JEST POZWOLENIE NA OTWARCIE METRA. OTWARCIE W NIEDZIELĘ!

60
Share

Wojewoda mazowiecki podpisał zgodę na otwarcie odcinka II linii metra na Pradze i Targówku Mieszkaniowym. Prezydent Warszawy oficjalnie potwierdził, że pojedziemy nim już w najbliższą niedzielę 15 września!

 

To się dzieje naprawdę! Na zorganizowanej dziś rano (w piątek) konferencji prasowej wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera poinformował, że wczoraj skończyły się odbiory stacji Szwedzka, Targówek (przy Ossowskiego) i Trocka oraz tuneli i wentylatorni pomiędzy nimi – i że te odbiory zakończyły się pozytywnie.

W rezultacie wojewoda podpisał pozwolenie na użytkowanie targóweckiego odcinka podziemnej kolei.

To był ostatni biurokratyczny dokument potrzebny do uruchomienia regularnych kursów metra. Wydanie go zajęło urzędnikom wojewody ponad 4 miesiące – ale grunt, że się w końcu udało.

Zarząd Transportu Miejskiego już wcześniej informował, że potrzebuje  trzech dni na ostatnie przygotowania w pociągach i na stacjach – przede wszystkim na wymianę tysięcy tablic, schematów i map w całej warszawskiej sieci metra.

Wkrótce po informacji wojewody prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski potwierdził, że II linia metra na Targówku zostanie uruchomiona już w niedzielę 15 września 2019 roku.

Prezydent dodał także, że tego dnia bramki metra zostaną otwarte i będzie można nim pojechać za darmo. Jeszcze przez około tydzień naziemne autobusy miejskie będą jeździły bez zmian. Jednak najprawdopodobniej w przyszły weekend Targówek (i resztę dzielnicy) czeka autobusowa rewolucja.

Metro na Targówku wybudowała wybrana w przetargu firma Astaldi z Włoch. W trzy lata (plus cztery miesiące odbiorów) od Dworca Wileńskiego do Trockiej powstały dwa podziemne tunele o długości 3,12 km, stacje i cała niezbędna infrastruktura. Inwestycja kosztowała 1,06 miliarda złotych – z czego ponad połowę z tej kwoty pokryła Unia Europejska, a resztę m.st. Warszawa.

*** AKTUALIZACJA ***

ZTM informuje, że mieszkańcy będą mogli pojechać metrem z Targówka w niedzielę 15 września 2019 r. od około godziny 12. Wtedy II linię w dzielnicy otworzy podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wcześniej, od ok. godz. 11 zacznie kursować na stałe linia autobusowa 269 dowożąca do metra na Targówku mieszkańców Bródna. 269 będzie stale jeździł po trasie BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – METRO TARGÓWEK MIESZKANIOWY – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – Św. Wincentego – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – BRÓDNO-PODGRODZIE.

Także w niedzielę zostaną zmienione nazwy niektórych przystanków autobusowych w dzielnicy. Żegnamy pętlę „Targówek” przy ul. Trockiej – od 15 września nazywa się ona METRO TROCKA. Taką samą nazwę (METRO TROCKA) dostają przystanki na Trockiej przy Pratulińskiej, a więc bezpośrednio przy przystanku metra. Żeby się nie myliło, dotychczasowe przystanki „Trocka” zmieniają nazwę na BIEŻUŃSKA.

Analogocznie dotychczasowe przystanki „Witebska” na ul. Ossowskiego  zostajną przemianowane na METRO TARGÓWEK MIESZKANIOWY.

 

Zdjęcia z czekającej na otwarcie stacji Trocka

Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE

 

zdjęcie: fot. Facebook/Metro Warszawskie

https://www.facebook.com/metro.warszawa/videos/392036778126212/
60
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx