Jaki będzie obwód szkoły na Rembrandta (eks "Gilarskiej") | | targowek.info

Jaki będzie obwód szkoły na Rembrandta (eks „Gilarskiej”)

Znamy już numer (398), dokładny adres (Rembrandta 8) oraz obwód pierwszej od ponad 30 lat nowej szkoły podstawowej, która powstanie na Targówku.

 

Publiczna szkoła podstawowa przy ulicy Rembrandta (znana też dawniej jako „szkoła przy Gilarskiej”) powstaje w bólach. Ale jeśli wszystko dalej pójdzie dobrze, pierwszy dzwonek zabrzmi w niej 1 września 2020 roku. Jeśli gorzej (czego jeszcze nikt oficjalnie nie potwierdzi, ale na co powoli się zanosi), to w listopadzie-grudniu 2020. Tak czy siak – za kilka miesięcy pierwsza podstawówka w dzielnicy zbudowana po upadku PRL będzie działać.

Na najbliższym posiedzeniu Rady Warszawy zaplanowano przegłosowanie aktu założycielskiego nowej szkoły. Dzięki temu wiemy, jaki będzie miała numer, dokładny adres oraz jaki będzie jej obwód od roku szkolnego 2020/2021.

Gdzie jest szkoła nr 398?

Nowa placówka powstaje na byłym polu PGR u styku trzech największych rejonów dzielnicy Targówek: Targówka „Mieszkaniowego”, Bródna i Zacisza.

Oficjalna nazwa i adres szkoły są takie: Szkoła Podstawowa nr 398 w Warszawie, ul. Rembrandta 8.

Jej obwód został wykrojony z trzech sąsiednich szkół – SP nr 28 (część Targówka Mieszkaniowego, w tym stare bloki przy ul. Askenazego i Korzona oraz nowe osiedla bloków powstające na polu PGR), SP nr 52 (małe uliczki na skraju Zacisza) oraz SP nr 380 (skraj Bródna, w tym kawałek osiedla „Zielone Zacisze”).

Jaki jest obwód szkoły nr 398 w Warszawie?

W skład obwodu SP 398 wchodzą następujące ulice lub ich części:
ul. Błotna nry parzyste od 48 do 56 i nry nieparzyste od 29 do 47, ul. Borzymowska nry parzyste od 2 do 40, ul. Dalanowska nry parzyste od 46 do 48, ul. Fioletowa nry parzyste od 18 do 28, ul. Gilarska nry parzyste od 86C do 90 i nry nieparzyste od 35 do 159, ul. H. Sternhela nr 40 i nry nieparzyste od 25 do 43, ul. J. Vernera, ul. K. Drewnowskiego nry parzyste od 2 do 34, ul. Kolonijna, ul. M. Reichera nry parzyste od 10 do 26 i nry nieparzyste od 17 do 27, ul. Miedza, ul. Niwa, ul. Płosa, ul. Rembrantda, ul. Sz. Askenazego, ul. św. Wincentego nry parzyste od 76 do 92 i nry nieparzyste od 81A do 83, ul. T. Korzona od nr. 111 do 117, ul. Trocka nry parzyste od 10 do 22, ul. Uranowa nry nieparzyste od 27A do 57, ul. Zielone Zacisze nr 3.

Granice obwodu SP 398 przebiegają:
wzdłuż osi ul. św. Wincentego do przecięcia z osią ul. Zielone Zacisze, wzdłuż osi ul. Zielone Zacisze do przecięcia z osią ul. Na Grobli, wzdłuż osi ul. Na Grobli do przecięcia z Kanałem Bródnowskim, wzdłuż Kanału Bródnowskiego do przecięcia z osią ul. Rolanda, wzdłuż osi ul. Rolanda do przecięcia z osią ul. Gilarskiej, wzdłuż osi ul. Gilarskiej do przecięcia z osią ul. Samarytanka, wzdłuż osi ul. Samarytanka do przecięcia z osią ul. Uranowej, wzdłuż osi ul. Uranowej do przecięcia z osią ul. Władysława Łokietka, wzdłuż osi ul. Władysława Łokietka, wzdłuż przedłużenia ul. Władysława Łokietka, wzdłuż osi ul. Sz. Askenazego do przecięcia z osią drogi osiedlowej przy ul. Sz. Askenazego 1, wzdłuż drogi osiedlowej do przecięcia z osią ul. Zamiejskiej, wzdłuż osi ul. Zamiejskiej do przecięcia z osią ul. Trockiej, wzdłuż osi ul. Trockiej, wzdłuż osi ul. Borzymowskiej do przecięcia z osią ul. św. Wincentego, wzdłuż osi ul. św. Wincentego, wzdłuż osi ulicy wewnętrznej przy ul. św. Wincentego 81A, wzdłuż osi ulicy wewnętrznej do przecięcia z murem Cmentarza Bródnowskiego, wzdłuż muru Cmentarza Bródnowskiego, wzdłuż osi ul. św. Wincentego wraz z budynkami przy ul. św. Wincentego 81A do 83 do przecięcia z osią ul. Zielone Zacisze.

Po naniesieniu tego skomplikowanego opisu na mapę, wygląda to tak:

Źródło mapy: OpenStreetMap. Żeby wygodnie powiększyć obraz, otwórz mapę w nowej zakładce.

 

Jak będzie wyglądała szkoła 398 (gdy już będzie)?

Wspomnieliśmy na początku, że szkoła przy ul. Rembrandta 8 powstaje w bólach. Opóźnienie otwarcia o dwa lata jest jej najmniejszym problemem. Historię opóźnień, konfliktów i zmarnowanych pieniędzy na tej inwestycji znajdziecie w innych artykułach na targowek.info

Docelowo będzie to budynek szkolno-przedszkolny z osobnymi wejściami do szkoły podstawowej i przedszkola. W 24 salach lekcyjnych będzie się uczyć ponad 800 dzieci. Będzie część sportowa i gastronomiczna. Powstaną boiska oraz place zabaw dla przedszkola i świetlicy dla różnych grup wiekowych.

Jednak – wbrew początkowym planom – placówka nie zostanie zbudowana od razu w całości. Ostatecznie inwestycję podzielono na etapy. W 2020 roku zakończy się tylko pierwszy etap, czyli sama szkoła. W drugim etapie zostanie dobudowane przedszkole, a dopiero w trzecim etapie sala sportowa.

To oznacza, że pierwsi uczniowie pierwszej od ponad 30 lat szkoły podstawowej na Targówku tak naprawdę będa się uczyć na placu budowy – bo jeszcze przez kilka lat obok będą trwały prace przy następnych etapach inwestycji.

Na wizualizacjach Szkoła Podstawowa nr 398 przy ul. Rembrandta w Warszawie wygląda tak:

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Jaki będzie obwód szkoły na Rembrandta (eks „Gilarskiej”)

 • 14 stycznia 2020 o godz. 06:39

  A ZIELONE ZACISZE 1?! SKANDAL

 • 14 stycznia 2020 o godz. 07:34

  No władowanie tam Askenazego to ciekawa koncepcja.

 • 14 stycznia 2020 o godz. 10:15

  O ile wiem to nie ma rejonizacji – może tylko teoretycznie. MIeszkam przy Borzymowskiej ale jeździmy do szkoły na Trocką. I tego nie zmienię.

 • 14 stycznia 2020 o godz. 11:26

  Patrząc na ten obwód widać, że obejmuje on znacznie większą część Targówka Mieszkaniowego a nie Zacisza, a celem zbudowania tej szkoły było rozluźnienie podstawówki z Zacisza o ile się nie mylę…

 • 14 stycznia 2020 o godz. 19:36

  Dzieciaki z nowego rejonu nie będą wreszcie obciążać podstawówki na ul. Samarytanka. Gdyby jeszcze obligatoryjnie , odgórnym zarządzeniem naszych radnych, przekierować uczniów spoza rejonu , do ich szkół macierzystych (rejonowych) , sytuacja przeładowania SP 52 byłaby szybko i skutecznie rozwiązana.
  – RODZICE którym nie podobają się ich rejonowe szkoły mają przecież do wyboru szkoły prywatne.
  Tak duże zagęszczenie jak obecnie w SP52 , wpływa znacznie na jakość nauczania, uczenia się, oraz bezpieczeństwo uczniów. W przypadku pożaru szybka ewakuacja tak dużej grupy dzieciaków nie jest możliwa.
  Dyrekcja szkoły winna bardziej restrykcyjnie pilnować przyjęć uczniów z rejonu, zaś tych, którzy są spoza rejonu, lub nowo zameldowani w przypadku braku miejsc w szkole,zarządzeniem gminy przekierowywać do szkół mniej obciążonych.

 • 15 stycznia 2020 o godz. 14:10

  @Zgredek
  Obecnie rejon mieszkańców z nowych osiedli to nie żadna Samarytanka tylko SP przy Gościeradowskiej. Wszystkie dzieciaki z nowych osiedli na dawnym PGR Bródno własnie do szkoły przy Gościeradowskiej chodzą.

 • 15 stycznia 2020 o godz. 15:23

  No nie wszystkie na szczęście. Sporo chodzi na Trocką gdzie jest jedna zmiana. My z Askenazego i też nie zamierzam przenosić dzieci z 28

 • 16 stycznia 2020 o godz. 12:49

  Niezupełnie Buncol, nowe bloki przy ul. Samarytanka przy kanałku to własnie rejon SP nr 52, teraz pójdą one do tej nowej szkoły. Pozwoli to właśnie znacznie odciążyć SP nr 52, gdyż teraz w jej rejonie pozostaną właściwie tylko domy na Zaciszu.

 • 17 stycznia 2020 o godz. 10:49

  Przedstawione w artykule informacje są niespójne. Nazwy i numery ulic wchodzących w skład obwodu, nie pokrywają z przedstawionymi granicami obwodu.
  Pytanie gdzie są błędy? Czy lista adresów jest niekompletna, czy granice obwodu są nieprawidłowe?
  Czy przedstawione informacje są z wiarygodnego źródła i zostały sporządzone lub potwierdzone przez Urząd Miasta Targówek? Urząd Miasta dotychczas nie opublikował takich informacji.

 • 17 stycznia 2020 o godz. 14:24

  Agnieszka co konkretnie ci się nie zgadza?

 • 17 stycznia 2020 o godz. 17:14

  Anonimie,
  na liście ulic należących do obwodu szkoły nie została uwzględniona ul. Samarytanka 1 i 3. Jest to osiedle bezpośrednio sąsiadujące ze szkoła podstawową 398, położone wzdłuż kanałku bródnowskiego, w odległości ok 20m od terenu szkoły.
  Wg mapy osiedle znajduje się w obwodzie, wg wykazu ulic niestety nie. Pytanie co jest nadrzędne i gdzie wkradł się błąd?

 • 17 stycznia 2020 o godz. 21:34

  Chyba tylko głupi lub idiota wyśle dziecko do szkoły gdzie wkolo przez kilka lat będzie plac budowy….

 • 17 stycznia 2020 o godz. 22:14

  Agnieszka, zarówno wg mapy jak i z wykazu granic obwodu wynika, że Samarytanka 1 i 3 jest w obwodzie nowej szkoły. Widać ktoś wziął tą mapę, zaczął wypisywać ulice i po prostu je pominął. Skoro mapa zgadza się z wykazem ulic stanowiącym granicę obwodu to na tym należy się opierać. A te granice są tu właśnie najważniejsze.

 • 17 stycznia 2020 o godz. 22:42

  Jeszcze jedna rzecz rozwieje wątpliwości, ul. Gilarska nry nieparzyste od 35 do 159 należą do obwodu nowej szkoły czyli południowa strony Gilarskiej zmienia obwód tzn. że wszystko na południe wg tej mapy od tej granicy również. Więc Samarytanka 1 i 2 na pewno też się tam znajduje no bo nie ma już innej możliwości.

 • 18 stycznia 2020 o godz. 07:59

  Waldy, Na logikę jest tak jak mówisz. Dlatego tez dopytywałam o źródło informacji o granicach obwodu, aby mieć pewność. Próbowałam kontaktować się z urzędem miasta. Naprawdę przesympatyczni pracownicy w tempie ekspresowym dali mi kontakt do konkretnej osoby, która prowadzi tą sprawę. Problem tylko taki, ze Pani nie odbiera telefonu ;)

 • 18 stycznia 2020 o godz. 10:59

  @Mieszkaniec – w latach 70 i 80 wszyscy tu chodziliśmy do szkół na placu budowy i mieszkaliśmy w blokach będących w stanie permanentnej budowy na których przez rok potrafiły stać rusztowania. I jakoś nikt naszych rodziców głupimi idiotami nie nazywał – pytanie więc ile masz lat, czy na pewno jesteś z Targówka / Bródna, jeśli nie wiesz jak było i co tak traumatycznego wydarzyło się w twoim życiu, że się tak wypowiadasz.

 • 18 stycznia 2020 o godz. 11:33

  Gorzej, że w tej szkole sala gimnastyczna będzie wybudowana dopiero w ostatnim 3 etapie, więc z tego powodu raczej bym tam nie posłał dziecka bo nie wiadomo ile lat potrwa jeszcze cała ta budowa.

 • 18 stycznia 2020 o godz. 12:01

  Niezłe, niezłe – widać jak niektórzy (pewnie sami zainteresowani posłaniem swoich dzieci do tej szkoły) próbują zniechęcić do tego innych. W sumie to im się nie dziwię bo nowa szkoła, warunki nieporównywalne z innymi szkołami w okolicy, wszystko czyste i pachnące, nowa kadra, jeszcze pełna entuzjazmu. Po co więc robić konkurencję Swoim dzieciom.

 • 19 stycznia 2020 o godz. 12:10

  Warunki będą oczywiście nieporównywalne z innymi szkołami ale dopiero jak zakończy się cała inwestycja, a to się nie stanie napewno w przyszłym roku :) Co do kadry to trudno powiedzieć jaka będzie bo jej jeszcze nie ma. Ale zapewne nie będą to sami młodzi pełni entuzjazmu :)

 • 19 stycznia 2020 o godz. 13:01

  A zielone zacisze 1?! Chyba zart.. ZZ 3 juz rejon

 • 20 stycznia 2020 o godz. 11:22

  BS, Rozumiem, że hałas z placu budowy może być dyskomfortem podczas lekcji. Ale chociaż nie będzie brakować sal dla dzieci i nie będą musiały uczyć się w budynkach zastępczych, nieprzystosowanych do ich potrzeb.
  A co do sali gimnastycznej to myślę, że nie jest to problem nie do przeskoczenia. Obok szkoły jest park i jak nie będzie skrajnego mrozu czy deszczu, to 45 min na świeżym powietrzu dobrze zrobi każdemu dziecku :)
  Nawiązując do wypowiedzi Również Mieszkaniec, teraz to te dzieci i tak będą mieć luksus.
  Chodziłam do szkoły w latach 80tych kiedy był wyż demograficzny. Nie raz zajęcia WF odbywały się na korytarzu, bo sala gimnastyczna była zajęta lub inne przedmioty na stołówce przy akompaniamencie mytych garnków, bo nie było wolnych sal i nie pamiętam, żeby ktoś miał jakąś traumę z tego powodu :)

 • 20 stycznia 2020 o godz. 17:25

  Ok, ale czego ci tak żal? Zielone Zacisze 1 pozostanie w rejonie SP380. Szkoła duża bez przepełnienia bo po gimnazjum, duże boisko, dwie sale gimnastyczne, duża i mała. Ta szkoła jest ponadto bliżej, dużo lepsze dojście, dojazd też lepszy bo Św. Wincentego i Malborską w odróżnieniu od dojazdu do tamtej szkoły zakorkowaną zawsze rano Gilarską. Więc nie masz chyba czego żałować.

  Natomiast anonimie brak sali jest oczywiście do przeskoczenia, bo jasne że nikt traumy z tego powodu mieć nie będzie:). Jakbym miał blisko czy to z Zacisza czy to z Targówka w niedalekim sąsiedztwie i oczywiście z nowych bloków to jasne że bym wybrał tą szkołę, natomiast jak dalej z Bródna to wolałbym jednak bliższą szkołę bo więcej korzyści przemawiałoby jednak np. za SP380 czy SP52. Jakby jednak nie patrzeć szkoła która ma dwie sale gimnastyczne w stosunku do tej co nie ma jej wogóle napewno ma lepsze warunki i to są czynniki przemawiające za tą czy tamtą szkołą, choć nie przeważające. Biorąc wszystkie czynniki gdybym mieszkał na Samarytanka czy Askenazego wolałbym posłać dziecko do nowej szkoły, natomiast jak na Żuromińskiej czy Zielone Zacisze to wolałbym jednak rejonową.

 • 22 stycznia 2020 o godz. 13:27

  @Waldy
  Dojazd do nowej szkoły będzie z dwóch stron. Od Samarytanki – Rembranta lub od ŚW Wincentego – Płosa . Natomiast zresztą się zgadzam. Moje dziecko ma rejon w nowej szkole bo mieszkamy po sąsiedzku, ale gdybym mieszkał na Zielonym Zaciszu chyba bym wolał bliższa starą szkołę.
  Mój syn chodzi obecnie na Gościeradowską i tam to warunki są słabe. Budynki małe ciasne i przepełnione. Cały kompleks tej starej szkoły wygląda jak nieudany projekt pijanego architekta dlatego nie mozemy się doczekać przenosin do nowej szkoły nawet bez sali gimnastycznej

 • 26 stycznia 2020 o godz. 09:59

  Redaktor się pomylił nie ma ulicy „Vernera” jest ulica J. Vermeera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.