28. Finał WOŚP na Targówku

19
Share

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku Polska znów na chwilę stanie się lepsza. Co będzie się działo z okazji finału WOŚP w naszej dzielnicy?

 

Przez wszystkie lata Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy uzbierała w całej Polsce ponad 1,1 miliarda złotych, w tym tylko w zeszłym roku rekordowe 175 milionów zł. Taki wynik trudno będzie pobić – ale warto próbować :) Tym bardziej, że w 2020 roku WOŚP znów zbiera na szczytny cel – w 28. Finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera dziecięcą medycynę zabiegową.

Główny targówecki sztab WOŚP w tym roku mieści się w Hangarze 646 przy Dalanowskiej. Centrum logistycznym stał się Dom Kultury Świt na Wysockiego.

Uwaga, wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami spotkamy nie tylko w niedzielę, ale też sobotę. Gdzie? Mamy nadzieję, że w całej dzielnicy, a na pewno w centrum handlowym Atrium Targówek na ul. Głębockiej oraz w IKEA Targówek na ul. Malborskiej.

WOŚP na Targówku w sobotę

Już w sobotę 11 stycznia 2020 będzie działo się kilka interesujących rzeczy. Do szczytnej akcji przyłączyły się przedszkola, podstawówki i licea z Targówka, a niektóre z nich organizują specjalne wydarzenia. Np. w Zespole Szkół nr 41 na Bartniczej w cafe „Niezłe ciacho” będzie można zjeść domowe wypieki i desery, zaś fundusze zebrane z ich sprzedaży oczywiście wesprą WOŚP.

Z kolei w Szkole Podstawowej nr 52 na Samarytanka w sobotę w godz. 11:00-15:00 odbędzie się duży piknik na rzecz WOŚP. W programie są m.in. profesjonalne pokazy tańców, koncert gitarowy, pokaz fakira i jego węży, występ szkolnego chóru oraz spotkanie z wicemistrzem olimpijskim w boksie Pawłem Skrzeczem. Piknik odbędzie w sali gimnastycznej i w salach na parterze szkoły.

Także w sobotę w Atrium Targówek odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – czyli próba ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Początek godz. 9:00, koniec o 19:00.

WOŚP na Targówku w niedzielę

Natomiast w dniu w finału, czyli w niedzielę 12 stycznia 2020, prawdopodobnie największym wydarzeniem na Targówku (w zasadzie na Bródnie ;) będzie koncert „DK Świt i Przyjaciele” na scenie ustawionej przed domem kultury przy ul. Wysockiego. Organizatorzy jeszcze nie zdradzają szczegółów co dokładnie będzie się tam działo, ale ma być artystycznie, muzycznie, tanecznie i smacznie. Początek koncertu w niedzielę o godz. 16:00.

Z innych wydarzeń, warto zajrzeć np. do Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Mieszka I, gdzie o godz. 13:00 odbędzie się „orkiestrowy” mecz siatkówki Urzędnicy kontra Mieszkańcy (jedyna szansa w roku, żeby mieszkańcy byli górą;). A potem do Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej. Tam w godzinach 14:00-20:00 będą miały miejsce m.in. warsztaty ratownicze, ekologiczne, artystyczne i leśne oraz koncert rodzinny „Mamy Śpiewamy”.
 

 

zdjęcie na górze: liczenie pieniędzy zebranych na Targówku podczas zeszłorocznego finału WOŚP / fot. Facebook/Sztab WOŚP Warszawa

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx