Wesele na Bródnie. Niezwykłe wydarzenie w lasku Bródnowskim! | | targowek.info

Wesele na Bródnie. Niezwykłe wydarzenie w lasku Bródnowskim!

Paweł Athamer ma kolejny pomysł – i nie zawaha się go użyć. Artysta poszukuje nowożeńców i par, które wezmą udział w wielkim bródnowskim weselu w maju 2020 roku.

 

Pawła Althamera chyba nie musimy przedstawiać. To jeden z najgłośniejszych współczesnych polskich artystów, rzeźbiarz i performer, blisko związany z naszym Bródnem. To on wymyślił i stworzył m.in. Park Rzeźby w Parku Bródnowskim.

Teraz Althamer, we współpracy z reżyserką Agnieszką Olsten, realizuje kolejny projekt: Wesele na Bródnie. Nie, to nie jest prywatny ślub któregoś z nich. To wydarzenie społeczno-artystyczne, w którym wy też możecie wziąć udział!

Szczególnie, jeśli w pierwszej połowie 2020 roku planujecie prawdziwy ślub i wesele.

Wesele na Bródnie – ale o co chodzi?

„Wesele na Bródnie” to nazwa całonocnego plenerowego wydarzenia, które odbędzie się w sobotę 9 maja 2020 roku w Lasku Bródnowskim. Akcja inspirowana jest „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego i ma na celu odczarowanie polskiej mitologii oraz wspólne świętowanie ponad podziałami.

Jak planuje Paweł Althamer, w lesie na Bródnie tak samo jak u Wyspiańskiego poezja będzie przenikać się z rzeczywistością. Przy weselnym stole usiądą obok siebie postaci z „Wesela”, nowożeńcy i weselni goście.

Dodajmy: prawdziwi nowożeńcy, którzy też mają wziąć udział w tej akcji.

Ślub, zabawa i orkiestra weselna

Obecnie twórcy „Wesela na Bródnie” poszukują par z Bródna i Targówka – a także z innych rejonów Warszawy – które planują wziąć ślub między styczniem a majem 2020 roku. Oraz już doświadczonych małżeństw (bez ograniczeń stażu czy wieku), które chciałyby przy okazji wydarzenia odnowić swoje śluby w dowolnej formule.

„Poszukujemy osób otwartych na międzyludzkie spotkanie, które chcą wziąć udział w niecodziennym projekcie artystycznym. W wydarzeniu wystąpi więcej niż jedna młoda para. Doświadczenie aktorskie nie jest wymagane. Udział w projekcie jest bezpłatny” – zapewniają Paweł Althamer i Agnieszka Olsten na stronie projektu.

Artyści przyszykują w lesie Bródnowskim weselną scenografię, a także posiłek i zabawę przy muzyce w wykonaniu Bródnowskiej Orkiestry Weselnej. Zamierzają też ze swojej strony sprowadzić gości weselnych reprezentujących różne grupy społeczne, zawodowe i narodowościowe. 

Głównym punktem wydarzenia ma być ceremonia weselna z udziałem młodych par, a także osób chcących odnowić śluby w dowolnej formule. W programie będą też tradycyjne elementy weselnego rytuału: powitanie nowożeńców i gości, składanie życzeń i darów, przemowy, tańce itd. Do białego rana!

Jak dołączyć do projektu „Wesele na Bródnie”?

Chętni do wzięcia udziału w majowym projekcie na Bródnie muszą się pospieszyć – Althamer i Olsten czekają na zgłoszenia do końca piątku 20 grudnia 2019 roku.

Zainteresowane pary powinny wysłać mejla z kontaktem telefonicznym oraz odpowiedzią na pytanie „Dlaczego chcielibyśmy wziąć udział w „Weselu na Bródnie?” na adres weselenabrodnie@trwarszawa.pl. Z wybranymi osobami artyści spotkają się w styczniu i dopiero wtedy finalnie wybiorą uczestników niecodziennej zabawy.

Szczegółowe informacje na temat „castingu” oraz całej akcji „Wesele na Bródnie” znajdują się na oficjalnej stronie projektu.

zdjęcie ilustracyjne, fot: Kleah77/Pixabay.com

 

***

Pamiętacie to jeszcze? Kilka lat temu Paweł Althamer wpadł na pomysł, żeby przerobić blok na Bródnie na postać… gigantycznego Jezusa. To my napisaliśmy o tym jako pierwsi!

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Wesele na Bródnie. Niezwykłe wydarzenie w lasku Bródnowskim!

 • 18 grudnia 2019 o godz. 07:36

  Czy ten las jest zbyt mało zdewastowany i zasyfiały?

 • 18 grudnia 2019 o godz. 08:44

  Zamkna dilera co mu ogarnia?

 • 18 grudnia 2019 o godz. 09:43

  ?

 • 18 grudnia 2019 o godz. 10:14

  A kto wystąpi w roli Chochoła? Jakieś propozycje? ?

 • 18 grudnia 2019 o godz. 10:45

  No nie wiem jak ta zabawa może się udać. Próbowałem solo odtwarzać układy taneczne disco samby, jive-a, tanga, walca angielskiego, wiedeńskiego… Na tej polanie zabić się można o własne nogi. No ale próbujcie, będzie niezły ubaw :-)

 • 18 grudnia 2019 o godz. 12:41

  Czy będzie też WIELKIE WSPÓLNE GRILLOWANIE?

 • 18 grudnia 2019 o godz. 12:48

  Trochę mało czasu na decyzję i zapisy…

 • 18 grudnia 2019 o godz. 12:55

  Będą wspólne łowy, polowanie na dziki.

 • 18 grudnia 2019 o godz. 13:35

  Po niedawnych wycinkach las jest kompletnie zdewastowany. Nie wiem czy artysta widział jak to wygląda na chwilę obecną.

 • 18 grudnia 2019 o godz. 15:43

  czy ktoś powstrzyma tego pseudo ARTYSTE?!

 • 18 grudnia 2019 o godz. 20:26

  Ukraińcy przyjdą na bank. Zresztą, nie przyjdą, gdyż jak tylko robi się cieplej okupują las bródnowski non stop. Artysta ma gości na pewniaka.

 • 18 grudnia 2019 o godz. 21:07

  Ukraińcy okupują nasz Lasek Bródnowski z dywanami przychodzą i chyba już wystarczy.
  Zresztą słoików też nie brakuje co robią razem z ruskimi syf.

 • 18 grudnia 2019 o godz. 21:43

  ja nie wiem czy ten las jest dobrym miejscem, czy na tej dzielnicy nie moze zostać chociaż jedno miejsce gdzie nie bedzie wielkich, głośnych imprez??!! W koncu to las! cisza, spokój, zwierzęta! Kto wydał na to zgodę??!! I tam zdaje sie jest zakaz palenia ognisk i grilowania. Artystom wolno więcej?!

 • 19 grudnia 2019 o godz. 00:20

  Super, będę w niedzielę z rana z aparatem. Zrobię zdjęcia pobojowiska.

 • 19 grudnia 2019 o godz. 08:45

  Te wstretne rzezby do dzisiaj strasza swoim obrzydliwym wygladem. Zamiast naprawic np. chodnik na Kondratowicza, ktos wywalil nasza forse w bloto. Dlatego mam pytanie – skad fundusze na wesele i kto zaplaci za sprzatanie? Jezeli gmina, z naszych pieniedzy, to nie ma zgody na ta hucpe

 • 19 grudnia 2019 o godz. 10:12

  Jakie rzežby taki artysta.Jaki artysta takie pomysły.Kompletny idiotyzm.

 • 19 grudnia 2019 o godz. 10:14

  A może pan się w miasteczku Wilanów będzie realizował?pozwolą?

 • 19 grudnia 2019 o godz. 12:22

  A przypadkiem, to nie radni uchwalają / pozwalają na te idiotyzmy pseudoartysty i jemu podobnym ?

 • 19 grudnia 2019 o godz. 18:44

  To ciekawe. Ani jeden komentarz nie jest pozytywny. Może warto przemyśleć ten projekt.

 • 20 grudnia 2019 o godz. 08:50

  Doszły mnie słuchy, że ten co się wypowiada na Ukraińców i słoików to sam jest słoikiem tylko pomieszkuje tutaj na łojewskiej dłużej.
  Informacja do – Warszawiak – Łojewska

 • 20 grudnia 2019 o godz. 22:13

  PP

  A mnie doszły słuchy że sama/sam jesteś słoikiem i dlatego bronisz tej stonki.

 • 23 grudnia 2019 o godz. 00:50

  ,,Paweł Athamer ma kolejny pomysł – i nie zawaha się go użyć” – czy to jest jego prywatna przestrzeń? A może mieszkańcy nie życzą sobie tego typu ekscesów? Jest to przestrzeń publiczna i chyba na zgromadzenia należy mieć pozwolenie? Dość samowoli!

 • 23 grudnia 2019 o godz. 01:04

  wszyscy zawłaszczają sobie prawo do tego terenu! Wnioskuję o zlikwidowanie parkingu, bo zrobiono z niego skład wraków i parking dla słoików, którym żal jest płacić za miejsce postojowe na osiedlu, tylko zastawiają cały teren. Handlarze przetrzymują niezarejestrowane pojazdy, rdzewiejące wraki opadają na ziemia itd.
  Więc proszę W….d mi stąd. TO JEST TEREN REKREACYJNY!!! Półświatek do widzenia!

 • 23 grudnia 2019 o godz. 19:30

  Znakomity pomysł. Więcej luzu i uśmiechu. Wesołych świąt!

 • 25 grudnia 2019 o godz. 12:11

  Patrząc po preferencjach ludności Targówka (zarówno rdzennej jak i napływowej) , jedyne projekty „artystyczne” jakie miałyby tu powodzenie to 1) poszerzenie wszystkich ulic, żeby mogło je przyozdobić więcej kolorowych samochodów, 2) rozjeżdżenie wszystkich trawników i zastąpienie ich parkingami, tak by wyprzeć nadmiar zielonego koloru i zastąpić go kolorami samochodowych karoserii. 3) wyeliminowanie wszystkich śmietników by łatwiej było przyozdabiać alejki, ocalałe trawniki i krzaczki instalacjami artystycznymi z małpek po alkoholu i psich odchodów, 4) postawienie wielkich tablic ogłoszeniowych z informacja, gdzie można zrobić tipsy a gdzie rzęsy i czy biedronka jest czynna w pierwszy dzień świat.

 • 22 kwietnia 2020 o godz. 14:19

  Porcelanowa zastawa sprowadzona z Chin za nasze 100 000zł i zakopana w parku bródnowskim przez Athamera czeka aby ją odkopać zapewne za drugie podatników 100 tysięcy zł. Stoły można zastawiać brawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.