Pozytywna Uwaga – świetna akcja, która powstała na Targówku

7
Share

Akcja „Pozytywna Uwaga” ma spowodować, że w dzienniczkach uczniów pojawią się życzliwe komentarze od nauczycieli. Pomysł powstał w szkole nr 52 na Zaciszu, a podchwyciło go już kilkadziesiąt szkół z całej Polski!

 

„Jaś bił się z kolegą”, „Ewa rozmawiała na lekcji”, „Staś chodził po klasie” – takie wpisy w dzienniczkach ucznia (i bardziej nowocześnie – w Librusie) są powszechne. A przecież można inaczej.

„Gabrysia błyskawicznie chłonie wiedzę”, „Konrad jest bardzo aktywny na lekcjach”, „Chciałabym pochwalić Helenkę” – tak zaczynają się pozytywne uwagi, które wpisują uczniom nauczyciele w całej Polsce.

To właśnie jest cel ogólnopolskiej akcji „Pozytywna Uwaga”, która rusza w listopadzie 2019 roku. Już w tej chwili (końcówka października) przystąpiło do niej 60 szkół z całym kraju, od Szczecina po Jasło, w tym cztery z warszawskiego Targówka. I co kilka chwil dołączają kolejne placówki.

Co dla nas najważniejsze – właśnie na Targówku narodził się ten pomysł. Inicjatorką Pozytywnej Uwagi jest Anna Zapał, mama 12-letniego ucznia Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Samarytanka. „Chcemy tylko zachęcić nauczycieli i rodziców do mądrego chwalenia uczniów. Niech nasze dzieci idą w świat przekonane, że nawet jak nie mają czerwonego paska, to są w czymś dobre” – mówi pani Anna.

Do jej pomysłu szybko przekonali się inni rodzice, nauczyciele i dyrekcja SP 52. Potem z ulicy Samarytanka idea stawiania pozytywnych uwag rozeszła się po Targówku, następnie po Warszawie a teraz idzie dalej w Polskę.

„Listopad to najbardziej ponury miesiąc w roku: dzieci są zmęczone, szybko robi się ciemno, a nauki jest coraz więcej. Otrzymanie w tym czasie pozytywnej uwagi od nauczyciela – oficjalnej, wpisanej do dzienniczka czy e-dziennika – będzie dla ucznia świetną motywacją do dalszych starań i lepszego zachowania” – czytamy na stronie internetowej projektu.

Aktualnie w akcji „Pozytywna Uwaga” biorą udział cztery szkoły z Targówka: SP 52 z ul. Samarytanka, SP 114 z ul. Remiszewskiej, SP 380 z ul. Krasiczyńskiej oraz British School – oddział Warszawa Targówek z ul. Głębockiej.

Mamy nadzieję, że tych szkół wkrótce będzie więcej – bo warto. A listopad dopiero się zaczyna!

 

zdjęcie na górze: rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej 52 na Zaciszu/ fot. mat. prasowe/Pozytywna Uwaga

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx