Ławki do… czytania. I zbiórka książek dla szpitala

5
Share

Centrum handlowe Atrium Targówek zorganizowało niezwykłą akcję czytelniczą.

 

Są kolorowe, wyglądają jak wielkie otwarte książki i stworzyły je gwiazdy. W centrum handlowym Atrium na ul. Głębockiej stanęło 8 niezwykłych ławek – instalacji artystycznych, które mają skłonić do czytania. I do dzielenia się książkami.

„Zaczytane ławki” (tak nazywa się ten projekt) pojawiły się we wtorek 21 stycznia. Wystawa miejskich mebli ma skłonić klientów do zatrzymania się w codziennym pędzie i chwili odpoczynku na ławkach – z bezpłatnym dostępem do utworów literackich.

Autorami ławek są artyści oraz celebryci: Michał Rusinek, Mateusz Damięcki, Beata Pawlikowska, Wojciech Mazolewski, Rafał Żak, Rafał Olbiński, Dorota Gorczyca i Dominik Jasiński. Swoimi instalacjami chcą oni przypomnieć, jakie wartości płyną z czytania książek.

Akcji towarzyszy zbiórka książek dla pacjentów Szpitala Bródnowskiego, która odbędzie się w niedzielę (handlową) 26 stycznia od godz. 11.00 do 14.00 w pasażu w okolicach perfumerii Douglas od strony Multikina. 

Każdy będzie mógł podzielić się tam swoimi książkami z pacjentami szpitala. Warunki: przekazana literatura powinna być w dobrym stanie i wydana po 2000 roku. Zebrane książki zasilą bibliotekę Szpitala Bródnowskiego i posłużą do bajko- oraz biblioterapii dla pacjentów.

Niedzielna zbiórka inauguruje całoroczną akcję zbierania książek dla szpitala na Bródnie. Zaś same „Zaczytane ławki” będzie można oglądać w Atrium Targówek na Głębockiej do 4 lutego 2020 r.

 

zdjęcie: Zaczytana ławka w CH przy ul. Głębockiej / fot. mat. prasowe

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx