Refleks szachisty: jest petycja o zmianę trasy 527

194
Share

Od dziś wchodzi w życie większość zmian komunikacyjnych związanych z otwarciem II linii metra. Niektórzy mieszkańcy dopiero teraz zorientowali się, co się dzieje.

 

Zarząd Transportu Miejskiego finalizuje zmiany związane z otwarciem na Targówku stacji metra. Od dzisiaj (30 września) znika i zmienia trasy wiele linii autobusowych, a stacja metra przy ulicy Trockiej staje się wielkim punktem przesiadkowym. 

Jak każde zmiany w każdej dziedzinie życia – także w tym przypadku pojawiły się protesty. Bodaj największe dotyczą drastycznej zmiany trasu autobusu 527, który od dzisiaj zmienił się w linię dowozową ze wschodniej Białołęki przez Targówek do metra.

Przed kilkoma dniami w internecie pojawiła się petycja, którą (stan na 30.09 rano) podpisało już ponad 2200 osób.

„W imieniu własnym oraz mieszkańców Zielonej Białołęki, wnosimy o pozostawienie linii 527 na obecnej trasie tj. OS. DERBY – > Esperanto. Oczywiste jest to iż metro jest niezbędne, natomiast mylne jest uszczęśliwianie wszystkich pasażerów na siłę. Wiele osób dojeżdża m.in. do pracy od pętli do pętli, wobec czego skrócenie linii tylko i wyłącznie do metra Trocka jest dużym utrudnieniem.” – pisze autorka petycji, podpisana jako „Katarzyna D.”.

Internetową petycję wsparła grupa lokalnych radnych PO z Targówka i Białołęki, którzy aktywnie namawiają do jej podpisywania. Dalecy jesteśmy o posądzanie ich o robienie kampanii wyborczej, ale przypomnijmy, że drastyczna zmiana trasy 527 była oficjalnie zapowiedziana od ponad miesiąca, dokładnie w takiej formie przedstawiona podczas konsultacji na wiosnę, a poważnie rozważana już ponad rok temu, o czym pisaliśmy w szeroko komentowanym artykule na naszej stronie.

Czy więc teraz, gdy wszystkie dyskusje dawno się skończyły a decyzje zapadły, robienie zamieszania i petycji ma sens? Przekonamy się o tym wkrótce. Chętni do poparcia przywócenia 527 na starą trasę mogą „podpisać” petycję pod tym linkiem (kliknij tutaj).

 

AKTUALIZACJA: od soboty 5.10.2019 r. ZTM wprowadzi korektę trasy linii 527 – lecz jedynie w rejonie stacji metra. Od tego dnia autobusy będą jeździły w kierunku krańca GRODZISK trasą: METRO TARGÓWEK MIESZKANIOWY – … – M. Ossowskiego – Handlowa – Pratulińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – … – GRODZISK. W ten sposób przystanki METRO TROCKA i HANDLOWA będą obowiązywać dla tej linii w obu kierunkach.

 

Polecamy też: Nie pojedziecie 162 na Legię! Koniec dwóch legendarnych autobusów na Targówku 

 

zdjęcie na górze: Flickr/Dan Moyle

194
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx