W piątek otworzą skrzyżowanie Codziennej i Rolanda | targowek.info

W piątek otworzą skrzyżowanie Codziennej i Rolanda

Autobus 512 wraca na stałą trasę do ul. Gilarskiej.

 

Z dwutygodniowym opóźnieniem na Zaciszu będzie się można znowu trochę łatwiej poruszać. Urzędnicy potwierdzili, że 5 lipca (konkretnie około godz. 14:00) zostanie otwarte dla ruchu skrzyżowanie ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara.

Skrzyżowanie zostało zamknięte pod koniec marca w związku z budową stacji metra „Zacisze”. Pierwotnie miało zostać otwarte 23 czerwca, jednak wykonawcy nie udało się dotrzymać terminu, w wyniku czego spora część Zacisza została niemal całkowicie odcięta od komunikacji miejskiej.

Kolejny termin ma jednak zostać dotrzymany. Jak informuje ZTM, wykonawca II linii warszawskiego metra w piątek, 5 lipca, ok. godz. 14.00 otworzy dla ruchu skrzyżowanie ulic Figara, Codziennej, Rolanda oraz Spójni – a co za tym idzie, na swoją podstawową trasę (do zawrotki przy ul. Gilarskiej) wrócą autobusy linii 512.

Dalej pozostanie zamknięta mała uliczka Figara, bezpośrednio pod którą powstaje stacja metra „Zacisze”.

 

zdjęcie na górze: zamknięte skrzyżowanie Codziennej i Rolanda / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “W piątek otworzą skrzyżowanie Codziennej i Rolanda

 • 4 lipca 2019 o godz. 11:19

  Czy 512 może do końca wakacji jeździć o dwa przystanki dalej na ul. Św. Wincentego pod skrzyżowanie z zamkniętą ulicą Kondratowicza? Kwestia 2 minut, ale może uszczęśliwi więcej osób.

 • 4 lipca 2019 o godz. 12:06

  Powinni zamknąć to skrzyżowanie na stałe. Na ulicy Rolanda spokój, a jak otworzą skrzyżowanie to znowu zaczną się wyścigi niewyżytych kierowców, którzy tą ulicą, a raczej uliczką osiedlową potrafią gnać ponad 100 km/h. A policji z radarem nie widziałem tu nigdy.

 • 4 lipca 2019 o godz. 12:58

  juhuuu koniec ogormnego objazdu :/

 • 4 lipca 2019 o godz. 18:43

  Wreszcie ulica Sawy zazna spokoju. To co się tam dzieje w godzinach szczytu to jakaś paranoja.

 • 5 lipca 2019 o godz. 21:40

  Może oszołomy wrócą na Rolanda, a na Sawy odetchnie się. Nikt nie zwracał uwag, że jest to strefa zamieszkania. W owej strefie obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h, ale wszyscy ignorują znaki. Obłęd!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.