Tesco na Stalowej zostanie zamknięte 11 stycznia | | targowek.info

Tesco na Stalowej zostanie zamknięte 11 stycznia

Od 1 lutego 2020 formalnie będzie tam Kaufland (choć w praktyce chyba trochę później).

 

Po zamknięciu marketów Tesco na ul. Kondratowicza i ul. Toruńskiej, niegdyś potężna brytyjska sieć nie ma żadnego sklepu w naszej dzielnicy. A już za kilka dni zniknie najbliższy (i niegdyś chętnie odwiedzany) market – położony na ul. Stalowej, tuż za torami oddzielającymi Pragę od Targówka Mieszkaniowego.

Wczoraj w sklepie wywieszono oficjalną informację. Hipermarket Tesco przy ul. Stalowej 60/64 zostanie oficjalnie zamknięty w najbliższą sobotę 11 stycznia 2020 roku o godzinie 22:00. Równocześnie o tej samej porze zostanie zlikwidowana stacja benzynowa Tesco.

Jednak wielki market, w którym puste półki straszą już od kilku miesięcy, zniknie tylko tymczasowo. Już wiadomo, że Tesco na Stalowej przejmie, razem z pracownikami, sieć Kaufland. Formalnie stanie się to 1 lutego. Jednak zapewne minie jeszcze trochę czasu zanim sklep otworzy się ponownie, po zmianie szyldu i  remoncie. Wtedy Kaufland będzie miał dwa markety w odległości 750 m od siebie – drugi działa od kilku lat przy ul. Birżańskiej/Naczelnikowskiej na Targówku Fabrycznym.

Wymiana Tesco na Kauflanda to dopiero początek wielkich zmian w tej okolicy. II linia metra już tam jest. W grudniu obok Tesco/Kauflanda ruszyła budowa przystanku PKP Warszawa Targówek. Wielkimi krokami zbliża się też likwidacja zajezdni autobusowej przy Stalowej, na miejscu której miasto chce postawić osiedle mieszkaniowe. I tylko mająca biec po targóweckiej stronie torów obwodnica Śródmieścia została odłożona „na świętego nigdy”.

 

zdjęcie: supermarket Tesco na Stalowej /fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Tesco na Stalowej zostanie zamknięte 11 stycznia

 • 8 stycznia 2020 o godz. 07:23

  Płakać nie będziemy

 • 8 stycznia 2020 o godz. 08:12

  Będziemy, jedyny sensowny market czynny 24h. Wielokrotnie ratował mi 4 litery przed niedzielą z ZAKAZEM handlu.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 08:20

  Na pewno i tak przebudują. Za duży teren na taki sklep. NAwet czynny 24h

 • 8 stycznia 2020 o godz. 08:29

  Nie wiem skąd macie informacje o likwidacji zajezdni przy ulicy Stalowej. To kompletna bzdura gdyż już w 2017 roku zrezygnowano z planów likwidacji zajezdni. Prosiłbym o skoryvowanie artykułu.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 08:51

  nie mow ze nie wierzysz prezydentowi Warszawy????? ;)

  ” – Zajezdnia Stalowa przewidziana jest do likwidacji w perspektywie roku 2020, w związku z tym planujemy inwestycję w nową zajezdnie. Będzie to zajezdnia na ulicy Spedycyjnej – tłumaczył rzecznik warszawskiego ratusza, Kamil Dąbrowa.
  Jeszcze przed wyborami prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w miejscu zakładu ma powstać osiedle, a autobusy mają przenieść się na Białołękę. „

 • 8 stycznia 2020 o godz. 09:00

  Prosze o odpowiedz: co ma na sensu stanie Strazy Miejskien wzdluz cmentarza jak kazdy przejezdza jak chce? Koguty włączone a i tak wolna amerykanka :)

 • 8 stycznia 2020 o godz. 09:27

  @Jan
  Stanie straży miejskiej ma taki sam sens jak sam zakaz.
  Idiotyczny zakaz więc nikt go nie respektuje łącznie z sama strażą miejską która jest tam za karę.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 09:39

  @Jan trzeba było zostać komendantem straży miejskiej to byś mógł rozliczać patrole z sensu ich działalności, jak nie zostałeś to się nie interesuj.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 11:02

  @kropek nie rozśmieszaj mnie, bo dostanę zajadów. Powinieneś być na patrolu, a nie nos w telefonie.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 11:40

  Wreszcie koniec tego Tesco, już od dawna nie było w zasadzie po co do niego zaglądać, więc bardzo dobrze że już zamykają, Czekamy na lepsze. Czas kończyć i chyba wszyscy się z tego ucieszą.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 11:53

  Kaufland kolekcjonuje beznadziejne lokalizacje sklepów?
  Ten nowy Kaufland padnie tak samo, jak Tesco. Z prozaicznego powodu, którego nie są w stanie dostrzec ludzie poruszający się po mieście wyłącznie samochodami. Do tego sklepu można łatwo z Targówka komunikacją miejską dojechać, ale nie można, równie łatwo, z niego wrócić. Dopóki nie powstanie sensowne dojście do stacji metra Szwedzka, nie ma mowy o klientach w tym miejscu. To, jaka firma będzie właścicielem sklepu, ma marginalne znaczenie.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 12:52

  To co tesco nie potrafilo zrobic przez lata Kaufland bedzie musial ogarnac raz dwa. A mianowicie pasy i przystanek autobusowy po drugiej stronie Radzyminskiej.
  I sukces gwarantowany. Kaufland ma najlepsze ceny (szkoda tylko ze brakuje dobrego ciembego pieczyewa) i bogatą ofertę.
  Tylko trzeba jakoś pozniej wrócić na Targówek lub Zacisze, a nie kazdy ma metro blisko.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 14:35

  @kulfon o tak, kolejne pasy na Radzymińskiej to jest to czego tam potrzeba po rozwaleniu Wileńskiej.

 • 8 stycznia 2020 o godz. 14:48

  A mi brakuje jakiejś galerii z salą zabaw dla dzieci, kręgli, kinem ? Mogliby dobudować piętro i pomyśleć o jakimś miejscu na rozrywkę…

 • 8 stycznia 2020 o godz. 15:27

  a co moja kartą CLUBCARD??? co z moimi punktami!!! Złodzieje:)

 • 8 stycznia 2020 o godz. 16:09

  Mogliby tak przebudować zeby dało się wyjść ze sklepu także od strony Stalowej, wtedy do metra było bliżej. Na Targówek najczęściej wracałam piechotą, zdarzało się, że na Skargi kładką i w autobus ale z zakupami żaden z tych dwoch nie jest dobrym pomysłem. Zgadzam się też, że przydałaby sie jakaś sala zabaw dla dzieci…

 • 8 stycznia 2020 o godz. 18:05

  Wielka szkoda, systematycznie robiłam zakupy w tesco, zamawiałam również w dostawie nigdy nie narzekałam

 • 8 stycznia 2020 o godz. 22:17

  Debile ! Niech budują kolejne osiedla a my czekajmy aż wszystko stanie a wtedy to nawet metro nie pomoże!

 • 8 stycznia 2020 o godz. 22:39

  Jako młody absolwent PW, w 1999 r., zaczynałem w HIT HIPERMARKET. Raczej nie było wiele opcji podjęcia pracy, inni koledzy próbowali w innych marketach. To właśnie dokładnie tam, na ul. Stalowej w 1995 r. „wybuchł” HIT [teraz jeszcze Tesco – przyp aut.]. Warunki pracy skandaliczne. TL (=team leader = kierownik zespołu, coś jak brygadzista w PRL) miał być dyspozycyjny w godz. 6.00-22.00 (pon.-niedz.). Jeszcze chyba wtedy ustawa Kodeks pracy była tylko na papierze. Jedna z opiniotwórczych gazet, praktycznie tylko w wersji papierowej w tamtych czasach, w której było najwięcej ogłoszeń „praca”, rozpisywała się wtedy o tzw. „jumperach” (osobach co pół roku zmieniających pracę), którzy to mieli mieć, po kolejnej zmianie, coraz więcej bonusów – karnety sportowe, samochody służbowe, komórki… Totalnie dwa różne światy: jeden wirtualny, kreowany przez media, drugi prawdziwy – zderzenie się młodych absolwentów PW z rynkiem pracy w Warszawie na przełomie XX/XXI wieku.

  Można mieć nadzieję, że dziś to się trochę zmieniło…

 • 8 stycznia 2020 o godz. 23:00

  Nareszcie!

 • 9 stycznia 2020 o godz. 01:56

  Ziko, metro zawsze pomoże, bo dzięki niemu zawsze będzie możliwe ominięcie tych korków. Metro napewno nigdy się nie zakorkuje :)

 • 9 stycznia 2020 o godz. 09:06

  @kropek – idealne podsumowanie kolegi poniżej twojego durnego wpisu.
  Nie siedź na forum tylko pilnuj lepiej tego przejazdu… bo każdy przejeżdża jak chce

 • 9 stycznia 2020 o godz. 21:45

  A jeśli teśco będzie zamkniete od 11 to czy sklepy tam typu z wykładzinami będą otwarte czy jak ? Ktoś coś może wie co z tymi sklepami ?

 • 9 stycznia 2020 o godz. 22:04

  Anonim, pozostałe sklepy będą działac!

  Dopoki nie zbankrutują , oczywiście

 • 10 stycznia 2020 o godz. 10:02

  zaraz postawią bloki bo jest METRO ;)

 • 10 stycznia 2020 o godz. 10:02

  zaraz postawią bloki bo jest METRO ;)

 • 11 stycznia 2020 o godz. 08:56

  Kaufland kupuje to Tesco żeby skasować konkurencję. Nie będzie przecież prowadził dwóch marketów obok siebie. Kaufland to kupi a później sprzeda jakiemuś deweloperowi. Skasowanie marketu na Birżańskiej i uruchomienie nowego na Stalowej nie wchodzi w grę ze względu na koszty. Dziwię się że nikt nie rozumie tego prostego mechanizmu.

 • 11 stycznia 2020 o godz. 11:50

  Małgorzata, zwróć uwagę że podobna sytuacja już się wydarzyła kilka lat temu. Obi przejęło obiekt Praktikera przy M1 i z powodzeniem prowadzi dwa obiekty w niewielkiej odległości obok siebie. Wcześniej Auchan przejęło Reala i też są dwa obiekty w niewielkiej odległości. Zatem Kaufland zapewne też będzie prowadził dwa obiekty. To że dzięki temu pozbył się konkurencji to fakt, ale to nie przeszkadza temu żeby prowadzić dwa obiekty, dzięki temu dotrze przecież do większej ilości klientów. Właśnie posiadanie dwóch takich obiektów tutaj pozwoli na większe zdominowanie rynku i zapewne skwapliwie z tego skorzysta.

 • 11 stycznia 2020 o godz. 16:58

  Do gatow fangrat bo nie masz o niczym pojecia

 • 13 stycznia 2020 o godz. 20:28

  Kaufland na pewno wybuduje tam blok z mieszkaniami dla ubogich, a na parterze urządzi alkoholowy 24. Tak się teraz robi biznes.

 • 14 stycznia 2020 o godz. 08:59

  @Małgorzata Fangrat – I tak i nie. Z jednej strony aż samo prosi się o zaoranie Tesco i postawienie jakichś bloków na Stalowej, tym bardziej że jest blisko metro. Z drugie strony bliskość Kauflandu na Birżańskiej jest tylko iluzoryczna ze względu na fatalną komunikację pomiędzy tymi dwoma obiektami. Radzymińska w tym miejscu dzieli przestrzeń na dosłownie dwa światy mimo odstępu kilkuset metrów. Można się wspinać na kładkę, można biegać przez tory i Radzymińską, co dosłownie grozi tam śmiercią lub kalectwem, bo niby ograniczenie do 60, ale w praktyce po za szczytem latanie po 120 to tam nic nadzwyczajnego, bo nie ma żadnych świateł. Komunikacja miejska lub przejazd samochodem z Kauflandu na Tesco, a zwłaszcza z powrotem to już w ogóle jakaś abstrakcja. To coś jak z przekroczeniem Marynarskiej przy Wołoskiej na Mordorze. Żeby legalnie przejść przez tą ulicę to trzeba pokonać około 400 metrów naokoło… lub skakać pomiędzy samochodami stojącymi na światłach.

 • 20 stycznia 2020 o godz. 09:21

  Kiedyś Tesco na Stalowej było moim sklepem pierwszego wyboru – bo blisko i otwarte 24h. W upalne lato to było wybawienie móc iść na zakupy o 23 :) Potem zaczęli wycofywać produkty z mojego „koszyka” więc musiałam zmienić sklep i obecnie jestem klientką Carrefoura (zakochałam się w scan & cash). Ale będzie mi brakowało stacji benzynowej. Mieli tanie paliwo a jakościowo nie czułam, aby odbiegało od tego ze znanych sieciówek. Dziś podjechałam zatankować a tam niespodzianka.
  Swoją drogą na stronie Tesco nie ma żadnego komunikatu o zamknięciu, w artykułach prasowych czytałam też tylko o zamykaniu nierentownych sklepów w małych miejscowościach.

 • 8 lutego 2020 o godz. 10:16

  Mnie się śmiać chce, po co Kaufland przejmuje sklep w odległości kilkuset metrów od drugiego (fakt, po drugiej stronie torów, ale jednak jest kładka choć nieprzystosowana do osób niepełnosprawnych), kiedy tymczasem są całe dzielnice pozbawione tej sieci sklepów. Ja na przykład, mieszkając na Mokotowie, najbliższy Kaufland mam chyba w Piasecznie, i to nie na pograniczu jak Auchan, tylko na wysokości Polkoloru – albo właśnie ten przy Naczelnikowskiej.
  Nie ma żadnego Kauflandu w dzielnicach: Mokotów, Ursynów, Wilanów, Ochota, Włochy i chyba w Śródmieściu również. To jest właściwie cała południowa Warszawa, miliony ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.