"Obwodnica" Targówka ma być gotowa do 30 września | targowek.info

„Obwodnica” Targówka ma być gotowa do 30 września

To już trzeci termin zakończenia inwestycji, która miała trwać tylko 7 miesięcy.

 

Podczas samorządowej kampanii wyborczej wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska obiecywała w błysku fleszy, że remont tzw. „obwodnicy Targówka” (ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej) zakończy się do 15 listopada 2018 roku.

Po wyborach samorządowych bajka się skończyła i jesienią 2018 niemal cały Targówek Mieszkaniowy był koszmarnie rozkopany. Ten stan nie zmienił się aż do wiosny następnego roku, kiedy wykonawca remontu firma IDS-BUD S.A. wreszcie bardziej zaangażował się w inwestycję. Wtedy urzędnicy podawali jako nowy termin zakończenia remontu 30 czerwca 2019 r.

Czerwiec minął, ale prace, choć opornie, jednak się toczą i powoli na horyzoncie majaczy się zakończenie remontu. Od dziś likwidowana jest „pętla” na Ossowskiego przy Witebskiej, przy której zatrzymywały się autobusy 160 i 517. A nadzorujący inwestycję Zarząd Dróg miejskich wreszcie podał nową, już trzecią datę zakończenia remontu. Teraz jest to: 30 września 2019 roku.

Jeśli uda się dochować tego terminu, będzie to oznaczało, że kosztujący około 24 mln zł remont „obwodnicy Targówka”, który w przedwyborczych marzeniach miał trwać tylko 7 miesięcy, będzie ostatecznie trwał tych miesięcy 17.

Urzędnicy informują, że zostały zakończone prace nad „rondem Balcerka” u zbiegu Gorzykowskiej, Myszkowskiej i Handlowej. Malutkie rondo wygląda dziwacznie, a przegubowe autobusy miejskie się na nim nie mieszczą i jeżdżą przez środek – ale budowlańcy są zadowoleni i teraz przenoszą się na rondo u zbiegu ulic Witebskiej, Ossowskiego i Prałatowskiej, które zapewne będzie wyglądać podobnie.

„Zakładamy że wszystkie prace wiążące się z utrudnieniami w ruchu zakończą się w wakacje” – mówią obecnie urzędnicy z ZDM, choć słówko „zakładamy” sugeruje, że wcale nie są tego tacy pewni.

 

zdjęcie na górze: prace na „obwodnicy Targówka” / fot. ZDM

 

Przeczytaj też: Koniec „pętli” na Witebskiej. W środę autobusy 160 i 517 wracają na Trocką

PRZECZYTAJ TEŻ:

43 komentarzy na temat “„Obwodnica” Targówka ma być gotowa do 30 września

 • 10 lipca 2019 o godz. 06:10

  I to jest, również, termin uruchomienia metra. Bo nie będzie docelowych zmian tras autobusów przed ukończeniem obwodnicy i nie będzie uruchomienia metra przed wprowadzeniem zmian tras autobusów.
  „Przypadkiem”, tuż przed wyborami.
  Pogratulujmy sobie władz Warszawy. Starych i nowych-zaiste,kolosalna między nimi różnica…ale sami chcieliśmy. Podobno…

 • 10 lipca 2019 o godz. 07:45

  To jest skandal, ludzie biegają po okolicach przystanku Handlowa i szukają autobusów. A do autobusów daleko, bo nieczynna Pratulińska. Bo nikomu nie chce sie otworzyc.

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:07

  Co to za pomysł, proponuję jeszcze na obwodnicy Warszawy parę rondek strzelić.

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:18

  Co za DEBIL te rondo wymyślił !!

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:22

  517 i 160 na razie przenieśli. Jak będzie metro to na pewno je zlikwidują. A jak ktoś coś w metrze zostawi to będzie płacz i lament !! Bo nie można jak dojechać.

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:23

  Powinni oddać pieniądze za te 10 miesięcy opóżnienia .

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:25

  Kiedy tuż przed wyborami będą przecinane wstęgi (otwarcie metra, obwodnicy Targówka, może Łodygowej po wymianie nawierzchni, jakiś uliczek na Zaciszu) przed fleszami i kamerami proponuję demonstracje. Na transparentach wszystkie niedotrzymane terminy i obietnice sprzed poprzednich wyborów lokalnych i krajowych. No i data zakończenia budowy metra – „metro zbudowano w MAJU 2019 – dlaczego teraz otwarcie?”.

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:28

  Pratulinskiej jeszcze nie otworzyli bo klada nowy asfalt

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:29

  A propos rondka, to czemu nie ma go na skrzyżowaniu Gilarska-Samarytanka ? Tam akurat bardzo by się przydało.
  Skrzyżowanie w godzinach szczytu jest mocno zakorkowane, nieprzejezdne, blokujące kompletnie wyjazd z Zacisza a do tego niebezpieczne. Duży ruch generuje zamknięta Wincentego, objazdy, oraz mieszkańcy wyjeżdżający z nowo powstałego osiedla. Rondo rozładowałoby korki ułatwiło przejazd i poprawiło bezpieczeństwo pieszych i dzieciaków idących do szkoły.

  Dopóki nie wybudują Nowotrockiej ,Jórskiego- Samarytanka- Gilarska to jedyny łącznik Wincentego z Radzymińską. Ruch samochodowy, jest i będzie tu duży.

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:31

  Szkoda tylko, że pod przyszłymi trawnikami pozostawiono tony gruzu i śmieci. I tylko przysypuje się je kilkucentymetrową warstwą dobrej ziemi. Dla trawy może i starczy ale dla drzew – można spokojnie powiedzieć, że rosną posadzone w gruzie i na śmieciach. I dziwić się, że tak dużo młodych drzew uschło. Przecież takie młode drzewo to korzeniami dotyka betonu, gruzu, żwiru, plastikowych śmieci, piasku który pozostał z budowy, więc ciężko aby upały przeżyło.

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:46

  oprócz 4-ech rond będzie też 140 miejsc parkingowych i wszystko w celu spowolnienia ruchu np. do 40/h, i bardzo dobrze

 • 10 lipca 2019 o godz. 08:53

  Tak jest, a rondko Gilarska – Samarytanka by się bardzo przydało. Ale dzielnica odmawia.
  HGW 3 razy w programie miała budowę Nowotrockiej.

  Podoba mi się pomysł demonstracji. Najśmieszniejsze są wystąpienia i pochwały radnych, że niby coś załatwiali. A na Łodygowej zamiast przejazdu dla rowerów stoją barierki. Na Pratulińskiej płoty na nowej ulicy i chodnikach.

 • 10 lipca 2019 o godz. 09:04

  Ta obwodnica to jeden wielki skandal. czy firma INS-BUD S.A. zapłaci kary za te opóźnienia, tam przez wiele miesięcy wcale nic się nie działo, czasami paru ludzi pracowało, stąd te opóźnienia.
  Nadzorujący ten remont Zarząd Dróg Miejskich, już po kilku miesiącach powinien zmienić wykonawcę i już dawno byłoby po remoncie, a tak to kolejne przesuwnie terminów.
  Porażka totalna dla wszystkich Radnych Targówka, ZDM itp. itd.

 • 10 lipca 2019 o godz. 09:05

  A pies im morde lizał, co tym razem im przeszkodziło dotrzymać terminu? Ogólnie ten remont to jakaś porażka. Czemu do tej pory konserwator ma w d* „zabytkowy” bruk? Czemu nie robili odcinkami z zamknięciem ruchu, tylko narzekania, że muszą pracować bez wyłączania ruchu? Pierwsze opóźnienie z powodu pogody – to jakiś żart? Tylko kompletny debil nie jest w stanie przewidzieć, że w zimę może być problem z kontynuacją pracy.
  A ten bruk co miał być „wyeksponowany” przy stacji metra? Od czasu odkrycia tego „niebywałego zabytku” minęło spokojnie ponad rok i co zrobił konserwator? G*.
  Mam nadzieję, że metro odbiorą szybciej i znów okaże się, że firma dała d*, z resztą jak od początku daje.

 • 10 lipca 2019 o godz. 09:09

  ci partacze powinni dostać max 40% co dostali, a najlepiej g* dostać za te opóźnienia.

 • 10 lipca 2019 o godz. 09:18

  Słabo to wyglada

  Jak zawsze urząd miasta ma w D… prawa stronę miasta

 • 10 lipca 2019 o godz. 09:19

  A sami wybieraliscie radnych tzw.samorzadowcow bezpartyjnych.I Tak zle to co robic.

 • 10 lipca 2019 o godz. 09:26

  No i co z tego że tak wybierałem? Przynajmniej jestem nowoczesny.

 • 10 lipca 2019 o godz. 11:08

  Dziwne. Nerwy mnie ponoszą jak wlokę się w korkach autobusami a metro stoi. A potem z kolei będzie metro ale z marnym dojazdem do niego… Za komuny przyspieszano odbiory żeby skończyć 22 lipca a teraz się spowalnia, żeby termin wypadł dzień przed wyborami. Tylko wyborcy mogą się za to odegrać i wybrać przeciwników, o tym nikt nie pomyślał. To po co tak szybko budowali metro żeby teraz stało pół roku bez pożytku?! Robotnicy uwijają się jak w ukropie i spokojnie mogliby zdążyć do końca sierpnia a może nawet do końca lipca! Pratulińska jest właściwie gotowa, na co czekać? Te ronda to kolejny chory pomysł- można było zrobić koła symboliczne: mniejsze i płaskie. A tak to autobusy nie mają jak wykręcić, zwłaszcza teraz jak częściowo zerwana jest nawierzchnia… Może to takie nowatorskie progi spowalniające?

 • 10 lipca 2019 o godz. 11:13

  Skoro pokasują na Targówku prawie wszystkie autobusy a i na Bródnie przetrzebią niebawem całą komunikację to może najwyższa pora, żeby poszerzyć św. Wincentego. Żal patrzeć jak od dziesiątek lat tę główną ulicę starego Targówka porastają chaszcze. Jak nie będzie 227 i 169 na Wincentego, a i 212 niepewne to mogłyby wtedy wrócić tramwaje do Cmentarza Bródnowskiego, przy okazji nowe osiedla miałyby dojazd.

 • 10 lipca 2019 o godz. 11:21

  Mam nadzieję, że jak otworzą metro to będzie do niego chociaż dobry dojazd ze wszystkich zakątków dzielnicy i z rejonu Borzymowskiej, i ze św. Wincentego i z Radzymińskiej. Nadal musi być jakiś częsty autobus, który by dowoził ludzi np. do przychodni zdrowia. Na Ursynowie metro nie spowodowało skasowania wszystkich linii, nadal jeździ tam po 10 autobusów.

 • 10 lipca 2019 o godz. 11:24

  Szanowni!
  Owo rondo Balcerka woła o pomstę do nieba. Szanowany obywatel z nie istniejącego już Targówka złapałby się za czerep i raczej dosadnie i nie parlamentarnie wyraziłby się na temat kondycji umysłowej decydentów i projektantów
  owej inwestycji. Widzę to cudo z okna i naprawdę nie da się wytłumaczyć tej głupoty komunikacyjnej inaczej jak
  indolencją może bezmyślnością lub głupotą. Problemy z pokonaniem owego „drogowego toru przeszkód” mają
  głownie autobusy i wszelki duże pojazdy np. śmieciarki. A co będzie zimą kiedy np. zaśnieży i oblodzi?
  Strach się bać. Gratulacje i medal z dyplomem i nagrodą dla bandy popaprańców decydujących o naszym życiu.

 • 10 lipca 2019 o godz. 11:53

  Do tych, którzy pragną rondka Gilarska – Samarytanka. Rondka raczej nie da się wybudować, bo po prostu nie ma miejsca. A być może kiedyś to miejsce było, bo pamiętam czas, gdy zakręt Gilarska – Samarytanka był łagodniejszy. Potem skrzyżowanie przebudowano, łuk zakrętu wyostrzono (zmniejszono jego promień), a za jakiś czas wybudowano budynek, w którym mieści się m.in. pizzeria. Wygląda to tak, jakby zmniejszono powierzchnię skrzyżowania, aby „zmieścić” ów prywatny budynek.

 • 10 lipca 2019 o godz. 12:19

  Patrząc na te „małe ronda” które stawiają z ułańską fantazją, mam wrażenie, że osoby odpowiedzialne za te pokraki są niespełna rozumu, a jedynym celem ich powstawania jest wytransferowanie dodatkowej kasy z gminy do różnego rodzaju szemranych spółek, spółeczek, pociotków włodarzy.

  Innym ukrywanym celem takich rond jest spowolnienie ruchu na terenie Targówka do 20 km/h….

  Przez kilkadziesiąt lat jak tu mieszkam skrzyżowanie u zbiegu Gorzykowskiej, Myszkowskiej i Handlowej działało tak jak powinno. Zrobili mikro rondo…. MZK z długimi autobusami MAN się na rondzie „nie łamie” i muszą rondo ścinać przejeżdżając przez środek. Podobnie jest z dużymi ciężarówkami dowożącymi towary do dwóch pobliskich marketów – po prostu kierowcy jadą tak jak dawniej, jakby jeździli po krzyżówce typu T …. Chciałbym poznać z imienia i nazwiska osobę która wymyśliła sobie tutaj rondo….

 • 10 lipca 2019 o godz. 12:20

  Rondo Balcerka, chodniki jak place-rozwidlajace się, przechodzące w zatoczki, to co powinno mieć prostą linię-powyginane, rzędy słupów oświetleniowych obok siebie (zamiast jednego słupa z dwoma ramionami), ścieżka rowerowa z żywicy (ok.300zł/m2) to jest majstersztyk kosztorysowy!!!!! Gdyby projekt był poprawny inżyniersko (ergonomiczny) -nie udałoby się wbudować tylu materiałów i wydoić tyle kasy.Zrealizowano podstawowe założenie-ma kosztować,na tym trzeba zarobić! A że niefunkcjonalne, nielogiczne (np.wyjścia z Metra odwrócone od przejść-trzeba okrążyć budyneczek, żeby dojść do pasów) głupota KOSZTUJE.Na Targówku wybitnie dużo.

 • 10 lipca 2019 o godz. 12:28

  Teraz powinien być jakiś partycypacyjny konkurs na nazwy tych rondeczek np. nazwiskami zasłużonych mieszkańców Targówka (Hiebscha, Moszyńskiego, Roguskiego, Lankajtesów, Lampego, Krzeszewskich) albo fikcyjnych postaci np. Balcerka właśnie (choć ja bym dał małżonków Balcerków) czy Cioci Poli z „Wniebowstąpienia” Konwickiego, która mieszkała na Targówku i miała zakład pogrzebowy w mieszkaniu.

 • 10 lipca 2019 o godz. 12:30

  Kiedy będzie Pratulińska otwarta od gigaRONDA Handlowa do Trockiej?

 • 10 lipca 2019 o godz. 13:03

  Ja tam pamiętam, gdy po obwodnicy jeździli szybcy i wściekli pokonując po kilka okrążeń z rzędu – jak na torze wyścigowym. Nie raz musiałem uciekać z przejścia dla pieszych, dlatego mnie te ronda nie przeszkadzają za bardzo.

 • 10 lipca 2019 o godz. 13:22

  Zgodnie z zamysłem autobusy i ciężarówki mają jeździć po rondzie. Bo przecież inaczej się nie da. Geometria jest dla osobówek.
  Ale ostatnio panowie z firmy się starają… Widać dostali ostateczny termin 30 września po którymśtam aneksie i kary nie będzie. Jest więcej robotników, nawet w piątki po 19 pracują. I jest kilka ekip a nie tylko jedna.

 • 10 lipca 2019 o godz. 15:17

  Powiem Wam że jak zobaczyłem to rondo to nie mogłem uwierzyć w to co widze. To nie może być prawda to musi być jakaś artystyczna instalacja… Szok. To co sie dzieje na Targówku w kwestii metra (budowa ukonczona 11maja i nikt z WINB się nie pojawił) i to co sie dzieje na Targówku w kwestii budowy obwodnicy to jest jakiś kiepski żart i byłby kiepskim żartem nawet w PRLu.

 • 10 lipca 2019 o godz. 15:25

  Chyba nasi włodarze miejscy nie lubią Targówka bo jak w każdej prawdziwej, starej dzielnicy Warszawy PiS ma tu bardzo duże poparcie. Najpierw wybudowali nam brzydkie stacje, na które chyba sam Gomółka by się skrzywił. A teraz mamy czekać do kolejnego konklawe, żeby nowy papież je poświęcił i dopiero wtedy zaczną się odbiory.

 • 10 lipca 2019 o godz. 15:28

  „Już za późno. Szkoda Ziutka, dobry był z niego herbatnik. Mógł jeszcze pożyć. ” I takie małe rondko takiemu człowiekowi zrobić, to wstyd i hańba. To już na Natolinie go lepiej docenią, w końcu zaniósł tam kulturę, kulturę picia znaczy się.

 • 10 lipca 2019 o godz. 18:20

  30 września? Co za przypadkowa zbieźność z pazdziernikowymi wyborami. Banda partyjnych działaczy zleci się 30 września jak muchy do g… i cudownie wraz z obwodnicą otworzą metro przy którym pracowali w pocie czoła

 • 10 lipca 2019 o godz. 19:22

  Sapiera z PIS się stara o to, przeciągając odbiory przez swoich urzędników w WINB. :)

 • 10 lipca 2019 o godz. 19:40

  Te remonty to jest porażka władz Targowa i Warszawy.

 • 10 lipca 2019 o godz. 20:22

  Nie Targowa, tylko Targowej. Odmienia się.

 • 10 lipca 2019 o godz. 21:33

  Anonimowi chodziło o Targówek a nie Targową. Zanim przyciśniesz „Opublikuj komentarz” naleźało by zrobić autokorektę

 • 10 lipca 2019 o godz. 23:06

  Do gość, Święta racja, bo potem czytasz tekst i nie wiesz czy to po polsku czy po chińsku

 • 14 lipca 2019 o godz. 18:15

  Przecież to żadna obwodnica. Po co ta ściema i pisanie w cudzysłowie „obwodnica”? Obwodnicę jaśnie panujący postępowcy z Ratusza olewają od kilku kadencji przypominając sobie o niej tylko przed kolejnymi wyborami.

 • 15 lipca 2019 o godz. 08:06

  Będzie powód do wiecu wyborczego i poklepywania się po plecach.

 • 15 lipca 2019 o godz. 15:36

  Rondo chyba takie miało być, że autobusy po nim jeżdżą, poprzednie też takie było, ale obecne jest zdecydowanie zbyt wysokie dla autobusów, szybko je rozwalą (albo swoje podwozie) :-/

 • 12 sierpnia 2019 o godz. 12:42

  Cały ten remont to porażka.
  Ciekawe kiedy ronda tak rozjadą, że kostka brukowa zacznie wyskakiwać.
  Opóźnienia, brak informacji i ograniczeniach w ruchu. W ten weekend miałem wrażenie, że dojazd do Prałatowskiej był niemożliwy ani od Prałatowska/Ossowskiego ani od Kołowa/Ossowskiego. Na pierwszym skrzyżowaniu prace i zablokowane, na drugim zakaz skrętu.
  Na niektórych przewidywanych przejściach dla pieszych nie przewidział ktoś, że będzie jechała matka z małym dzieckiem w spacerówce – małe koła – i że będzie ciężko pokonać progi utworzone przez odpływy wody. A tuż obok wjazd dla samochodów na parking… gładziutko jak po stole.
  A będą kończyć prace to będą się chwalić… przed wyborami jak to mimo trudności udało się .. kwiaty goździki i feta…
  Masakra.

 • 7 października 2019 o godz. 13:57

  Tymczasem po cichu przesunięto po raz kolejny termin – tym razem na 30.10.2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.