Spółdzielnia zaczyna budowę osiedla „Centrum Bródno”

51
Share

Pawilon po outlecie sportowym do wyburzenia, setka miejsc parkingowych do likwidacji.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” dopięło swego. Mimo protestów mieszkańców, mimo konieczności zmiany projektu, ostatecznie udało jej się rozpocząć budowę nowych bloków przy ul. Kondratowicza 27.

Formalnie prace związane z budową zaczęły się wczoraj. W najbliższych dniach wokół piętrowego pawilonu, w którym przez lata mieścił się popularny sklep sportowy CitySport i spożywczy Pelcowizna, a także wokół parkingów na jego tyłach, staną płoty.

Wkrótce rozpocznie się rozbiórka pawilonu. Na miejscu jego i parkingów SM Bródno wybuduje dwa nowe bloki, 9- oraz 7-kondygnacyjny,  w których znajdzie się 69 mieszkań. Będzie też 10 lokali usługowych w parterach budynków, plac zabaw dla dzieci i garaż podziemny, w którym przyszli mieszkańcy będą zobowiązani wykupić obowiązkowe miejsce parkingowe.

Aktualnie przewidywany termin zakończenia inwestycji „Centrum Bródno” to II/III kwartał 2021 r. – czyli mniej więcej w tym samym czasie, co zakończenie sąsiedniej budowy metra.

A co z miejscami parkingowymi, które znikną z powodu budowy nowych bloków? Kierowcy muszą sami poszukać w okolicy nowych miejsc. Spółdzielnia w ostatnich dwóch latach – kosztem drzew i terenów zielonych – rozbudowała okoliczne parkingi, dlatego teraz nowych miejsc już nie przybędzie.

Na samochodach parkujących na tyłach ul. Kondratowicza 27 już można znaleźć informację z prośbą o „sukcesywne usuwanie pojazdów znajdujących się na przedmiotowym terenie”.

 

Tak mają wyglądać dwa bloki „Bródno-Centrum” przy ul. Kondratowicza 27

 

Zdjęcie na górze: outlet sportowy przy Kondratowicza wkrótce zostanie wyburzony, żeby ustąpić miejsca inwestycji Spółdzielni Bródno / fot. targowek.info

51
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx