Zbliża się przebudowa Przecławskiej

15
Share

„Brama” do Osiedla Wilno wreszcie uzyska cywilizowany wygląd.

 

Jedna z najbrzydszych ulic Targówka (nie tylko Fabrycznego) wreszcie uzyska przyzwoity wygląd. Już pisaliśmy na targowek.info, że na remont ulicy Przecławskiej są w tym roku pieniądze – teraz urząd dzielnicy ogłosił przetarg na wykonawcę tej inwestycji.

Najprostsza droga prowadząca do Osiedla Wilno zmieni się nie do poznania. Nie tylko zostaną ucywilizowane chodniki dla pieszych (prowizorycznie, choć nie bez problemów, zbudowane trzy lata temu). Powstaną także m.in. ścieżka rowerowa i bezpieczne przejście dla pieszych z wysepką, uregulowane też zostaną parkingi. Projekt obejmuje przebudowę Przecławskiej na całej długości, od ul. Bukowieckiej do ul. Gen. T. Rozwadowskiego.

Przetarg na przebudowę ul. Przecławskiej już trwa, urzędnicy planują zakończyć go 6 sierpnia. Zgodnie z planem, roboty budowlane mają ruszyć błyskawicznie i zakończyć się raptem po trzech miesiącach, do połowy listopada obecnego roku. Cała przebudowana Przecławska ma zostać oddana do eksploatacji najpóźniej 13.12.2019 r.

Mamy wprawdzie kiepskie doświadczenia w dzielnicy z remontami zapowiadanymi na zaledwie kilka miesięcy, ale może tym razem się uda… Na przebudowę Przecławskiej dzielnica zarezerwowała niemal 2 mln zł.

 

wszystkie zdjęcia:  ul. Przecławska/ fot. archiwum targowek.info

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx