Jaka będzie ulica Kondratowicza? Dziś ostatnia szansa coś zmienić

58
Share

O tym, jak ma wyglądać główna ulica Bródna po budowie II linii metra mówi się dawna. Dziś (3 października) konsultacje zostaną ostatecznie zakończone.

 

O przyszłym kształcie ulicy Kondratowicza pisaliśmy na targowek.info już ponad dwa lata temu.

Potem były konsultacje, poszukiwania projektanta, jeszcze trochę konsultacji i wreszcie dzisiejszy finał – spotkanie podsumowujące w czwartek 3 października w godz. 17.30-19.30, które odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 275 przy ul. Św. Hieronima 2 . Co podkreślają miejscy urzędnicy, to ostatnia szansa, żeby zapoznać się z projektem i wprowadzić ewentualnie ostatnie korekty oraz zgłosić swoje uwagi.

Nie da się ukryć, że mimo ciągnących się od początków 2017 roku różnego rodzaju spotkań i konsultacji, koncepcja zmian na ul. Kondratowicza wiele się nie zmieniła. Zakłada przekształcenie ulicy po zakończeniu budowy metra (a więc po 2021 roku) w miejską aleję, będącą osią Bródna, wygodną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców.

Dla samochodów zostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku – będą one jednak węższe niż dziś i znacznie bliżej siebie. W zatokach wzdłuż jezdni znajdzie się miejsce do parkowania aut. Dzięki będzie wygospodarowana przestrzeń na dodatkową zieleń uliczną (szpalery drzew po obu stronach i między jezdniami, krzewy itd.). Powstaną drogi dla rowerów po obu stronach ulicy, a także szerokie chodniki.

Urząd miasta niezmiennie zapewnia, że budowa metra ani zmiany na Kondratowicza nie spowodują zmniejszenia parku Bródnowskiego.

Tak wygląda ul. Kondratowicza w okolicach 2022 roku na wizualizacjach:

Z góry będzie to wyglądało tak:

 

Warszawscy urzędnicy podkreślają też, że planowane zmiany na ulicy Kondratowicza mają nie tylko wymiar komunikacji pieszej, rowerowej i samochodowej. To ma też być wielka zmiana jakości przestrzeni publicznej i realizacja postulatów dotyczących Centrum Lokalnego w rejonie Parku Bródnowskiego.

 

wizualizacje: mat. UM Warszawa

 

58
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx