Sporo robót drogowych na Zaciszu

23
Share

Mniejsze inwestycje wychodzą władzom dzielnicy lepiej niż duże (przynajmniej w połowie).

 

W budżecie dzielnicy Targówek na rok 2019 zapisano 12 inwestycji drogowych, w większości na małych uliczkach Zacisza. Wprawdzie przygotowanie tych projektów zajęło urzędnikom aż 3/4 roku – ale w końcu połowę z nich udało się na początku jesieni rozpocząć.

Gdzie i co obecnie się dzieje?

Chyba najważniejsze: po ponad 6-letnich perturbacjach wreszcie rozpoczęła się budowa drogi dojazdowej do przystanku kolejowego „Warszawa Zacisze-Wilno” od strony Zacisza!

Na razie prace przy ul. Tarnogórskiej, w okolicy skrzyżowania z ul. Krzesiwa, przebiegają niemrawo. Ale droga powinna być ukończona i otwarta do 20.12.2019 r., więc jeszcze trochę czasu jest.

Oprócz tego robotnicy na przełomie września i października weszli na zaciszańskie i targóweckie uliczki:

* Przewoźników – na odcinku od ul. Łodygowej do ul. Lewinowskiej
* Mosiężną – na odcinku od ul. Przewoźników do ul. Chałupniczej
* Miedzianogórską – na odcinku od ul. Remontowej do ul. Starozaciszańskiej
* Podobną – na odcinku od ul. Obwodowej do ul. św. Wincentego
* Rzeszowską – na odcinku od ul. Horodelskiej do ul. Obwodowej

Co ciekawe – cztery z powyższych sześciu inwestycji drogowych na Targówku (wszystkie oprócz remontu ul. Przewoźników i Rzeszowskiej) prowadzi jedna firma: Zakład Robót Ogrodniczo-Drogowych inż. Michalina Sawicka z Kobyłki. Mamy nadzieję, że podoła z tyloma równoległymi robotami równocześnie…

 

zdjęcie na górze: ul. Tarnogórska przy Krzesiwa, powoli rozkręca tu się budowa drogi do stacji PKP Warszawa Zacisze-Wilno / fot. targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx