Poważny wypadek na Radzymińskiej

9
Share

Dwie osoby zostały ranne na skręcie z ulicy Radzymińskiej w Naczelnikowską. Ruch samochodów w tym rejonie jest zablokowany.

 

Do zderzenia doszło dzisiaj (24 stycznia) przed godziną 9 rano. Kierowca bordowego opla chciał skręcić w lewo  z Radzymińskiej przez tory kolejowe w ulice Naczelnikowską. Nie udało się – auto zderzyło się z jadącym z przeciwnego kierunku rozpędzonym białym audi.

Jak podają służby, w wypadku dwie osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie. Opel jest niemal całkowicie zniszczony.

Na miejscu wciąż trwa akcja ratunkowa. Całkowicie zablokowany ruch na Radzymińskiej w stronę Marek (policja blokuje przejazd samochodów już przy Szwedzkiej). Zamknięty też jest skręt w Naczelnikowską.

Autobusy miejskie 120, 160, 190, 412, 512 zostały skierowane na trasy objazdowe: … – Szwedzka – Rondo Żaba – Św. Wincentego – Kołowa – Handlowa – Gorzykowska – … . Na objeździe oczywiście tworzą się wielkie korki.

Ten skręt „od zawsze” należy do najniebezpieczniejszych miejsc Targówka.

Jadący w stronę Marek kierowcy mają dłuższy odcinek bez świateł, więc potrafią na szerokiej w tym miejscu Solidarności/Radzymińskiej znaczenie się rozpędzić. Skręcający w lewo muszą „przeskakiwać” przez pomiędzy nimi przez trzy pasy ruchu – pilnując przy tym szlabanów przy torach kolejowych. A gdy tylko uda im się je przejechać, natrafiają na skomplikowane skrzyżowanie u zbiegu Naczelnikowskiej i „starej” Radzymińskiej, gdzie wypadki i stłuczki zdarzają się nagminnie.

Bywało, że przejazdu w tym miejscu pilnowała policja – jednak ostatni raz patrol stał tam chyba kilka lat temu.

AKTUALIZACJA: ulica Radzymińska i skręt w Naczelnikowską zostały oddane do ruchu.

 

wszystkie zdjęcia: Straż Pożarna/JRG 5

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx