Co się dzieje na Łodygowej?

15
Share

Wielki remont ulicy w zasadzie jest skończony – ale jednak nie wszędzie droga jest przejezdna.

 

Od kilku tygodni mieszkańcy osiedli przy ulicy Łodygowej oddychają z ulgą. Jeden z najbardziej odwlekanych i uciążliwych remontów w naszej części Warszawy praktycznie się zakończył. Z ulicy zniknęły koparki i robotnicy, pozostał zaś równy asfalt, boczne ulice serwisowe, chodniki, ścieżki rowerowe i zieleń.

Wygląda to ładnie i schludnie – oprócz ostatniego odcinka drogi, bezpośrednio przed przejazdem kolejowym i granicą Warszawy z Ząbkami. Tam w kilku miejscach wciąż nie działa sygnalizacja świetlna, a pasy do skrętu w lewo (zdjęcie na górze) są zablokowane.

Czyżby remont, którego koniec ostatecznie zaplanowano na koniec sierpnia 2019 r., dalej po cichu trwał?

Pani Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zapewnia nas, że wszystko jest w porządku. Przebudowa Łodygowej już się skończyła.

– Prace budowlane zostały zakończone w sierpniu. – zapewnia rzeczniczka ZMID. – Czekamy na zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu. Po jej wdrożeniu otwarte zostaną lewoskręty na skrzyżowaniu jezdni głównej z drogami serwisowymi – podkreśla Małgorzata Gajewska.

Czyli: to już naprawdę koniec!

Przypomnijmy jednak (bo urzędnicy i radni, którzy zaraz będą się chwalić tą inwestycją, na pewno zapomną) że remont Łodygowej był planowany planowany i obiecywany w kolejnych wyborach co najmniej od 11 lat. Ostatecznie inwestycję rozpoczęto we wrześniu 2017 roku i początkowo miała się skończyć w listopadzie 2018 r. To się nie udało i ostatecznym terminem zakończenia remontu Łodygowej był lipiec 2019. A potem koniec sierpnia 2019.

Jednak to już wszystko. Gdy tylko zostanie zatwierdzona stała organizacja ruchu, będzie można w pełni poczuć się na Łodygowej jak w stolicy cywilizowanego państwa. Choć tylko do przejazdu kolejowego na granicy z Ząbkami – tam nic się nie zmieniło, ulica staje się znów wąska i dziurawa, a chodnik jest tylko symboliczny. To miejsce nie zmieni się jeszcze przez wiele lat.

 

zdjęcie na górze: ostatnie ograniczenia na ulicy Łodygowej (fot. targowek.info)

 

na zdjęciach poniżej: wyremontowana ul. Łodygowa (fot. ZMID)

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx