To byli złodzieje. Znamy szczegóły poniedziałkowego pościgu | targowek.info

To byli złodzieje. Znamy szczegóły poniedziałkowego pościgu

Policyjny pościg za srebrnym Volkswagenem zelektryzował w poniedziałek cały Targówek. Teraz wiemy, dlaczego uciekali dwaj Gruzini.

 

Do pościgu doszło w poniedziałek (15.07) w okolicach godziny 14. Srebrny Volkswagen uciekał przed policją przez pół dzielnicy – od Zacisza po Bródno – po drodze uszkadzając kilka samochodów, aż wreszcie po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany na Trasie Toruńskiej (S8).

Już w poniedziałek policja poinformowała, że w aucie siedziało dwóch obywateli Gruzji: 40-latek za kierownicą i 69-latek na fotelu pasażera. Jednak wtedy jeszcze funkcjonariusze nie wiedzieli, dlaczego podczas próby rutynowej kontroli Gruzini nagle zaczęli uciekać. Dzisiaj już to wiemy – ale po kolei.

Jak się dowiedzieliśmy, pościg rozpoczął się przed godziną 14 na ul. Tarnogórskiej, w pobliżu ogródków działkowych na krańcach Zacisza. Policjanci postanowili tam skontrolować Volkswagena, który jednak na widok funkcjonariuszy ruszył do ucieczki.

Pościg momentami był niebezpieczny – srebrny VW uciekał z dużą prędkością wąskimi uliczkami, m.in. Potulicką, dojechał do Łodygowej, przekroczył bardzo ruchliwą Radzymińską, przebił się przez rozkopaną Kondratowicza, aż w końcu zdołał wjechać na Trasę Toruńską. Po drodze uciekający uszkodzili trzy policyjne radiowozy i prywatną Toyotę, ale na szczęście nie doprowadzili do poważniejszego wypadku.

Do akcji włączyły się dodatkowe patrole policji, które po kilkudziesięciu minutach pościgu ostatecznie zdołały na S8 zablokować i zatrzymać uciekające auto.

Zatrzymani mężczyźni trafili do komisariatu na Targówku. Policjanci przeanalizowali materiały i udowodnili, że obaj Gruzini są złodziejami, lubującymi się we włamaniach do zaparkowanych samochodów pod centrami handlowymi.

Policjanci znaleźli dowody, że 40-latek ukradł z Hondy zaparkowanej przed supermarketem w Jankach plecak z pieniędzmi i kluczami. Z kolei 69-latek dostał zarzut kradzieży z Toyoty zaparkowanej przed marketem we Włochach damskiej torebki z portfelem, telefonem, kluczami, dokumentami itd.

Dodatkowo kierowca Volkswagena dostał też zarzuty związane z poniedziałkową ucieczką – niezatrzymania się do kontroli drogowej  i spowodowania kolizji.

Obaj Gruzini podczas przesłuchania przyznali się do stawianych im zarzutów i zaproponowali dobrowolne poddanie się karze. Jakiej? Tego jednego policjanci jeszcze nie ujawniają.

Ostateczny wyrok w ich sprawie wyda sąd.

 

40-letni kierowca VW po zatrzymaniu przez Policję
69-letni złodziej po zatrzymaniu przez Policję

 

zdjęcie na górze: poobijany Volskwagen, którym uciekali dwaj Gruzini, po zatrzymaniu na S8 
wszystkie zdjęcia: fot. Policja

PRZECZYTAJ TEŻ:

32 komentarzy na temat “To byli złodzieje. Znamy szczegóły poniedziałkowego pościgu

 • 19 lipca 2019 o godz. 07:10

  Przynajmniej Grigorii Saskaszwili był porządnym człowiekiem

 • 19 lipca 2019 o godz. 08:10

  Ekstradycja do swojego Państwa na ich koszt i zakaz dożywotni wjazdu do Polski.

 • 19 lipca 2019 o godz. 08:20

  przyjmujcie wiecej gruzinow i ukraincow

 • 19 lipca 2019 o godz. 08:22

  Tak to jest jak sprowadza się do POLSKI bandytów, złodziei, gwałcicieli, morderców bez
  jakiejkolwiek weryfikacji, kim byli, co robili w swoim Kraju, za co siedzieli w więzieniach i jakie popełnili przestępstwa. Ja się pytam dlaczego tych ludzi się nie sprawdza pod względem przestępczości jakie popełnili w swoim Kraju zanim przekroczyli Granicę POLSKI????

 • 19 lipca 2019 o godz. 08:48

  To już nawet takie kilkunastoletnie rupiecie kradną ?

 • 19 lipca 2019 o godz. 08:59

  A jak oni mają nie przyjeżdżać do Polski jak tu takie atrakcyjne warunki zapomóg. Na dzień dobry 500+ dla każdego dziecka, potem taka pani Ukrainka czy Białorusinka , Gruzinka itp ..zapłaci jedną składkę na ubezpieczenie, po czym automatycznie okazuje się , że jest w ciąży, z trzecim dzieckiem i ląduje na zwolnieniu i zasiłku i tak sobie wygodnie żyje na zasiłku jednym , drugi, 500+ i tym podobnych dodatkach na start, wyprawkach szkolnych itp. No żyć nie umierać, i oczywiście nie iść do pracy, bo i poco, skoro można całe życie coś dostawać , a jak będzie mało , to się coś ewentualnie ukradnie. Oczywiście dotyczy to również wielu Polek i Polaków. Ale takie są efekty rozdawnictwa. Powtarza się historia , dlaczego Polacy jeździli do Niemiec i dostawali zapomogi na dzieci.

 • 19 lipca 2019 o godz. 09:04

  Nie wolno podawać narodowości sprawców( no chyba że polską) bo to grozi eskalacją faszyzmu. Już wam to Adam Bodnar wytłumaczy, wy przebrzydli ksenofobi!

 • 19 lipca 2019 o godz. 09:24

  Nie pamięta wół jak cielęciem był … Z tych komentarzy to wynika jak by nasi krajanie to od zawsze aniołami byli…

  Na początku lat 90 dosłownie zalaliśmy zachodnich sąsiadów przestępcami. I to nie tylko złodziejaszkami na masową skalę jumającymi w sklepach ale prawdziwą mafią samochodową i gangsterką. I nikt jakoś wtedy nie mówił o zamykaniu granic, wnikliwej weryfikacji Polaków przed wpuszczeniem do innego kraju, co niektórzy dziś postulują w stosunku do obcokrajowców przyjeżdżających do nas.

  Pytania pojawiające się dziś w krajowym internecie „jak uzyskać kindergeld w Niemczech czy Kinderbijslag w Belgii” oraz działania państw zachodnich ukierunkowane na ograniczenie dostępu do świadczeń socjalnych dla obcokrajowców, wyraźnie pokazują, że Polscy rodzice Dżesik i Brajanów nie próżnują i również z powodzeniem drenują zagraniczne systemy zabezpieczenia społecznego. Potem widać tatusia pracującego za granicą i mamusię oficjalnie bezrobotną w państwie zachodnim, i żyjącą w Polsce z zagranicznych świadczeń dla bezrobotnych, świadczeń na dzieci i innych benefitów.

 • 19 lipca 2019 o godz. 10:01

  Bo jak Nasi coś robią to to się nazywa zaradność / mądrość (tylko głupek by nie skorzystał) a jak robią to inni to już złodziejstwo, chamstwo czy rozbój w biały dzień.

 • 19 lipca 2019 o godz. 10:53

  Drogi Januszu, tu nie jest mowa o niczym innym jak tylko o tym, że mi jako pracującej uczciwie osobie, nie podoba się, że ktoś podnosi mi podatki tylko dlatego żeby rozdać między innymi „zaradnym” cwanym nierobom tak z Polski jak i cwanym zaradnym przyjeżdżającym z innych krajów. Nie podoba mi się to i koniec i nie ma znaczenia co się dziej w innym kraju i jak tam cwaniakują , bo mnie to nie dotyczy i kompletnie nie obchodzi !. Nie podoba mi się również to,że , ze te głupi rząd nie potrafi zbudować absolutnie niczego! Jedynie co potrafi , to rozdawać na lewo i prawo nie swoje pieniądze, bo przypominam rząd podatków nie płaci , a z nich żyje. Rozdawnictwo przyciągnęło do Polski również cwaniaczków z innych krajów i nie podoba mi się, ze to ja mam płacić wyższe podatki, żeby takich cwanych „obcokrajowców” utrzymywać. Nie podoba mi się i już. Nie podobna mi się też to, że całe to rozdawnictwo spowodowało przyjazd do Polski również złodziei . Jak byś nie wiedział, to cała ta obsługa złodziei też kosztuje. Nie sobie wyjadą do tej gruzji i kradną u siebie, mam to głęboko, ale do jasnego gwinta niech tu nie przyjeżdżają ! Nie siedzą w swoich więzieniach, nie te więzienia utrzymują ich kraje. uff. … Chcę żyć w normalnym kraju , gdzie jak pracujesz to masz, ale jak nie pracujesz, to nie masz . Nie powinno być tak, że pracujący płacą podatków więcej niż im zostaje w portfelu, a tak już się stało. A to wszystko tylko po toi żeby rozdać nierobom ! i oczywiście żeby rządzący i ich „przyjaciele” się nachapali .

 • 19 lipca 2019 o godz. 11:32

  u mnie w bloku przez ostatni rok wielu gruzinów i ukraińców się wprowadziło…wystają pod blokiem przy swoich samochodach (a mają ich zadziwiająco dużo) albo robią sobie w nich narady, ogólnie podejrzane towarzystwo

 • 19 lipca 2019 o godz. 12:17

  u mnie w bloku przez ostatni rok wielu polaków – sebixów się wprowadziło…wystają pod blokiem przy swoich samochodach (a mają ich zadziwiająco dużo) albo robią sobie w nich narady, ogólnie podejrzane towarzystwo

 • 19 lipca 2019 o godz. 12:48

  źle wyglądają, wychudli i głodni, może dlatego kradli

 • 19 lipca 2019 o godz. 12:48

  Jacy biedni ci Ukraincy czy Gruzini ostatnio w budynku na osiedlu Kabaty ukrainka kupiła za gotowkę mieszkanie wartośći pół miliona zł i nowego Lexsusa oto biedny narod gnębiony przez ruskich.w mieszkaniu zbiera się towarzystwo ktoremu lepiej w drogę nie wchodzić.co rano gdzieś wyjezdzają chyba do ciężkiej roboty

 • 19 lipca 2019 o godz. 13:37

  do lokator lokatorka i inne nicki tego samego dzbana:
  weź rozbieg i walnij głową w ściane

 • 19 lipca 2019 o godz. 13:45

  Ale kto powiedział, że biedni. Jak są z Kijowa czy okręgów premmysłowych to mogą być znacznie bogatsi niż przeciętny albo nawet ponadprzeciętny Warszawiak.

  W skali kraju to jednak zdecydowana mniejszość bo większość klepie biedę… średnia płaca w 2018 to niecałe 600 zł.

  Zresztą to podobnie jak z nami. To że Kulczykowie, Solorzowie czy Starakowie kupują za gotówkę domy na Lazurowym Wybrzęzu czy na Florydzie, czy nawet to że Pan Premier Morawiecki ma w nszym kraju działki warte kilkanaście do kilkudziesięciu milionów złotych (w zalezności od żródeł) nie oznacza że społeczeństwo jest bogate. W Europie to pod tym względem jesteśmy na szarym końcu.

 • 19 lipca 2019 o godz. 14:06

  ,,Spór” między PO a PiS dotyczący kwestii: czy sprowadzić 4000 uchodźców czy nie, zakończył się kompromisem. Sprowadzeniem 3 mln Ukraińców i 50000 bandziorów z kałkazu. Bandziory mają status uchodźców i przez rok pozostają na wikcie polskiego podatnika, nawet kieszonkowe dostają.

 • 19 lipca 2019 o godz. 14:10

  To wszystko TO różnych nacji ciągnie do nas z Ukrainy !

 • 19 lipca 2019 o godz. 14:32

  Problemem pierwszym nie jest kto przyjeżdża tylko jak się zachowuje na miejscu.

  Problemem drugim jest natomiast słabość aparatu państwowego wobec tych którzy łamią przepisy (wykrywalność + szybkość + nieuchronność + proporcjonalnośc kary).

  Jak by zagraniczny przestępca miał świadomość że w przypadku zatrzymania zostaniw w ciągu miesiąca deportowany i będzie miał zakaz wjazdu do Polski, za którego złamanie grozi z automatu 5 lat odsiadki to by się zastanowił dwa razy zanim coś zrobi.

  Podobnie bezmózgi Sebix wyrywający, rozbijający czy palący Veturillo gdyby za każdą sztukę dostawał grzywnę równowartą dwukrotności ceny roweru + miesiąc prac społecznych przy sprzątaniu psich odchodów czy czyszczeniu kanakizacji, koniecznie w pomarańczowej kamizelce i konecznie w okolicy miejsca zamieszkania, to też by się następnym razem zastanowił zanim coś zrobi.

 • 19 lipca 2019 o godz. 17:09

  Stalin też był Gruzinem. Można być porządnym Gruzinem? Można.

 • 19 lipca 2019 o godz. 19:51

  Nienawidzący Rosji sojusznicy Polski, zupełnie jak Ukraińcy. Pięknie się w tym kraju zrobiło.

 • 20 lipca 2019 o godz. 08:13

  Dobrowolne poddanie się karze ? OK. Kara to nabicie na pal . Najlepiej by kara została wykonana publicznie .

 • 20 lipca 2019 o godz. 10:24

  Niestety ale przyjeżdżających zza wschodniej granicy trzeba bardzo dokładnie sprawdzać. Musi taki być dokładnie prześwietlony aby móc wjechać do kraju. Większość z nich jedzie wiadomo w jakim celu i trzeba w końcu uniemożliwić ich przypływ.

 • 20 lipca 2019 o godz. 11:50

  W pełni się zgadzam z bolo. Od 20 lat mieszkam w Belgii gdzie mam znaną i dobrze prosperującą firmę w branży IT. Przyjeżdżających do Belgii z Europy wschodniej trzeba bardzo dokładnie sprawdzać. Niestety dziś taki Polak, Bułgar czy Rumun powinien być dokładnie prześwietlony aby móc wjechać do kraju. Większość z nich ima się różnych zajęć na czarno psując rynek, dętego śpią po 10 w dwupokojowych mieszkaniach, nie segregują śmieci i nie znają języków. Większość z nich jedzie w wiadomo jakim celu. Z przykrością stwierdzam, że trzeba w końcu uniemożliwić przepływ na zachód także moich rodaków. Bo to już nie to samo co dawna inteligencka emigracja.

 • 20 lipca 2019 o godz. 14:17

  Ja też się zgadzam z bolo i brabantem. Kontrola na wschodniej granicy musi zostać wzmocniona.

 • 20 lipca 2019 o godz. 18:18

  Dokładnie – zakaz wjazdu Ukraińców do Polski i dalej na zachód oraz zakaz wjazdu dla Polaków do Niemiec i dalej na zachód. To rozwiąże wiele problemów! Bierzmy przykład z Korei Północnej!

 • 21 lipca 2019 o godz. 00:03

  „Po drodze uciekający uszkodzili trzy policyjne radiowozy i prywatną Toyotę, ale na szczęście nie doprowadzili do poważniejszego wypadku.”

  Chyba się przesłyszałem – się przeczytałem…: źle. BANDYCI gruzińscy USZKODZILI TRZY radiowozy?

  Nasze polskie mienie? Nie podobna.

  W tej sytuacji bardzo proszę Komendę Stołeczną Policji o aresztowanie Mnie za ksenofobię. No już, teraz ;-))

 • 21 lipca 2019 o godz. 00:56

  Przecież to żadna ksenofobia. To oczywiste że niszczenie Polskich radiowozów przez obcokrajowców jest karygodne. Co innego krajowi narodowcy czy kibole – niszczenie polskich radiowozów przez nich to natomiast postawa porpańatwowaj

 • 21 lipca 2019 o godz. 07:02

  Dopóki wandale, złodzieje, dewastujący czyjeś mienie nie będą musieli zapłacić i to z nawiązką , za wyrządzone przez nich straty, to nigdy nie będzie normalnie. Za każdy zniszczony samochód, ławkę, rower miejski powinno im się przysolić taki mandat żeby już więcej nie przyszło im do głowy żeby dotknąć lub uszkodzić cudze mienie. A ci idioci policjanci zamkną takiego gruzina, polaka czy ukraińca na 48 godzin , a potem wypuszczą i na tym sie kończy zabawa z policjantów i złodziei. A jeszcze przez te 48 godzin nakarmią, napoją, dadzą wygodne łóżko. Dla nich – złodziei, to jak hotel na dwie doby za free. Tylko jak zwykle cała ta zabawa finansowana jest z naszych podatków, które już dawno przekroczyły wartość tego co nam zostaje w portfelach , po tym jak nam zabiorą z pensji wszytkie daniny, podatki, akcyzy, waty, pity zusy itp.

 • 21 lipca 2019 o godz. 14:04

  jaki dziad, aż szkoda go kopnąć w d*

 • 22 lipca 2019 o godz. 00:51

  A ja bym ich deportował i oddał gruzinskiej policji. Mieliby szlaban na powrot do polskiego raju

 • 29 lipca 2019 o godz. 00:04

  W następnych wyborach trzeba głosować na radykalną prawicę, uporządkują te sprawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.