Otwarcie metra 21 września? | targowek.info

Otwarcie metra 21 września?

Biurokratyczna machina wreszcie się rozpędziła! Wojewoda Mazowiecki daje nadzieję na uruchomienie metra na Targówku w ciągu dwóch tygodni (z hakiem).

 

Widać koniec trwających od maja biurokratycznych przepychanek pomiędzy urzędnikami z Urzędu Warszawy i Urzędu Wojewody Mazowieckiego. Przynajmniej, jeśli wierzyć słowom wojewody Zdzisława Sipery.

Na wczorajszej konferencji prasowej wojewoda potwierdził, że wnioski o pozwolenie na użytkowanie dla trzech stacji (C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy, C 18 Trocka) i trzech wentylatorni (V 16, V 17, V 18) na naszym odcinku II linii metra zostały uzupełnione i wreszcie są kompletne.

Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego ma teraz dwa tygodnie na przeprowadzenie ostatecznej kontroli inwestycji. Sprawdzane będą m.in. tunele, wejścia, windy, klatki schodowe, perony, pomieszczenia techniczne oraz instalacje i urządzenia niezbędne do obsługi stacji. Pozytywny wynik kontroli będzie podstawą do wydania pozwolenia na użytkowanie. Sprawdzanie stacji „Targówek Mieszkaniowy” przy ul. Ossowskiego już się zaczęło.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że uda się przekazać pozwolenie na użytkowanie metra w połowie września, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – zapowiedział wczoraj wojewoda Sipiera.

Prosta matematyka daje nadzieję, że pozwolenie od wojewody może być wydane w okolicach 16-17 września. Do tego należy dodać jeszcze około trzy dni na techniczne przygotowanie całej operacji (m.in. zmianę oznakowania i map na stacjach i w pociągach), co sugeruje możliwość otwarcia metra na Targówku w piątek 20 września, lub bardziej prawdopodobnie w weekend, czyli w sobotę 21 września 2019 r.

To już realne daty, ale jeszcze nie stuprocentowo pewne. Pewne jest za to co innego: uruchomienie podziemnej kolejki na Targówku Mieszkaniowym jest naprawdę blisko!

 

Nowe trasy autobusów po otwarciu metra. OFICJALNE INFORMACJE

 

zdjęcie na górze: wojewoda Zdzisław Sipera ogłasza, że do otwarcia metra zostały nieco ponad dwa tygodnie / fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Otwarcie metra 21 września?

 • 4 września 2019 o godz. 06:40

  Teraz czekam na hejterów piszących o „Czaskoskim” i wychwalających „PiSiorów”. Oczywiście czekam też na wypowiedzi Januszy i Grażyn, szczególnie dotyczących tego, że nie będą się przesiadać bo urąga to ich godności. Start !

 • 4 września 2019 o godz. 06:58

  Ja tam wolę poczekać kolejne pół roku, ale niech dobrze skontrolują czy nie było kolejnych przekrętów i następnej tragedii jak z oczyszczalnią. Hania buduje metho ;)

 • 4 września 2019 o godz. 07:12

  To nie byłaby „tragedia jak z oczyszczalnią” lecz kontrolowany zrzut ścieków jak mówi Trzaskowski. On to kontroluje, wyobraźmy sobie co by było gdyby ktoś inny rządził i nie kontrolował!!!!

 • 4 września 2019 o godz. 07:30

  Pisiurki mają używanie, bo pękła rura z szambem. Ciekawe, że ich Prezydęt Tysiąclecia, rządził Warszawą lat trzy i nic nie zbudował, ścieki się lały do Wisły i wszystko było OK. A teraz byle pusta obietnica wygłoszona w ramach propagandy+, wywołuje euforię w zrytych, pisowskich baniakach :)

 • 4 września 2019 o godz. 08:10

  kto się chce założyć??
  Metro ruszy 13 października.

 • 4 września 2019 o godz. 08:18

  No dobrze, ale jeżeli tzw. „kontrola” da wynik negatywny? Co wtedy? No bo przecież może tak być, po to jest kontrola. Trzeba wtedy część budowli wyburzyć i zbudować od nowa albo usunąć usterki. A to kolejne miesiące lub lata.

 • 4 września 2019 o godz. 09:28

  „Wojewoda ma 2 tygodnie”… i z dwóch tygodni już zrobiły się trzy tygodnie. Czemu oni robią z nas durni? Fakty są takie że komplet dokumentów został złożony 29sierpnia (czwartek) czyli dwa tygodnie mijają 12 września i + 72h to daje nam 15 września (niedziela) więć metro mogłoby jeździć od poniedziałku 16 września. Jakby nie liczyć to dwa tygodnie = 14 dni a nie 21.

 • 4 września 2019 o godz. 09:31

  Może niech zaczną już odbiory na Bródnie, w takim tempie mają szansę zgrać się z terminem zakończenia budowy.

 • 4 września 2019 o godz. 09:47

  To niech już otworzą w niedzielę 22-ego, tak jak dzień otwarty. Ludzie będą mieli więcej czasu, żeby pozwiedzać, porobić zdjęcia.

 • 4 września 2019 o godz. 09:56

  niech sprwadzą czy nadal na stacjach są wstawiane te g@%$#%ane bramki szklane lub obrotowe, wszystko jedno. Jeśli są, to powinny byc usunięte a pomysłodawcy ich zainstalowania surowo ukarani. Te bramki to śmierć w razie paniki tłumu.

 • 4 września 2019 o godz. 10:05

  Coil naucz się gramatyki w podstawówce, potem porozmawiamy jak dorośli.

 • 4 września 2019 o godz. 10:12

  ” Jakby nie liczyć to dwa tygodnie = 14 dni a nie 21.”

  14 dni roboczych baranku matematyczny

 • 4 września 2019 o godz. 11:10

  @bysior te inteligent a kto ci bzdur nagadał że liczą sie dni robocze?gdzie masz to napisane?poza tym wedlug ciebie „połowa września” jest 21września?naucz sie czytac ze zrozumieniem zanim innych bedziesz wyzywał i pouczał.

 • 4 września 2019 o godz. 12:16

  21 to początek trzeciej dekady września, a nie połowa. Czyli 133 dni od końca budowy, więcej niż 1/3 roku. Dobrze, że WINB nie dobił do 1/2 roku.

 • 4 września 2019 o godz. 14:15

  Jakby nie liczyć metro ruszy napewno we wrześniu. Na podstawie prostej matematyki zakończenie kontroli wypada w drugiej połowie września i wówczas już nic nie będzie stało na przeszkodzie aby metro ruszyło, nawet wojewoda.

 • 4 września 2019 o godz. 20:39

  Czy przy stacji Trocka oprocz 20 metrowego parkingu NextBike bedzie parking dla rowerow prywatnych ? tak aby w zasiegu kamery przemyslowej mozna bylo przypiac swoj rowerek i go pozniej w dobrym stanie po wyjsciu z metra odebrac. Poki co nie widze. Pewnie na koniec to szykują przed otwarciem. Spokojnie poczekam.

 • 5 września 2019 o godz. 19:22

  Jak zostanie metro otwarte 21 września to bardzo się cieszę. Chyba cały Targówek czekał na otwarcie metra!

 • 5 września 2019 o godz. 20:59

  Ja w takim razie CZEKAM na obiecany autobus który mnie dowiezie do tego upragnionego przez wszystkich metra na ul. Trocką. Ma to byc obiecana linia jadaca min. ul.Tarnogórską.

 • 8 września 2019 o godz. 13:07

  ja myślę,że po otwarciu metra wszystkie plany likwidacji autobusów (np. 517) zostaną zmienione i te autobusy nadal będą jeździły jak do tej pory.b

 • 8 września 2019 o godz. 14:10

  Oj naiwniaku, zobacz co pozostało z autobusów jeżdżących kiedyś z Żoliborza po otwarciu metra. Nie ma żadnych szans aby te autobusy się ostały. Uruchomienie metra zawsze musi się wiązać z oszczędnościami na autobusach.

 • 8 września 2019 o godz. 16:18

  Będzie prawdziwy armagedon. Brak autobusów, tramwajów i pełno zapakowanych wszedzie aut, blokujących przejazd i przejście chodnikami. Coś strasznego nasz czeka. Przeklniecie to metro.

 • 8 września 2019 o godz. 16:57

  A to już problem przyjezdnych, jeżeli jakiś chodniczek będzie zastawiony to wykonam telefon gdzie trzeba i taki zastawiający będzie musiał drałować po niego na parking strzeżony. Już drugi raz tak nie zastawi, nauczymy ich, będę z przyjemnością patrzyć na wywózki takich aut :) A brak autobusów mnie specjalnie nie zaboli, wprawdzie fajnie się jechało takim 517 ale bez problemu zamienię je na metro, nie będę po nim płakał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.