Bomba na Turmonckiej: prawomocny wyrok dla sprawcy | targowek.info

Bomba na Turmonckiej: prawomocny wyrok dla sprawcy

Sprawa wybuchu sprzed trzech lat, w którym zginął mężczyzna, ostatecznie zakończona.

 

Wczoraj Sąd Apleacyjny wydał ostateczny wyrok w sprawie zabójstwa, do którego doszło w październiku 2016 roku w bloku na ul. Turmonckiej 8.

Na korytarzu budynku doszło do eksplozji amatorskiej bomby – a właściwie wypełnionego materiałami wybuchowymi termosu. W wybuchu zginął 48–letni Krzysztof M., właściciel kiosku działającego obok niedalekiej „Biedronki”. Drugi mężczyzna został lekko ranny.

Śledztwo w sprawie bomby na Bródnie prowadziła Prokuratura Krajowa. Już po kilkunastu dniach, w wyniku wielkiej akcji policyjnej w okolicy ul. Toruńskiej i św. Hieronima, funkcjonariusze zatrzymali 44–letniego Waldemara O. Mężczyzna prowadził z zabitym przez bombę Krzysztofem M. wspólne interesy.

Chociaż relacje między mężczyznami zostały określone jako „toksyczne”, a zabity był już wcześniej znany policji, sąd nie znalazł usprawiedliwienia dla czynu Waldemara O. i za zabójstwo w zamachu bombowym na Turmonckiej skazał go w maju ubiegłego roku na 25 lat więzienia.

Apelacja przeciągnąła się ponad rok, ale wczoraj zapadł ostateczny wyrok. W środę Sąd Apelacyjny utrzymał decyzję pierwszej instancji – kara 25 lat pozbawienia wolności dla obecnie 47-letniego Waldemara O. jest prawomocna i ostateczna.

 

Zatrzymanie Waldemara O. przez policję na Bródnie (22.10.2016 r.)

 

zdjęcie na górze: blok na ul. Turmonckiej, w którym doszło do wybuchu / fot. Google Maps

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Bomba na Turmonckiej: prawomocny wyrok dla sprawcy

 • 5 września 2019 o godz. 11:10

  3 lata… nie dziwię się tym ludziom krzyczącym „wolne sądy”…

 • 6 września 2019 o godz. 10:37

  Prosta sprawa i 3 lata trwała???!!!! O ludzie….no ale sędziowie wolą chodzić na protesty…

 • 6 września 2019 o godz. 13:34

  Uwaga, w komentarzach aktywni Piebiakopodobni – PiSi-Zioborowe trole w akcji.
  A tak przy okazji, ciekawym jak się będzie sprawca resocjalizował przez ćwierć wieku. W każdym razie, życzę mu wygodnych pasiaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.