Zaskakująca zmiana dyrektora w DK Świt

25
Share

Jacek Białek, który od 34 lat kierował bródnowskim Domem Kultury Świt, właśnie stracił swoje stanowisko. Jego funkcję objęła Lidia Krawczyk.

 

Od kilku dni Dom Kultury Świt przy ul. Wysockiego żyje tylko jednym: niespodziewanym odwołaniem (czy raczej – zmuszeniem do odejścia) wieloletniego dyrektora placówki Jacka Białka oraz pojawieniem się jego następczyni Lidii Krawczyk.

Jacek Białek był dyrektorem DK Świt od zamierzchłego 1985 roku. Przemienił osiedlowy PRL-owski klubik w nowoczesną placówkę z ciekawą ofertą, która przyciągała na ulicę Wysockiego mieszkańców nie tylko Bródna. No i, z racji swojego stażu oraz doświadczenia, był też człowiekiem-instytucją, odporną na mniejsze i większe naciski lokalnych polityków.

Ale nie był osobą, która nie popełnia błędów. Według krążących po klubie pogłosek, dyrektor Białek prowadził przez krótki czas zarejestrowaną działalność gospodarczą – czego przepisy mu zabraniają. Gdy władze miasta zwróciły mu na to uwagę, działalność tę zlikwidował. Ale już było za późno.

Chociaż grupa zaangażowanych mieszkańców i przyjaciół Domu Kultury Świt zaczęła nawet zbierać podpisy pod petycją w obronie dyrektora Białka, w placówce już pojawiła się nowa szefowa.

Lidia Krawczyk obecnie pełni funkcję „pełniącej obowiązki” dyrektora domu kultury. Czy zostanie na długie miesiące „p.o.”, czy też wkrótce zostanie przeprowadzony przepisowy konkurs na stanowisko nowego dyrektora DK Świt, o tym szeptane są różne opinie.

Na razie Lidia Krawczyk nie została publicznie przedstawiona, więc nie wiadomo oficjalnie jakie doświadczenie ma nowa dyrektor bródnowskiej placówki. Osoba o takim samym imieniu i nazwisku jeszcze do niedawna pracowała w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, niesławnej „przechowalni” dla wiernych działaczy PO niższego szczebla (także z Targówka), ale czy to ta sama pani Lidia rządzi teraz w Świcie – tego na razie nie udało się potwierdzić.

 

zdjęcie na górze: Dom Kultury Świt przy ul. Wysockiego

 

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx