Metro dalej czeka na odbiory, za to ćwiczą na nim służby [ZDJĘCIA] | targowek.info

Metro dalej czeka na odbiory, za to ćwiczą na nim służby [ZDJĘCIA]

Przynajmniej coś się dzieje na stacji Targówek.

 

Służby wojewody mazowieckiego nie spieszą się z kontrolą i odbiorami wybudowanego odcinka II linii metra na Targówku Mieszkaniowym. Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego zabierze się za nasze stacje dopiero w sierpniu i nie wydaje się, żeby możliwe było otwarcie targóweckiego odcinka przed końcem wakacji.

Puste stacje wykorzystują za to służby ratunkowe. W środę wielkie ćwiczenia przeprowadzono na stacji „Targówek Mieszkaniowy” przy ul. Ossowskiego.

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, po godz. 10 w składzie pociągu metra, jadącym ze stacji „Szwedzka” C16 w kierunku „Targówek Mieszkaniowy” C17, doszło do awarii układu jezdnego, a w jego wyniku do pożaru.

Pojawiły się gęste kłęby gryzącego dymu, którym utrudniał oddychanie i orientację na stacji. Motorniczy, pomimo próby dojechania do najbliższej stacji, zatrzymał się w tunelu.

W pociągu metra przebywało około 35 osób. Motorniczy poprzez komunikat głosowy wskazał pasażerom kierunek ewakuacji do stacji „Targówek Mieszkaniowy”, po czym otworzył drzwi na chodnik ewakuacyjny.

Jednak mimo wskazówek motorniczego, w wyniku stresu i widocznego zadymienia, wybuchła panika. Część pasażerów ruszyła w przeciwną stronę. Trzech zostało „rannych”.

Wezwano straż pożarną, straż miejską, policję, pogotowie i inne miejskie służby, które przeprowadziły akcję ratunkową. Osoby wyprowadzone na powierzchnię zaprowadzano do namiotu służb ratunkowych, gdzie przeprowadzana była selekcja poszkodowanych.

Mamy nadzieję, że podobny scenariusz nigdy nie spełni się w rzeczywistości. Ale możemy zerknąć, jak wyglądała symulowana akcja ratunkowa na stacji „Targówek Mieszkaniowy”. Wszystkie zdjęcia autorstwa Straży Miejskiej.

fot. Straż Miejska

Zobacz też: Strzały, krew, zabici uczniowie – wielkie ćwiczenia antyterrorystyczne w liceum Lisa-Kuli

PRZECZYTAJ TEŻ:

51 komentarzy na temat “Metro dalej czeka na odbiory, za to ćwiczą na nim służby [ZDJĘCIA]

 • 26 lipca 2019 o godz. 07:09

  I to jest rozsądne. Brawo. Trzeba ćwiczyć by być lepiej przygotowanym. Teraz to nikomu nie przeszkadza, a czas jest dobrze wykorzystany. Brawo za ten pomysł i realizacje.

 • 26 lipca 2019 o godz. 07:36

  Głupota. Niech otwierają !!!!! Zamiejska nie drożna. Korki

 • 26 lipca 2019 o godz. 08:20

  I wszyscy „poszkodowani” byli w stanie chodzić o własnych siłach, jak ze zdjęć wynika… :-) Gdzie nieprzytomni? Windy się nie sprawdziły, nie działały?
  Dlaczego WINB odkłada odbiory? Chyba nie chodzi o kwestie polityczne, bo byłoby to zbyt czytelne?

 • 26 lipca 2019 o godz. 08:22

  Działanie pisowskiego wojewody (wykorzystywanie maksymalnych ustawowych terminów na przeprowadzenie odbiorów tak istotnych inwestycji) pokazuje jak mało sprawna jest administracja rządowa w terenie oraz jak upolitycznione jest nasze codzienne życie. Od widzimisię pana wojewody, a tak dokładniej pana posła Kaczyńskiego (bo to on steruje wojewodą) zależy czym i jak jeździmy oraz w jakich korkach stoimy.

 • 26 lipca 2019 o godz. 08:30

  Głupi rządzący ogłupiają głupich ludzi. A pozostałym pozostaje się denerwować. A jakby to tak zmienić ?

 • 26 lipca 2019 o godz. 08:36

  Wczoraj RMF podało że jest 6000 wolnych miejsc w szkołach średnich w Warszawie. Tyle tytułem manipulacji drogie lemingi. I porównajcie czy odbiory były szybsze kiedy wojewoda był z innej opcji.

 • 26 lipca 2019 o godz. 08:39

  Dzięki sprawnemu działaniu służb Wojewody póżniej będzie okazja oskarżyć Trzaskowskiego o nie dotrzymanie terminu.

 • 26 lipca 2019 o godz. 09:31

  Widać po cichu dokańczają niedoróbki, tylko nic nie mówią, bo nałożono by kary. Ludzie ktrórzy wpisują brednie i kalumnie jak w pisdu i reszta tego towarzystwa to płatni zdrajcy pachołki moskwy i berlina.

 • 26 lipca 2019 o godz. 09:38

  @ZAC propaganda i manipulacja płynąca z twoich ust przypomina najlepsze czasy PRL. Popierasz z tych 6000 miejsc 2500 jest w mało pożądanych zawodówkach. Po drugie miejsca w liceach są ale tylko tych z końca list jeśli chodzi o jakość edukacji, po trzecie w nie mówisz o tym, ze miejsca stworzono na zasadzie zwiększenia liczebności klas czy zmianowość, po czwarte wreszcie nie mówisz, ze to zasługa samorządu że są miejsca bo rząd nie kiwnął palcem w tej sprawie. Tak więc tym razem mimo destrukcyjnych działań rządu lemingi dały radę :)

 • 26 lipca 2019 o godz. 12:37

  Drogi Lemingu. Tak, RMF jest na usługach PiSu, tak jak TVN. Po drugie, nawet jeżeli przyjmiemy 3500 a nie 6000 to jak to się ma do straszenia, że nie ma miejsc w liceach? Jest ich za duzo. Po trzecie piszesz że są to miejsca w słabych liceach a z drugiej strony piszesz że to zasługa samorządu że są miejsca. Czyli samorząd tworzy słabe licea? Niemozliwe. Po czwarte, to naturalne że ktoś z słabszymi ocenami trafia do słabszego liceum. Wszyscy do Staszica i jak się nie dostaną to dyskryminacja i koniec demokracji?

 • 26 lipca 2019 o godz. 14:56

  Zac – do jednego autobusu można wepchnąć i 200 osób, ale sensowny komfort jazdy jest wtedy kiedy wsiądzie do niego mniej niż 100 osób. Tak samo jest z liceami.

 • 26 lipca 2019 o godz. 15:05

  Chyba właśnie otwierają plac budowy przy Trockiej – Pratulińska zaraz będzie otwarta, płoty zdejmują

 • 26 lipca 2019 o godz. 15:48

  Przecież Sapiera i jego służby od dawna przeciągają odbiory w Warszawie. Wystarczy wspomnieć przedłużenie Sokolej do Targowej. Cały PIS.

 • 26 lipca 2019 o godz. 16:59

  Do Anonim. Podaj proszę linka do informacji że w tym klasy licealne są bardziej liczne.

 • 26 lipca 2019 o godz. 16:59

  ….w tym roku……

 • 26 lipca 2019 o godz. 17:57

  W tym roku klasy liczą po 34 osoby. Udało się upchnąć wszystkich uczniów ale to będzie kosztem jakości nauki. Tłok robili zamiejscowi, ale sporo z nich nie potwierdziło chęci nauki i dzięki temu zwolniło się trochę miejsc w liceach nawet tych najlepszych.

 • 26 lipca 2019 o godz. 19:27

  Na Transport publiczny jest więcej informacji. Jak informuje biuro prasowe wojewody, dla stacji C16 wyznaczono „termin zajęcia stanowiska do 18 sierpnia”. Czyli do 18 sierpnia wojewoda powie co uzupełnić, a potem: „Służby wojewody mają 21 dni na przeprowadzenie obowiązkowej kontroli od momentu doręczenia uzupełnionego wniosku”.
  Potem jeszcze jazdy, nauka maszynistów i w październiku otworzą.

 • 26 lipca 2019 o godz. 20:51

  @kos
  Chodziłam do liceum w latach 1999-2003, klasy były 33-35 osobowe, wszyscy przeżyliśmy, wszyscy zdaliśmy maturę, kto chciał poszedł na studia, daliśmy radę- więc tak liczebne klasy to nic nowego i można sobie z tym poradzić :)

 • 26 lipca 2019 o godz. 21:40

  Ciekawe czy nauczyciel uczący 22-uch uczniów w klasie , będzie tyle samo zarabiał co ten uczący 34-ech uczniów. Przecież to znacznie odmienna ilość ludzi do opanowania, przepytania, dużo więcej prac do sprawdzenia i rodziców do wysłuchania. Więc jak będzie z tymi pensjami ?

 • 26 lipca 2019 o godz. 23:33

  @Elektra w PRL mięso było na kartki, samochody na talony a na telefon czekało się 10 lat. O tak prozaicznych sprawach jak brak cieplej wody przez miesiąc w wakacje czy brak papieru toaletowego wspomnę tylko dla tych którzy w tych czasach nie żyli. Też daliśmy radę – pytanie tylko czy w dzisiejszych czasach standardy z tamtego okresu powinny nas satysfakcjonować….

 • 27 lipca 2019 o godz. 05:54

  Ale w PRLu to był Naród z Partią i Partia z Narodem. I tego najbardziej brakuje Kaczyńskiemu i jego poplecznikom.

 • 27 lipca 2019 o godz. 07:35

  Takie wpisy jak Anonim o tym czego komu brakuje pokazuje jak bardzo brakuje anonimowi argumentów.

 • 27 lipca 2019 o godz. 07:59

  Takie wpisy jak Zaca w temacie o otwieraniu metra pokazują jak bardzo chce odwracać kota ogonem od celowego przeciągania odbiorów przez PIS, Sapierę i jego urzędników.

 • 27 lipca 2019 o godz. 09:42

  A mi się marzy kraj bez polity – ki i -ów.

 • 27 lipca 2019 o godz. 10:25

  ZAC to albo typowy beton (taka pisowska wersja leminga), albo fatalnie zauroczony ratlerek prezesa (czyt. Troll) z zaciekłością i bezmyślnością ORM-owca broniący jedynej słusznej linii nakreślonej przez partię. Niezależnie od od tego o czym piszą trzeba się wypowiedzieć (zazwyczaj nie w temacie) by zdjąć odpowiedzialność z kretyńskich działań partii i przenieść ją na kogoś innego. Szkoda takich ludzi.

 • 27 lipca 2019 o godz. 10:52

  @zac – informujesz, że RMF podało informację o 6000 wolnych miejsc w szkołach średnich w Warszawiacy potem bronisz rzetelności tego źródła, zapominając jednak dodać że RMF podając tę informacje, cytowało po prostu ministra edukacji z PIS… I niby co – mamy cię traktować jak poważnego człowieka …

 • 27 lipca 2019 o godz. 12:16

  do Leming – a na kogo rmf ma się powoływać? Jedynie władze ministerstwa edukacji i samorządu mogą mieć dane. A że samorząd milczy to już inne pytanie. Tych danych nie zbierają krasnoludki.
  Do Tobiasz – „beton, ratlerek, ORMowiec, zaciekły i bezmyślny, jedynie słuszna linia partii, kretyńskie działania” – tyle argumentów w dwa zdania wcisnąć – klasa! Naprawdę klasa – przyjemnie się dyskutuje z kimś z klasą, kto odróżnia inwektywy od argumentów.

 • 27 lipca 2019 o godz. 14:26

  @zac – spieprzaj dziadu
  taka polityka miłości zdradziecka mordo :)

 • 27 lipca 2019 o godz. 18:29

  @zac zastanów się człowieku co ty piszesz – artykuł o długich terminach odbiorów nowych stacji metra przez służby podległe wojewodzie a ty wyjeżdżasz z miejscami szkołach. Do tego wyzywasz ludzi od manipulantów i lemingów. Gdzie tu merytoryczna dyskusjach twojej strony?

 • 27 lipca 2019 o godz. 22:58

  Bo Zac to pisowski troll przez nich opłacany, piszący nie na temat, byle mówić, że PiS jest OK, a PO to zło (a może zuło…)

 • 28 lipca 2019 o godz. 01:19

  Jeśli troll to pół biedy. W jakiś sposób trzeba na życie zarabiać. Gorzej jak wierzy w słuszność tego co PIS robi z tym krajem, korzystając de facto z tego, że inteligencja wycięta została przez zaborców, wojny i późniejszych okupantów. Nikt przy zdrowych zmysłach, nie goniący tylko za darmową michą, nie popierałbym rozdawnictwa pieniędzy zamiast obniżania podatków dla najbiedniejszych. Ale co się dziwić, że jest jak jest skoro znaczna część społeczeństwa to dawni chłopi pańszczyźniani…

 • 28 lipca 2019 o godz. 08:26

  Dobra, więc zadałem sobie trud i wykonałem pracę, którą inni powinni byli wykonać. Ci którzy zarzucają, że odbiory są za wolne i ma to podłoże polityczne. Po pierwsze nalezałoby wytłumaczyć dlaczego PO i ich postkomunistyczne przystawki miałyby na tym korzystać, że odbiory zakończyłyby się przykładowo w lipcu a nie w wrześniu? Wielkie huczne otwarcie na krótko przed wyborami wydaj mi się bardziej medialne niż otwarcie w sezonie ogórkowym. Sprawdziłem w Internecie: odbiór centralnego odcinka 2linii metra Onet podaje na ponad 6 a wikipedia 5 miesięcy. Odbiór stacji stare Bielany czerwiec 2008, data oddania dla ruchu 25 październik. A teraz po dwóch miesiącach lemingi już ujadają. Wróćcie w pażdzierniku a nie w lipcu do tematu. Wojewoda z pisu zły. W 2008 i 2014 też był zły? A co by było gdyby w rekordowym tempie wydano zgody? Naprawdę byście chwalili PiS? Super, dobra zmiana! Takie wpisy by tu były, ktoś by w ogóle wspomnial o wojewodzie? Czy byłoby że łamane są procedury, nikt się nie liczy w państwie pisowskim z normami, bezpieczeństwem. Jakieś odbiory na kolanie robione?
  Do Anonim: „ wyzywasz ludzi od manipulantów i lemingów.”. Gdyby tobie przeszkadzało wyzywanie się ludzi na tym forum, no to na pewno nie krytykowałbyś mnie tylko innych (kretyn, ormowiec, spieprzaj itd.). Ale przecież tu nie o język chodzi. To tobie nie przeszkadza. Ważne z czyjego pióra ten język pochodzi. Nie pisałem poza tym o manipulatorach, lecz manipulacji. Czy słowo manipulacja naprawdę jest niemerytoryczne i karygodne? Czy w przypadku naboru do szkół nie mamy do czynienia z manipulacją ( o przepraszam, znowu użyłem tego wstrętnego słowa, pewnie algorytmy wyszukujące zakazanych słów na tym forum i tak nie puszczą tego wpisu – hahaha) – już darujmy sobie po której ze stron?
  I śmieszą mnie takie wpisy Mirka i wielu innych typu przypisywania komuś jakiejś cechy a później łaskawe litowanie się nad jej konsekwencjami. Odwrócę role i o was tak napiszę „włączcie myślenie, … najgorsze że sami w to wierzycie co piszecie, pewnie za dużo Schetyny słuchaliście albo propagandy na wiecach koderastów i lgbtq, ale tak już mają potomkowie ubecji jak donosicielka matka czasszkowskiego, szkoda ze inteligencję wasi przodkowie wycieli z narodu, platformerskie trole, nikt przy zdrowych zmysłach nie popierałby rozkradania kamienic przez 120tolatków itd.” – aż mnie mdli od takiego pisania, ale chciałem sprawdzić jak to jest. Jest słabo.

 • 28 lipca 2019 o godz. 08:50

  Im więcej tych wpisów, tym bardziej mentalność Zac staje się synonimem mentalności Kalego. Najważniejsze życiorysy przodków (oczywiście tylko w przypadku oponentów politycznych, bo o swoich milczymy). Tylko oponenci polityczni otumanieni są propagandą bo my (czyści i przejrzyści) myślimy samodzielnie a nie tak jak Prezes czy Kurski nam każą. No i oczywiście tylko inni to złodzieje, bo my z kamienicami, parabankami i innymi aferami nie mieliśmy nic wspólnego. A jak ktoś twierdzi inaczej to znaczy nasłuchał się propagandzistów Schetyny. No i ten chrześcijański ton gardzący innymi niż ja. Spójrz sobie w twarz.

 • 28 lipca 2019 o godz. 10:19

  Jestem zażenowany liczbą niepotrzebnych komentarzy.

 • 28 lipca 2019 o godz. 10:41

  Problemem nie są trolle w internecie, problemem są osoby na szczeblach władzy o takiej samej mentalności – patrz wojewoda Sapiera – byle jak najdłużej odbierać, podłożyć nogę, przeciągać, bo w Warszawie to na PIS nie głosują przecież.

 • 28 lipca 2019 o godz. 11:49

  Do „pisiorskiego trolla…” Po pierwsze nie czytasz ze zrozumienie, bo byś nie polemizował z obelgami które podałem jasno dla przykładu jak jałowe jest takie plucie zółcią. Po drugie ” ten chrześcijański ton gardzący innymi niż ja” – a twój onanizatorski ton onanizujący za każdym wpisem – ale wiem, że nie rozumiesz ze to przykład by pokazać jak jałowe twoje plucie jest.

  Do Anonim: „byle jak najdłuzej odbierać” bo jest z pisu – ok, czyli rozumiiem, że wojewodowie z innych partii odbierali w 4-6 miesięcy, a z pisu już przewidziałeś że będzie dłużej po 2 miesiącach. Wróżbita Maciej???? Ile miesięcy przewidziałeś w szklanej kuli, by twierdzić że to polityczna sprawa, a nie rzetelne oddawanie jak dotychczas?

 • 28 lipca 2019 o godz. 13:33

  @zac „…najgorsze że sami w to wierzycie co piszecie, pewnie za dużo Schetyny słuchaliście albo propagandy na wiecach koderastów i lgbtq, ale tak już mają potomkowie ubecji jak donosicielka matka czasszkowskiego”

  a ja tam lubię osoby z dawnej epoki które piastują ważne stanowiska. Tak jak moi przyjaciele z dawnych lat: Piotrowicz, Kryże, Przyłębski.
  Lubiliśmy się spotykać przy kieliszku od samego rana. Kiedyś nawet miał wpaść sam Balbina, ale jak wiadomo lubił spać do południa.

 • 28 lipca 2019 o godz. 13:38

  czasszkowskiego – @zac, to, że Kaczyński ma problemy z uzębieniem (brakuje mu zębów) i tak odczytuje to nazwisko, nie znaczy, że musisz zapisywać je fonetycznie. :)

 • 28 lipca 2019 o godz. 13:54

  Zac – pogrążasz się człowieku.

  Nawet w ostatnim poście (oprócz obelg podawanych dla przykładu) używasz też obelg żeby obrazić.

  I tak jest od twojego poerwszego postu. Tylko ty tego w swoim zacietrzewieniu nawet już nie zauważasz.

 • 28 lipca 2019 o godz. 15:46

  zac nasłuchał się radia erewań i bredzi
  zac pisze, na kremlu zapewne strzela kolejny korek od szampana
  zac, zejdź w końcu ze słońca

 • 28 lipca 2019 o godz. 16:31

  Uwaga! Barierki przy metro Targówek Mieszkaniowy zdiete!
  ?

 • 28 lipca 2019 o godz. 21:31

  Barierki zdjęte ale na radość za wcześnie bo odbiory się nie odbyły a bez tego jeździć się nie da.

 • 28 lipca 2019 o godz. 22:56

  „Po pierwsze nie czytasz ze zrozumienie, bo byś nie polemizował”

  „czytasz ze zrozumienie”

 • 29 lipca 2019 o godz. 01:32

  Gość jest niezły. Najpierw zmienia temat bo ktoś pokazuje że dla Kaczyńskiego i jego partii to nie człowiek a cyferki w sondażach są najważniejsze (zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz, bo dziś, po cichych miesiącach znów wykopali świra od wybuchających parówek żeby im elektorat zmobilizował). Następnie twierdzi, że lemingi dają się manipulować, samemu jednocześnie łykając jak pelikan każde kłamstwo długopisa, pinokia czy TVP (że PiS nie zamieszany w kamienice, że afera skoków nie istnieje, że pedofilia to problem gejów a nie księży, że pisowski lex Developer wcale nie sprzyja deweloperom, że lex Szyszko wcale nie przyczynia się do przetrzebienia lasów, że palenie węglem to ekologia, że normą jest składanie darów z luksusowych limuzyn pseudo redemptorystowskim bonzom , czy wreszcie, że PiS nie ma problemu z pociotkach PRL w swoich szeregach. PiS dziś to nic innego jak bardziej rozpasana i zakłamana platforma.

 • 29 lipca 2019 o godz. 10:05

  Ćwiczenia odbyły się W metrze!!!!
  NA metrze można co najwyżej pojeździć – oczywiście NA dachu wagonu, bo we wnętrzu wagonu to już jest jazda metrem.
  Redaktorze, ucz się polszczyzny teraz, bo jak widać w szkole byłeś chory na tej lekcji.

 • 29 lipca 2019 o godz. 15:02

  Wreszcie otwierają Pratulińską. Wojewódzki nadzór budowlany zdecydował o dopuszczeniu ruchu na Pratulińskiej bez czekania na otwarcie metra ze względu na ważny interes społeczny. Sapiera wreszcie ruszył tyłek do roboty, mógł to zrobić w maju. Minus to kasacja 262 przed otwarciem metra.
  Teraz niech Sapiera się bierze do roboty, bo metro to też ważny interes społeczny.

 • 29 lipca 2019 o godz. 17:04

  Od Gilarskiej, czy tylko fragment pomiędzy Trocką i Handlową ?

 • 29 lipca 2019 o godz. 17:25

  Prawie do Gilarskiej – do dawnej rury. Czyli wyjazd z Zamiejskiej/Askenazego i parking co go zrobili dalej.
  Z Zacisza nie będzie przejazdu bo budowa metra na Bródno – miejsce wyciągania tarcz. Jutro w południe.

 • 29 lipca 2019 o godz. 19:15

  Kolejna zmiana tras autobusów, na kilka tygodni to „ważny interes społeczny”? Nie można zrobić raz a dobrze?
  Przecież jak ruszy metro to znowu wszystko pozmieniają.

 • 10 sierpnia 2019 o godz. 07:10

  Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, 22 września, będzie można zwiedzać stacje metra na Targówku. I przedwyborczo podziwiać opieszałość Wojewody Sipiery i jego urzędników. :)

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 21:52

  a g…… plynie do wisly brawo po

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.