Klepisko zamiast trawnika. ZGN nie ma zastrzeżeń [LIST]

49
Share

Śniegu nie ma, za to błota u nas dostatek. Szczególnie tam, gdzie kierowcy parkują swoje samochody poza wyznaczonymi do tego miejscami. Chociaż urzędnikom to nie przeszkadza…

 

Problemy z parkowaniem na Bródnie to niekończąca się historia. Nasz czytelnik zwraca uwagę, że dotyczy ona nie tylko okolicy bloków spółdzielczych, ale też zbudowanych przez deweloperów. Np. przy ul. Rembielińskiej 24.

Jednak, jak się okazuje, podległe miastu służby nie widzą żadnego problemu z tym, że zamiast trawnika jest rozjeżdżone przez samochody błotne klepisko! Właśnie taką informację dostał nasz czytelnik, który całą sytuację opisał w liście do targowek.info. Publikujemy go poniżej (skróty i wytłuszczenia od redakcji):

 

Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na temat, na który bezskutecznie próbuję zwrócić uwagę szeroko pojętego „miasta”. Problem dotyczy parkowania na, byłym już, trawniku przy działce pod adresem Rembielińska 24.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że kierowcy parkują nieniepokojeni swoje pojazdy na klepisku, które jeszcze zanim ruszyła budowa pobliskich bloków było trawnikiem, natomiast obecnie przekształciło się w grząskie bajoro. Wyjeżdżając z tego „parkingu” pojazdy roznoszą błoto niemal do samego skrzyżowania ulicy Rembielińskiej z ulicą Poborzańską zanieczyszczając drogę, chodnik i drogę dla rowerów.

Zgłoszenia kierowane na 119115 odbiły się od ściany. Jedyna interwencja, jaka została podjęta w tej sprawie, to rzekome wyczyszczenie chodnika i drogi dla rowerów. Ostatnia odpowiedź na trzecie już zgłoszenie to informacja, że jakoby… pojazdy parkują poza pasem drogi publicznej, zaś Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Urzędu Dzielnicy Targówek nie ma do tego zastrzeżeń!

Odpowiedź z numeru 19115, jaką dostał nasz czytelnik

Straż Miejska nie jest skora do interwencji, trawnik został niemal doszczętnie zniszczony a okolica jest zanieczyszczana błotem. I to w obliczu obecnego kilkaset metrów dalej wydzielonego, bezpłatnego i, co istotne, utwardzonego parkingu.

Być może Państwo będą skuteczniejsi w zwróceniu uwagi na to zjawisko. Szczególnie, że w analogicznej sytuacji nieopodal, gdzie kierowcy parkowali samochody na trawniku poza pasem drogi publicznej przy tymczasowej drodze dojazdowej do bloków przy Kondratowicza, miasto w końcu ukróciło tego typu parkowanie stawiając metalowe słupki.

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

Na zdjęciech: ul. Rembielińska 24 / fot. czytelnik targowek.info

 

Urzędnikom klepisko zamiast trawnika nie przeszkadza – a wam?

 

49
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx