Teatr Rampa na wschód od Hollywood | targowek.info

Teatr Rampa na wschód od Hollywood

Nowe przedstawienie w teatrze na Targówku, napisał specjalnie dla Rampy popularny kabareciarz Tomasz Jachimek!

 

W pierwszym tygodniu roku szkolnego Teatr Rampa przy ul. Kołowej 20 otworzył nowy sezon teatralny. A już pod koniec września 2019 r. przedstawi nową autorską komedię muzyczną – będzie to spektakl napisany przez Tomasza Jachimka specjalnie dla Rampy pt. „Na wschód od Hollywood”, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

Co zaproponuje nam ten kabareciarsko-reżyserski tandem? Tomasz Jachimek i Jerzy J. Połoński zapowiadają pełną kabaretowego humoru komedię o mniej znanej stronie życia aktora, środowisku teatralnym i niezbyt życzliwym w stosunku do młodych ludzi sukcesu.

Czy absolwent Akademii Teatralnej, który „na dzień dobry” zdobywa rolę główną w premierowym spektaklu wytrwa w jednym „terrarium” z doświadczonymi kolegami po fachu? Czy też poniesie fiasko?

Jak ujawnia reżyser spektaklu, początko miał on nosić dużo dłuższy tytuł „Czy na pewno chcesz, żeby twoje dziecko zostało aktorem?”, ostatecznie twórcy postawili jednak na całkiem prawidłowe określenie położenia geograficznego teatru Rampa i całego warszawskiego Targówka, czyli „Na wschód od Hollywood”.

Prapremiera przedstawienia w Teatrze Rampa na Targówku zaplanowana jest na 27 września 2019 r.


W spektaklu wystąpią:
Kamila Boruta, Agnieszka Fajlhauer / Katarzyna Kozak, Dominika Łakomska, Brygida Turowska, Konrad Marszałek, Robert Tondera oraz gościnnie Wojciech Stolorz / Michał Karwowski
scenariusz, teksty piosenek – Tomasz Jachimek
reżyseria – Jerzy Jan Połoński
muzyka – Marcin Partyka

 

zdjęcie: Teatr Rampa/mat. prasowe

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Teatr Rampa na wschód od Hollywood

  • 10 września 2019 o godz. 16:02

    Czy będzie erotyka? Na żywo?

  • 15 września 2019 o godz. 16:17

    Upewniam się – spektakl odbędzie się w teatrze? Wewnątrz budynku? Czy kolejny spęd typu wieś tańczy i śpiewa na całą dzielnicę przed Rampą?

  • 1 października 2019 o godz. 08:09

    Otóż „Na wschód” – to pokazuje kierunek wydarzenia, Hollywood – miejsce do którego dążymy. Wydarzenie jest satyrą o współczesnej Polsce „PIS” pełnej obłudy i hipokryzji, gdzie patriotyzmem wyciera się gębę dla własnych interesów, a zwolennicy „dobrej zmiany” w swojej naiwności stają się pionkiem i środkiem uzyskania celu. Dla stałych bywalców teatrów i osób śledzących Polską scenę polityczną konflikt ministra kultury z ludźmi kultury jest oczywisty i mający na celu stworzenie nowej „elity” – co autor umieścił na deskach. Niewątpliwym atutem przedstawienia są wspomniane wstawki multimedialne znakomitych kabareciarzy m.in A.Borek, K.Pakosińskiej. Przedstawienie jak to zwykle bywa w ostatnich czterech latach „dobrej zmiany” nawiązuje do aktualnych wydarzeń wystąpieniem hejterki „Małej Kasi”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.