Dom Kultury Świt ma nowy neon | targowek.info

Dom Kultury Świt ma nowy neon

Teraz już z daleka widać, że na Bródnie jest kino.

 

Mała-wielka zmiana w bródnowskim domu kultury Świt przy ul. Wysockiego. Wczoraj wieczorem zakończyła się instalacja neonu, oznajmującego mieszkańcom dzielnicy i przyjezdnym, że w DK Świt działa też kino.

To jeden z nielicznych prawdziwych neonów (nie mylić z podświetlanymi kasetonami reklamowymi) w naszej dzielnicy. Jest stylowy i widoczny z daleka. I jest różowy – ale o tym czy pasuje do sąsiedniego, podświetlanego na czerwono napisu z nazwą domu kultury się nie wypowiadamy. Na pewno przyciąga wzrok i o to chodzi.

Neon z napisem „Kino” to jedna z pierwszych widocznych zmian wprowadzonych w Domu Kultury Świt przez nową (p.o.) dyrektor. W odróżnieniu od multipleksu Multikino, znajdującego się w centrum handlowym Atrium Targówek na Głębockiej, kino w DK Świt ma tylko jedną salę i pewien „urok retro”. Mieszcząca 370 osób sala jest jednak całkiem nowoczesna – w zeszłym roku przeszła generalny remont.

 

fot. Facebook/Dom Kultury Świt

 

2 komentarzy na temat “Dom Kultury Świt ma nowy neon

  • 3 grudnia 2019 o godz. 12:45

    No szkoda, że nie za bardzo jest co wyświetlać w takim kinie retro, z historią… Już takich filmów jak Ziemia Obiecana czy Nad Niemnem nie produkują.

    A co z pomnikiem znanego aktora, pana Jana Kobuszewskiego przy DK Świt? Temat był poruszany, pomnika nie wypadało postawić komuś za życia. Ale teraz…

  • 3 grudnia 2019 o godz. 19:11

    super ale ja bym dołożył ” i teatr ” bo to jest jednocześnie sala teatralna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.