Podsumowanie wiadomości z Targówka: wszystko źle | targowek.info

Podsumowanie wiadomości z Targówka: wszystko źle

Dziś tylko zaglądamy, co o naszej dzielnicy szepcą duże warszawskie media. W skrócie: metro będzie później, obwodnica będzie później, mostu Krasińskiego nigdy nie będzie…

 

Portal TvnWarszawa.pl prześwietlił odbiory II linii metra na Targówku Mieszkaniowym.

Budowa tego odcinka, przypomnijmy, zakończyła się na początku maja. Teraz mamy drugą połowę sierpnia, ale – jak się okazuje – odbiory w terenie jeszcze nawet nie ruszyły.

„Inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy musza sprawdzić zgodność dokumentów ze stanem faktycznym, wciąż nie pojawili się na miejscu. (…) – Po sprawdzeniu dostarczonych wniosków o pozwolenie na użytkowanie, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego stwierdził istotne braki w dokumentacji i wezwał inwestora do ich uzupełnienia” – informuje TvnWarszawa. Braki w dokumentacji dotyczą m.in.: oświadczeń kierowników budowy, protokołów badań i sprawdzeń, rysunków w projekcie budowlanym.

„Pod koniec lipca urząd miasta zapewniał, że wszystkie pisma i rysunki starają się uzupełniać na bieżąco. Ale według urzędniczki wojewody w przypadku dwóch wentylatorni (przy stacjach Szwedzka i Targówek) nawet pierwsze wezwanie do uzupełnienia „papierów” spotkało się z brakiem reakcji” – zauważa portal.

W tym momencie jest całkowicie pewne jest, że metro na Targówku nie ruszy przed końcem wakacji, a i odbiór podziemnej kolejki we wrześniu jest pod dużym znakiem zapytania.

Z kolei SuperExpress ujawnił jakie wielkie cięcia inwestycji prawdopodobnie szykują władze Warszawy w związku z ograniczeniem budżetu samorządu przez rząd.

Dobrze się domyślacie: stołeczny ratusz w pierwszej kolejności zamierza dokopać Targówkowi. Jak się nieoficjalnie dowiedział „Super Express” z wielkich inwestycji drogowych na tzw. „święte nigdy” odłożony będzie most Krasińskiego oraz budowa obwodnicy Śródmiejskiej.

„Zaraz po objęciu rządów w ratuszu prezydent Rafał Trzaskowski przesunął termin budowy tej obwodnicy o dwa lata później. Teraz szykuje się kolejne przesunięcie” – zapowiada „SE”, a my od siebie tylko dodajmy, że w samorządowej kampanii wyborczej prezydent Trzaskowski przekonywał, że odcinek obwodnicy na Targówku jest jednym z jego priorytetów.

Żeby nie było, że wszystko dotyczące naszej dzielnicy widzimy w czarnych barwach, zajrzeliśmy na stronę urzędu dzielnicy Targówek.

Najnowszą informacją dla mieszkańców napisaną przez urzędników z Targówka i umieszczoną na oficjalnym portalu jest relacja z „obchodów 99. Rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej na Targówku”.

Konkretnie – sam opis wydarzenia (że rocznicę uczczono mszą świętą i przemarszem pod pomnik „cudu nad Wisłą”) – zajmuje trzy linijki komunikatu. Natomiast szczegółowe wyliczenie, kto z urzędników i radnych przemawiał oraz kto z urzędników i radnych składał kwiaty zajmuje 33 linijki komunikatu. Trzydzieści trzy.

To nas uspokoiło, że na Targówku jednak jeszcze nie jest tak źle…

 

zdjęcie na górze: fot. Alex Proimos/Flickr

PRZECZYTAJ TEŻ:

61 komentarzy na temat “Podsumowanie wiadomości z Targówka: wszystko źle

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 06:45

  Pod ostatnim artykułem o długim odbiorze metra było sporo wpisów (pewnie urzędników ratusza) że to wina złego wojewody z pis, że dobry UM z PO nie może zakończyć inwestycji a tu tvn podaje:
  „Pod koniec lipca urząd miasta zapewniał, że wszystkie pisma i rysunki starają się uzupełniać na bieżąco. Ale według urzędniczki wojewody w przypadku dwóch wentylatorni (przy stacjach Szwedzka i Targówek) nawet pierwsze wezwanie do uzupełnienia „papierów” spotkało się z brakiem reakcji”
  Jak myślicie drogie lemingi, czy jak „pisma i rysunki starają się uzupełniać” będziecie po zakończeniu budowy domu to inspektorat budowy może zrobić odbiór, czy musi poczekać aż niekompetentny bałaganiarz uzupełni wreszcie braki a nie będzie donosić co jakiś czas pisma i uzupełniać braki? Można zrobić odbiór bez dokumentacji? Czyli co? 1 Odszczekacie? 2. Przemilczycie? 3 Wulgarnie zaatakujecie?

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 06:51

  Obserwując z okna permanentny chaos na budowie stacji Trocka, śmiem przypuszczać że tam, w ogóle nie było nadzoru kierownika budowy. Teraz trwa paniczne „tworzenie” raportów z d… wziętych. Oczywiście, urząd Nadzoru Budowlanego , z lubością wykorzysta tę sytuację do samego końca. Najważniejszy jest dokument-dupochron. A mieszkańcy…no cóż, kampania wyborcza w toku, zarówno władza jak i opozycja też dostały prezent, mogą zwalać winę na siebie. Przecież wojewoda jest z PiS, więc to Kaczor jest winien. A firmę Astaldi wybrało PO, więc to wina Tuska…Polska w pigułce.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 06:57

  Trzaskowski i wszystko jasne….

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:17

  Jest to realizacja obietnic wyborczych Jakiego – jak nie wygra to Warszawa nie dostanie pieniędzy. Widać można inaczej gnębić mieszkańców, czepiając przy każdych możliwych odbiorach. Przy odbiorach ulicy Sokolej musiał sąd zdecydować, że WINB nie ma racji i trwało to latami. Tak samo będzie przy metrze PIS i Sipera tak łatwo nie odpuszczą. :)

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:25

  A może zacznijmy od początku, czyli powodu tych opóżnień. Kto obciął budżet miastu? Kto mści się na warszawiakach za przegrane wybory w tym mieście?

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:26

  Złodzieje z pis zabierają z budżetu miasta miliardy zł i żądają by gruszki rosły na wierzbie…A komentarze pod artykułem są na poziomie jakiego, czyli wulgarny atak, bełkot i kłamstwa w sprawie rządzenia Warszawą…oddajcie miastu to co ukradliscie na swoje bolszewickie obietnice.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:27

  Fantastycznie „Anonim” , zapomniałem o czwartej możliwości reakcji lemingów poza odszczekaniem, przemilczaniem i atakiem a jest to po prostu kłamanie. Choć jest czarno na białym że to miasto nadal pisma i rysunki uzupełnia jak podaje urząd miasta i nawet nie ma dokumentacji dla szybów!!! to można pokłamać, że winę ponosi Jaki, że urzędnicy stołecznego ratusza nie potrafią uzupełnić i dostarczyć dokumentacji. Jak to z tvn dyskutujecie? Lemingi czy to nie herezja? Wolno się tak w rodzinie gryźć krótko przed wyborami i zarzucać tvn kłamstwo?

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:32

  Co się dziwicie, przecież PISkomuna obniżając podatek PIT zabrała miastom pieniądze. Na dodatek zrobili reformę szkolnictwa nie dając pieniędzy na szkoły, obiecali podwyżki nauczycielom, ale nie dali na nie subwencji. Te wszystkie wydatki, rząd PISkomuny przerzucił na samorządy, a one nie drukują pieniędzy – pieniądze drukuje NBP ale chyba tylko dla Glapińskiego i jego asystentek. PIS chce udowodnić, że kto na nich nie głosuje, gorzko tego pożałuje. Ale to nic nie da, bo istnieją jeszcze wolne media i internet, tak więc każdy może sam przeczytać co się z tą Polską dzieje …do średniowiecza się już nie cofniemy

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:38

  Hanka i mieszkanka – czyli ta sama osoba. A jaki związek istnieje między brakiem i wadami w dokumentacji najważniejszej inwestycji miasta po stronie urzędu miasta a tym że wpływy miast z pitu po obniżce podatków dla obywateli z 18 na 17 % zmaleją? Wszedłem na stronę UM i widzę że budżet na 2019 jest rekordowy. Główne źródło dochodów miast w Polsce czyli pit mieszkańców stale rośnie (niskie bezrobocie, duży wzrost płac, radykalne podwyższenie płacy minimalnej itd).

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:44

  miasto już jest gotowe na działania wojewody 22 września dzień bez samochodu zwiedzanie metra tak nielubianego przez pis

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:44

  „Europa+” Fantastyczne. Przecieram oczy ze zdziwienia.”Co się dziwicie, przecież PISkomuna obniżając podatek PIT zabrała miastom pieniądze”. To urzędnicy w UM nie wypełniali dokumentacji i nie mają dokumentacji bo prognozowali że na jesieni od sierpnia albo września będą mniejsze wpływy z pit? (choć budżet miasta i tak rekordowy) Hahahaha . Oj lemingi, lemingi.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:47

  Tak, to straszna bolszewia, ze Pis obniża podatki.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:47

  ujadaczy i szczekajacych tu piesków na smyczy PO informuję że wybory niedługo. Policzyłem: moja rodzina + przyjaciele i znajomi to 184 osoby. Wszystkie z Warszawy i wszystkie zagłosują na PiS.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:49

  Warszawa zawsze ani nie na drog ani mostow ani nic. Bo wiesniaki sie nazjezdzaly i zarzadzaja tak zeby kasa szla poza wawe!!!!!!!

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 07:52

  O i powyższy pisotrolizm pokazuje po co Sipierze przeciąganie odbiorów metra. Warszawiaków ma w tyłku, byle tylko robić kampanię.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 08:00

  Zaczadzenie umysłu – inaczej nie można tego nazwać. Rząd (nieważne jaki) obniża podatki a „mentalnie niewolnicy” krzyczą z oburzenia.

  A teraz politycznie:
  1. Dokumentacja jeśli nie została przygotowana to odpowiada za to lokalna władza – w tym przypadku PO.
  2. Budżet miasta jest rekordowy i pod niego zostały zaplanowane wydatki – za to odpowiada PO.
  3. Obniżenie podatku może ale nie musi wpłynąć w PRZYSZŁOŚCI na zasobność miasta – za to będzie odpowiadał PIS.

  Łączenie opóźnienia odbioru z obniżeniem podatku to zwykły cynizm zwolenników PO.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 08:02

  i tak zagłosujecie na PO/PiS/PSL/SLD etc. a oni będą się z was śmiać i dalej robić na szaro.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 08:21

  „Braki w dokumentacji dotyczą m.in.: […] rysunków w projekcie budowlanym.”

  Co to za bełkot? Brakujące rysunki w projekcie budowlanym są podstawą by nie wydać pozwolenia na budowę, a nie pozwolenia na użytkowanie. To nie ten etap inwestycji.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 08:27

  Czyja w tym wina? Pewnie PO…

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 08:32

  Spotkanie z lemingiem:
  Leming: Wojewoda pisowski wstrzymuje otwarcie metra!!!
  Ja: Już wiadomo że to urzędnicy miasta nie dostarczają dokumentów bądź dostarczają z brakami.
  L; Eeeee, no, eeee. Bo budżet obcięli pisowcy.
  Ja: Jaki to miałoby mieć związek?
  L: Eeeee, no, bo, eeee. Ale obcięli budżet.
  Ja: Budżet jest większy niż w 2018, jest rekordowy. Wpływy rosną, bo ludzie zarabiają więcej i jest więcej z pit.
  L: Eeee
  Ja: A drogi lemingu, co by ci się podobało?
  L. Obniżka podatków, jasne.
  Ja: to są już uchwalone i będą od października.
  L. Eeee, no bo. …… Bolszewia!!!

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 08:39

  otwarcie metra to drastyczne cięcia autobusów. I to linii które w ogóle nie pokrywają się z trasa metra. (np. Likwidacja 227, 256) Im później otworzą tym lepiej.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 09:44

  zac:

  PiT niby delikatnie obniżą, ale progów już nie podniosą, KWOP nie podniosą, a że jest inflacja, wzrost płac, to realnie podatki pójdą w górę. Dodatkowo na jesieni trzeba będzie zacząć płacić na Morawieckiego OFE (z tego co pamiętam minimum 2% od pensji brutto ze strony pracownika + dodatkowo 3% pracodawca), co by funfle Morawitzkiego mieli dodatkowe miliardy zysków rocznie. Ahhh no i rząd PiS po wyborach planuje kolejne podwyżki składek ZUS. Realnie więc pod koniec roku pracujący oficjalnie obywatele będą zmuszeni płacić przynajmniej kilka procent wyższe podatki.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 09:56

  No i mamy przedwyborczy, propagandowy majstersztyk służb wojewody, polegający na puszczeniu w eter informacji z istotnymi przemilczeniami. Co do zasady, organy administracji winny rozpatrywać sprawy niezwłocznie, nie później niż w terminie jednego miesiąca, a w sprawach szczególnie skomplikowanych (np. wymagających ekspertyz czy opinii) dwóch miesięcy. Wnioski o pozwolenie na użytkowanie poszczególnych obiektów, składane były między pierwszym a ostatnim dniem czerwca… Oznacza to, że sprawdzenie kompletności tych wniosków (najprostszy etap postępowania w którym sprawdza się zero-jedynkowo czy wymagany dokument został złożony czy nie), jeśli realizowany byłby niezwłocznie (jak wymaga tego prawo) a nie z wykorzystaniem maksymalnych terminów, powinien zakończyć się w ciągu jednego – góra dwóch tygodni od złożenia wniosków. Czyli w przypadku zidentyfikowanych braków wstrzymanie biegu terminów powinno nastąpić (dla pierwszych wniosków) pod koniec czerwca a dla ostatnich w połowie lipca. A tu mamy jakieś nieprzewidziane przez prawo pierwsze wezwania (sic!) nie skutkujące wstrzymaniem terminów (co normalnie powinno było mieć miejsce) i kolejne wezwania, tym razem wstrzymujące bieg terminów, ale za to wystawione dopiero pod koniec biegu terminów na załatwienie sprawy. Brawo dla służb wojewody za sprawna żonglerkę przepisami i dawkowanie informacji, ukierunkowane na opóźnienie wydania decyzji przeniesienie całej winy na inwestora.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 10:13

  Żołnierską/Marsa też Sipiera tak otwiera o maja. Byle pokazać kto rządzi. :)

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 10:18

  Nawet jak już prawie wszystkie dokumenty spłynęły to urzędnicy wojewody będą pisać swoje mądrości o braku reakcji bo takie jest ich zadanie. Lemingi takie jak zac zawsze będą manipulować aby wyszło że to wojewoda jest dobry a urzędnicy ratusza źli bo takie mają tu zadanie. Prawda jest tak, że wojewoda będzie utrudniał jak tylko może, jak znajdzie jakąś drobną możliwość to zawsze się przyczepi nawet w przypadku kiedy nie musi.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 10:32

  Do Polak-anty bolszewik.
  „PiT niby delikatnie obniżą, ale progów już nie podniosą” – od 2009 nie były progi podnoszone. Wolę sytuacje kiedy podatki są nawet troszeczkę zmniejszane i progi bez zmian, niż kiedy nic się nie zmienia. Ale to oczywiście żle, bo w porównaniu z poprzednikami nie powinni być lepsi lecz o niebo lepsi.

  „a że jest inflacja, wzrost płac, to realnie podatki pójdą w górę” – to już zbyt radykalne myślenie. Ciekaw czy np Belg zarabiający 20 lat temu 1500 euro i płacący 30% podatków i zarabiając dziś 2500euro i płacąc nadal 30% podatków też uważa, że podatki poszły w górę, czy po prostu przyzna że więcej zarabia więc automatycznie z większej kwoty ściąga się podatki.

  „trzeba będzie zacząć płacić na Morawieckiego OFE” – to nie ofe tylko ppk. Mnie nie obejmuje więc nie trzeba będzie zapłacić. A dlaczego uważasz że to gorsze rozwiązanie od dotychczasowego ofe?

  „Ahhh no i rząd PiS po wyborach planuje kolejne podwyżki składek ZUS. ” – nie przypominam sobie by był kiedyś taki rok by składka zus nie wzrosła. Ona jest obliczana przede wszystkim w oparciu o średnią krajową (i inne wszpółczynniki). To dzieje się corocznie z automatu.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 10:37

  Wojewoda sobie potupta, potupta i odbierze metro. Pratulińską po trzech miesiącach odebrał? Odebrał. Tylko przez tyle czasu niepotrzebnie nie było wyjazdu z Zamiejskiej. Tak samo będzie z metrem, bo wyborach odbierze, bo teraz pis sobie ubzdurał, że przed wyborami nie można otwierać.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 10:49

  Optymistyczne jest to, że trwają prace na Obwodnicy Targówka Mieszkaniowego.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:02

  zac:

  „od 2009 nie były progi podnoszone. Wolę sytuacje kiedy podatki są nawet troszeczkę zmniejszane i progi bez zmian, niż kiedy nic się nie zmienia. Ale to oczywiście żle, bo w porównaniu z poprzednikami nie powinni być lepsi lecz o niebo lepsi.”

  Nie były, powinny być oczywiście wcześniej, ale z każdym kolejnym rokiem ta potrzeba jest coraz większa. To tak jakby np. usprawiedliwiać brak modernizacji 30-letnich czołgów, tym że poprzednicy 10 lat temu (gdy były również nieco porzestarzałe, ale nie aż tak jak obecnie) również ich nie modernizowali…

  „to już zbyt radykalne myślenie. Ciekaw czy np Belg zarabiający 20 lat temu 1500 euro i płacący 30% podatków i zarabiając dziś 2500euro i płacąc nadal 30% podatków też uważa, że podatki poszły w górę, czy po prostu przyzna że więcej zarabia więc automatycznie z większej kwoty ściąga się podatki.”

  Problem w tym, że i w Belgii, i w Polsce podatki są progresywne. I Belg i Polak od wyższych zarobków nie płacą 19% czy 30% tylko 32% i 40%. Mimo że realnie nie zarabiają więcej niż zarabiali. Ergo Polacy (ci uczciwi, a nie patola żyjąca z socjału) płacą obecnie znacznie wyższe podatki dochodowe niż 10 lat temu, mimo że stawki są niby takie same, tylko wówczas 2 próg przekraczało może 1-2% osób, a teraz z 10%. Przy czym oczywiście realna wartość pieniędzy jest dzisiaj znacznie niższa, tj. te 85 528 pozwoli na znacznie niższy standard życia.

  „trzeba będzie zacząć płacić na Morawieckiego OFE” – to nie ofe tylko ppk. Mnie nie obejmuje więc nie trzeba będzie zapłacić. A dlaczego uważasz że to gorsze rozwiązanie od dotychczasowego ofe?

  To kwestia głównie nazwy, popis (zwany wówczas aws-uw) najpierw ustanowił ofe, dał się nachapać swojakom i zagranicznym instytucjom, następnie zajumał na spółkę kasę z ofe, a teraz próbuje ukraść Polakom kolejne setki miliardów w ramach „oszczędzania na emeryturę” w PPK/OFE bis. A za kilka/naście lat na 99% ponownie zajumają kasę.

  „Ahhh no i rząd PiS po wyborach planuje kolejne podwyżki składek ZUS. ” – nie przypominam sobie by był kiedyś taki rok by składka zus nie wzrosła. Ona jest obliczana przede wszystkim w oparciu o średnią krajową (i inne wszpółczynniki). To dzieje się corocznie z automatu.

  Mnie nie chodzi o zus dla firm, tylko o zus dla pracowników, odprowadzany od umów o pracę itd. Było sporo doniesień o tym w gazetach. PiS nawet nie próbował tego dementować.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:12

  ale dzisiaj kopiejek zarobie za propagowanie jedynie słusznej linii partii

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:13

  Ooo proszę bardzo. Artykuł pojawia sie 20/08, a pierwszy zaczepny komentarz pojawia się już o 6:45 rano… kto jest autorem – drogi pisowski ratlerek propagandy Zac. Dziś wyraźnie na pierwszą zmianę w pisowskiej fabryczce troli.

  A potem jeszcze będzie udowadniał, że to tylko dlatego był pierwszy, bo jak rano obudził się to już w kościach czuł jak jest atakowany, marginalizowany i gnębiony przez lemingów :)

  No i oczywiście dla Zac powołuje się na najbardziej wiarygodne źródło dla wszystkich pisowskich troli czyli TVN. A dlaczego – bo Zac wie, że cały materiał powstał w oparciu o informację prasową służb pisowskiego wojewody :)

  Zac – czasy się zmieniają, a w użyciu ta sama teoria propagandy z której korzystał Urban.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:16

  jak tylko posprzątam kici kuwetkę to srogo Ci odPiSzę Jan

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:17

  No i jeszcze Łodygowa – jeszcze nie do końca oddana a już naprawiana (nawierzchnia). Zerwano położony asfalt i położono nowy, przystanek na początku Łodygowej zlikwidowany do odwołania, bur…l na kółkach i ja się pytam kto jest za to wszystko odpowiedzialny i jakie poniesie konsekwencje? I jeszcze jedna sprawa – zamknięta Ząbkowska (pewnie wielu mieszkańców Bródna i Zacisza jeździ tą ulicą) to jest dopiero porażka. W ciągu tygodnia tam się KOMPLETNIE NIC NIE DZIEJE!!! Korki na Brzeskiej i Kijowskiej GIGANTYCZNE!!!! Po prostu ręce opadają. Mam gdzieś kto będzie rządził Warszawą, z jakiej jest opcji politycznej czy jest homo czy hetero, czy prawosławny czy katolik, chcę żeby rządził MĄDRZE!!!!!! Pozdrawiam wszystkich, cieszmy się słońcem (przynajmniej)!

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:36

  Nie bądźcie głupcami. Tu partie czy opcje polityczne niewiele mają wspólnego z biurokracją i niekompetencją WINB tudzież państwowego Inwestora. Pracuję w budownictwie komunikacyjnym, w projektowaniu – uwierzcie, to jest jeden wielki biurokratyczny syf. Jakiejś studentce czy młodej absolwentce dają do sprawdzania dokumentację techniczną. Produkuje ona kilkaset czy kilka tysięcy tzw. uwag do tejże dokumentacji. Uwagi typu: „na rysunku numer…, w tomie numer…, zastosowano niewłaściwą czcionkę”.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:47

  Uważam że to nie fair pisać jako „zac” kiedy się im nie jest, ale do takich zagrywek tu już przywykłem.Brak argumentów to się stosuje różne zaczepki i chwyty.

  Do „Nam”: „Nawet jak już prawie wszystkie dokumenty spłynęły to urzędnicy wojewody będą pisać swoje mądrości” – taki argument polegający na wróżeniu co złego druga strona zrobi. Słabe. Albo ma się coś do powiedzenia albo się zaśmieca internet. Nie czujesz tego. Ja mam prognozować co złego Trzaskowski zrobi za miesiąc? to ma być poziom?

  „Lemingi takie jak zac zawsze będą manipulować” – na czym polega manipulacja. Odnoszę się do tekstu. Podaję arguementy, a ty zamiast argumentować, cytować podawać kontrargumenty jedynie prognozujesz i używasz jakiś zarzutów jak manipulacja bez podawania na czym polega manipulacja. Nie potrafisz się wysłowić, za trudne napisanie składnego wywodu? Haaaalllllloooo, czy jest tam ktoś po drugiej stronie potrafiący podawać argumenty a nie jedynie wróżby i przymiotniki bez pokrycia???

  do „Jan” – czyli twoim zarzutem, kontrargumentem jest godzina o której zamieściłem komentarz?
  Muszę przyznać że jestem bezsilny. Dalej jakieś inwektywy.

  Naprawdę ręce opadają.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 11:51

  Na Bródnie od 5 lat trwa poszukiwanie ławek do siedzenia dla emerytów, czy matek dziećmi. Ani jednej na ciągach ulic czy alei spacerowych. Pomimo licznych publikacji władze dzielnicy mają to w…. Tak się dba o mieszkańców by z domu nie wychodzili. ? Pozdrawiamy

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 12:01

  Targówek ostoją PO więc jaki POwód traktowania PO macoszemu

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 12:12

  Zac – sory – naprawdę w odniesieniu do ciebie argumenty się skończyły. Zarzucasz innym ludziom to co sam robisz w każdym poście – wyzywasz, jesteś zaczepny, uprawiasz propagandę (bo czym innym jest cytowanie urzędniczki Wojewody, reprezentujacego twoją opcje w tej sprawie) oraz używasz subiektywnych a nie obiektywnych argumentów. Do ttego nie rozumiesz tego co inni oiszą – godzina nie byla argumentem samym w sobie a prawie literalnym skopiowaniem argumentu którego sam niedawno użyłeś.. Tak więc jeśli ręce ci opadają, to z powodu poziomu twoich wlasnych argumentów.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 12:57

  UWAGA, UWAGA!

  Trwa nabór do Wolskiego centrum propagandowego.
  Jeśli mentalnie Twoją ojczyzną jest Wolska i lubisz wystawiać laurki dla prezesa to miejsce właśnie dla Ciebie.

  Oferujemy sowite wynagrodzenie w kopiejkach, ale z doświadczenia wiem że jak się mocno postarasz to dostaniesz wypłatę w rublach.

  Zgłoszenia przyjmowane są w biurze oselskim naszych dzielnych towarzyszy.
  Daswidania.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 13:08

  NOWE HASŁO DLA TARGÓWKA!!

  TARGÓWEK – TU NIE DZIEJE SIĘ NIC :)

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 13:32

  Kochani mieszkańcy nie narzekajcie tylko myślcie przy urnach kiedy są wybory. Zawsze należy kierować się rozumem a nie sympatiami politycznymi, nie poparcie partyjne lecz dokonania faktyczne kandydatów na samorządowców i radnych są istotne oraz ich program i plany na rozwój i inwestycje w danym obszarze – dzielnicy.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 13:54

  Czyli jak mieszkańcy nie głosowali na pis to teraz Sipiera może się na nich odgrywać nie odbierając metra?

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 14:07

  Abstrahując od biedy inwestycyjnej na Targówku (bo metro należy rozpatrywać raczej jako inwestycję dla całego miasta * przewidywany mniejszy ruch samochodowy i mniejsce korki w centrum) i miejscowosci ościennych a nie Targówka samego w sobie? To ilustracja tego artykułu chyba skierowana jest to Zac. Nawet filozof załamal się jego pokrętną argumentacją i nadaktywnością na tym portalu.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 16:44

  Zic – następny wpis bez argumentacji – jedynie że filozof na zdjęciu się załamał. A podanie przykładu, cytatu już nie potrafi???
  Ponieważ kilka osób dalej brnie i twierdzi że to co tvn podało jest jedynie cytatem rzeczniczki wojewody to się pofatygowałem na stronę tvn warszawa i tam : „Z kolei Tomasz Demiańczuk z biura prasowego urzędu miasta zapewnia, że dokumentacja jest na bieżąco uzupełniana.” Gdyby ktoś nie rozumiał określenia „uzupełniać” to to nie znaczy, że dokumetacja jest pełna, albo że wojewoda niesłusznie się czepia, co mógł Demianczuk powiedzieć, lecz znaczy to tyle że w dokumentacji są braki.
  On może jest kretem z Pisu jak całe tvn? Możecie wracac więc do „argumentów” typu pis nie lubi metra, i wojewoda to i tamto zrobi. Wróżenie plus brak argumentów.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 16:54

  Jako że dostaję mnóstwo zgłoszeń od osób chętnych szerzyć propagandę w myśl, że nas nie przekonają że białe jest białe, a czarne jest czarne pragnę nieco przybliżyć pracę.

  Tak naprawdę nie odpowiada jedna osoba tylko grupy kilkunastu osób,a że razem IQ się podobno sumuje więc żaden pojedynczy lewak, leming, POpapraniec, KODomita, LGBT ani uchodźca nie ma szans.

  Bez obaw towarzysze, mamy oklepane teksty oraz wspólnymi siłami improwizujemy by wykonać 150% normy i otrzymać zapłatę w rublach.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 16:57

  do „polak-antybolszewik” (wreszcie ktoś używa argumentów) :
  „Nie były, powinny być oczywiście wcześniej, ” – a teraz są, i w krótkiej kadencji kiedy Gilowska była ministrem (Ministrą dla lemingów) też były obniżki. Mnie cieszą obniżki podatków dochodowych. Gdyby była jedna na kadencję to byłoby super.

  „A za kilka/naście lat na 99% ponownie zajumają kasę.” – to się oczywiście okaże, nie wiem, może, może nie.

  „Mnie nie chodzi o zus dla firm, tylko o zus dla pracowników, odprowadzany od umów o pracę itd. Było sporo doniesień o tym w gazetach. PiS nawet nie próbował tego dementować.” – spekulacyjne doniesienia prasowe jako argument? Nie lepiej krytykować czegoś co już jest, albo oficjalnie zostało ogłoszone. Media na okrągło coś produkują. Giertych zostanie posłem, senatorem, utworzy partię, stanie na czele kodu, na pewno nie wróci do polityki itd.

  Polak-anty bolszewik – całkowicie się z tobą nie zgadzam jak i ty ze mną, ale muszę uczciwie przyznać że w przeciwieństwie do większości trzymasz poziom – odpowiadasz argumentami.

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 17:08

  Jan, dużo i często piszesz, ale nie stać cię na chwilę merytorycznej odpowiedzi:

  „używasz subiektywnych a nie obiektywnych argumentów” – podaj przykład. Nie potrafisz?

  Wycofujesz się niezdarnie z głupiego argumentu: „godzina nie byla argumentem samym w sobie a prawie literalnym skopiowaniem argumentu którego sam niedawno użyłeś” – ale oczywiście tego argumentu nie ujawnisz, co nie? ctrl c i póżniej ctrl v – proszę podaj ten skopiowany argument. Ale wiem, znowu będzie: ” z tobą nie warto, jesteś taki i taki, manipulujesz, będziesz robił to i to ….. nawet zacytuję, bo to świetne: „A potem jeszcze będzie udowadniał, że to tylko dlatego był pierwszy, bo jak rano obudził się to już w kościach czuł jak jest atakowany, marginalizowany i gnębiony przez lemingów :)” – świetny argument przepowiadanie co głupiego ktoś będzie robił. Wprawdzie bez sensu i nic nie wnosi ale coś się napisało. A co wieczorem zrobię? A co wojewoda zrobi? To bardzo wartościowe byś napisał.
  „Zac – sory – naprawdę w odniesieniu do ciebie argumenty się skończyły.” – a czy w twoim wydaniu kiedykolwiek się zaczęły by się „skończyć”?

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 17:10

  Jutro Sipiera ma robić w ramach wyborów medialną szopkę, czemu to nie może odbierać metra. W południe. :)

 • 20 sierpnia 2019 o godz. 19:19

  Zac, dziękuję Ci towarzyszu za sianie propagandy na tym forum. Kopiejki jutro do Ciebie wyślemy.
  Jak zapewne wiesz przez działalność hejterow Onetu zostałem zmuszony do podania się do dymisji.
  Nasze wolskie centrum propagandy zatrząsło się w posadach, ale prezes zapewnił że tacy dzielni towarzysze jak Ty nie muszą się martwić. Nadal rób swoje ku chwale Wolski.

 • 21 sierpnia 2019 o godz. 10:12

  Czekają jak pomidory dojrzeją i po zjedzeniu pomyślą kiedy metro oddać do użytku? ??

 • 21 sierpnia 2019 o godz. 12:56

  „Transport publiczny” opisuje dzisiaj przebieg odbiorów metra, a raczej przewlekania przez Sipierę:

  „(…)Przykładowo służby podległe wojewodzie wystąpiły do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o jednoznaczne stanowisko, czy wskazane przez niego zastrzeżenia – zawarte w opinii, w której PPIS wprost nie sprzeciwia się dopuszczeniu do użytkowania jednej ze stacji – stanowią (bądź nie) uwagi w rozumieniu prawa budowlanego (PPIS jest zobowiązany do zajęcia stanowiska ws. zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym). Wszystko drogą pisemną, co oczywiście zajmuje czas.(…)”

 • 21 sierpnia 2019 o godz. 17:52

  13.10.2019 są wybory i dokumentacja będzie kompletna wtedy, aby otwarcie metra nastąpiło blisko tej daty.

 • 21 sierpnia 2019 o godz. 19:45

  Masz rację, Spiera i PIS każdą budowę są wstanie upolitycznić. Wiadukt na Postępu (to nie Targówek, ale dużo osób tam pracuje) zgłoszony do odbiorów 9 sierpnia, termin WINB 14 października. Tak to sobie PIS wybrał graniczny termin do odbiorów wszelakich. Wybory. :)

 • 21 sierpnia 2019 o godz. 22:52

  Dokładnie tak samo jest w przypadku metra. Wnioski złożone w czerwcu a wojewoda nie jest w stanie do połowy sierpnia stwierdzić czy dokumentacja jest kompletna tzn. czy złożono wszystkie wymagane przepisami prawa i literalnie wymienione w przepisach prawa dokumenty ( Dla ścisłości jest ich kilkanaście). Przecież to czysta kpina. To o co pyta obecnie wojewoda ( zgodnie z informacją podaną przez Transport Publiczny) to już etap weryfikacji merytorycznej ( a nie sprawdzenie kompletności) i jak widać na podanym powyżej przykładzie, na tym etapie można przeciągać postępowanie w nieskończoność, zadając pytania innym służbom czy wystawiając swoje opinie miały na myśli to co miały na myśli… stara szkoła urzędnicza. To trochę tak jak w budowlance wpisywanie do dziennika stojącej budowy że prace się toczą bo raz dziennie Jasio sprawdza mur młotkiem. Niestety znaczna część społeczeństwa to łyka, próbując wykazać wszem i wobec jaka to ta Władza Centralna jest dobra i profesjonalna. Ciekawe czy tym hejterom na tym forum też płacą pod stołem jak w sprawie sędziów.

 • 21 sierpnia 2019 o godz. 23:31

  nudy, nic się nie dzieje ……. dobrego.

 • 22 sierpnia 2019 o godz. 11:51

  na lodygowej tez nie ma dokonczonej dokumentacjI DROGOWEJ I BEDZIE PROBLEM

 • 22 sierpnia 2019 o godz. 12:54

  Jednymi na zlecenie rządu zajęla się nternetowa hejterka „Emilia” a do tego portalu przypisano wszechwiedzącego zaklinacza rzeczywistosci „Zac”, żeby manipulować gawiedzią i dzielić na nas i lemingów.

 • 5 października 2020 o godz. 20:59

  Thanks for the post.Thanks Again. Great!.

  lagospeople.ng

 • 7 października 2020 o godz. 10:24

  It is truly a nice and helpful piece of info. I am glad that you simply shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

  trainingsmart.net

 • 9 października 2020 o godz. 01:58

  I’d like to find out more? I’d care to find out more details.

  Review my webpage – tadalafil 20 mg

 • 9 października 2020 o godz. 02:02

  At this time it seems like BlogEngine is the top blogging platform out there right now.
  (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

  Also visit my web-site cialis generic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.