Manifestacja w obronie DK Zacisze | targowek.info

Manifestacja w obronie DK Zacisze

Trwa protest przeciwko planom połączenia domów kultury na Targówku.

 

Manifestacje są w Warszawie praktycznie codziennością, lecz prawie zawsze odbywają się w centrum miasta. W naszej dzielnicy to niebywała rzadkość. W ostatni dzień lutego manifestacja odbędzie się jednak właśnie u nas: pod domem kultury „Zacisze” na ul. Blokowej.

Demonstrować na ulicy będą mieszkańcy, którzy sprzeciwiają się zadziwiającej koncepcji radnych Targówka, chcących połączyć dwa prężne dzielnicowe domy kultury – „Zacisze” oraz bródnowski „Świt” – w jedną placówkę.

O tym kontrowersyjnym pomyśle napisaliśmy jako pierwsi blisko miesiąc temu (więcej na ten temat tutaj).

Protestujący mieszkańcy zebrali pod internetową petycją przeciwko tej koncepcji ponad 500 podpisów, ale jak dotąd nie wzruszyło to forsujących projekt lokalnych polityków z Platformy Obywatelskiej. Dlatego w ostatnią sobotę lutego chcą zaprotestować osobiście.

Organizatorzy manifestacji zapraszają do udziału w niej tymi słowami:

Manifestacja przeciw połączeniu domów kultury na Targówku

Nie zgadzamy się na odgórne pomysły radnych i burmistrza, aby bez żadnych konsultacji z pracownikami domów kultury, a przede wszystkim mieszkańcami, dla których one powstały ogłaszać pomysł na ich połączenie.

To są nasze lokalne, dobrze działające od lat domy kultury, które powinny być lepiej dofinansowane i wspierane przez władzę, a nie niszczone. Nie miejmy złudzeń, pomysł na ich połączenie oznacza ich zniszczenie w obecnej postaci, a to co powstanie jest niewiadomą.

Jesteśmy za zmianami, ale poprzedzonymi merytoryczną dyskusją o kulturze na Targówku. Przyjdźmy licznie, aby wyrazić swój sprzeciw przeciw aroganckiej postawie władz dzielnicy Targówek.

#NicoNasBezNas #ZostawcieZacisze #ZostawcieŚwit

 

Manifestacja pod DK Zacisze przy ul. Blokowej 1 w Warszawie odbędzie się w sobotę 29 lutego 2020 roku o godzinie 12.

 

Przeczytaj też: Skok na domy kultury na Targówku. PO bierze wszystko

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Manifestacja w obronie DK Zacisze

 • 21 lutego 2020 o godz. 07:05

  Każda manifestacja, aby była skuteczna, tj. miała jakiś wydźwięk, najlepiej polityczny, musi być medialna. Która TV będzie transmitować manifestację w mało komu znanym miejscu, i to jeszcze w sobotę, gdy ludzie śpią albo oglądają jakąś TV śniadaniową? Działanie bezskuteczne, zwłaszcza w Warszawie, gdzie rządzi partia, która domy kultury połączyła, a która jest pupilkiem mediów.

 • 21 lutego 2020 o godz. 08:24

  Ja się wybieram z rodziną z flagą narodową.

 • 21 lutego 2020 o godz. 08:54

  ha ha ha ha, ha .

 • 21 lutego 2020 o godz. 09:06

  Wybrali sobie mieszkańcy Targówka PO to mają to co chcieli

 • 21 lutego 2020 o godz. 09:57

  Tu nie ma znaczrnua czy wybraki PO czy PiS. Oni robią zawsze co chcą, nie myśląc o mieszkańcach. Tak tylko dla przypomnienia – pan Jaki (PiS) zasłynął włączeniem wbrew mieszkańcom części jednej z gmin do Opola. Skutkiem bylo bankructwo pozostalej części gminy.

 • 21 lutego 2020 o godz. 13:12

  Ale jak ma wyglądać to połączenie? Czy zostanie jeden z nich zamknięty i funkcję obu będzie miał jeden ?

 • 22 lutego 2020 o godz. 10:04

  A co to obchodzi tzw. radnych z PO? Oni zrobią wszystko aby jak najdłużej ryć przy korycie. Póki nie wyrzuci się ich na zbity ryj z Warszawy do ich wiosek i pracy w lokalnych gs-ach, bo do tego mieliby lepszą smykałkę, głos mieszkańca będzie wołaniem na puszczy.

 • 22 lutego 2020 o godz. 11:03

  A co w ogóle ludzie obchodzą polityków z PIS. Oni zrobią wszystko aby jak najdłużej ryć przy korycie. Póki nie wyrzuci się ich na zbity ryj z Sejmu, Senatu i Rządu do ich wiosek i pracy w lokalnych gs-ach, bo do tego mieliby lepszą smykałkę, głos obywatela będzie wołaniem na puszczy.

 • 22 lutego 2020 o godz. 22:11

  Wiadomo już który deweloper „zasugerował” radnym ten pomysł? Bo domyślam się że po połączeniu obu ośrodków jedna z działek zostanie wystawiona na sprzedaż. Kto wie, może nawet jakiś radny kupi tam sobie mieszkanie w okazyjnej cenie…

 • 23 lutego 2020 o godz. 18:36

  Czy Ci,, dziennikarze” to naprawdę nie mają tu o czym pisać?
  Mało to poważniejszych tematów?
  – marna infrastruktura drogowa, bezpieczeństwo przy szkołach i przedszkolach
  – budy z alkoholem 24h gdzie młodzież może kupować bezproblemowo wysokokowe trunki, burdel wokół tych bud, pełno butelek i innych śmieci w promieniu 100 m
  – opór władz Targówka przy przekształceniach, nieuregulowanych gruntach i ich pozorne niby prace nad tym aby ten stan rzeczy zmienić, doprowadzić do uregulowania, a w następstwie wykupie z dużą bonifikatą na własność. Burmistrzowi to chyba tyłek się pali, ostatnio zwołuje mieszkańców
  … Ale dlaczego tak późno się za to wziął?
  – Kwestia astronomicznych opłat i bezprawnych podwyżek z tytułu dzierżawy tychże nieuregulowanych gruntów!
  – Organizacja ruchu wokół budowy metra, bezsensowne wykluczenie ul. Św Wincentego dla ruchu pojazdów
  – Czy prace przy rewitalizacji ul. Kondratowicza rozpoczną się zaraz po oddaniu do użytkowania stacji metra czy dopiero będą o tym myśleć jak ukończą budowę metra, o przetargach, pracach nic nie słychać
  – Czy będą budować parking dla przyjezdnych,, ogórków „, którzy masowo będą zostawiać na Bródnie auta by pojechać później do pracy
  – marne niedofinansowane szkolnictwo, przedszkola, żłobki
  – Brak patroli Policji i Straży Miejskiej w dzielnicy, zwłaszcza w punktach,, zapalnych” min wokół ww bud z alkoholem
  I wiele innych

 • 24 lutego 2020 o godz. 12:17

  To nie burmistrzowi się pali , ale tym którzy na kłamstwie i sianiu fermentu chcieli stać się sławni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.