Trzej Królowie znów pójdą ulicą Wysockiego

11
Share

6 stycznia w Warszawie przejdą dwa orszaki Trzech Króli. Ten większy na Trakcie Królewskim, a ten mniejszy u nas, na Bródnie.

 

Kacper, Melchior, Baltazar oraz setki małych i dużych mieszkańców Bródna i Targówka – wszyscy oni przejdą przez Bródno w 2020 roku już po raz jedenasty. W tym roku na Orszaku Trzech Króli szykuje się nowość: Parada Gwiazd Kolędniczych, własnoręcznie wykonanych przez kolędników.

Tegoroczna trasa orszaku jest taka sama jak przed rokiem. Procesja sformuje się w poniedziałek 6 stycznia 2020 r. pod domem kultury „Świt” i około godziny 13:00 wyruszy ze skrzyżowania ulic Wysockiego i Bartniczej. Dalej pójdzie ulicą Wysockiego do ul. Matki Teresy, tam zawróci i drugą nitką ulicy Wysockiego wróci do wysokości Bartniczej, pod kościół Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.

Przejście całego Orszaku potrwa około godziny. W tym czasie (pomiędzy godz. 13 a 14) ulica Wysockiego może być częściowo zamknięta dla ruchu samochodów.

Gdy tak się stanie, autobusy linii 114 pojadą ul. Łojewską, Łabiszyńską oraz Trasą Toruńską, linii 176 z ul. Marywilskiej pojadą trasą: Łabiszyńska – Łojewska – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska, linia 204 pojedzie prosto ul. Rembielińską do ul. Matki Teresy z Kalkuty, zaś autobusy linii 145 i 156 pojadą ul. Chodecką, Łojewską oraz Łabiszyńską.

 

 

Zobacz jak wyglądał Orszak Trzech Króli na Targówku w poprzednich latach

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx