Jak Trocka przeżyje taki ruch autobusów?

42
Share

ZTM podał nowe trasy autobusów miejskich, które wejdą w życie po uruchomieniu metra na Targówku. Po ulicy Trockiej pojedzie aż 11 dziennych linii autobusowych. Gdzie one się zmieszczą?

 

Ulica Trocka przy Pratulińskiej lśni nowością, bo w dużej części została zbudowana od podstaw po rozkopaniu przez budowniczych II linii metra. Jednak to wciąż dość wąska miejska ulica z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

Gdy metro zostanie uruchomione, stacja „Trocka” przez kilka lat (do otwarcia metra na Bródnie) będzie stacją końcową podziemnej kolejki. Na ten czas – o czym wczoraj oficjalnie poinformowali urzędnicy – stanie się wielkim punktem przesiadkowym do metra dla mieszkańców Bródna, Białołęki, Ząbek, Marek i nawet Radzymina.

Docelowo ZTM planuje puścić na tę ulicę aż 11 dziennych linii autobusowych, z czego 10 prawdopodobnie już we wrześniu. Będą to autobusy 120, 140, 160, 212, 256, 262, 269, 340, 345, 527 i 738, w szczycie jeżdżące w większości przypadków co 10-12 minut każdy.

Pytanie jest proste: gdzie te wszystkie autobusy się pomieszczą?

Nie tylko my obawiamy się, że ulicy Trockiej – oraz krzyżującym się z nimi Korzona, Pratulińskiej i Radzymińskiej – po otwarciu metra grożą wielkie korki, a w godzinach szczytu komunikacyjnego paraliż.

Pewnym pocieszeniem może być to, że warszawscy urzędnicy zdają sobie z tego sprawę. Na anonsującej zmiany w komunikacji wczorajszej konferencji prasowej poruszono także ten temat.

Najważniejsza planowana zmiana na Trockiej to wytyczenie aż dwóch pasów do skrętu w lewo z tej ulicy w Radzymińską. Przeprogramowana też zostanie sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu, a także na sąsiednich. Urzędnicy mają nadzieję, że dzięki temu zwiększą przepustowość Trockiej i unikną jej kompletnego zakorkowania.

Czy luzując Trocką, „przy okazji” nie zablokują Radzymińskiej, przekonamy się zapewne w drugiej połowie września – kiedy, jak się wydaje, jest realna szansa na otwarcie metra na Targówku.

 

zdjęcia na górze: Trocka z lotu ptaka/ fot. www.ukosne.um.warszawa.pl

 

Czytaj też: Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE 

 

42
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx