Spółdzielnia zaczyna budowę osiedla "Centrum Bródno" | targowek.info

Spółdzielnia zaczyna budowę osiedla „Centrum Bródno”

Pawilon po outlecie sportowym do wyburzenia, setka miejsc parkingowych do likwidacji.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” dopięło swego. Mimo protestów mieszkańców, mimo konieczności zmiany projektu, ostatecznie udało jej się rozpocząć budowę nowych bloków przy ul. Kondratowicza 27.

Formalnie prace związane z budową zaczęły się wczoraj. W najbliższych dniach wokół piętrowego pawilonu, w którym przez lata mieścił się popularny sklep sportowy CitySport i spożywczy Pelcowizna, a także wokół parkingów na jego tyłach, staną płoty.

Wkrótce rozpocznie się rozbiórka pawilonu. Na miejscu jego i parkingów SM Bródno wybuduje dwa nowe bloki, 9- oraz 7-kondygnacyjny,  w których znajdzie się 69 mieszkań. Będzie też 10 lokali usługowych w parterach budynków, plac zabaw dla dzieci i garaż podziemny, w którym przyszli mieszkańcy będą zobowiązani wykupić obowiązkowe miejsce parkingowe.

Aktualnie przewidywany termin zakończenia inwestycji „Centrum Bródno” to II/III kwartał 2021 r. – czyli mniej więcej w tym samym czasie, co zakończenie sąsiedniej budowy metra.

A co z miejscami parkingowymi, które znikną z powodu budowy nowych bloków? Kierowcy muszą sami poszukać w okolicy nowych miejsc. Spółdzielnia w ostatnich dwóch latach – kosztem drzew i terenów zielonych – rozbudowała okoliczne parkingi, dlatego teraz nowych miejsc już nie przybędzie.

Na samochodach parkujących na tyłach ul. Kondratowicza 27 już można znaleźć informację z prośbą o „sukcesywne usuwanie pojazdów znajdujących się na przedmiotowym terenie”.

 

Tak mają wyglądać dwa bloki „Bródno-Centrum” przy ul. Kondratowicza 27

 

Zdjęcie na górze: outlet sportowy przy Kondratowicza wkrótce zostanie wyburzony, żeby ustąpić miejsca inwestycji Spółdzielni Bródno / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

51 komentarzy na temat “Spółdzielnia zaczyna budowę osiedla „Centrum Bródno”

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 07:31

  Wreszcie zniknie paskudny pawilon i stanie cywilizowany nowy budynek.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 07:37

  Tam kiedyś był MPIK :)

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 07:50

  Bardzo dobra inwestycja. A wam co się znowu nie podoba? Co za durna redakcja. Wszystko na nie.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 08:07

  Tam był parking dla 2 bloków. Każdy 66 mieszkań. W ostatnich latach i tak się auta nie mieściły… Moje dzieciństwo, młodość, cudne lata, piękne wspomnienia…. I obecny brak żalu że już tu nie mieszkam. To już nie jest to osiedle co kiedyś. Nie moje…

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 08:09

  Znowu bloki co za lipa czy już nie ma innych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni miejsca w centrum osiedla tylko kasa i kasa bo blisko park i metro A czemu to nie zrobić noclegowni gdzieś dalej na obrzeżach bo co bo się nie zarobi ????
  Tereny Centrum Bródna należą do wszystkich mieszkańców i lada dzień zabudują Park

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 08:16

  Plotka głosi, że w dalszej kolejności na zmiany szykować się powinninmieszkańcy Kondratowicza 4. Vis a vis tego budynku, na terenie dwóch parkingów, spółdzielnia planuje wcisnąć nowe osiedle z widokiem na park. Plusem jest to, że garaż podziemny będzie na tyle wielki, że zainteresowani mieszkańcy innych bloków będą mogli wykupić tam miejsca,

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 08:31

  Spoko lepszy ładny nowy blok z lokalami usługowymi niż 1 pawilon. Sklep sportowy może być internetowy :)

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 08:37

  @Marcin – a czego ty się spodziewałeś. Powstaje metro, wiec dogęszczenia zabudowy jest naturalnym procesem, nawet na takich obrzeżach Warszawy jak Bródno. I również normalne jest to, że robi się to dla zysku. Problemem jest to, że często proces ten nie jest realizowany z głowa. Zamiast tworzyć spójną architektonicznie zabudowę, na każdej działce powstaje coś innego.

  PS- tereny centrum Bródna należą do właścicieli działek a nie do mieszkańców. Część z nich ma charakter inwestycyjny i tam powstaną pewnie bloki (szkoda że nie w równym zakresie miejsca pracy) a inne stanowiś będą rekreacyjne zaplecze, jak np. park bródnowski. Nie wprowadzaj zatem zamętu że zabudują park. Dzielnica i miasto uchwalają właśnie plan zagospodarowania przestrzennego, który ma uchronić park przed zabudową w przyszłości.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 09:04

  Każdy spółdzielca jest uprawniony (i zobowiązany) do dbania o sprawy spółdzielni. To czemu nie chodzicie na zebrania?! Czyj to zarząd postanowił jeśli nie wasz?!!!

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 10:03

  Jeszcze kilka lat i Park Bródnowski zniknie pod zabudowę, już teraz populacja osiedla jest ze trzy razy większa jak 10 lat temu. Niestety, zmierza to ku gorszemu. Brak miejsc parkingowych, wszędzie beton i tony ludzi.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 10:04

  Ciekawe czy to co mi podpowiada moja intuicja, będzie zgodne ze stanem faktycznym? Oby nie.

  A szklana kula mówi: ceny mieszkań będą sporo niższe od rynkowych; mieszkania rozejdą się jeszcze przed ogłoszeniem oferty; na liście lokatorów będą się przewijać nazwiska pociotków lokalnych notabli.

  Przypominam, że rola spółdzielni jest dbanie o spółdzielców dotychczasowych. A jest ich na Bródnie dziesiątki tysięcy, tego organizmu nie trzeba powiększać, bo jest zbyt mały i jako taki się nie utrzyma. Tymczasem starzy jak żyli tak żyć będą w niskim standardzie, mimo, że to ich grosz w swojej masie, daje pozycję lokalnym magnatom. A enklawa luksusu będzie dla wybrańców. Luksusu zbudowanego po kosztach, bez nacisku na zysk, który można przeznaczyć na potrzeby całej spółdzielni. Ot tak, dziesiątki tysięcy starych spółdzielców, zrobi miły gest kilkudziesięciu osobom. Co będą szukać po cenach rynkowych, my im wybudujemy apartamenty w czynie społecznym.

  Bo w zasadzie nie widzę powodu, żeby tak wielka spółdzielnia, spółdzielnia obejmująca dokończoną urbanistycznie przestrzeń, nagle zajmowała się dogęszczaniem.

  Nie znam się na prawie spółdzielczym. Nie wykluczam, że budownictwo czysto komercyjne jest w tej formule utrudnione. Ale jeśli tak, to po co dobudowywać kolejne budynki, skoro nie moga zarabiać na dobro wspólne. No chyba nie po to, żeby zmniejszać tereny zielone. Nie po to, żeby zwiększać tłok, ruch.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 11:17

  Taki sam skandal jak słynny Różopol, prezes i burmistrz buduje dla swoich, mieszkania na tym osiedlu zarezerwowane juz od 2016r.. Budowa niby wstrzymana w 2018 r., sprawa dla prokuratury.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 11:20

  A jakieś rzetelne informacje? Kto jest właścicielem terenu, kto jest inwestorem – jaki bank udziela mu linii kredytowej, na jakiej zasadzie sprzedaż mieszkań, gdzie i KIEDY pojawią się ogłoszenia o sprzedaży?

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 11:42

  to teraz prosze pokazac komu „naleza” sie te mieszkania – tak samo jak w Rozopolu – prezesowi spoldzielni i jego najlblizszym wspolpracownikom, prawda? kupione za bezcen, w niejasnych i niesprawiedliwych okolicznosciach.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 11:48

  Pomimo błędów w projekcie, pomimo protestów mieszkańców już bardzo dawno temu wypowiedziano umowy najmu firmom z tego pawilonu. Ciekawe czy ktoś poniesie odpowiedzialność za straty jakie poniosła spółdzielnia z tego tytułu.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 11:53

  te mieszkania już są sprzedane w cenie promocyjnej, komu nie wspomnę

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 11:58

  A czy zamontują w pobliżu z 50 progów zwalniających? tych metalowych – najgorszych z możliwych? Gereralnie to mnie ciekawi, czy te gów..a mają jakieś badania jak wpływają na zawieszenia samochodów, gdy przejeżdża się po nich z prędkością 30km/h ( bo wg mojej obserwacji dopiero 10km/h to prędkośc gdy nie ma typowego walnięnia). Do tego ograniczenie na Wysockiego – ulica 2 jezdniowa do 30km/h i te progi? Kto to wymyśla. Jak sa wypadki to się montuje światła mrygające z czujnikiem zbliżeniowym gdy pojawia się pieszy ( jak w al. jerozolimskich). Jacyś debile powymyślali, i teraz człowiek jadąc do pracy musi przejechać po 40-50 garbach. Kto będzie płacił za naprawę zawieszenia, nie mówiąc o ochronie srodkowiska – hamowanie, przyspieszanie, korki, hałas..

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 13:41

  GDZIE JEST TEN TROLL KTORY MNIE OBRAŻAŁ JAK PISAŁEM, ŻE ZABUDUJĄ ZARAZ PARK I OKOLICE?
  CZEKAM NA CIEBIE..

  JUŻ SIĘ ZACZYNA. NA POCZĄTKU PAWILONY, POTEM PRZEJDĄ DO PARKU OD STRONY BAZARKU :)
  TO TYLKO KWESTIA PIENIĘDZY

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 13:42

  Jak będą budować skoro przez budowę metra nie ma tam normalnego dojazdu?

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 13:45

  a jaka spoldzielnia dopiela swego? SM BRÓDNO :) wiecej nie trzeba pisać

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:04

  Średnia cena metra kwadratowego w Warszawie (a tu być może na rynku komercyjnym że względu na bliskość metra, parku i standard byłoby więcej) to 10 tys. za metr.

  Spółdzielnia na swojej stronie twierdzi, że wybuduje za 6 tys. i to w wysokim standardzie. Nie trudno wyliczyć, że 40 procent taniej.

  Powiedzmy, że mieszkanie ma 75 metrów. Szczęśliwy lokator zamiast 750 tys. zapłaci 450 tys. W kieszeni zostanie mu 300 tys., w sumie niewiele już potrzeba, żeby kupić drugie mieszkanie w tym budynku.

  Jeszcze raz pytam. Jaki interes w tej inwestycji ma ogół spółdzielców? Przecież rynkowa cena metra kwadratowego w zapyziałym 50 letnim bloku zarządzanym przez spóldzielnię jest wyższa niż prawdopodobne cena w luksusowym aprtementowcu w atrakcyjnej lokalizacji.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:05

  gdzie mozna nabyc mieszkania?

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:07

  do au: to, że mieszkania zostaną w rodzinie SM Bródno .. Oni nie robią tego dla zysku przy sprzedażu mieszkań rodzinie tylko, żeby potem sprzedać na rynku wtórnym.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:13

  Prawda jestbtaka ze nikogo nie obchodzi ze nie ma gdzie stawiac puszek. W miescie sa one zbedne i powinny być obciążone dodatkowa olata roczna np. 5000 zł. Byłby porządek na ulicach.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:39

  Te mieszkania są już sprzedane od 2016r. Komu?chyba nie musze mówić.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:40

  No kura…..
  Najlepiej to postawcie bloki w parku.
  Tam przecież przychodzą ludzie wypocząć a po co….
  Zabrać, zburzyć i zasiedlić sloikami.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 14:53

  Ehhh JAN. Znowu nie zrozumiałeś. Chyba czas zacząć pisać do ciebie wielkimi literami. Ty pisałeś o zabudowie parku i jego okolic (tak jak powyżej) a inni pisali o tym że park ma mieć plan zagospodarowania, chroniący go przed zabudową (o ile ktoś nie skorzysta z wytrychu w postaci PIS-oswskiego Lex Developer) oraz, że okoliczne działki (w tym te bezpośrednio przy parku od strony Kondratowicza 4) pewnie zostaną zabudowane, bo to normalny proces w każdej dzielnicy w której jest metro.

  Jedyna szansa na nowy teren zielony / rekreacyjny na Bródnie, to zamiana w park ostatnich skrawków Pola PGR, czy działek przy Malborskiej na terenie ogrodzonym teraz płotem Dom Development. To działki które są miejskie.

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 15:41

  Info ze strony sm Bródno:

  Nowa Inwestycja
  „Bródno-Centrum” przy ul. Kondratowicza 27
  Rozpoczęty nabór z dniem 1 lipca 2016
  „Ogłoszony nabór od 1 lipca 2016 r., potwierdził, iż zainteresowanie inwestycjami członków Spółdzielni jest olbrzymie. Obecnie na wszystkie lokale zawarte zostały umowy wstępne”
  i wszystko w temacie

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 22:43

  To ciekawe dlaczego jak jest takie duze zainteresowanie na mieszkania to dlaczego SM Bródno tak mało ich buduje na bródnie ? za 6tys netto/m2 na stronie podają takie info to powinni budować dużo więcej,np. inwestycja nowy swit przy torach pkp praga docelowo ma byc ogromnym osiedlem – więc terenów jest nie trzeba zabierać parków i niszczyc parkingów. Poza tym nie każdy jeździ metrem więc tak na prawdę dla wielu osób jest wogóle niepotrzebne. Wystarczy spojrzeć na obciążenie mostu grota – nie wszędzie dojedzie się metrem a i w nim w szczycie podróż nie należy do najwygodniejszych. Tak więc powinni budować nawet na terenach gdzie nie ma perspektywy na metro. Swoją drogą to ciekawe gdzie ludzie z okolicznych bloków przeparkują auta jak nie dostali alternatywnego parkingu wielopoziomowego. Mamy XXI wiek a parkingów jak na lekarstwo… wszystkie które powstały za pewne jeszcze w czynie społecznym dziesiątki lat wcześniej teraz są zabierane pod kolejne bloki – chyba nie tędy droga….

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 01:39

  Ghhhgg – wszystko było super logiczne kiedy dotyczyło tego dlaczego SM Bródno tak mało buduje na terenach, gdzie nowe budynki nie kolidują z interesami dotychczasowych mieszkańców… niestety wątek o DOSTAWANIU alternatywnego parkingu wielopoziomowego wszystko zepsuł. A niby dlaczego mieliby DOSTAĆ? Dlatego że przez lata parkowali za darmoszkę na terenie wspólnym? Oczywiście spółdzielnia winna budować parkingi, i to właśnie wielopoziomowe, ale korzystanie z nich winno być zarezerwowane dla tych którzy wykupią miejsca i będą płacić czynsz za ich utrzymanie. Czasy „dostawania”, czegoś za darmo i to jeszcze na gruncie który nie jest własnością mieszkańców ani spółdzielni dawno minęły.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 06:58

  A mi szkoda sklepu „Pelcowizna”. Lubiłem tam robić zakupy.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 08:45

  Nie ma na co czekać,trzeba uciekać z betoniarni i mafijnej SM Bródno.Szkoda zdrowia i pieniędzy.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 11:04

  No jeżeli te mieszkania zostały już sprzedane w 2016 roku to po co podawać dziś NIEAKTUALNĄ informację o nowej (?) inwestycji? Dla kogo ta informacja i po co?

  To jest „www.targowek.info” czy „www.targowek.BEZinfo”

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 12:51

  NAPISALEM DŁUGI KOMENTARZ DO WINCENTEGO ALE NIE POKAZAŁ SIE.. SZKODA.

  W SKRÓCIE NAPISZE, ŻE JAK NA STOLE LEŻY KILKA BANIEK TO UWIERZ MI, ŻE TAKI PLAN ZAGOSPODAROWANIA TO WIELKIE G_WNO

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 14:07

  @ JAN – WEŹ CHŁOPIE NA WSTRZYMANIE, BO JUŻ SIĘ NA NUDNOSCI ZBIERA JAK SIĘ CZYTA TE TWOJE WYPOCINY. JAK WIDZISZ NAWET TEN PORTAL NIE PRZYJMUJE JUŻ TWOICH DLUŻSZYCH FILOZOFICZNYCH KOMENTARZY OPARTYCH NA TWOJEJ WSZECHWIEDZY.

  ŻEBY BYŁO CI ŁATWIEJ, BO WIDAĆ INNYCH PRAWD NIŻ TWOJA WLASNA NIE PRZYJMUJESZ DO WIADOMOŚCI – MASZ RACJĘ – PARK ZOSTANIE ZABUDOWANY. DZIŚ RANO PREMIER M&Ms UROCZYŚCIE WBIŁ W ZIEMIĘ PIERWSZĄ ŁOPATĘ POD BUDOWĘ MIESZKAŃ DLA PARTYJNYCH NOTABLI W PROGRAMIE GRODZONE GETTO+. SZYKUJ SIĘ, BO PONOĆ LUDZIE WYROCZNIE – TACY JAK TY – TEŻ MOGĄ SIE ZAŁAPAC NA PRZYDZIAŁ, TAK JAK POPRZEDNIO ZAŁAPALI SIE 40 LAT TEMU.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 15:21

  JAN – u prostych ludzi, tam gdzie kończą się argumenty (choc w twoich postach chyba nigdy ich nie było) tam zaczynaja sie inwektywy.

  Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o osiedlach gettach, 500 jadącej 40 min do Żaby, i zabieraniu twojej przestrzeni. Bo przecież jak ty zabieraleś tę przestrzeń chłopom zamieszkującym te tereny od pokoleń, wprowadzając się do otrzymanego od władzy ludowej M3 to bylo dobrze. Natomiast jak dziś inni wprowadzają się do komercyjnie kupionych mieszkań w tej samej dzielnicy, to już jest źle.

  PS – chciałbym mieć możliwość powrotu na weekend na wieś – niestety cała rodzina od strony mamusi i tatusia oraz teścia i tesciowej, to Warsiawiaki z dziada pradziada. Tak więc tylko wynajem jakiejś idyllicznej wiejskiej miejscówki pozostaje.

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 15:47

  Miałem tam wykupioną rezerwację w tym wyższym budynku od Kondratowicza niestety inwestycja tak długo się ciągnęła że po ponad 2 latach oczekiwania na start zrezygnowałem. Biorąc pod uwagę że od zapisów do oddania minie ponad 4 lata to będzie jedna z dłuższe realizowanych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie.
  Nie mniej sam budynek i jego lokalizacja jest super. Nie wiem czemu redakcja jest na nie bo osobiście uważam ze okolica tylko zyska. Dookoła same szpetne bloczyska z PRL i każda odmiana się przyda. Zakładam że samą z czasem wszystkie pawilonu wzdłuż Kondratowicza zostaną wyburzone a w ich miejsce powstaną nowe bloki ze sklepami w parterach. Ta zrobiono na ulicy Przy Agorze na Bielanach

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 16:07

  do Wincenty : tak tak broń się teraz. Już wiem czemu tak cuchnie przy budowie metra.. słoiki już rozpączeły najazd na mieszkania obok metra .

 • 28 sierpnia 2019 o godz. 17:41

  Czy to kolejny zakompleksiony palant podszywa się pod JANa czy JAN po latach poszukiwań wcisnął CAPS LOCK na klawiaturze i zaczął pisać jak człowiek, bez nadużywania wielkich liter? Niestety – patrząc na poziom reprezentowany przez JANa w jego wpisach, w to drugie wątpię.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 10:19

  „A szklana kula mówi: ceny mieszkań będą sporo niższe od rynkowych; mieszkania rozejdą się jeszcze przed ogłoszeniem oferty; na liście lokatorów będą się przewijać nazwiska pociotków lokalnych notabli.”

  Dokładnie tak będzie…

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 11:16

  @Lokator
  Miałem tam wykupione mieszkanie , zgłosiłem się z ogólnego naboru. Nie mam żadnych znajomych w spółdzielni. Faktycznie cena była niższa od okolicznych inwestycji bo wynosiła 5600 gdzie dookoła było już 7 tys. Jednak zastrzeżenie było że cena może wzrosnąć jeśli koszty robocizny pójdą w górę a te jak wiemy wzrosły o jakieś 30% przez dwa lata. Zakładam ze teraz trzeba zapłacić minimum 7 tys w tej inwestycji co i tak jest mało jak na lokalizację.

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 11:43

  Czyżby spółdzielcza farma trolli została uruchomiona?

 • 29 sierpnia 2019 o godz. 11:57

  Do SMB- to plotki.
  Działki, o których piszesz należą do miasta, nie do Spółdzielni więc nie ma szans.
  Ponadto cześć ma nieuregulowany status, a tym ZARZĄD SPÓŁDZIELNI się nie zajmuję bo zakreciłby kurek z kasą, strach przed wspólnotami, które by się tworzyły.
  Chociaż prokuratura podobno bada już temat zaniechania uregulowania gruntów przy ul. Wyszogrodzkiej i innych na Bródnie. W końcu!

 • 31 sierpnia 2019 o godz. 09:33

  Mieszkania już są dawno sprzedane:) :)

 • 2 września 2019 o godz. 22:00

  Powstaje nowe osiedle dla przyjezdnych słoików.A kiedyś Empik i spożywczy.Gdzie w weekendy jako dzieciak stałem po parę godziny za chlebem i mlekiem.Stare dobre czasy gdzie podwórko było domem a sąsiedzi z bloku jak rodzina .Pozdrawiam

 • 3 września 2019 o godz. 09:39

  Kolejne bloki dla słoiczków. Dobrze, że niedługo opuszczam te betonowe mrowisko

 • 4 września 2019 o godz. 08:15

  Witam.
  Od urodzenia mieszkam/łem na Bródnie czyli od ok. 40 lat. Ostatnio postanowiliśmy z żoną zmienić mieszkanie z 3 pok. z początku lat 70-tych na coś z większego z lat 2000> najlepiej 4-pok. Nasze mieszkanie sprzedało się bardzo szybko. Natomiast my nie byliśmy w stanie znaleźć niczego co by spełniało nasze warunki. Ceny na osiedlach typy Leśny Park, Tivolli, czy Zielone Zacisze oszalały. Za 3 pokoje ok.70 m/kw. 700 tyś, za 4 pokoje ok.90m/kw. 900 tyś. Nowych inwestycji praktycznie brak. Moderna od DD była już wyprzedana. Do tego bardzo mało ofert. Po 4 miesiącach poszukiwań poddaliśmy się. Zaczęliśmy szukać w okolicach Bródna. I za cenę 3 pokoji ok. 70 m/kw na Bródnie kupiliśmy dom w Ząbkach. 140 m/kw., własny ogródek, garaż, brak sąsiadów z każdej strony, spokój a nadal blisko. Blokowisko w którym się wychowałem nagle straciło dla mnie jakąkolwiek wartość i w ogóle nie czuje sentymentu. Jeżeli ktoś może i chce niech ucieka z blokowiska.

 • 5 września 2019 o godz. 17:19

  Na bródnie zostaje sama patologia .Każdy ucieka .

 • 5 września 2019 o godz. 18:11

  Kołakowska a kim Ty jesteś ? Dama czy wieśniaczka ?

 • 5 września 2019 o godz. 18:57

  Całe moje życie (a mam ponad 60 lat) i moich przodków : rodziców , dziadków itd związane jest z Bródnem jeszcze 50lat temu myślę że wszyscy mieszkańcy zmieściliby się w jednym wieżowcu i to nie tym największym. Rozbudowa osiedla przyjęta została przez większość rdzennych mieszkańców pozytywnie. Niestety z każdym rokiem coraz trudniej żyje się na osiedlu. Zaparkowanie samochodu szczególnie w godzinach popołudniowych graniczy z cudem . Jeśli jest potrzeba budowania kolejnych bloków nie mam nic przeciwko ale może należałoby zbudować płatne parkingi wielopoziomowe . To nie prawda że ludzie chcą wszystko za darmo chciałabym parkować w bezpiecznym miejscu , bez obawy objeżdżania okolicznych ulic w poszukiwaniu wolnego miejsca. Władze dzielnicy znają problem niestety chowają głowę w piasek. Jakie mają propozycję? Przed wyborami kolejni kandydaci będą ,,wsłuchiwali się w nasze problemy ,, przytakując ze zrozumieniem a po wyborach przestają odbierać telefony i nie odpowiadając na otrzymywane e-maile. SAMO ŻYCIE.

 • 5 września 2019 o godz. 20:16

  Mieszkanka osiedla Tylko niech Pani sobie odpowie kto tak parkuje.U mnie w bloku może jest 10 % starych sąsiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.