„Obwodnica” Targówka ma być gotowa do 30 września

43
Share

To już trzeci termin zakończenia inwestycji, która miała trwać tylko 7 miesięcy.

 

Podczas samorządowej kampanii wyborczej wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska obiecywała w błysku fleszy, że remont tzw. „obwodnicy Targówka” (ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej) zakończy się do 15 listopada 2018 roku.

Po wyborach samorządowych bajka się skończyła i jesienią 2018 niemal cały Targówek Mieszkaniowy był koszmarnie rozkopany. Ten stan nie zmienił się aż do wiosny następnego roku, kiedy wykonawca remontu firma IDS-BUD S.A. wreszcie bardziej zaangażował się w inwestycję. Wtedy urzędnicy podawali jako nowy termin zakończenia remontu 30 czerwca 2019 r.

Czerwiec minął, ale prace, choć opornie, jednak się toczą i powoli na horyzoncie majaczy się zakończenie remontu. Od dziś likwidowana jest „pętla” na Ossowskiego przy Witebskiej, przy której zatrzymywały się autobusy 160 i 517. A nadzorujący inwestycję Zarząd Dróg miejskich wreszcie podał nową, już trzecią datę zakończenia remontu. Teraz jest to: 30 września 2019 roku.

Jeśli uda się dochować tego terminu, będzie to oznaczało, że kosztujący około 24 mln zł remont „obwodnicy Targówka”, który w przedwyborczych marzeniach miał trwać tylko 7 miesięcy, będzie ostatecznie trwał tych miesięcy 17.

Urzędnicy informują, że zostały zakończone prace nad „rondem Balcerka” u zbiegu Gorzykowskiej, Myszkowskiej i Handlowej. Malutkie rondo wygląda dziwacznie, a przegubowe autobusy miejskie się na nim nie mieszczą i jeżdżą przez środek – ale budowlańcy są zadowoleni i teraz przenoszą się na rondo u zbiegu ulic Witebskiej, Ossowskiego i Prałatowskiej, które zapewne będzie wyglądać podobnie.

„Zakładamy że wszystkie prace wiążące się z utrudnieniami w ruchu zakończą się w wakacje” – mówią obecnie urzędnicy z ZDM, choć słówko „zakładamy” sugeruje, że wcale nie są tego tacy pewni.

 

zdjęcie na górze: prace na „obwodnicy Targówka” / fot. ZDM

 

Przeczytaj też: Koniec „pętli” na Witebskiej. W środę autobusy 160 i 517 wracają na Trocką

43
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx