godz. 07:08

  Chodecka dalej bez gazu

 • 31 lipca 2019 o godz. 08:47

  Julianowska też bez gazu.

 • 31 lipca 2019 o godz. 08:48

  31.07 godzina 08.50 gazu brak

 • 31 lipca 2019 o godz. 08:54

  Jakby pozamykali trochę 24h itp. to może roboty szły by lepiej i na parkingach było mniej szkła, a tak to gazu nadal brak, a okoliczne (dla budowy metra) wódopoje i insze źródełka maja w opór klientów,
  Ad rem
  gazu nadal brak

 • 31 lipca 2019 o godz. 08:59

  Łabiszyńska -brak gazu 31.07 godz 8:40

 • 31 lipca 2019 o godz. 09:40

  Krasnobrodzka 19a 9:15 brak gazu

 • 31 lipca 2019 o godz. 09:49

  Goworowska bez gazu, piszę już wszędzie, nawet do Trzaskowskiego, zobaczymy co odpowie. Faktem jest, że wystarczy jeden cieć w koparce i może sparaliżować pół miasta. Ciekawe czy robol z roboty wyleciał i pytam dlaczego turasy z gulmarku nie wynajęły dodatkowych zespołów do gazowych, aby usprawnić przywracanie gazu? Czy ktoś zarządza tym pier*iem?

 • 31 lipca 2019 o godz. 09:55

  Goworowska nadal brak gazu gazownicy pewnie poszli w gaz

 • 31 lipca 2019 o godz. 09:57

  Krasiczyńska 10 brak gazu

 • 31 lipca 2019 o godz. 09:57

  Gazu nie ma i nie będzie! I co nam zrobicie?

 • 31 lipca 2019 o godz. 10:04

  Procedura przywracania gazu to zamkniecie wszystkich zaworów do lokali kilkanaście tysięcy a następnie udostępnianie gazu do lokali w którym jest lokator inaczej mogło by dojść do wybuchu i tragedii,możemy jedynie domagać się większej ilości ekip bo bez gazu jest cała dzielnica Bródno a nie kilka tysięcy jak jest zaniżane w oficjalnych komunikatach 1 blok ,,harmonijka” to kilkaset lokali trzeba zamknąć 500 zaworów a następnie otwierać trzeba monitować do gminy o większa liczbę ekip to możemy zrobić

 • 31 lipca 2019 o godz. 10:20

  Byłoby miło gdyby mieszkańcy byli informowani o jakiś postępach w sprawie gazu. Na dzień dzisiejszy tak naprawdę nic nie wiadomo. Chyba to nie problem wywiesić informację jak wygląda proces przywracania gazu i jaki może być tego przybliżony termin. Myślę, że byłoby mniej frustracji.

 • 31 lipca 2019 o godz. 11:20

  Miałam nadzieję, że dziś rano gaz już będzie, ale oczywiście nadzieja matką… Zaczynam się zastanawiać, czy faktycznie w tym tygodniu doczekamy się przywrócenia. Ktoś coś pisał o sobocie – odebrałam to jako żart, a teraz stwierdzam, że nic mnie już nie zdziwi.

 • 31 lipca 2019 o godz. 11:21

  łąbiszyńska buda24 z gazem brak gazu bo hajsu brak

 • 31 lipca 2019 o godz. 11:30

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jest totalna dezinformacja… Wypadki i awarie się zdarzają, ale tak trudno jest informować mieszkańców o postępach w pracach czy też określić czas trwania awarii (nawet z nadwyżką)? To jest XXI wiek, a nie średniowiecze.

 • 31 lipca 2019 o godz. 12:47

  Pani Olu słuszna uwaga tylko XXI wiek cechuje się tym,że dziennikarstwo zastąpione jest propagandą informacja dezinformacją i manipulacją ludzi inteligentnych ruguje się zstępując tyko wykształconymi,jesteśmy świadkami próby zamiany normalnosci na utopie,obywateli na konsumentów to taka wyższa forma niewolnictwa wiec cudów i normalnosci nie należy się spodziewać

 • 31 lipca 2019 o godz. 13:20

  Kondratowicza 4 gaz wrócił! Alleluja!!!

 • 31 lipca 2019 o godz. 13:31

  Goworowska – jest już gaz.

 • 31 lipca 2019 o godz. 13:32

  a możesz podać numer bloku?

 • 31 lipca 2019 o godz. 13:34

  godzina 13.30 – nadwiślańska, gazu nie ma…

 • 31 lipca 2019 o godz. 13:53

  13:51 Chodecka dalej bez gazu i zero informacji czy i kiedy będzie.

 • 31 lipca 2019 o godz. 14:27

  ktoś wie czy Nieszawska ma już gaz?

 • 31 lipca 2019 o godz. 14:43

  krasnobrodzka 19a brak gazu

 • 31 lipca 2019 o godz. 14:51

  Toruńska wciąż czeka na gaz :(

 • 31 lipca 2019 o godz. 14:56

  Chodecka 10 – brak gazu.

 • 31 lipca 2019 o godz. 15:05

  Dajcie adres tego pacana, który to zepsuł, to podrzucę mu wszystkie zupy, kotlety i inne potrawy, których nie mogę odgrzać! Niech żre na zdrowie debil!

 • 31 lipca 2019 o godz. 15:10

  do defector: ukier zeżre wszystko, nawet zimne :-)

 • 31 lipca 2019 o godz. 15:27

  tylko spokój uratuje !!!

 • 31 lipca 2019 o godz. 16:40

  Wyszogrodzka 16:00 gazu nadal nie ma.

  Zgadzam się z tym, że po prostu brak jest informacji. W dzień awarii brak gazu zauważyłem przed 22 (zaczął się o 11) i pierwsze co próbowałem znaleźć strone z komunikatami o awariach i przerwach, ale nie ma takiej, ani PGNiG ani Gazownia. Z mediów ogólnopolskich dowiedziałem się wtedy, że był wypadek przy pracach w metrze i z tego wywnioskowałem, że to pewnie przyczyna. Na targówek.info wtedy jeszcze nic nie było, a media lokalne powinny być najszybsze i to do nich zwykle ogólnopolskie zwracają się po informacje i źródła. Pomimo, że stronę ogólnie lubię, to muszę skrytykować, że do dziś jest tylko ten jeden news, żadnych dalszych informacji, chociażby o tym, że nic nie wiadomo. Telefony do wszystkich rzeczników i służb powinien mieć w redakcji każdy.

 • 31 lipca 2019 o godz. 16:46

  Chodecka 10 – 16.45 jest gaz :-)

 • 31 lipca 2019 o godz. 16:59

  A ja mam kuchenkę mikrofalową w której gotuję, odgrzewam i piekę. Brak gazu mnie nie boli ;-)

 • 31 lipca 2019 o godz. 17:38

  Krasnobrodzka 10.
  Wczoraj gaz pojawił się około 14. Bez wizyty jakiegokolwiek gazownika. Ugotowaliśmy sobie gołąbki i fasolkę i było super.
  Dziś, znów około 14, słyszałem jak przejeżdża samochód pod blokami i przez głośniki powtarza komunikat: Krasnobrodzka xx, prosimy o nie używanie gazu przez najbliższą godzinę. I tak przy kolejnych numerach.
  I wiecie co? Gazu ZNOWU NIE MA. Wrrr!

 • 31 lipca 2019 o godz. 18:30

  W takim tempie Ogińskiego przyłącza chyba dopiero Przed pierwszym dzwonkiem. Ktoś co miesiąc do rachunków dolicza opłaty za przesył a jak dojdzie do awarii to brakuje rąk do pracy. Myślę że ludzie powoli tracą cierpliwość. Ale co tam ważne że jest karta lgbt. Brawo wy budowniczowie metra i gazownicy.

 • 31 lipca 2019 o godz. 18:42

  W końcu doprowadzicie do eksplozji kręcąc w kółko tymi kurkami. :)

 • 31 lipca 2019 o godz. 19:06

  Godzina 19:00 Łojewska 22 zero gazu . Po rozmowie z panią z pogotowia gazowego wiem iż 225 bloków zostało odciętych od dostępu do gazu i że mam się uzbroić w cierpliwość . Ciężko bez gotowanego jedzenia żyć bo kanapki itd. to nie wszystko.

 • 31 lipca 2019 o godz. 19:10

  Chodzą po mieszkaniach w bloku przy Krasiczynskiej 13. Chyba coś się powoli rusza temacie przywrócenia gazu.

 • 31 lipca 2019 o godz. 20:36

  Krasiczynska 13 jest gaz.

 • 31 lipca 2019 o godz. 21:09

  Wyszogrodzka gaz wrócił około 19:30, ciśnienie jest słabe, ale da się używać. Nikogo z Gazowni nie było, nikt nie chodził po klatkach ani mieszkaniach.

 • 31 lipca 2019 o godz. 22:11

  Krasnobrodzka 10. Według informacji gazowników sprzed dwóch godzin w dniu wczorajszym (30.07) doszło do nieautoryzowanego uruchomienia instalacji gazowej w naszym bloku (ja np. miałem gaz pomimo faktu, że nikt wcześniej niczego nie kontrolował, a gazownika na oczy nie widziałem). Dziś ok. 14 gaz ponownie odłączono, by włączyć go (prawdopodobnie już zgodnie z procedurą) wieczorem. Z wywieszonych na klatkach komunikatów nie wynikało, jak konkretnie wygląda procedura ponownego uruchomienia instalacji, co dla mieszkańców było mylące. Na mój gust to igranie z bezpieczeństwem. Ktoś powinien zająć się tą sprawą.

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 05:16

  Turmoncka19,gazu jak nie było tak niema

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 09:53

  bolesławicka 22, zero gazu

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 10:01

  Wyszogrodzka 14 juz jest!

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 10:02

  Olaboga a ktoś u was chodził po mieszkaniach czy pojawił się sam?

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 10:32

  Malborska, nie ma…

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 10:43

  Malborska 2 dalej brak gazu

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 12:01

  POdobno i 2 tyg. może nie być, gdzie nie gdzie…

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 13:07

  Na Syrokomli nadal brak gazu. Zmieniła się tylko kartka na drzwiach. Z terminu prawdopodobnego na…..

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 13:35

  Rembielińska 15 rano był gaz. Nikt nie chodził po mieszkaniach. Nie wiem czy legalnie ugotowałem wodę na herbatę i kawę?

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 15:10

  Toruńska – przyjechali gazownicy, zwrócili gaz ?

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 15:33

  do kondr: Chodzili i informowali lokatorów.

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 15:43

  Toruńska – gazownicy chodzili po mieszkaniach i informowali co należy zrobić, po czym przywrócili gaz ?

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 16:51

  Malborska 2 jest gaz

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 17:51

  Jeeest!!! Ale nikt nie chodził…

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 18:05

  Na Wyszogrodzkiej 10 nadal nie ma gazu. Najgorszy jest brak informacji. Jedyną jest ta ze Spółdzielni, że za ponowną dostawę gazu odpowiada „gazownia” i to „gazownia” poinformuje kiedy to nastąpi. Pan rzecznik PSG opowiada w prasie, że ekipy chodzą po blokach i zostawiają kartki z prośbą o kontakt, a nic takiego nie ma miejsca. Żenujące jest takie traktowanie klientów. To czysta arogancja.

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 19:10

  Bolesławicka 22 brak gazu i żadnej informacji. Spółdzielnia wywiesiła kartkę, że w spr. podłączenia gazu gazownia poinformuje w oddzielnym zawiadomieniu, ale od wtorku nic takiego nie nastąpiło.

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 21:28

  Bolesławicka 28 – nadal wiszą ogłoszenia, żeby pod żadnym pozorem nie dotykać się nawet do kuchenek, aż do odwołania.

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 22:13

  Na Palestyńskiej 8 nawet żadnej informacji nie ma na osiedlu

 • 1 sierpnia 2019 o godz. 23:45

  o super, jestem na urlopie do 21.08…czekajcie z tym gazem na mnie!!

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 00:15

  Administracja ma prawo wejść do lokalu w asyście policji w celu usunięcia awarii. Potem musi zabezpieczyć lokal do powrotu właściciela. Więc działanie będzie zależne od miejsca licznika gazowego. Jak na korytarzu, to tylko odetną. :)

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 08:11

  Ogińskiego 30 gazu nadal brak :/

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 08:18

  Bolesławicka 22 również. Słyszałam dziś w radiu, że awaria już została usunięta, tylko by go przywrócić, muszą się przejść po każdym mieszkaniu i sprawdzić szczelność. Ile w tym prawdy, skoro z części wpisów wynika, że gaz został puszczony bez wizyty w mieszkaniu.

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 08:49

  Toruńska – nadal brak gazu. Nie ma info kiedy ktoś będzie chodził z gazowni i czy w ogóle będzie chodził. Jest źle. Ludzie tracą cierpliwość.

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 10:42

  Na Bolesławickiej 22 mieli być już wczoraj na drugiej zmianie

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 11:11

  Nie wiem jak u Was u mnie nikt po mieszkaniu nie chodził, więc chyba ktoś tu mija się z prawdą. Interweniujcie, piszcie nawet do tęczowego czaskowskiego, niech wie jak wydolne ma służby….

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 11:55

  Na Bolesławickiej 22 byli panowie z gazowni i nawet chcieli odkręcić gaz ale muszą wejść na każde piętro, a tam…kraty :) i sobie poszli. Będą (chyba) po 14. To jakieś kpiny

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 12:49

  Malborska 4 – gaz jest od wczorajszego wieczora, ale nikt po mieszkaniach nie chodził.

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 13:42

  Wysockiego 2, włączyli ok. 12.00. Ekipa z Mińska Mazowieckiego przyjechała na ratunek. Nie chodzili po mieszkaniach, tylko pan gazownik dzwonił domofonem z informacją, że już puścili gaz.

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 13:52

  suwalska 6 – gazu nadal brak

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 15:34

  Syrokomli 15/19 wczoraj włączyli. Chodził pan z gazowni i informował wszystkich lokatorów

 • 2 sierpnia 2019 o godz. 17:08

  Do osoby, która napisała wieczorem 1 sierpnia, że na Wyszogrodzkiej 10 nie ma gazu. Obok w 8 gaz był już dzień wcześniej, a 1 sierpnia pod 6 był samochód gazowni, ale w sumie nie zapytałem mieszkańców czy już jest, założyłem, że przywrócili wszedzie skoro to bloki bezpośrednio obok siebie.

 • 4 sierpnia 2019 o godz. 01:13

  Żuromińska 14.Sobota 3 sierpnia – ani gazu, ani żadnych informacji.

 • 5 sierpnia 2019 o godz. 12:49

  Bolesławicka – też gazu do tej pory nie ma.

 • 5 sierpnia 2019 o godz. 14:50

  Piszcie do Trzaskowskiego!!! Ludzie na co czekacie?! 2 tyg bez gazu??????!!!!!!!!!!!!!!!

 • 5 sierpnia 2019 o godz. 19:48

  Na Bolesławickiej 22 jest od piątku, ale nie włączyli wszystkim. Tylko tym, co byli w mieszkaniach. W sobotę cały dzień stali w pobliżu bloku. Gdy się do nich podeszło, jeden z panów szedł i włączał gaz w skrzynce na klatce schodowej.

 • 5 sierpnia 2019 o godz. 21:24

  Kondratowicza 4 klatki 1-3 21:20 nadal gazu brak

 • 6 sierpnia 2019 o godz. 14:54

  Telefonowałem do PGS, skąd skierowali mnie na pogotowie gazowe. Wybitnie niemiła dyspozytorka poinformowała mnie, że „awaria jest dawno naprawiona” i gaz jest wszędzie. Na pytanie, czy w takim razie mogę włączyć zawór dwukrotnie odpowiedziała, że „przyjmie zgłoszenie” (?), za trzecim razem, że „no chyba tak”. Włączyłem, gaz faktycznie jest – Nadwiślańska.
  Nie było ŻADNEJ informacji na ten temat, na bloku wisi tylko od tygodnia kartka z prośbą o wyłączenie zaworów i „gazownia” poinformuje o terminie wznowienia dostaw. Posłusznie czekałem na jakikolwiek kontakt ze strony kogokolwiek. Rozumiem, że awaria, że ciężko się określić w kwestii terminu naprawy, ale za ten brak informacji ktoś powinien beknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.