Ostatnie opóźnienie na Łodygowej

21
Share

Remont ul. Łodygowej potrwa jeszcze miesiąc – ale potem to chyba naprawdę będzie koniec.

 

Wszystkie problemy kiedyś się kończą i wygląda na to, że prowadzona przez firmę Balzola Polska i nadzorowana przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wielka przebudowa ulicy Łodygowej na Zaciszu też zmierza do mety. 

Urzędnicy zapewniają, że właśnie rozpoczyna się ostatni miesiąc prac przy rozbudowie ul. Łodygowej.

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia ruch w stronę ul. Radzymińskiej skierowany został na gotową, południową jezdnię ul. Łodygowej pomiędzy ul. Klamrową a ul. Wolińską. Przejazd w stronę Ząbek nadal prowadzi jezdnią serwisową po stronie południowej. W najbliższy weekend (3-4.08.2019) ścieralna warstwa nawierzchni pojawi się także na jezdni północnej, a następnie na jezdniach serwisowych.

Urzędnicy podają, że do 8 sierpnia:
* wjazd w ul. Klamrową możliwy będzie jedynie z północnej jezdni serwisowej,
* w godzinach nocnych nie będzie połączenia ul. Łodygowej z ul. Mechaników,
* na skrzyżowaniu z ul. Wyspową nie będzie można skręcić w lewo w ul. Potulicką.

W drugiej połowie sierpnia prowadzone będą jeszcze prace nawierzchniowe pomiędzy ul. Radzymińską a ul. Wolińską. Wtedy też, poza pracami drogowymi, zakończy się sadzenie roślin wzdłuż całej ulicy (łącznie 37 drzew oraz ok. 24 tys. krzewów i róż).

A potem… będzie koniec. Do końca sierpnia 2019 roku remont ulicy Łodygowej wreszcie ostatecznie ma się skończyć!

Szykowano go, planowano i obiecywano w kolejnych wyborach co najmniej od 2008 roku. Inwestycję rozpoczęto ostatecznie we wrześniu 2017 roku i początkowo urzędnicy zapowiadali zakończenie już w listopadzie 2018 r. To się kompletnie nie udało i ostatecznym terminem zakończenia remontu Łodygowej był lipiec 2019. Lipiec właśnie się skończył, ale przy tym wszystkim obecne kilkutygodniowe opóźnienie faktycznie jest już drobiazgiem.

Jak wam się podoba prawie-gotowa-Łodygowa?

 

Kilka aktualnych zdjęć z remontu ulicy Łodygowej, autorstwa ZMID:

wszystkie zdjęcia: ZMID
21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx