Co się dzieje na Łodygowej? | | targowek.info

Co się dzieje na Łodygowej?

Wielki remont ulicy w zasadzie jest skończony – ale jednak nie wszędzie droga jest przejezdna.

 

Od kilku tygodni mieszkańcy osiedli przy ulicy Łodygowej oddychają z ulgą. Jeden z najbardziej odwlekanych i uciążliwych remontów w naszej części Warszawy praktycznie się zakończył. Z ulicy zniknęły koparki i robotnicy, pozostał zaś równy asfalt, boczne ulice serwisowe, chodniki, ścieżki rowerowe i zieleń.

Wygląda to ładnie i schludnie – oprócz ostatniego odcinka drogi, bezpośrednio przed przejazdem kolejowym i granicą Warszawy z Ząbkami. Tam w kilku miejscach wciąż nie działa sygnalizacja świetlna, a pasy do skrętu w lewo (zdjęcie na górze) są zablokowane.

Czyżby remont, którego koniec ostatecznie zaplanowano na koniec sierpnia 2019 r., dalej po cichu trwał?

Pani Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zapewnia nas, że wszystko jest w porządku. Przebudowa Łodygowej już się skończyła.

– Prace budowlane zostały zakończone w sierpniu. – zapewnia rzeczniczka ZMID. – Czekamy na zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu. Po jej wdrożeniu otwarte zostaną lewoskręty na skrzyżowaniu jezdni głównej z drogami serwisowymi – podkreśla Małgorzata Gajewska.

Czyli: to już naprawdę koniec!

Przypomnijmy jednak (bo urzędnicy i radni, którzy zaraz będą się chwalić tą inwestycją, na pewno zapomną) że remont Łodygowej był planowany planowany i obiecywany w kolejnych wyborach co najmniej od 11 lat. Ostatecznie inwestycję rozpoczęto we wrześniu 2017 roku i początkowo miała się skończyć w listopadzie 2018 r. To się nie udało i ostatecznym terminem zakończenia remontu Łodygowej był lipiec 2019. A potem koniec sierpnia 2019.

Jednak to już wszystko. Gdy tylko zostanie zatwierdzona stała organizacja ruchu, będzie można w pełni poczuć się na Łodygowej jak w stolicy cywilizowanego państwa. Choć tylko do przejazdu kolejowego na granicy z Ząbkami – tam nic się nie zmieniło, ulica staje się znów wąska i dziurawa, a chodnik jest tylko symboliczny. To miejsce nie zmieni się jeszcze przez wiele lat.

 

zdjęcie na górze: ostatnie ograniczenia na ulicy Łodygowej (fot. targowek.info)

 

na zdjęciach poniżej: wyremontowana ul. Łodygowa (fot. ZMID)

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Co się dzieje na Łodygowej?

 • 23 października 2019 o godz. 10:00

  Co to znaczy: stała organizacja ruchu? Może ktoś mnie oświeci

 • 23 października 2019 o godz. 10:15

  Organizacja ruchu może być stała lub czasowa. Stała oznacza, że nie ma ram czasowych obowiązywania, więc może obowiązywać do końca świata albo i dłużej.

 • 23 października 2019 o godz. 10:36

  Anonim: dziękuję za wyjaśnienie :-)))

 • 23 października 2019 o godz. 10:40

  Wszystko fajnie, ale co z tego że zrobiono remont, skoro to droga prowadzi do nikąd? Piękne 2-3 pasy i przed torami nagle zwężenie.

 • 23 października 2019 o godz. 11:50

  oddychają z ulgą tylko ci co dożyli tych pięknych czasów

 • 23 października 2019 o godz. 13:55

  Zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej jest w NSA , czyli formalnie nie ma jeszcze pozwolenia na budowę ulicy która jest już wybudowania.

 • 23 października 2019 o godz. 14:13

  A kiedy posprzątane będą chodniki ?

 • 23 października 2019 o godz. 15:22

  Kasa wyrzucona w błoto, zamiast Nowotrockiej powstała droga dla mieszkańców Ząbek

 • 23 października 2019 o godz. 15:23

  A co ma być w niedokończonej Galerii Łodygowej? Od jakiegoś czasu trwają tam jakieś prace budowlane.

 • 23 października 2019 o godz. 16:43

  Przed torami zwezenie, a z drugiej strony tez zwezenie, bo powinna w takim razie piszerzona zostac Mlodziencza, a ona nawet w planach nieokreslonych nie jest uwzgledniana. Ktos sie uparl i wychodzil, ktos mial gest i zaplacil,… bez komentarza.

 • 23 października 2019 o godz. 18:22

  Autor artykułu nie napisał o 50 m odcinku w Warszawie od torów do opisanej pięknie Łodygowej tam dalej nawierzchnia jak na marsie. Brakuje też informacji w artykule o nowych rogatkach na przejeździe kolejowym. Czy mogli byście te oba tematy rozwinąć?

 • 23 października 2019 o godz. 19:01

  Piękne 4 pasy nie zmniejszyły korków nawet o centymetr, za to wieczorami i nocami BMW na WWLach w końcu mogą sobie poszaleć. Zacna inwestycja!

 • 23 października 2019 o godz. 19:35

  Jak NSA uchyli ZRID to bedzie samowloa budowlana

 • 24 października 2019 o godz. 17:20

  Kiedy doczekamy się podpisów autorów pod artykułami w targówek.info ?

 • 6 listopada 2019 o godz. 14:55

  Decyzja ministra zrid jest nieostateczna bo niedoreczona

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.