Będzie nowy buspas na Radzymińskiej | | targowek.info

Będzie nowy buspas na Radzymińskiej

Tym razem w stronę Ząbek i Marek.

 

Warszawscy urzędnicy poinformowali, że rozpoczęło się projektowanie nowych „wydzielonych pasów dla transportu publicznego”, czyli mówiąc potocznie buspasów. W 2020 roku w mieście powstaną trzy nowe buspasy, z których jeden interesuje nas szczególnie – bo zostanie wytyczony na Targówku.

W Zarządzie Transportu Miejskiego rozpoczęły się prace nad projektem organizacji ruchu wprowadzającym wydzielony pas dla autobusów na ulicy Radzymińskiej.

Od wielu lat na tej ulicy funkcjonuje (a czasem nie funkcjonuje) buspas od Zacisza w stronę centrum Warszawy. Teraz urzędnicy zapowiadają podobne rozwiązanie w przeciwnym kierunku: buspas ma obowiązywać w kierunku wyjazdu z miasta, od ul. Trockiej do ul. Łodygowej.

Dzięki temu, że są [buspasy] wydzielone z normalnego ruchu drogowego, autobusy WTP przemieszczają się nimi szybko i sprawnie. Tysiące pasażerów zyskują znakomity dojazd do pracy, szkoły, kina itp. To oznacza także mniej aut na ulicach miasta a tym samym mniejsze zanieczyszczenie powietrza i mniej hałasu” – argumentują urzędnicy.

Żeby jednak nie było wątpliwości: buspasa na Radzymińskiej w kierunku Marek i Ząbek nie wymyślono dopiero teraz. Nad takim rozwiązaniem zastanawiano się od 2014 roku. Po pięciu latach, czyli w typowo warszawskim tempie, decyzja wreszcie zapadła. Ostatecznie buspas na Radzymińskiej w kierunku wyjazdu z miasta ma powstać w 2020 roku.

 

Czytaj też: Co to jest ten M.T.O.N. na Radzymińskiej?

 

zdjęcie: zakorkowany buspas na Radzymińskiej / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Będzie nowy buspas na Radzymińskiej

 • 7 listopada 2019 o godz. 08:26

  To cudowna wiadomość :)

 • 7 listopada 2019 o godz. 08:39

  Najlepszy byłby na odcinku od stacji paliw i kładki do Trockiej. Wtedy dopiero wszystko by stało :))

 • 7 listopada 2019 o godz. 08:46

  Buspas zapewne potrzebny, bo wielu pasażerów dojeżdża metrem do Trockiej i kontynuuje dalej podróż Radzymińską w kier. Marek. Na przystanku autobusowym na Trockiej w kier. Radzymińskiej tłoczy się wiele osób.

 • 7 listopada 2019 o godz. 09:19

  Nie wiem, czy ten buspas jest potrzebny. wiem jednak, że jeśli już ma powstać, to przydała by się kontrola, bo nadużywanie przez osobówki buspasa w stronę centrum jest co najmniej irytujące.

 • 7 listopada 2019 o godz. 09:23

  Kolejny genialny pomysł :(
  Owszem bus pasy są przydatne na tej trasie i to drożne w stronę centrum głównie w godzinach szczytu ale przecież w stronę Marek rano nie ma korków.
  Zamiast kombinować bez sensu niech się wezmą za rzetelną kontrolę kierowców samochodów którzy korzystają z bus pasa w stronę centrum i dodatkowo ze zdwojoną mocą za tych na bus pasie przy Dworcu Wileńskim. Tam powinna być kamera i cykać fotki. Gruby utarg dzień w dzień murowany !!!

 • 7 listopada 2019 o godz. 10:21

  Zdecydowanie bez sensu! Na tym odcinku nawet w szczycie autobusy nie stoją w żadnym korku. Ruch prawym pasem odbywa się w miarę płynnie. Autobusy i auta osobowe jadą w umiarkowanej symbiozie.

 • 7 listopada 2019 o godz. 10:41

  DBR – dodaj jeszcze w jakich godzinach, bo ja często jeżdżę Radzymińską w stronę centrum po godzinie 20, gdzie bus-pasem można już jeździć legalnie i często widzę miny zaciętych Januszy, którzy jakby mogli to by mnie wzrokiem zabili, za to że jadę pustym bus-pasem. Zresztą to problem całej Warszawy, że ludzie nie patrzą na tabliczki z informacją o godzinach i dniach obowiązywania bus-pasów. Ale na szczęście dla mnie tym lepiej…

 • 7 listopada 2019 o godz. 11:56

  Niebawem wydostanie się z Targówka będzie zwyczajnie niemożliwe.

  Zamknięta Wincentego, Radzymińska zapchana dzień w dzień, S8 zapchane dzień w dzień, zablokowany skręt z Solidarności w Szwedzką i Wileńską… a mieszkańcy Targówka dalej jak gotowane żaby.

 • 7 listopada 2019 o godz. 12:09

  Mat, oczywiście mówię o godzinach szczytu:) Też używam buspasa kiedy można.

 • 7 listopada 2019 o godz. 12:10

  To teraz jak zrobią BUSPAS w tym miejscu to już możemy zapomnieć o szybkim wyjechaniu z Targówka Mieszkaniowego w godzinach szczytu. Już teraz jest problem z wyjechaniem ulicami Trocką i Remiszewską.

 • 7 listopada 2019 o godz. 23:16

  Mat ja też korzystam z tego pasa kiedy można ale żadnych min Januszy nie zauważyłem. Jestem ciekaw jak ty ich dojrzałeś? Zresztą jadąc samochodem na inne rzeczy zwracam uwagę ale napewno nie na jakieś miny, bo jakoś specjalnie nie mają dla mnie większego znaczenia. Zakładam, że te miny to chyba sobie jednak sam wymyśliłeś.

 • 8 listopada 2019 o godz. 08:21

  Mat jeszcze gorzej w moim przypdaku jeżdżę buspasem w godzinach szczytu autem w pełni elektycznym a większość nie wie że można autami elektycznymi jeździć po bus pasach i trąbią zjeżdżają drogę itp.

 • 8 listopada 2019 o godz. 14:56

  Czytając powyższe dywagacje nasuwa się myśl że to wszystko jednak mało. W drogowym szaleństwie trzeba zostawić jeden pas dla samochodów a resztę drogi wytyczyć dla rowerów, dla pieszych, dla tęczowych rowerowych, dla biegaczy i wtedy ludność napływowa będzie zadowolona. Aaaa, i jeszcze przejścia dla pieszych przy wylocie każdej ulicy na Radzymińską.

 • 8 listopada 2019 o godz. 16:08

  Bardzo dobra decyzja. Jedna poprawka, buspas powinien być od Wilenskiego do Łodygowej na calym odcinku.

 • 8 listopada 2019 o godz. 19:53

  Jezdzilem autobusem 512 na tej trasie. Korek tworzyl sie dopiero przy skrzyzowaniu z Mlodzienczą i to glownie do skrętu. Wczesniej w tym kierunku ruch sam i autobusowy odbywal sie plynnie. Teraz przeciez polikwidowano wiele linii np. 527 . Decyzja aby teraz budowac buspas spóźniona i chyba robiona dla zasady – jest buspas w jednym kierunku to muuusi byc w drugim. Decyzja napewno konsultowana przez ztm wiec wszystko gra. Bedzie pieknie i symetrycznie i korki juz wtedy z pewnoscia w obie strony. Autobus szybciej i tak nie pojedzie a samochody bedą stać.

 • 9 listopada 2019 o godz. 08:39

  Do bzz- podaj przepis że już wolno jeździć elektrykiem bo bus pasie, bo wydaje mi się że coś sam go sobie wymyiłeś,
  ( powinno być oznakowanie informacyjne pionowe i poziome że zezwala się na wjazd)

 • 9 listopada 2019 o godz. 16:56

  Oczywiście że taki przepis odnośnie elektryków istnieje, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę to nic nie kosztuje. Ale oczywiście zdecydowana większość kierowców nie ma o tym pojęcia.

 • 10 listopada 2019 o godz. 13:46

  art. 148a ustawy – Prawo o ruchu drogowym obowiązuje od 22 lutego 2018 roku

 • 10 listopada 2019 o godz. 15:30

  Zgadza się ale jest jeden warunek. Trzeba mieć na bocznych drzwiach, na przedniej masce i z tyłu naklejki (na magnesy) „Jestem elektryczny” (coś takiego jak na utobusach).
  Ehh a pozniej sie dziwia ze ludzie zjeżdżają drogę. Samemu najpier trzeba znać dokladnie przepisy i stosować sie do nich.

 • 11 listopada 2019 o godz. 13:22

  @TERASA – skąd te rewelacje? Ja słyszałem, że jest dokładnie odwrotnie i takie naklejki magnetyczne z informacją „jestem spalinowy” mają mieć wszytskie samochody z silnikami bensynowymi i diesla :):):)

  Auta elektryczne mają mieć na przedniej szybie okrągłą naklejkę „EE” (ale czas na jej naklejenie mamy do końca roku) oraz w przyszłości zielone tablice rejestracyjne (ale te będą wydawane dopiero od stycznia 2020).

 • 26 listopada 2019 o godz. 11:50

  BUS PAS na tym odcinku – bezsens. Decyzja aby teraz budować buspas spóźniona. Po remoncie skrzyżowania Radzymińska/Łodygowa/Młodzieńcza ruch dla a-busów odbywa się płynnie, nawet do lewoskrętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.