Autorka akcji Pozytywna Uwaga nominowana do ważnej nagrody

8
Share

„Pozytywna Uwaga” to akcja wpisywania do dzienniczków uczniów życzliwych uwag od nauczycieli. Wymyśliła ją mieszkanka naszej dzielnicy i mama ucznia SP 52. Teraz ma szansę dostać za to nagrodę „Gazety Stołecznej”.

 

Jesienią 2019 roku o pomyśle powstałym w zaciszańskiej szkole podstawowej nr 52 (przy ul. Samarytanka) było głośno w całej Polsce. Akcję wpisywania uczniom do dzienniczków pozytywnych, motywujących uwag poparło aż 650 szkół od Bałtyku aż po Tatry.

Inicjatorką „Pozytywnej Uwagi” jest mieszkanka Targówka Anna Zapał. Teraz została za to nominowana do „Stołka 2019” – prestiżowej nagrody „Gazety Stołecznej” przyznawanej osobom, które w minionym roku najbardziej zasłużyły się dla Warszawy.

Kandydatów do „Stołków” zgłaszali dziennikarze „Stołecznej”. Zdobywcę (bądź zdobywczynię!) pierwszej nagrody również wybierze redakcja. Ale swojego Stołka mogą też przyznać mieszkańcy w głosowaniu internetowym – głosować możecie tutaj.

Nominowana mieszkanka Targówka podkreśla w rozmowie z targowek.info, że choć to ona wymyśliła akcję, to jej sukces był możliwy tylko dzięki wsparciu i pracy także wielu innych osób, m.in. rodziców, nauczycieli i dyrekcji SP 52.

„Walcząc o Pozytywną Uwagę dla dzieciaków, sami dostaliśmy chwilę uważności. Fakt, że organizatorzy tak prestiżowego plebiscytu zauważyli nasz wysiłek, dodaje nam jeszcze większej energii do przygotowania kolejnych materiałów, inspirowania i docierania do kolejnych szkół. Dokładnie taki efekt wywołuje siła naszej akcji” – mówi nam pani Anna.

Nagrody „Stołek 2019” zostaną wręczone podczas gali na początku marca. Trzymamy kciuki za wygraną naszej sąsiadki! 

 

Zdjęcie na górze: Anna Zapał (w środku, bez czapki) z innymi rodzicami i dziećmi wspierającymi akcję „Pozytywna Uwaga” / fot. mat. prasowe/Pozytywna Uwaga

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx