Nowy sezon grzewczy, stare problemy. Spółdzielnia Bródno zawyża opłaty?

37
Share

Mieszkańcy wszechwładnej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno nie wierzą w wyliczenia na fakturach i uważają, że są oszukani przez spółdzielnię.

 

Radio „Kolor” wróciło do tematu, który regularnie oburza mieszkańców Bródna (z których większość mieszka w blokach władanych przez SM Bródno): oszałamiająco wysokich rachunków za ogrzewanie.

Dziennikarze rozmawiali z panią Edytą, mieszkanką ulicy Krasiczyńskiej. Za ogrzewanie mieszkania o powierzchni 38 m2 w sezonie grzewczym 2018/2019 Spółdzielnia Bródno nakazała jej zapłacić aż 4526 złotych. Co więcej, sąsiedzi pani Edyty dostają rachunki na jeszcze wyższe kwoty.

„Ludzie nie są w stanie zużyć ciepła w tak małym mieszkaniu za 4,5 czy nawet 8 tysięcy złotych! To jest jawne oszustwo i nie możemy pozwolić na to, żeby takie sytuacje miały miejsce” – mówi pani Edyta w radiu „Kolor”.

Wspiera ją Jakub Żaczek z Komitetu Obrony Praw Lokatorów, który uważa, że kwoty nie wydają się realistyczne. Jego zdaniem wygląda na to, że spółdzielnia próbuje przerzucić jakieś inne dodatkowe koszty na mieszkańców.

Mimo próśb, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno” nie znalazła czasu na skomentowanie sprawy. I nie znajduje go od lat. Problem bowiem nie jest nowy. Co roku mieszkańcy spółdzielni narzekają na horrendalne stawki za ogrzewanie niewielkich mieszkań – i co roku na narzekaniu się kończy.

Później, gdy są wybory – czy to rady osiedla, czy do rady nadzorczej spółdzielni, czy też samorządowe w dzielnicy – narzekanie nigdy nie zmienia się w aktywne działanie, a władze spółdzielni już od dekad pozostają bez zmian.

 

Czytaj też:

Nic się nie zmieniło: burmistrzem ponownie Sławomir Antonik, Platforma znów w koalicji ze Spółdzielnią Bródno.

Podrabianie dokumentów w Spółdzielni Bródno?

Spółdzielnia zaczyna budowę osiedla „Centrum Bródno” 

 

zdjęcie na górze: „Różopol-Bródno” – jeden z najsłynniejszych bloków zbudowanych przez SM Bródno / fot. archiwum targowek.info

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx