Targówek ma nowy klub: WKS Astra Warszawa | | targowek.info

Targówek ma nowy klub: WKS Astra Warszawa

Pierwszy mecz nowej drużyny w IV lidze siatkówki już w niedzielę.

 

Astra Warszawa to amatorska drużyna siatkarska mężczyzn, która w sezonie 2019/2020 zadebiutuje w IV lidze. To najniższy szczebel rozgrywek siatkarskich w Polsce – ale to oficjalna liga, sankcjonowana przez Polski Związek Piłki Siatkowej. 

Klub powstał w 2016 roku, lecz zapewne do tej pory o nim nie słyszeliście – gdyż wcześniej nazywał się Orzeł Warszawa (zbieżność nazw z piłkarskim Orłem, który przed wojną grał na Bródnie jest przypadkowa) i występował w Amatorskiej Lidze Ursusowskiej. Po rocznej przerwie eks-Orzeł odrodził się właśnie jako WKS Astra i teraz będzie grał na Targówku, konkretnie w hali OSiRu Targówek przy ulicy Ossowskiego 25.

„Astra to długofalowy projekt i patrzymy w przyszłość. Chcemy się rozwijać pod względem sportowym i marketingowym. Ten sezon będziemy grać na OSiR Targówek i z tą dzielnicą chcemy związać się na stałe” – deklaruje nam Paweł Filipowicz, grający w Astrze na pozycji libero.

Siatkarze z Targówka w sezonie 2019/2020 będą spotykać się z czwartoligowymi zespołami z całego województwa mazowieckiego, m.in. z Płocka, Żyrardowa, Mszczonowa i Ząbek.

Historyczny pierwszy mecz IV ligi Astra Warszawa rozegra w wyborczą niedzielę 13 października 2019 roku z klubem SPS Volley Ostrołęka. Spotkanie odbędzie się na Targówku przy Ossowskiego 25 o godz. 18:30.

Siatkarze Astry oczywiście zapraszają na mecz mieszkańców dzielnicy. Zielono-żółte szaliki w klubowych barwach już czekają.

„Chcemy aby mieszkańcy Targówka w przyszłości związali się z naszą drużyną. Chcemy grać dla swoich kibiców i propagować sport wśród nich” – podkreśla Paweł Filipowicz.

 

 

na zdjęciu: szaliki nowego klubu siatkarskiego z Targówka / fot. Facebook/WKS Astra Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Targówek ma nowy klub: WKS Astra Warszawa

 • 11 października 2019 o godz. 08:05

  Super! coś pozytywnego na dzielnicy się dzieje :)

 • 11 października 2019 o godz. 08:24

  Brawo! Powodzenia!

 • 11 października 2019 o godz. 08:25

  No, siatkówka to teraz jeden z naszych narodowych sportów. Szkoda tylko, że na świecie tym sportem totalnie nikt się nie interesuje. Np. gdy wpiszemy w wyszukiwarkę witryny BBC hasło „volleyball” dostajemy kilka wiadomości z… 2016 roku. Natomiast w wyszukiwarce CNN – zero newsów… Szkoda, że na świecie nie interesują się naszą dobrą siatkówką…

 • 11 października 2019 o godz. 09:42

  Trzymam kciuki, pozytywne info na weekend, prośba do Redakcji: może podacie terminy meczów, fajnie byłoby zobaczyć zmagania z bliska, pozdrawiam wszystkich

 • 11 października 2019 o godz. 10:28

  Super!

 • 11 października 2019 o godz. 10:34

  Ekstra

 • 11 października 2019 o godz. 15:33

  Tak prosimy o jakies terminy zeby kibicowac! albo wspolnie pograc ;)

 • 11 października 2019 o godz. 20:41

  A co się stało się, że przed godziną stacja M2 zamknięta do odwołania? Służba M2: „nie musi pan(i) wiedzieć”. I dlaczego porysowana już druga szyba?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.