Wojsko patroluje Targówek

27
Share

Na szczęście to nie oblężenie ani stan wojenny. To policja i wojsko współpracują dla bezpieczeństwa mieszkańców.

 

300 – to okrągła liczba wspólnych patroli Policji oraz Żandarmerii Wojskowej, które przeprowadzono od początku czerwca do początku listopada na Targówku.

Żandarmeria pełni rolę wojskowej policji i zasadniczo zajmuje się sprawami dotyczącymi żołnierzy. Często jednak współpracuje ze zwykłą policją przy „cywilnych” zadaniach – i jednym z nich jest w ostatnim czasie pilnowanie porządku w naszej dzielnicy.

– Od czerwca 2019 roku policjanci z komisariatu przy ul. Chodeckiej wspólnie z żołnierzami ŻW pełnią wspólne patrole na terenie Targówka. Można ich spotkać głównie w patrolach zmotoryzowanych – informuje podkom. Paulina Onyszko z Komedy Rejonowej Policji Warszawa-VI.

Zadaniem łączonego patrolu – policjanta i żołnierza – jest reakcja na zgłoszenia mieszkańców dot. niepokojących zdarzeń, np. kradzieży, włamań, handlu narkotykami, a także podejmowanie działań prewencyjnych, zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykrywanie sprawców popełnianych czynów zabronionych.

Skierowanie do służby żołnierzy spowodowało, iż na terenie Targówka zwiększyła się liczba służby patrolowej. Od czerwca br. zrealizowano tam 300 wspólnych służb – podkreśla podkom. Onyszko.

Łączone patrole policji i wojska na Targówku będą kontynuowane w listopadzie. Gdzie szczególnie powinni zajrzeć funkcjonariusze? Podpowiedzcie to im w komentarzach.

 

zdjęcie na górze: łączony patrol Policji i Żandarmerii Wojskowej / fot. Policja

 

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx