Wojsko patroluje Targówek | | targowek.info

Wojsko patroluje Targówek

Na szczęście to nie oblężenie ani stan wojenny. To policja i wojsko współpracują dla bezpieczeństwa mieszkańców.

 

300 – to okrągła liczba wspólnych patroli Policji oraz Żandarmerii Wojskowej, które przeprowadzono od początku czerwca do początku listopada na Targówku.

Żandarmeria pełni rolę wojskowej policji i zasadniczo zajmuje się sprawami dotyczącymi żołnierzy. Często jednak współpracuje ze zwykłą policją przy „cywilnych” zadaniach – i jednym z nich jest w ostatnim czasie pilnowanie porządku w naszej dzielnicy.

– Od czerwca 2019 roku policjanci z komisariatu przy ul. Chodeckiej wspólnie z żołnierzami ŻW pełnią wspólne patrole na terenie Targówka. Można ich spotkać głównie w patrolach zmotoryzowanych – informuje podkom. Paulina Onyszko z Komedy Rejonowej Policji Warszawa-VI.

Zadaniem łączonego patrolu – policjanta i żołnierza – jest reakcja na zgłoszenia mieszkańców dot. niepokojących zdarzeń, np. kradzieży, włamań, handlu narkotykami, a także podejmowanie działań prewencyjnych, zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykrywanie sprawców popełnianych czynów zabronionych.

Skierowanie do służby żołnierzy spowodowało, iż na terenie Targówka zwiększyła się liczba służby patrolowej. Od czerwca br. zrealizowano tam 300 wspólnych służb – podkreśla podkom. Onyszko.

Łączone patrole policji i wojska na Targówku będą kontynuowane w listopadzie. Gdzie szczególnie powinni zajrzeć funkcjonariusze? Podpowiedzcie to im w komentarzach.

 

zdjęcie na górze: łączony patrol Policji i Żandarmerii Wojskowej / fot. Policja

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Wojsko patroluje Targówek

 • 4 listopada 2019 o godz. 06:51

  św.wincentego 87 kl.1 piętro 9 palenie zielska kiedy to się skończy smród na klatce zajrzyjcie tu

 • 4 listopada 2019 o godz. 08:29

  dobry ruch.

 • 4 listopada 2019 o godz. 08:33

  Targówek to jedna z bezpieczniejszych Dzielnic Warszawy. Dodatkowa praca nad bezpieczeństwem cieszy.

 • 4 listopada 2019 o godz. 08:46

  Czy to oznacza, że mamy braki kadrowe w policji?

 • 4 listopada 2019 o godz. 08:47

  ul. Samarytanki pod działkami , wariaci pędzą bo znaleźli sobie skrót do wincentego i niejednokrotnie dochodzi do sytacji niebezpiecznych zwłaszcza dla pieszych

 • 4 listopada 2019 o godz. 09:43

  Wysockiego 16 klatka I
  Na I lub II pietrze jakis zul mieszka i sprowadza innych zuli. Codziennie w nocy palenie i chlanie na schodach w okolicach drugiego i osmego pietra.
  Lawki przed blokiem rowniez sa miejscem spotkan nieciekawych panow.
  Serdecznie zapraszam patrol w te rejony.

 • 4 listopada 2019 o godz. 10:21

  Skwer Wiecha, alejka przed przedszkolem Im Króla Maciusia, działki przy Pratulińskiej, okolice zagłębia monopolowego przy Mokrej(Ropuch,Żabka)…można wymieniać bez końca. Tylko że ja takich patroli dotąd nie widziałem, widziałem za to policjantów śpiących w radiowozie w lasku przy Pratulińskiej tuż obok wiaduktu nad Radzymińską/Al Solidarności.

 • 4 listopada 2019 o godz. 10:44

  Może teraz, z pomocą wojska, policjanci przestaną sie bać wychodzić na ulice. Mieszkam na Bródnie cztery lata i RAZ widziałem pieszy patrol.

 • 4 listopada 2019 o godz. 11:18

  bloki na turmonckiej koło OSIR

 • 4 listopada 2019 o godz. 12:37

  takie wzmocnione patrole bardzo się przydadzą we wszystkich parafiach na targówku do pilnowania hostii podczas mszy świętej

 • 4 listopada 2019 o godz. 15:11

  Chodecka 1, tak tak po drugiej stronie skrzyżowania jest komenda, obok bloku jest sklep 24h wiadomo z jakim asortymentem, ostatnio 6 rano pięciu chłopa i zadyma na całego, jeden rozebrany do pasa i sparing. Pod latarnią ponoć naciemniej.

 • 4 listopada 2019 o godz. 18:34

  nadwiślańska 1 obok ogólnodostępnego placu zabaw chlanie i hałasowanie prawie codziennie

 • 4 listopada 2019 o godz. 21:07

  Co za frajerstwo?
  Komu wszystko przeszkadza niech się wyprowadzi na wieś…
  Raptem jak ktoś sobie od razu zapali ziółko to po WOJSKO?!

 • 4 listopada 2019 o godz. 22:19

  Proponuję wysłać patrol na ul. Święciańską.

 • 4 listopada 2019 o godz. 23:34

  Kondratowicza przy zasiekach metra. I przy budowie sm brodno – zasieki, chodniki konczace sie na blaszanych płotach i atmosfera z „Dziadów ” – ciemno wszędzie

 • 5 listopada 2019 o godz. 07:59

  MOWICIE ZEBY JEdzic autobusem? To zapraszam do autobusow ktore codziennie stoją od Matki Teresy do Samarytanki :) 23 minuty 1 przystanek. Tak! Kochajmy transport publiczny!!

 • 5 listopada 2019 o godz. 12:32

  Drogi Janie – polityka transportu publicznego w Warszawie wygląda tak, że podstawili metro i masz na kolanach dziękować władzom, ze jest. Ciesz się, że jeszcze górą jeździ jakiś autobus. Tę ścieżkę przerobił już Ursynów, przerobiły Bielany, a za chwilę dopadnie ona Bemowo i Targówek. W przypadku Targówka i zakończenia budowy metra już widzę oczami wyobraźni jak skracają 120 do trasy Białołęka-Bródno, zostawiają ze 2 linie tramwajowe i puszczają raz na pół godziny jakiś krótki randomowy autobusik 2XX, co objeżdża wycieczkowo całe Zacisze i połowę Bródna żeby wyzbierać ludzi do metra. Jeszcze niech taki ZDM się podłączy, i sobie wymyśli bus-pas na Odrowąża, bo niestety tu nie bardzo jest co zwężać w przeciwieństwie do takiej Górczewskiej, z której jak tak dalej pójdzie to zrobią prawie deptak z jedną jezdnią, ścieżkami dla rowerów, progami zwalniającymi i ograniczeniem do 30 km/h. Bo je metho.

 • 5 listopada 2019 o godz. 17:41

  Może by w końcu pojawił się jakiś patrol przy Wyszogrodzkiej 2 gdzie codziennie dzień i noc chlają obszczymurki i zaczepiają przechodniów.
  Dziś na przeciwko fryzjera pół dnia chwały wódę jakieś małolaty. Pytanie kto im sprzedał alkohol w tej budzie z trunkami przy ulicy obok przystanku?
  Kva podatki płacimy, a nie ma komu interweniować!

 • 5 listopada 2019 o godz. 20:01

  Jan. Kolejna ameba umysłowa. Jak autobus ma jechać jak stoi w sznurze z samochodami osobowymi. No jak? Po chodniku/trawniku?

 • 5 listopada 2019 o godz. 20:26

  Zapraszam na Syrokomli 15/19.Na ławce często i czasami cały dzień przesiaduje niepracujące towarzystwo.Piją,palą nie tylko papierosy,przeklinają i często jest z nimi małe dziecko wózku.

 • 5 listopada 2019 o godz. 23:31

  Jedno wielkie kłamstwo. Policjantów brakuje to łatają żandarmerią. Liczba patroli nie zwiększyła się w przeciągu 5 lat ani o jeden. Policzcie wyjeżdżające z chodeckiej radiowozy… na dobę wyjeżdżało 10 a teraz góra 8.

 • 7 listopada 2019 o godz. 08:48

  Komuś bardzo przeszkadza wpis o menelstwie przy obskurnej budzie z alkoholem tuż obok budynku Wyszogrodzka 2!
  Do kogo należy ten syf, że cały czas się utrzymuje pod oknami budynku ; dzień i noc libacje, porozrzucane i potłuczone butelki. Te krzaki przy bloku to chyba po to by pijaki mieli gdzie sie chowac i wyrzucać butelki.
  Co robi policja i straż miejska? W Naszej dzielnicy to i malolaci mogą kupować alkohol.

 • 7 listopada 2019 o godz. 20:23

  Metro Trocka. Sklep Topaz, a za sklepem sama „melina”. Wszystkie ławki zajęte przez pijaczkow, którzy zaczepiaja przechodniów.

 • 7 listopada 2019 o godz. 21:08

  Przy tej budzie na Wyszogrodzkiej to nawet latarnię przy ulicy zdemontowali by lumpy miały nastrój, a przechodnie chwile z dreszczykiem. Brawo ZDM, BURMISTRZ, PRRZES SM Bródno i inni :-)

 • 7 listopada 2019 o godz. 22:13

  Promienna, Deszczowa i Piecyka pod mostem…

 • 10 listopada 2019 o godz. 02:59

  Wojskowa 36A, Wojskowa 36B, Samarytanka 23 – „Ukraińskie Hotele”

 • 19 listopada 2019 o godz. 15:21

  Zapraszamy do parku Wiecha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.